Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבחן רישוי שנתי: איך זה עובד בחו"ל?

ariel000
שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מסקרן אותי לדעת.

כיצד זה עובד באירופה?, קנדה?, ארה"ב?.

האם הרישוי הוא פעם בשנה? או שנתיים?

האם יש מבחן לרכב?, באם יש, מה כולל המבחן?.

האם יש דברים שצריכים לחתום\להתחייב לגביהם?

מה קורה אם אתה נפסל?, האם צריך לעשות מבחן חוזר?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לספר איך זה פה במסצ׳וסטס, כי בארה״ב לכל מדינה חוקים משלה. יש מבחן שנתי לרכב ובניגוד לישראל גם רכב חדש מהניילונים חייב לעבור אותו תוך שבוע מעלייתו לכביש. אם הרכב מחליף ידיים הוא חייב לעבור טסט שוב תוך שבוע. בניגוד לישראל כמעט לכל מוסך בתחנת דלק או אצל דילר יש הסמכה לעשות טסט (אבל לא לטסלה, כי המוסכים שלהם לא בנויים לרכב עם מנוע שריפה פנימית). הטסט כולל רישום של הקילומטרג׳, בדיקת אורות, בלמים וזיהום אוויר. אם נכשלים צריך לעבור מבחן חוזר תוך שבוע. הוולט שהיתה לי נכשלה במבחן זיהם אוויר כי כמעט לא השתמשתי במנוע הבנזין והממיר הקטליטי היה קר כשהגעתי לטסט. אמרו לי לסוע קצת על בנזין ולחזור ואז הרכב עבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ובניגוד לישראל גם רכב חדש מהניילונים חייב לעבור אותו תוך שבוע מעלייתו לכביש.

בישראל כל רכב חדש עובר טסט אצל היבואן כחלק מתהליך קבלת מספר רישוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוויץ רכב חדש (על הכביש 2019) נקרא למבחן הרישוי לאחר 5 שנים מיום העליה על הכביש, המבחן השני יעשה לאחר 3 שנים ואחרי זה כל שנתיים.מקבלים הזמנה לבמחן אם תאריך וזמן, ברגע שלא ניתן להגיע מחוייבים להודיע מספר ימים מראש.ברגע שנפסלים יש זמן מוגדר לתיקון הליקויים, וכל דבר שלא מקורי מהיצרן מחוייב להרשם ברשיון הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו, פנסילבניה ארה"ב, מתבצע מבחן פעם בשנה, כמו שאמר הבחור מעלי, כמעט כל מוסך/דילר יכול לעשות זאת.

יש לי מוסכניק שהוא שנים מטפל ברכבי המשפחה וגם מעביר רכבים מבחן שנתי, לא קרה לי שנפסל לי רכב על משהו.

בדיקה די מקיפה, מתלים, היגוי, בלמים, גלגלים וצמיגים, אורות וחשמל, שמשות ומראות, מגבים, מערכת דלק, לוח מחוונים, קילומטראז', אגזוז, צופר, שאסי.

רוב המוסכים/דילרים/צמיגיות ושאר ירקות גם מדווחים ישירות ל carfax, ככה שאפשר לרוב לראות היסטוריה מסויימת.

טסט - 24 דולר, בדיקת זיהום אוויר - 30 דולר, אגרת רישוי שנתית שמשולמת לסטייט - 38 דולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשוויץ רכב חדש (על הכביש 2019) נקרא למבחן הרישוי לאחר 5 שנים מיום העליה על הכביש, המבחן השני יעשה לאחר 3 שנים ואחרי זה כל שנתיים.מקבלים הזמנה לבמחן אם תאריך וזמן, ברגע שלא ניתן להגיע מחוייבים להודיע מספר ימים מראש.ברגע שנפסלים יש זמן מוגדר לתיקון הליקויים, וכל דבר שלא מקורי מהיצרן מחוייב להרשם ברשיון הרכב.

כמה אגרה שנתית בפר"ש? האם יש מס זיהום אויר?

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מס זיהום אוויר, המס נכלל באגרה השנתית, האגרה מחושבת לפי נפח המנוע, כ"ס, משקל הרכב ודרגת זיהום אוויר.יוצא לי שאני משלם על הסיטרואן קקטוס שלי 120 פרנק בשנה (תכפיל ב4) ועל האספאס אשר היתה לי היתי משלם 650 פרנק לשנה (ובלי לעבור בטסט).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקנדה (טורונטו ליתר דיוק) עלות הרישוי השנתית היא 120 דולר, עד אפריל 2019 היה צורך במבחן זיהום אוויר פעם בשנתיים בעלות של 40 דולר. אבל זה בוטל.

*המחירים הנ״ל בדולר קנדי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני סתם אומר משהו ששמעתי שאין לו כל אסמכתא.

