Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כמה עולה החלפת רפידות בלם קדמיות?

bar201
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ומה לעשות שבשרשור שפתחת גם צדקתי.

עובדות - אתה רצית לקנות מזדה 3/קורולה/אלנטרה בת 3 עם 80-100 ק"מ במחיר של 50-55 אלף שקל.

אמרו לך שלא תהיה חיה כזאת ובסוף פרסמת שקנית רכב בתקציב אבל בן 4 ולא בן 3.

אתה חושב שאני מתחכם. אבל בשורה התחתונה צדקתי ואין חיה כזאת רכב במחיר שרשמת ובמאפיינים שרשמת.

לגבי החלפת בלמים, ראיתי כבר מספיק אנשים שמתיימרים להיות "מכונאים" שהרכיבו את הקליפר כאשר הצינור בלם מכופף.

להסביר לך מה יכול לקרות?

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 30
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אהלן מקס, החלפתי בחיי את כל מה שרשמת לפחות 50 פעמים ולכן אני מדבר מנסיון מסויים, לצורך העניין - לא אני לא עובד במקצוע כלל, אבל הרכב בסמלון שלי נבנה בידיים שלי (ושל עוד כמה וכמה חבר'ה איכותיים, שאף אחד מהם לא מכונאי מנוסה).

באף אחד מהם לא נדרשת מיומנות מעבר לבסיסית.

יש סדר פעולות וברור שיש כמה דברים שצריך לדעת וזהו.

אני לא מזלזל בעבודה כמו שחברינו פה חושב, אני כן מזלזל באנשים שהופכים מכונאות רכב בסיסית למשהו קשה במטרה להרתיע.

לא מדובר פה על החלפת קראנק בסופו של דבר. אפילו לא החלפת קלאצ'.

לגבי פשטות המערכת, בלמים קונבנציונאליים זו מערכת מאד מאד פשוטה שמשתמשת בחוקי פיסיקה בסיסיים שכולנו למדנו בתיכון.

היא גם לא השתנתה הרבה במהותה ב30 שנה האחרונות.

לגבי כלים נדרשים,

בחלק מהרכבים לא נדרש כלי אחד, בחלק צריך לפתוח בורג אחד או שניים, מצרף סרטון של טויוטה אוריס בו מחליפים רפידות וצלחות (בערוץ הזה יש עוד המון סרטוני הדרכה כאלה), לחלק של הרפידות מספיק לפתוח בורג אחד.

ממליץ גם על הסרטונים של chrisfix.

סך הכל הצעתי עזרה לבחור - במסגרת הפעולה הייתי בהחלט בודק (עם מיקרומטר ולא עם הציפורן) את עובי הצלחות ועובר על הצינורות ומגרז ומנקה את המובילים וכו' וכו'... יודע את העבודה, באמת.

אני מתנצל שפגעתי בקדושת המקצוע שלך, אבל ואללה - ביום שהמוסך יהיה מקום שאפשר לסמוך עליו אולי אפסיק לטפל בעצמי ברכבים שלי. אז תתחיל מבדק בית לפני שאתה רץ להפחיד את כולנו כמה זה קשה ושחלילה לא נגע באוטו בלי להשאיר כליה במוסך.

עריכה אחרונה על ידי shellcase

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה לגבי לבדוק צלחות?

צינורות בלם?

גומיות קאליפר?

זורקים רפידות פנימה וזהו?

להחליף רפידות זה לא עניין גדול, אבל לא לזלזל ...

זורקים רפידות פנימה וזהו - את זה לצערי עושים במוסכים, גם בלי לשתות בירה. דווקא אנשים שמטפלים ברכב לבד עושים זאת כמו שצריך. כי זה הרכב שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מתנצל שפגעתי בקדושת המקצוע שלך, אבל ואללה - ביום שהמוסך יהיה מקום שאפשר לסמוך עליו אולי אפסיק לטפל בעצמי ברכבים שלי. אז תתחיל מבדק בית לפני שאתה רץ להפחיד את כולנו כמה זה קשה ושחלילה לא נגע באוטו בלי להשאיר כליה במוסך.

