Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

טיפול רכב מחוץ למרכז שירות מורשה

sasa_204
שימו לב! השרשור הזה בן 1589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום לכם

יש לי רכב עדיין באחריות יצרן.

הגיע הזמן לעשות טיפול שני.

האמת המחירים של מרכזי שירות מטעם היבואן יקרים למדי.

האם ממליצים לעשות טיפול במוסך רגיל או עדיף לעשות במרכז שירות עד תום האחריות לפחות, מה הם ההשלכות לטפל ברכב חוץ ממרכזי שירות מטעם היבואן?

לדוגמא החלפת שמן + מסנן שמן + מסננן מזגן למאזדה 3 2018 עלות זאת 900 שקל במרכז שירות. בדקתי מחיר חלקים אלה מקוריים בחנויות שונות מגיע ל 250 שקל. תראו איזה פער מחירים, עד כדי כך מנצלים את הלקוח?

מה ההמלצות שלכם חברים.

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

על פי החוק הלקוח יכול לטפל בכל מוסך מורשה משרד התחבורה מבלי לפגוע באחריות. הבעיה היא שאם תנסה להפעיל אחריות מבלי שטיפלת ברשת המוסכים של היבואן, סיכוי גבוה שהם יחפשו בציציות וינסו להתנער ממך. כיוון שרכב חדש עולה לא מעט כסף, לדעתי בתקופת האחריות בולעים את הצפרדע ומטפלים אצל היבואן בלבד.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך קבלות וחשבוניות על חלקים מקוריים ששמת תטפל איפה שאתה רוצה זו זכותך בהנחה ומדובר במורשה משרד התחבורה עם מספר עוסק תקין וקבלה על עלות העבודה. המורשה לא יכול להתנער משום דבר במידה והטיפול נעשה בנוהל חלקים מקוריים ואם יחפש להתנער את תתבע ותיזכה. המחירים לא מצדיקים לטפל במורשה יבואן וכן מצדיקים לא להיכנס אליו ולא להיות שבוי שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכם

יש לי רכב עדיין באחריות יצרן.

הגיע הזמן לעשות טיפול שני.

האמת המחירים של מרכזי שירות מטעם היבואן יקרים למדי.

האם ממליצים לעשות טיפול במוסך רגיל או עדיף לעשות במרכז שירות עד תום האחריות לפחות, מה הם ההשלכות לטפל ברכב חוץ ממרכזי שירות מטעם היבואן?

לדוגמא החלפת שמן + מסנן שמן + מסננן מזגן למאזדה 3 2018 עלות זאת 900 שקל במרכז שירות. בדקתי מחיר חלקים אלה מקוריים בחנויות שונות מגיע ל 250 שקל. תראו איזה פער מחירים, עד כדי כך מנצלים את הלקוח?

מה ההמלצות שלכם חברים.

תודה

במוסך מורשה:

מסנן שמן מקורי יכול לעלות בין 100 ל 200 שח

מסנן אויר למזגן מקורי - בד"כ באיזור ה 150-350 שח

שמן איכותי לא פחות מ 150-200 שח (לרוב יחייבו אותך באיזור ה 200-250 לרכב "סטנדרטי", ואפילו יותר אם מדובר ברכב עם מנוע טורבו שצריך שמן ברמה גבוהה יותר וצמיגות נמוכה יותר).

גם אם לקחת את המינימום של המחירים (100+150+150) הגעת ל 400 שח. תוסיף עבודה (200-300 שח) והגעת ל 600-700 שח.

עכשיו השאלה אם אתה רוצה לחסוך 200-300 שח וללכת למורשה משרד התחבורה, או לטפל אצל היבואן.

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בהתאם לכיס ועד כמה אתה מוכן לשלם על הבורקסים בחדר ההמתנה. אם תקנה את החלפים בעצמך מחנות חלפים לפי מקטים ותיגש למישהו שיעשה את העבודה ויוציא לך קבלה אני מאמין שתחסוך גם 400 שח. הפרש שלי אישית כן משמעותי. אם לך לא משמעותי אז לך על מורשה יבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נתון שמשתנה בין אנשים.

לי יש רכב שהיה צפוי לנסוע 45 אלף בשלוש שנים הראשונות,

כלומר היה צריך רק 2 טיפולים במרכז שירות על מנת לשמור את האחריות ל-3 שנים.

אז טיפול ראשון (15,000) וטיפול שני (30,000 ) העדפתי לשלם את ה400 ש"ח הנוספים (סה"כ 800 ש"ח)

הטיפול השלישי כבר לא בוצע ברשת היבואן.

