Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום - 4 שנים (וקצת) עם פיאט 500 ידנית

dorsht

פוסטים מומלצים

מהו מרווח הטיפולים אצלך? אני מניח כי אתה מתעלם מהנסועה ועושה טיפול כל שנה.

עקרונית כל שנה או 15 אלף ק"מ.

"החלפת רצועת טיימינג, מותחנים, רצועת אביזרים ורפידות קדמיות" ב 27K ק"מ? אני יכול להבין רפידות קדמיות עקב נסועה עירונית אבל כל השאר? ויחד עם הבלאי הנוסף של הפלאסטיק (המשולשים)... למרבה הצער עולה הרושם כי ישנן בעיות איכות (תיכנונית/יצורית) ברכב.

לא רואה שום בעיה למעט הפלסטיקה, נתעלם מהרפידות כפי שאמרת, אבל אחרי 4 שנים ספר הרכב קבע שיש להחליף טיימינג וכך עשיתי.

עריכה: אם קיבלת מצתים חדשים בחינם אז לא נורא:wink: אורך חיים (תאורטי) של מצתים פשוטים הוא יותר מ 30K ולמיטב זיכרוני ואין צורך להחליפם לפי זמן. אני לא בטוח, אצלי יש אירידיום עם מרווח החלפה של 90K וניתן למשוך איתם מעבר ל 100 ללא בעיות מיוחדות לפי מה שקראתי.

תשובות במודגש.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה היית היד הראשונה שהחזיקה ברכב?

האם היו התקנות מקומיות רבות ברכב? סעיף 2 הזוי.

לא הייתי היד הראשונה, אבל הרכב נקנה לאחר שהיה כשנה על הכביש עם 22000 ק"מ. הרכב עבר טיפול אחד לפי הספר ב-15000 קמ ומאז היה אצלי

כיום Skoda Fabia 2016,1.2

בעבר Fiat 500 2013

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מת על העיצוב של הרכב הזה. מבחינה מכאנית, יש לו לא מעט פאולים ותקלות.

לא מבין למה במנוע כזה צנום צריך להחליף פלגים כל טיפול שני, וטיימינג אחרי 4 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בעיות ותקלות בדיוק? 0 תקלות בנושא של מכניקה או חשמל.

ולגביי "לא מבין למה במנוע כזה צנום צריך להחליף פלגים כל טיפול שני, וטיימינג אחרי 4 שנים." - כי זה מה שהיצרן קבע.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן כך^^כפי שציינתי בדף הקודם, הטיימינג הוחלף ביום חמישי האחרון ואוסיף שלרכב יש רק 19,000 ק"מ.... אבל בן 4.5 שנים... הדשבורד אצלנו אגב מקורי, ללא שום התנפחות אבל הרכב נמצא כמעט 24/7 בחנייה מקורה.

בעלים גאה :inlove: של פיאט 124 ספיידר 1800.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה בעיות ותקלות בדיוק? 0 תקלות בנושא של מכניקה או חשמל.

ולגביי "לא מבין למה במנוע כזה צנום צריך להחליף פלגים כל טיפול שני, וטיימינג אחרי 4 שנים." - כי זה מה שהיצרן קבע.

אני התכוונתי למחלות הידועות של הפיאט 500- הדשבורד המתנפח, המשולשים שליד המראות שהוחלפו, תקלות חשמל ששמעתי ברכבים אחרים, זה לא מעט.

היתה לי ג׳אז ידנית 2010 ושם החלפת פלגים היא כל 90000 ק״מ (אין רצועת טיימינג).

כל הקטע ברכב עירוני הוא חיסכון, ותדירות החלפת פלאגים גבוהה מעלה את ההוצאות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דשבורד מתנפח ומשולשים ליד מראות הם ענייני פלסטיקה, זה לא משהו שמונע ממני את הנהיגה ברכב.

אני משתדל להפריד תקלות משביתות או תקלות שמפריעות לנהוג לתקלות קוסמטיות או תקלות שאינן מונעות את השימוש השוטף ברכב (כמו למשל פתאום מערכת מולטימדיה שמפסיקה לתפקד).

מודה שלא שמעתי על שום בעיית חשמל בפיאט 500, לא כאן בפורום ולא בקבוצה של בעלי הדגם בפייסבוק ובווטסאפ.

לגביי תדירות החלפת המצתים - זה מה שהיצרן קבע. אני חושב שאמרתי את זה כמה פעמים בשרשור וגם בפורום בהקשרים אחרים - לא חיפשתי לחסוך על הרכב, נתתי לו את התחזוקה הטובה ביותר שיכולתי לתת לו.

עובדה - הרכב לא עשה לי שום בעיה ובנוסף אני מניח שזה נתן יתרון במעמד המכירה, לראות היסטוריית טיפולים מלאה לפי הספר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני התכוונתי למחלות הידועות של הפיאט 500- הדשבורד המתנפח, המשולשים שליד המראות שהוחלפו, תקלות חשמל ששמעתי ברכבים אחרים, זה לא מעט.

היתה לי ג׳אז ידנית 2010 ושם החלפת פלגים היא כל 90000 ק״מ (אין רצועת טיימינג).

כל הקטע ברכב עירוני הוא חיסכון, ותדירות החלפת פלאגים גבוהה מעלה את ההוצאות.