האם זה נכון, שכאשר יש רכב בעל פגיעת פח, הוא חייב לעבור תיקון?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אצלינו, פנסילבניה ארה"ב, מתבצע מבחן פעם בשנה, כמו שאמר הבחור מעלי, כמעט כל מוסך/דילר יכול לעשות זאת.

יש לי מוסכניק שהוא שנים מטפל ברכבי המשפחה וגם מעביר רכבים מבחן שנתי, לא קרה לי שנפסל לי רכב על משהו.

בדיקה די מקיפה, מתלים, היגוי, בלמים, גלגלים וצמיגים, אורות וחשמל, שמשות ומראות, מגבים, מערכת דלק, לוח מחוונים, קילומטראז', אגזוז, צופר, שאסי.

רוב המוסכים/דילרים/צמיגיות ושאר ירקות גם מדווחים ישירות ל carfax, ככה שאפשר לרוב לראות היסטוריה מסויימת.

טסט - 24 דולר, בדיקת זיהום אוויר - 30 דולר, אגרת רישוי שנתית שמשולמת לסטייט - 38 דולר.

שאסי בבדיקה שנתית?!?

כיצד הוא מבצע בדיקה למערכת דלק?.

פרנקופיל מושבע!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעות פח כל עוד הן לא בטיחותיות לא מפריעות לבוחן בכלל, אבל תא המנוע חייב להיות יבש כמו המדבר, בלי נזילה או הזעה מעל לרכב או מתחת

Gesendet von meinem HRY-LX1 mit Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאסי בבדיקה שנתית?!?

כיצד הוא מבצע בדיקה למערכת דלק?.

אין לי האמת מושג מה הוא עושה בתכלס, אני שם את האוטו בבוקר והוא מחזיר לי אותו בצהריים, אבל כן, כל אלה ועוד כמה פריטים שלא הזכרתי הם חלק מהבדיקה אצלינו בסטייט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פגיעות פח כל עוד הן לא בטיחותיות לא מפריעות לבוחן בכלל, אבל תא המנוע חייב להיות יבש כמו המדבר, בלי נזילה או הזעה מעל לרכב או מתחת

Gesendet von meinem HRY-LX1 mit Tapatalk

להזיע במזג אוויר השוויצרי? קשה קצת לא? :lol:

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסקרן אותי לדעת.

כיצד זה עובד באירופה?, קנדה?, ארה"ב?.

האם הרישוי הוא פעם בשנה? או שנתיים?

האם יש מבחן לרכב?, באם יש, מה כולל המבחן?.

האם יש דברים שצריכים לחתום\להתחייב לגביהם?

מה קורה אם אתה נפסל?, האם צריך לעשות מבחן חוזר?.

קפריסין -

פעם בשנתיים ללא תלות בגיל הרכב.

מכוני רישוי בכל פינה.

עושים מבחן. אתה בא עם האוטו. האוטו מצולם קודם כל - שלא ייקרה מצב שאתה מעביר את הרכב טסט - בלי שהרכב יהיה כמו בארץ.

העלות זניחה - כמו בארץ - משהו כמו 100 ש"ח.

הוא עובר זיהום אוויר. פנסים. צמיגים. בור. די דומה לארץ. רק ששם אתה יוצא מהרכב והבוחן מעביר את הרכב את כל המסלול.

באחד הרכבים שלי היו ציפויי חלונות מקדימה - הבוחן אמר לי שאו שהוא מוריד לי אותם או שהוא לא עובר. הוא הוריד בעצמו. לא לקח כסף.

בסך הכל פרוצדורה לא מסובכת.

אם אתה נכשל (לא קרה לי) - אתה מתקן וחוזר.

מה שכן - הרב האנשים שולחים את המוסכניק לעשות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברוב מדינות ה-OECD(לא ביוון או קפריסין) הרכב נקרא למבחן רישוי ראשון לאחר 3-4 שנים ולאחר מכן כל שנתיים. לאחר 10 שנים מבצעים מבחן כל שנה.

מבחן חוזר יתבצע רק על פסילה אשר מחייבת בדיקת מכשור. כמעט על פסילה אשר אצלינו מוגדרת(בטופס הרישוי) 'עמדה מס' 1', בעל הרכב יקבל 'עבר' עם התחייבות אישית לתיקון הליקוי(= תקלה מינורית).

עלות מבחן חוזר הנו כ-55% מעלות הבדיקה הראשונית.

ישנו מפעיל אחד לכל המדינה, כשבדר"כ הזכיון שלו הנו ל-10 שנים(מכרז).

בעל הרכב מקבל זימון עם תאריך ושעה למכון באזור מגוריו. אם אינו יכול להגיע במועד, עליו להודיע מראש ולתאם מועד חדש(ניתן טלפונית ובמרשתת).

אחד מהזכיינים שאני מכיר מביקורי במכונים שונים ברחבי אירופה, מתחייב לקבל אתכם בזמן אך אם אחר יותר מ-45 דקות עלות הטסט ע"ח המכון.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...