מבחינתי חלק מההשקעה בקניית רכב חדש היא בשביל השקט ל 3 שנים.. ולכן אני מוכן להוסיף עוד 800 ש"ח ל-3 שנים האלה.

אבל נניח הייתי אמור לעשות 100,000 ק"מ ב 3 שנים האלה.

אז פה כבר מדובר על 6 טיפולים .. שחלקם יהיו יקרים יותר מסתם שמן ופילטר שמן.

ודעתי פה יהיה מדובר כבר על הפרש של 10,000 ש"ח (כולל בלמים, צלחות , שמן גיר) בין טיפול במרכז שירות לבית טיפול במורשה משרד התחבורה.

ולכן במצב כזה כנראה הייתי מוותר על רשת היבואן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תלוי למי.

לאבא שלי במרכז שירות טויוטה מחליפים את הגומי במגבים המקוריים ללא תשלום.

אבל אל תדאג להם .. הוא כבר 20 שנה משלם להם הרבה מעבר לעלות של הגומי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב היום ראיתי פירוט טיפולים של טיוטה כלשהי שכל טיפול או שניים עשו פלאשינג. הרכב היום עם 135000 ועשו כבר טיפול 160000...

לעניינו, קח בחשבון שאם לא תטפל אצלם הם ינסו בכל הכוח להתנער ממך אם תצטרך אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב היום ראיתי פירוט טיפולים של טיוטה כלשהי שכל טיפול או שניים עשו פלאשינג. הרכב היום עם 135000 ועשו כבר טיפול 160000...

לעניינו, קח בחשבון שאם לא תטפל אצלם הם ינסו בכל הכוח להתנער ממך אם תצטרך אחריות.

הם יכולים לנסות להתנער כמה שרוצים הם לא יצליחו כל עוד קיימות קבלות של טיפולים בזמן עם מקטים של חלקים מתאימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תספר את זה לנכה שחיכה עשרה ימים ויותר לתיקון בג'אמפי עם 40000 ק"מ ששפך מנוע...

עצוב לחלוטין אבל כניראה שהוא היה צריך לפנות לגורמים הנכונים כבר מההתחלה שניתקל בסירוב לתיקון או השתהות. לאנשים אין כוח ורצון חהתעסק עם בירוקרטיה ולכן בהרבה מיקרים ניכנעים למישחקים של המורשים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם בקרב מורשי היבואן יש הפרשי מחיר, לעיתים משמעותיים.

צריך אגב לציין לטובה את מוסכי טויוטה אצלם התמחור הרבה פחות חזירי מיבואנים אחרים בכל הנוגע לטיפולים שוטפים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוסך מורשה:

מסנן שמן מקורי יכול לעלות בין 100 ל 200 שח

מסנן אויר למזגן מקורי - בד"כ באיזור ה 150-350 שח

שמן איכותי לא פחות מ 150-200 שח (לרוב יחייבו אותך באיזור ה 200-250 לרכב "סטנדרטי", ואפילו יותר אם מדובר ברכב עם מנוע טורבו שצריך שמן ברמה גבוהה יותר וצמיגות נמוכה יותר).

גם אם לקחת את המינימום של המחירים (100+150+150) הגעת ל 400 שח. תוסיף עבודה (200-300 שח) והגעת ל 600-700 שח.

עכשיו השאלה אם אתה רוצה לחסוך 200-300 שח וללכת למורשה משרד התחבורה, או לטפל אצל היבואן.

איציק

אני חייב לציין שאני לא מבין את הגישה הזאת... אתה מציג את זה כ"רק" 200-300 שקל תוספת, "יאללה, כולה 250 שקל", אבל זו דרך ישראלית טיפוסית (שמרמזת גם איך משקי בית פה מתנהלים) שהיא עקומה לחלוטין.

מה ההבדל באחוזים צריכה להיות השאלה הנכונה. ניקח את האמצע של שני המקרים שנתת (למרות ששנינו יודעים שזה ממש לא ככה), 650 לעומת 900, מדובר על הבדל של 40%! לשלם על אותו הדבר (בדיוק אותו הדבר...) 40% יותר, סתם ככה, לא סיבה הגיונית, הוא דבר לגיטימי?

האם כשאתה רואה משהו שאתה יודע שעולה 10 שקל ומוכרים לך אותו ב20 שקל, אתה אומר "Meh, כולה עוד עשר שקל" או שאתה מבין שמנסים לעקוץ אותך במחיר שהוא פי 200%?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1589 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...