Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום - 4 שנים (וקצת) עם פיאט 500 ידנית

dorsht

פוסטים מומלצים

בעקבות מכירת הרכב והמעבר לרכב חדש,

החלטתי לכתוב סיכום על קצת יותר מ-4 שנים במחיצתה של פיאט 500.

הרכב נקנה באוקטובר 2015 מסוכנות פיאט באשדוד (נכון לעכשיו עדיין אין סוכנות בבאר שבע) ונמכר בסוף נובמבר.

מחירון הרכב "היבש" (ללא אגרת רישוי ותוספות) היה בזמנו 70 אלף ש"ח, במעמד המכירה המחירון הרגיל (לא משוקלל) היה 31,150₪. הרכב נמכר מעל המחירון, תוך כשבועיים, אך לא במחירון המשוקלל.

כן, ירידת הערך הייתה די גדולה, אבל לפחות הצלחתי לקבל מחיר לא רע (בכל זאת, כמה מצליחים כבר למכור היום מעל המחירון?) ולמכור מהר יחסית.

חייב לומר שהייתה התעניינות טובה ברכב, קיבלתי לא מעט פניות ושיחות טלפון.

נסועה וצריכת דלק:

הרכב נסע אצלי כמעט 27 אלף ק"מ. רוב הזמן בתוך העיר, אך מדי פעם יצא מחוץ לעיר.

לאחרונה תמהיל הנסיעות השתנה והרכב ביצע בעיקר נסיעות מחוץ לעיר (עקב עבודה במרכז), אני לא נוסע כל יום, אך יוצא שבממוצע אני נוסע עם הרכב לעבודה בערך פעמיים בשבוע.

צריכת הדלק לפי אפליקציית Drivvo עמדה בממוצע על קצת יותר מ-1:14, כאשר עדיין רוב הנסועה עירונית.

צריכת הדלק בעיר עמדה על 1:12-1:13 ומחוץ לעיר 1:17 (עם כביש 6, מזגן ולעיתים עם 3 מבוגרים ברכב), בנהיגה בתנאים קלים יותר, קיבלתי צריכה של כ-1:18.

מחשב הדרך מעט אופטימי לרוב, אך לא סוטה באופן משמעותי מהמציאות.

אמינות, עלויות תחזוקה וטיפולים:

לאורך כל תקופת הבעלות ברכב לא היו תקלות מכאניות או חשמליות ברכב.

הרכב טופל לפי ההנחיות בספר הרכב, לא חסכתי ולא חיפשתי קיצורי דרך.

הרכב נכנס כל שנה לטיפול במוסך המורשה של היבואן, בשנה הראשונה הטיפול בוצע במוסך ב.ט. שירותי רכב בבאר שבע ושאר הטיפולים בוצעו במוסך שמשון ביהוד.

טיפול ראשון שכלל החלפת שמן ופילטר שמן עלה במקור 460₪, אך בעקבות הנחה שהייתה לי מהיבואן עלה לי 230₪. הטיפול הראשון לא היה אמור לכלול החלפת שמן ופילטר שמן, אך אני ביקשתי לעשות זאת מתוך רצון לשמור על הרכב.

טיפול שני היה טיפול גדול יחסית, שכלל החלפת שמן ופילטר שמן, אך בנוסף גם פילטר אוויר, מצתים, פילטר מזגן ונוזל בלמים. על הטיפול הזה לא שילמתי בעקבות הטבה שקיבלתי מהיבואן על כך שקיבלתי את הרכב עם Swirls.

טיפול שלישי היה זהה לחלוטין לטיפול הראשון, עלה 380₪. במסגרת טיפול זה גם הוחלף הדשבורד של הרכב עקב התנפחות באיזור כרית האוויר של הנוסע, מחלה ידועה בפיאט 500.

טיפול רביעי (ואחרון) כלל את כל מה שהוחלף בטיפול השני ובנוסף: החלפת רצועת טיימינג, מותחנים, רצועת אביזרים ורפידות קדמיות. הטיפול עלה קצת יותר מ-2800₪.

שני המשולשים שליד המראות הוחלפו עקב התפוררות.

המצבר הוחלף לאחר כ-3 שנים. קניתי מצבר עם אחריות ארוכה של מותג טוב, לכן שילמתי עליו 700₪.

ביצועים, התנהגות, שיוט וסחיבה:

באופן מפתיע, הביצועים לא רעים בכלל, למרות הנתונים הצנועים על הנייר.