ראשית, לא פגעת בקדושת המקצוע. כל אחד רשאי לחשוב מה שהוא רוצה. בסה"כ זה פורום שהמכנה המשותף זה אהבה לרכבים ובסוף כולם נשארים ידידים גם אם יש חילוקי דעות.

ברור לי שברוב המוסכים הרמה לא גבוהה, ואני מאוד מצר על כך. זאת גם הסיבה שבמוסכים מחליפים סתם חלקים כי הידע לא ברמה גבוהה.

מצד שני, גם אנו שכותבים בפורום צריכים לדעת ולרשום בצורה נכונה ולבצע עבודה על רכבי בטיחותי על שישיית בירה מציג את זה קצת בזלזול ובחוסר אחריות.

למרות שעשית זאת 50 פעם, מספיקה פעם אחת לטעות ברכיב בטיחותי (אנו בני אדם והרכב הוא לא שלך ואתה לא יודע איך יגיב מי שעזרת לו ) לגרום לתאונה.

אם היית מציע לו לבוא אליך וללמד אותו לבדוק ולהחליף בלמים במידת הצורך זה היה נשמע יותר טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה יצא לי לבצע החלפות לפיקנטו לאחרונה לא מעט.

היי קיו עולות 100 שקל, 600 שקל לתחליפי זה שערוריה.

לגבי 'לא צריך כלים', בחייאת. התחלת יפה, אבל לא צריך כלים?

בוקסות להפרדת הקאליפר מהתושבת

מברשת ברזל לניקוי הפיח

גריז לגב הרפידות

גריז למובילי קאליפר

כלי שפותח את הקאליפר

אם אתה לא משתמש בכל הכלים האלו ההחלפה שלך לא מקצועית, מתנצל.

עריכה אחרונה על ידי EliC25
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זורקים רפידות פנימה וזהו - את זה לצערי עושים במוסכים, גם בלי לשתות בירה. דווקא אנשים שמטפלים ברכב לבד עושים זאת כמו שצריך. כי זה הרכב שלהם.

גם אני מטפל ברכב שלי לבד...

שיפצתי דיפרנציאל, משאבת הגה, משאבת בלם...

הכל טוב ויפה, פשוט לתת את הרצינות הנדרשת .

לא חושב שדני זלזל בהחלפת בלמים, פשוט חושב שדרך המקלדת לא כל מסר מועבר כפי שהוא אמור לעבור .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כששאלתי מוסכניק אם יש לו גריז נחושת למסילות לא היה לו מושג על מה אני מדבר וטען בתוקף שאין לשים שום גריז.

כנראה הם חכמים יותר מיצרני הרפידות שמציינים זאת בפירוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ומה לעשות שבשרשור שפתחת גם צדקתי.

עובדות - אתה רצית לקנות מזדה 3/קורולה/אלנטרה בת 3 עם 80-100 ק"מ במחיר של 50-55 אלף שקל.

אמרו לך שלא תהיה חיה כזאת ובסוף פרסמת שקנית רכב בתקציב אבל בן 4 ולא בן 3.

אתה חושב שאני מתחכם. אבל בשורה התחתונה צדקתי ואין חיה כזאת רכב במחיר שרשמת ובמאפיינים שרשמת.

לגבי החלפת בלמים, ראיתי כבר מספיק אנשים שמתיימרים להיות "מכונאים" שהרכיבו את הקליפר כאשר הצינור בלם מכופף.

להסביר לך מה יכול לקרות?

לא.לא צדקת.

נטפלת לסמנטיקה והרצת עליה תיאוריה שלמה.

במקרה הרכב היה עם טסט מאותו החודש,באותה מידה יכל להיות חדש בחודשיים ואז היה נכנס ל2016 והופך לרכב בן 3.

אותו דבר אתה עושה פה.

