Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סיכום 10 שנים ~ 120 אלף ק"מ על מאזדה 5

סולל הדרך
שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חשבתי שיכול להיות נחמד לסכם תקופה של 10 שנים על מאזדה 5.

זאת אומנם לא היתה אותה המכונית לכל אורך התקופה וגם רמת הגימור שונה לחלוטין מזו שנמכרת בישראל אבל אולי בכל זאת... דברי פרידה.

מאזדה 5 – היית טובה אלי.

כל הרכבים היו "ליסינג" ולא בבעלות פרטית.

את הראשונה קיבלתי ב 2010 כשהגעתי לאי. ירקרקה, ילידת 2006 (דור ראשון) עם בערך 60 אלף ק"מ. גיר 4 הילוכים, מחשב דרך אין, קרוז אין, מזגן אחורי אין, דלתות חשמליות.... ניחשתם גם אין! היה סאנרופ שמגיע כסטנדרט ורדיו מקורי מאפן. שרדנו יחד 5 שנים ובערך 80 אלף ק"מ.

מבחינת אמינות,

בשנה השביעית – רעידות בעמידה – הוחלפו תושבות גיר.

בשנה השמינית רעשים מהמתלים, שלבסוף נפתרו ע"י מוט מיצב.

שנה תשיעית (לחיי הרכב) – נזילה קטנה ברדיאטור שהוחלף בחדש.

חוץ מזה, אפס תקלות. סוייטש, סטרטר ולשלב ל D

השנייה הייה כחולה, בערך בת 4 כשנחתה אצלי בחניה. היא הייתה דור שני, עם חמישה הילוכים, דלתות הזזה חשמליות, מחשב דרך, קרוז, מזגן אחורי, בקרת אקלים, ומערכת אפטר מארקט של פיוניר. שנתיים וחצי עם אפס תקלות.

השלישית היתה זהה רק חדשה יותר, אפור מטאור... (שלדעתי היה היפה ביותר) לדעתי גם בה צריך יהיה בקרוב להחליף מוט מייצב עקב רעשים. חוץ מזה, טיפולים ולשלב ל D.

סה"כ אמינות מצויינת! אפילו חסרת תקדים. אף נורה לא נדלקה, אף התראה והכי חשוב מעולם לא נתקעתי עם הרכב.

נוחות היא לא הצד החזק, הרכב יחסית קופצני, גם בכבישים טובים. הוא לא נורא אבל לדעתי יש מקום לשיפור.

דלק – עם 100% מזגן ומהירות ממוצעת על המחשב של 27 קמ"ש היא בולעת 11 ליטר לכל 100 ק"מ... לא צנועה. לא הרגשתי הבדל בתצרוכת הדלק במעבר ל 5 הילוכים. אפילו העדפתי את הגיר הישן שהרגיש רהוט יותר ופחות מהוסס. גם לא הרגשתי הבדל בביצועים.

מרווח – המושב האמצעי הוא בדיחה. גם שורת המושבים השלישית היא כזו. כשהילדים קטנים ואחרי גיל הבוסטרים, ניחא... אבל לילדים גדולים או מבוגרים ממש לא נוח לשבת במושב האמצעי או מאחורה.

מצד שני, להסעה אקראית על 7 נוסעים והובלות של איקיאה... אחלה אוטו

החיסרון האחרון שלה הוא מרווח הגחון. הרכב נוטה לנגב פסי האטה והפגושים ופסי הצד לגלח מדרכות. לדעתי נמוך מידי.

המחליפה – חשבתי על אודסי, יותר גדול, יותר מאובזר. מלכתחילה היה לי ברור שעקב מחירי הרכב באי לא אקבל רכב חדש (אודסי חדשה ~ 400 אלף ₪), ואז הגיע הצעה על אוטלנדר חדשה.... זרמתי.

החיסרון הכי גדול של האוטלנדר בעיני היה העדר דלתות הזזה שאני פשוט מכור אליהן. חוץ מזה שרמת הגימור פה ממש מוזרה. מצד אחד התנעה ללא מפתח, ריפודי עור מלא! עם אוורור למושבים. מצד שני בלי גג-רופ (כמו שהילדים שלי קוראים לגג), בקרת השיוט לא אדפטיבית, אין מערכות בטיחות מתקדמות (גם לא בתשלום) של שמירה על נתיב, שטח מת וכד... מעצבן. יש לי מלא כפתורים חסרים בפנל!

מערכת אפטרמארקט של קנווד עם צליל מצויין וקישוריות נהדרת, ממש אחלה!

הרכב הגיע באדום (כמו שהאישה ביקשה), נעול 18 אינטש מרשימים. מהתרשמות ראשונית צריכת הדלק טובה בלפחות 20% מהמאזדה, שזה מאוד משמעותי. מערכת האוטו הולד, עובדת מצוין ומאוד שימושית לי. הרכב גבוה, נוח, שקט ונעים לנהיגה למרות שלדעתי ההגה מעט מנותק אבל לא משהו שמפריע בפקקים באי. ע"פ אני יכול לגמרי להבין למה הישראלים מאוהבים באוטלנדר.

DSC_0071_2.JPG DSC_0145_1.JPGDSC_0149_1.JPGIMG_1320.JPGIMG_9722.JPGIMG_9725.JPG

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן סינגפור...

pasat04 - לגבי ההגה הימני, אכן פגם ביצור אבל מתרגלים

שנאמר במקורות עדיף להיתקע מאחורי הגה ימני מאשר עם DSG על גרר :)

קיבלת התראת משתמש בקארספורום - סיבה: שפה לא נאותה אנא חסוך מאיתנו את חוש ההומור הלא מצחיק שלך.
כל מה שעומד בין אדם, לאושר שלו, הוא היכולת להשלים עם כמה עובדות ולהבין שלא שווה להילחם עליהן.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1596 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...