מדובר במנוע 1.25 עם 69 כ"ס ו-10.4 קג"מ.

אממה, המומנט המקסימלי מגיע ב-3000 סל"ד, מה שנותן לרכב תחושה די זריזה.

באופן כללי, בעליות כן נדרשים למשוך מעט הילוכים, אך לא בהגזמה, עדיין שומרים על קצב טוב עם התנועה.

לדוגמה: חזרתי מאילת לפני כשנתיים עם עוד שני אנשים ברכב, קצת מטען ועם מזגן דלק, לא הייתי צריך למשוך את המנוע לסל"ד גבוה כדי לעלות את העליות בצורה טובה ובמהירויות התואמות את הדרך.

בשיוט בכביש 6 הרכב הרגיש בסדר גמור, אך ללא ספק הילוך שישי היה מועיל כדי להוריד מעט את הסל"ד וכדי לחסוך בדלק.

לא הרגשתי שלרכב יש בעיה לשייט במהירויות החוקיות של כביש 6.

בעקיפות קצרות כן מורגש מחסור בכוח, לכן עקיפות צריך לתכנן מראש, לא משהו חריג לרכב עם מנוע כזה.

הרכב בסך הכול נחמד לנהיגה, המנוע הקטן והצנום מספק צליל יפה ויש לו איזושהי פלפליות. כמובן לקחת את המשפט הזה בפרופורציה, זה ביחס למנועי 1.2 אחרים, לא ביחס לאבראט' או להוט האצ'. :)

אבזור:

הפיאט 500 לא הייתה מאובזרת בנדיבות.

רשימת האבזור הבטיחותי הייתה טובה לזמנה עבור רכב מקטגוריית המיני, כללה 7 כריות אוויר, ABS, ESP, Hill holder ושאר קיצורים.

לעומת זאת באבזור הרגיל ברכב, הורגש חיסכון.

הרכב הגיע עם טאסות, ללא שליטה מההגה, מערכת מאוד פשוטה (אפילו ללא חיבור AUX\USB או Bluetooth), חלונות חשמל ומראות חשמל כן היו, על בקרת שיוט, חיישני תאורה וגשם או פנסי ערפל קדמיים - אין מה לדבר. גם המושב האחורי מתקפל במלואו ולא ב-50/50 כמו ברמות הגימור הגבוהות יותר.

רוב הדברים לא הפריעו לי, כיוון שאת חלקם סידרתי בעצמי (כמו נושא המערכת), חלקם לא ממש מזיזים לי (כמו חיישני תאורה, כי במילא אני נוסע עם אורות כל השנה) או שחלקם לא היו רלוונטיים עבורי במעמד הרכישה (כמו בקרת שיוט), שכן הרכב היה נועד לשימוש סטודנטיאלי בעיקר.

מרווח פנים ושימושיות:

הפיאט 500 נראית כמו מכונית קטנה והיא אכן כזו, אך תא הנוסעים מסוגל לאכלס 4 מבוגרים באופן סביר, כל עוד הם לא גבוהים במיוחד.

המושב האחורי לא נועד לשלושה נוסעים כפי שנהוג ברוב המכוניות שנמכרות בארץ, אלא לשני נוסעים. אני בטוח ששלושה נוסעים היו סובלים מאחור, לו הייתה אפשרות כזו.

לדבריי הנוסעים מאחור, המושב האחורי לא הכי נוח לנסיעות ארוכות, לי באופן אישי אין ניסיון עם זה.

עבורי, בתור נהג המושב הקדמי היה בסדר גמור, רמת הנוחות אינה של מכונית צרפתית כמובן (הקליאו שקדמה ל-500 הייתה נוחה יותר), אך היא לא רעה ובסך הכול לא הרגשתי כאבי גב או עייפות אחרי שהייתי נוסע לעבודה וחוזר (מרחק של קצת יותר מ-200 ק"מ להלוך וחזור).

תא המטען לא גדול וגם הוא לא מכיל פיצ'רים מיוחדים, אפילו תאורה לא הייתה לי.

אצלי היה מותקן סאב וופר מאחור, כך שנפח תא המטען (הצנום) הצטצמצם מראש לפחות ב-30-40%.

תא המטען הזה יכול להספיק לזוג ללא ילדים או לרווק\ה, אך אני לא רואה איך הוא יכול להתאים אפילו למשפחה צעירה.