הבן אדם אומר לך שהוא יודע מה הוא עושה,אבל מבחינתך הוא מרכיב בלמים מסטול,בסך הכל בא עם הצעה חברית.

אתה לא צודק,אלא מתחכם.

הלוואי ובמקום לנסות לחנך אנשים ולחפש איפה הם טועים היית מנסה לתרום טיפה מהידע שאתה טוען שיש לך.

"ראיתי מכונאים", המכונאי האחרון שעשה לי טיפול ברכב עשה יותר נזק ממה שאני עשיתי כשטיפלתי.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה מקס, העניין של שישיית בירה הוא לא כזה אקוטי כמו שעשיתם ממנו. לא אמרתי שמע בוא נקפיץ טקילות, נביא בחורות ובסוף הערב נזרוק את האוטו על הצד ונחליף לך בלמים. כל שאמרתי הוא שלא מדובר בעניין מורכב, ושאפשר לעשות את זה בכיף - לא אמרתי גם בוא אני אעבוד בשבילך חינם, אלא בוא ותראה איך עושים את זה באווירה נחמדה, ונהנים מהתהליך וגם יודעים שהאוטו שלך בידיים טובות (הידיים של עצמך) ומטופל באהבה.

לגבי כלים - יכול להיות שהקצנתי.

סט כלים, ידית מומנט וציוד להרים את האוטו בבטחה - הוא הכרחי לכל עבודת מכונאות, בנוסף בהחלט נדרשים כלים נוספים להלפת רפידות, אבל לא מדובר על משהו ספציפי ויקר אלא על דברים בסיסיים ביותר שקונים אפילו ב'הומו-סנטר'.

אגב כקוריוז - בחלק מהפיאטים מאמצע שנות ה2000 אשכרה לא צריך כלים, חוץ מפלאייר ה'בורג' התחתון של הקליפר הוא בעצם פין אבטחה, שולפים אותו - וזהו.

בתאריך 13.7.2020 בשעה 17:22, pl7410 כתב:

זו בכל זאת מדינה שמסתמכת על טמטום כמשאב לאומי

לפני 5 שעות, HybridBoy כתב:

תיבה טובה סטייל DSG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא.לא צדקת.

נטפלת לסמנטיקה והרצת עליה תיאוריה שלמה.

במקרה הרכב היה עם טסט מאותו החודש,באותה מידה יכל להיות חדש בחודשיים ואז היה נכנס ל2016 והופך לרכב בן 3.

אותו דבר אתה עושה פה.

הבן אדם אומר לך שהוא יודע מה הוא עושה,אבל מבחינתך הוא מרכיב בלמים מסטול,בסך הכל בא עם הצעה חברית.

אתה לא צודק,אלא מתחכם.

הלוואי ובמקום לנסות לחנך אנשים ולחפש איפה הם טועים היית מנסה לתרום טיפה מהידע שאתה טוען שיש לך.

"ראיתי מכונאים", המכונאי האחרון שעשה לי טיפול ברכב עשה יותר נזק ממה שאני עשיתי כשטיפלתי.

א. כן צדקתי. כולם אמרו לך , כולל אני, שלא תמצא רכב מהדגמים שרשמת, בשנתון שרשמת, עם הק"מ שרשמת ,במחיר מסויים אבל אתה היית בטוח שכן. לא היית מוכן לשמוע על רכב מהשכרה. גם לא רצית לשמוע על דגמים זולים יותר כגון אימפרזה שייתכן שיכנסו לתקציב.

חזרת והצהרת שמצאת רכב בתקציב. אופס. אבל הוא לא בן 3. הוא בן 4. ואולי בשנה הרביעית שימש כרכב חליפי? ואז זה שווה ערך להשכרה.

אז כן, מה לעשות. לא מתחכם ולא נתפס לסמנטיקה אלא רשמתי אמת בנתונים שרשמת.

אם היית רושם רכב בן 4 או ק"מ יותר גבוה הייתי רושם שייתכן שתמצא.