תראה, גם DSG נועד לחסכוניות אבל בקצב החלפות הקלאצ'ים מוחות ושפיכת הגירים שם אתה כל כך לא חוסך אלא להיפך.

יש דברים מציקים בכל רכב ועניין הדשבורד והמשולשים (שגם לי היו כשהיה את הרכב הנל) דיי עצבנו אותי, לא מבין איך חברה כזו מכינה מוצר כל כך זול כמו המשולשים שפשוט מתפוררים אחרי שנתיים שלוש על הכביש. והדשבורד שאחרי שנה כבר מתנפח. ולעזוב את העניין שהיבואן קנס את רוב אלו שבאו להחליף את הדשבורדים במחיר "שווה לכל נפש".

Opel Adam S 2017

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע סיכמת יפה

אבל בתכלס - חווית הנסיעה ברכב הזה היא מזעזעת.

גם בתוך העיר ובמיוחד כשיוצאים מהעיר, הרכב פשוט לא סוחב. מרגיש עוף מוזר לגמרי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נסכים שלא להסכים,

בתוך העיר הרכב די זריז ומחוץ לעיר הוא בסדר גמור ביחס לרכב עם מנוע 1.25 אטמוספרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנוע ה 1.2 לא שונה משאר רכבי המיני, בעיר בסדר גמור ומחוץ לעיר סביר הבעיה היא בעליות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

היום: סיטרואן קקטוס 2016./מיצובישי ספייס סטאר 2014

פעם: פיאט דובלו 2002, רנו קליאו 2012.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא כזה בעייתי בעליות מאילת למשל, כל עוד אתה עם ציפיות סבירות ביחס למנוע.

זה בטח לא סוחב כמו TSI/TCE וכו', אבל זה סוחב לא רע בכלל בזכות המומנט שמגיע מוקדם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחזיק 500 1.4 ידנית מודל 2009.

מבחינת הנאה מהנהיגה והרכב לא חושב שיש יותר מהנה ממנה למעט אבארט 500.

מאידך ובייחוד בתור יקה פוץ אני כל הזמן במרוץ נגד הפלסטיק והרכב מהבחינה הזאת זיפת.

אני החלפתי לא מעט גומיות ופלסטיקים כדי לשמור על מראה רענן לרכב.

לצערי השילוב של יבואן גזלן ורכב עם נטייה להתפרק אני חושב שזו קנייה שהבסיס היחיד שלה הוא רגש.

אם הגיון הצד החזק שלכם קנו פיקנטו ספורט או יפנית מזן כזה או אחר..

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שנים מאוחר יותר...

אציין שלפני הרכישה פות"ש ענה לי על כמה שאלות והפוסט הזה מאוד עזר לי לבחור

כבעלים של אוטוביאנקי 1979, הרכב הזה ממש חמוד ומזכיר לי אותה.

התחלתי לעבוד בים המלח. העבודה מאד כיפית ומעניינת אבל הדיבור על החזר הכספי של הדלק, לא היה מדוייק בראיון העבודה.

הגעתי למצב שהוולוו אוכלת לי 1.2 שקל לק"מ. העליות של ים המלח- ירושלים - המנוע של הוולוו משתולל במיכל דלק.

קניתי לי בובונת קטנה

שנת 2011

עשתה 150 אלף.

מחירון 17. נקנתה ב11500. טסט עד לאוגוסט. צמיגים טובים. מצבר חדש של בוש.

היו 24 כאלו ידניות ביד 2.

לאחר חודשיים יש 13. נמכרות מהר.

חלק מהאנשים הזויים ברמת הלתת להם סטירה עם הת.ז- רכב של 250 אלף ק"מ ללא טסט כמה חודשים והבחור רוצה סכום לא סביר.

אמרתי יאללה נלך על ההימור. לא טוב, לא סוחב? נמכור ושלום.

אז כבר חודשיים שהרכב עושה יום יום את הנסיעה. 

קשה לו.

נדלקה נורת מנוע לסירוגין.לא מצליח ממש לעלות את העליות. מגמגם.

יאללה יישור קו:

שמן קסטרול 5-40 ב250 שקל ופילטר שמן מקורי ב50.

בבדיקת מחשב מסתבר  שהכויל דורש החלפה. 600 שקל לתוצרת איטליה. החלפתי גם פלאגים על הדרך.

ההחלפה סופר קלה. ממש מזכיר את הביאנקי. הכל נגיש. 

מעכשיו הרכב שונה לגמרי. נוסע ממש טוב לדעתי.

ומסתפק ב46 אגורות לק"מ.

האם ישרוד את הקיץ? האם ישרוד את הנסיעות?

אעדכן.

image.thumb.jpeg.2384f3f986fbf1fe57a1ab304ce909bc.jpegimage.thumb.jpeg.2b8dd63ca02c45e5de2894570de3654a.jpegimage.thumb.jpeg.f962e703bffbc244c4c24e6df7e9dfc9.jpegimage.thumb.jpeg.03704078ae95d19e1f0f2a6dc238f5e0.jpeg

• אהבתי 3
  • רעיון טוב! 3

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתאריך 7.3.2024 בשעה 18:49, eladns כתב:

נדלקה נורת מנוע לסירוגין.לא מצליח ממש לעלות את העליות. מגמגם.

ועכשיו לא נדלקת יותר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...