Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כדאיות מזגן אינוורטר מול רגיל

haranza
שימו לב! השרשור הזה בן 1566 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ראשית, בוודאי שבידוד משפר את החום החודר, אבל שלא יהיה לך ספק שיעילותו פוחתת משמעותית עם צבירת אבק. יש לי כזה עשרות שנים ואינני יודע איך קבעת שהירידה בבידוד בלתי מורגשת. רק לאחרונה ראיתי איך נראה הבידוד מלמעלה (מתחת לרעפים) והלכלוך שנצבר משמעותי. לא מכיר איך ניתן לאטום את הרווח שמתחת לרעפים ואצלי הבנייה איכותית מאד, כולל הגג והלוחות שסביבו.

אני אינני "מדעי" כמוך. התקנתי בידוד לגג הרעפים שנה וחצי אחרי שעברתי לגור בבית (שני קייצים בלי בידוד). ההבדל דרמטי ומורגש ללא מד טמפ'. ללא בידוד, בצהריים בקיץ, חלל הגג היה חם באופן בלתי נסבל לשהות ממושכת והתקרה שמתחתיו (יצוקה, לא רביץ) היתה חמה למגע. אחרי הבידוד, חלל הגג חם רק המעט יותר מהסביבה. גם בשעות שנדרש להדליק מזגן ובחשבון החשמל ניכר שינוי.

מאז, לא הרגשתי הרעה, אם כי היא מן הסתם קיימת במידה כלשהי. לא ביצעתי מדידות מדעיות.

לגבי האבק, אני קצת בספק עד כמה הוא משמעותי. הולכת חום נעשית בקרינה, הסעה והולכה. מתחת לרעפים אדומים לוהטים, הקרינה היא המרכיב המשמעותי ביותר. אבק על היריעה גורם לכך שחלק מהחום לא מוקרן חזרה, אלא נבלע באבק ומחמם את האבק ואת היריעה. לשם כך היריעה עצמה ממולאת אויר (בועות) ומעכבת את הולכת החום לצד השני, שגם הוא רפלקטיבי.

יש לי רושם שהשפעת האבק מינורית עד זניחה ונועדה לשווק מוצר נוסף, יריעות נגד אבק, שלא רכשתי...

לגבי התקנה "אטומה" - האויר שבין הרעפים ליריעה חם מאוד. את היריעה כדאי להתקין צמוד לקורות העץ שעליהן מונחים הרעפים, מלמטה (כ-7 ס"מ רווח מהרעפים) בצורה צמודה ואטומה (אקדח סיכות). ככה הרוח מסיעה את האויר החם ממתחת לרעפים אך לא מאפשרת לו להכנס לחלל הגג.

לפני כשנה פתחתי פתח באחת היריעות לצורך חיווט כלשהו. ציפיתי לכמות אבק רבה ולא כך היה. אני מניח שבהדרגה, האבק שוקע ומצטבר אמנם, אבל בזמן של רוחות חזקות הוא גם מועף ממקומו. ככה שמשנה לשנה כמות האבק כבר לא עולה. בפועל, אחרי עשור, כמות האבק היתה מועטה (ואני גר באיזור שלא חסר בו אבק).

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 4 שבועות מאוחר יותר ...

מנקה קצת אבק מהטופיק.

בוצע בידוד רפלקטיבי, לא מצאתי באזור פולינום אז נקנה BTI-450, על פניו אותם נתונים בערך. בהינתן הבידוד הזה אני חוזר לשאלה הראשונה-

לאיזה BTU אני צריך לכוון? האישה מטילה וטו על עניין 2 מזגנים. אצטרך למצוא אחד שיכסה לי את השטח בצורה מיטבית, אשמח להמלצות על דגמים ספציפיים. אני אישית מאוד אוהב את תדיראן שמורכבים אצלי בבית אבל אני פתוח להצעות אחרות.

תודה רבה.

עריכה:

ראיתי שיש כמה מזגנים של תדיראן מסדרה 35- אלפא\אקספרט\X\סופרים\סוויפט..לא מצאתי הבדלים מהותיים ביניהם..מישהו יכול לשפוך אור עליהם?

עריכה אחרונה על ידי haranza
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי ביצע את הבידוד, ואיך? כמו שהמלצתי?

אצלי אגב כל הגג מבודד עם יריעות מחברה שאני לא זוכר את שמה, נדמה לי סילד אייר, ורק הקטע האחרון עם פולינום (שעלה כפול), כי כבר לא היה להשיג. בסוף זה ניילון בועות ורדיד אלומיניום. לא חושב שיכול להיות הבדל משמעותי.

עריכה אחרונה על ידי yuvk
:turn-l:
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השיפוצניק הציע לי באמת להניח את הבידוד על התקרה מלמעלה ולא להדק לרעפים, כנראה מתוך שיקול של מהירות. הורדתי אותו מהרעיון מהר מאוד. הבידוד עוד לא בוצע, בימים הקרובים לקראת סוף השיפוץ הוא יעשה את זה. החומר עצמו כבר בבית כך שאין טעם להמליץ על חומר אחר :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשביל בית שהמזגן בן יעבוד כנראה ללא הפסקה בגלל אפס בידוד, לא הייתי משקיע ב אינוורטר ובטח שלא ב אינוורטר יפני שהוא יקר עוד יותר.

למרות ש 40 מר יסתפקו במזגן 2.5 כס, אצלך בגלל הבידוד הגרוע צריך 3 כס לפחות.

בשביל להימנע מיחידה רועשת (כי 2.5-3 כ"ס יהיה רועש) נסה לבצע סוויץ' מחשבתי ולהתקין 2 יחידות של 1.5 כס במקומות אסטרטגיים.

בתור אחד שהוא די בור ורוצה להבין יותר - זה שהמזגן צריך לעבוד נונ-סטופ זה לא הקטע של אנטוורטר? חשבתי שזה יתרון עבורו. כי הוא פחות מתאמץ לאחר הגעה ראשונית לטמפרטורה הרצויה וכתוצאה מכך גם חסכוני יותר וגם עדין יותר מבחינת חווית השימוש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...