אז מי שמתחכם פה הוא אתה. אדם שיכנס בעוד שנתיים לפוסט כדי לחפש תשובה לשאלה האם ניתן לקנות רכב בן 3 במחיר x מחברות הליסינג, התשובה של מי תהיה קרובה יותר?

ב. אני מעביר את הידע שלי למי שמוכן לשמוע ובחינם. ועזרתי ועוזר למספיק אנשים. מי שלא מעוניין לא חייב לקרוא ולהגיב. כשאני לא בטוח במשהו או שיש לי ספק לא אגיב. לא מנסה לחנך אף אחד וזה לא התפקיד שלי אבל לפעמים כשכותבים משהו צריך לחשוב איך מישהו זר יפרש זאת כאשר יקרא את זה. זאת חובה של כל אחד בשביל עולם טוב יותר.

ג. אני יודע איזה "מכונאים" יש בשוק. אני נמצא מספיק שנים בתעשיה. ויש הרבה שלא הייתי נותן להם להחזיק מברג. יש הרבה אנשים שכתחביב עובדים הרבה יותר טוב מה"מכונאים". אין ספק ואני בטוח שגם פה. הכוונה הייתה לא לזלזל בנושא של בלמים או מערכות בטיחות כדי שלא כל אחד יחשוב שניתן להתעסק בהם ללא אחריות כמו שלדעתי הנושא הוצג בהתחלה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה דיון בגלל בקבוק בירה.. אנשים רבים נוהגים ברכב ככה ברגיל. שלא לדבר על החלפת רפידות. אגב לפני שבוע החלפתי רפידות למאזדה 3 וסגרתי גם את המובילים וגם את הגלגלים עם מפתח מומנט. במוסך אחד מתוך עשרות שהייתי לא ראיתי שעושים זאת. כנראה שתו בירות החבורת חובבנים.

600 שקל לחלק תחליפי שבקושי עולה 100 זו גניבה באור יום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. כן צדקתי. כולם אמרו לך , כולל אני, שלא תמצא רכב מהדגמים שרשמת, בשנתון שרשמת, עם הק"מ שרשמת ,במחיר מסויים אבל אתה היית בטוח שכן. לא היית מוכן לשמוע על רכב מהשכרה. גם לא רצית לשמוע על דגמים זולים יותר כגון אימפרזה שייתכן שיכנסו לתקציב.

חזרת והצהרת שמצאת רכב בתקציב. אופס. אבל הוא לא בן 3. הוא בן 4. ואולי בשנה הרביעית שימש כרכב חליפי? ואז זה שווה ערך להשכרה.

אז כן, מה לעשות. לא מתחכם ולא נתפס לסמנטיקה אלא רשמתי אמת בנתונים שרשמת.

אם היית רושם רכב בן 4 או ק"מ יותר גבוה הייתי רושם שייתכן שתמצא.

אז מי שמתחכם פה הוא אתה. אדם שיכנס בעוד שנתיים לפוסט כדי לחפש תשובה לשאלה האם ניתן לקנות רכב בן 3 במחיר x מחברות הליסינג, התשובה של מי תהיה קרובה יותר?

ב. אני מעביר את הידע שלי למי שמוכן לשמוע ובחינם. ועזרתי ועוזר למספיק אנשים. מי שלא מעוניין לא חייב לקרוא ולהגיב. כשאני לא בטוח במשהו או שיש לי ספק לא אגיב. לא מנסה לחנך אף אחד וזה לא התפקיד שלי אבל לפעמים כשכותבים משהו צריך לחשוב איך מישהו זר יפרש זאת כאשר יקרא את ...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

לגבי א.

זה עניין של הבעה.

ברור שיש בליסינג רכבים בני 2,3,4 ולכוווולם היה ברור שלזה התכוונתי.

בינתיים חוץ מלנסות להתנשא על אנשים ולחפש איפה צדקת ואיפה לא לא ראיתי תגובה אחת מועילה שלך.

אם כאלה בעלי מקצוע עדיף לטפל לבד.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...