מה הלאה?

החלטתי לעלות לרכב מקטגוריה גבוהה יותר (סופר מיני או רכב פנאי קטן), אוטומטי, חזק יותר, מאובזר, בטיחותי ומרווח יותר, כזה שיתאים יותר לתמהיל הנסיעות שלי.

הפור נפל על סיאט ארונה FR, אותה אני אמור לקבל עוד כחודש.

ובמחשבה לאחור, זה מה שהיית קונה?

בפירוש - כן.

הרכב היה מצוין לשימושים שלי, רכב קטן ופרקטי לעיר, זריז ומשתחל לכל חניה, אך כזה שגם מצליח לבצע נסיעות בינעירוניות בצורה טובה.

ולסיכום:

הפיאט 500 שירתה אותי בצורה מצוינת לאורך השנים, הביאה אותי מ-A ל-B בלי בעיה בכל ימות השנה וגם גרמה לי להינות מהנסיעה, זה כמובן לא מפתיע בהתחשב בעובדה שהרכב היה חדש, טופל כראוי ולא ננהג בברוטאליות.

חבל שהדגם הנוכחי הוא פשוט מתיחת פנים קלה יחסית לדגם שהיה לי.

פיאט התקשרו אליי והציעו לי "להתקדם" ל-500 חדשה, אך אני לא רואה כאן התקדמות משמעותית שמצדיקה את ההוצאה.

לו היה דגם מודרני יותר, עם בטיחות אקטיבית, מנוע חזק יותר, יותר אבזור וגיר רובוטי כפול מצמדים או גיר אוטומטי פלנטרי, בהחלט היה על מה לדבר, שכן הייתי מרוצה מהרכב.

האם אני ממליץ על הרכב? זה תלוי כמובן באופי השימושים שלכם.

כרכב עירוני הוא מצוין, הוא משתחל לכל פינה בקלות, נוח לתמרן איתו (בזכות מערכת ה-City שהופכת את ההגה קל לסיבוב) והוא זריז למדי.

כרכב בינעירוני הוא לא רע, אין לו בעיה לשייט בכביש 6 במהירויות החוקיות ואין לו בעיה לעלות עליות, אבל אין ספק שאם עיקר הנסיעות שלכם בינעירוניות, כדאי לרכוש רכב חזק יותר, אם ה-500 מאוד מעניינת אתכם, אז אולי גרסת ה-1.4 או ה-0.9 טורבו יהיו רלוונטיות יותר לאופי נסיעות כזה.

מי שמחפש רכב פרקטי מאוד - זה לא הרכב עבורו. כמו שאמרו לי כאן בפורום, זה רכב שקונים עם הלב ולא עם הראש. מיקרה הייתה עולה לי פחות כסף, מספקת צריכת דלק דומה וביצועים דומים, הרבה יותר פרקטית, אך אין לה את הקסם שיש ל-500, אפילו היום, 12 שנים לאחר שהושקה.

אני באופן אישי הייתי מרוצה מהרכב.

העיצוב עדיין רלוונטי ונראה טוב, האמינות הייתה מצוינת, צריכת הדלק טובה, הביצועים לא רעים, נושא הפלסטיקה אכן טעון שיפור, אך פלסטיקה לא מונעת ממני לנהוג ברכב, להבדיל מתקלה מכאנית או חשמלית שעלולות לגרום ממני לנהוג ברכב.

וכמובן, איך אפשר בלי תמונות?

20180407_175131.jpg20180407_175151.jpg20180407_175156.jpg20180520_180445.jpg20180520_180527.jpg20180716_112110.jpg20180916_180130.jpg20181011_173314.jpgDSC_0132 (2).JPGIMG_20170318_164847.jpg

• אהבתי 1

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיכום, ה500 לדעתי אחד הרכבים הבודדים שהסלון שלה ניראה עדיין מעניין למרות שהרכב כבר רחוק מלהיות חדש.

האם התחילה אצלך תופעת התנפחות מכסה כרית אוויר נוסע?

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן, אני אצטט את עצמי:

"טיפול שלישי היה זהה לחלוטין לטיפול הראשון, עלה 380₪. במסגרת טיפול זה גם הוחלף הדשבורד של הרכב עקב התנפחות באיזור כרית האוויר של הנוסע, מחלה ידועה בפיאט 500."

לאחר ההחלפה התופעה לא חזרה.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על הסיקור הייתה לי אחת רובוטית למשך שנה ובאמת הסחיבה שלה מפתיעה לטובה לידע כללי קיימת סוכנות בב"ש -סוכנות גבעון ברחוב העמל .

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חיים, לפי האתר של פיאט יש סוכנויות באשדוד, ירושלים, ראשל"צ ותל אביב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להתרשמות פותח השרשור.לאשתי יש את הדגם הרובוטי, אתמול הרכב עבר טפול גדול כולל טיימינג ובלמים מקדימה (3,100 ש"ח אך בחרתי מראש מוסך מורשה בעל מוניטין טוב מאד).כשלעצמי, אני פחות אוהב את הגיר הרובוטי אך עד לפני שנה וחצי נהגתי על פיאט פנדה ידנית 2014 (מעל 4 שנים בבעלותי) ומדובר ביחידת הנעה זהה לחלוטין, כייף של רכב, הרבה יותר "חזק" מהנתונים שעל הנייר ואמינות מוחלטת.חבל שהעתיד של פיאט כיצרנית מכוניות מיני מובילה, מה שהיה בעברה, נראה אפור/נוטה לשחור.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

רכב חמוד, זוכר שרק קנית.

איך כבר עברו 4 שנים :shock:

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלי החוויה הייתה שונה:

1) החלפת הדשבורד לאחר שנתיים מקניית הרכב - שנה וחצי לאחר מכן הבליטה חזרה.

2)כשלים רבים במערכת החשמל - פוטציומטר של המזגן, נגד של המזגן, תאורה פנימית, מערכת ABS כשלה (עקב שריפת נורה ברקס?! כך היה.)

3)נזילת שמן מבולמים אחוריים.

4)חלון צד נהג "החליק" לתוך חלל הדלת - מסילת הפלסטיק שאמורה להנחות אותו כשלה.

5) נזילת מים מהסאן רוף.

6) התייבשות המשולשים שנמצאים קרוב למראות הצד - הוחלפו פעמיים.

הרכב היה אצלי חמש שנים, כאשר מרבית התקלות הנ"ל אירעו כשהרכב היה בן 3.5-4 שנים. סיוט.

כיום Skoda Fabia 2016,1.2

בעבר Fiat 500 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמה ק"מ נסעת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית היד הראשונה שהחזיקה ברכב?

האם היו התקנות מקומיות רבות ברכב? סעיף 2 הזוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה מה שרשום במפרט הטיפולים לפי הזכור לי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהו מרווח הטיפולים אצלך? אני מניח כי אתה מתעלם מהנסועה ועושה טיפול כל שנה.

"החלפת רצועת טיימינג, מותחנים, רצועת אביזרים ורפידות קדמיות" ב 27K ק"מ? אני יכול להבין רפידות קדמיות עקב נסועה עירונית אבל כל השאר? ויחד עם הבלאי הנוסף של הפלאסטיק (המשולשים)... למרבה הצער עולה הרושם כי ישנן בעיות איכות (תיכנונית/יצורית) ברכב.

עריכה: אם קיבלת מצתים חדשים בחינם אז לא נורא:wink: אורך חיים (תאורטי) של מצתים פשוטים הוא יותר מ 30K ולמיטב זיכרוני ואין צורך להחליפם לפי זמן. אני לא בטוח, אצלי יש אירידיום עם מרווח החלפה של 90K וניתן למשוך איתם מעבר ל 100 ללא בעיות מיוחדות לפי מה שקראתי.

עריכה אחרונה על ידי Haim_gds
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב פשוט חמווווד - פעמים יצא לי לשכור 500 ועוד רובוטית - ואני דווקא רציתי את הידנית.

ופעמיים יצאתי מאוהב מהרכב ולא ממש רציתי להפרד.

מה גם שעשיתי נסיעה קצרה על 500 אבארט' סאן מרינו משופרת ל180 כוחות וזה היה פשוט רדיקילס כמה כיף אפשר לקבל מהבינבה - עד היום אני שוקל אם זה יהיה הרכב הבא שלי - רק הבטיחות של הילדים במושב האחורי זה מה שעוצר אותי כל פעם.

לא תנוחת הנהיגה הקצת משונה ולא שום דבר אחר עוצר אותי מללכת על זה.

ועדיין - וואו כמה אני רוצה אחת בחניה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...