Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מניעת התפתחות חלודה בצינור מים ראשי

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

זה צינור מים שמספק מים לאחת הכניסות בבניין. נמצא בחדר שרות ולידו ברז מים עם כיור. המנקה שמגיע לנקות משתמש בכיור הזה ולכן הרצפה כל הזמן רטובה, הצינור מחליד.

לפני מספר שנים בגלל הבעיה הזאת כבר החולף שם קטע צינור, מה שדרש הרמת רצפה וכמובן סגירת מים בכל הבניין לכמה שעות.

כפי שניתן לראות, הצינור החדש מחליד גם, עדיין אין נזילה.

איך אפשר למגן אותו מפני המשך התפתחות החלדוה?

תודה.20191205_120014.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שכבת סיליקון יפה בצורת קונוס מסביב לאיזור החלודה?

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדיוק. ניתן גם לעשות צורת משפך מבטון, יותר פשוט וזמין מאשר סיליקון. תדאג שהבטון יהיה נוזלי מאד לפני שפיכתו לתבנית, ועדיף שיהיה בו גם דבק בטון כלשהו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סיליקון (למשל סופר 7 או דומיו) הרבה יותר זמין מבטון.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאוכל אותו זה הבטון. בפעם הבאה צינור פלסטיק או לפחות שרוול.
כן אבל מה עושים עכשיו?

סיליקון להבנתי מונע חדירת מים אבל הוא בעצמו גורם לחלודה, הרי היישום פה לא יהיה על משטח שהוא במצב פיקס...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי במצב הנתון למרוח צבע עשיר באבץ. יותר מזה אין הרבה מה לעשות.

עריכה: אחרי הצביעה כדאי אולי לצקת עוד קצת בטון כדי שימנע מהמים לעצור שלולית שם. אחר כך את הבטון כדאי לאטום עם אפוקסי כדי שלא יספוג.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן אבל מה עושים עכשיו?

סיליקון להבנתי מונע חדירת מים אבל הוא בעצמו גורם לחלודה, הרי היישום פה לא יהיה על משטח שהוא במצב פיקס...

מהרגע שהתחילה החלודה לדעתי כלום לא יפתור, חלק מהצינור כבר אכול.

עכשיו השאלה מה יאט את השעון יותר, ואני חושב שסיליקון יאט את התהליך בקלות ובזול - משמע ההחלפה של הצינור תהיה הכי רחוקה מבין האופציות.

כשהצינור הזה כבר יהיה אכול מדי תצטרכו שוב להחליף אותו, ואז אפשר לדבר על פתרונות אמיתיים, למשל צינור פלסטיק, שרוול פלסטיק לצינור, ביטומניות מסביב לצינור, סיליקון, או שילובים של כמה דברים.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפתרון לזמן ארוך הוא בהחלט החלפה של הצינור לצינור פלסטיק. פתרון זמני , אם החלודה שטחית הוא לשייף את החלודה ולצבוע בשכבה עבה של יסוד וצבע עשיר באבץ. (גילוון קר ) ואם רוצים לאחר הייבוש מעל לשים בטון או סיליקון. יש ממירי חלודה שאולי יחסכו את השלב של השיוף לא יודע כמה יחזיקו בסביבה רטובה תמידית. אם החלודה עמוקה זה אומר שבקרוב יהיה חור והמים ינזלו החוצה. ואז לדעתי אין מנוס מלהחליף צינור

גם אני מבקר במפגש השפלה... :beerchug:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שאוכל אותו זה הבטון. בפעם הבאה צינור פלסטיק או לפחות שרוול.

לדעתי מה שאוכל אותו זאת הלחות.

בטון מספיק עבה (בטון. לא משהו שמכיל סיד) בפירוש לא תוקף פלדה.

כמובן שאם הבטון יהיה דק מספיק, אז מים כן יחלחלו פנימה ויתקפו המתכת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ירחמיאל, בטון ספוג הוא חומר מאוד קורוזיבי. הרבה יותר מטבילה במים.

אני לא יודע האמת, מה זה בטון ספוג. אני לא מומחה גדול אבל בהחלט מכיר קצת את התחום.

בכל אופן, בכל יציקת בטון עתיקה, של עשרות שנים, כאשר מגיעה יומה להיעלם לטובת שינוי או בנייה אחרים וחדשים, אם תפרק אותה (אכן, עבודה קשה מאד שפעם היהודים היו מבצעים...), תמצא בפנים את ברזל הזיון במצב חדש ללא חלודה כלל.

כמובן רק אם ביצעו היציקה כמו שצריך, כן?

אני שוב אומר: הבטון צ.ל. כמובן מספיק עבה ועם פולימר בפנים. אזי מספיקים גם 2-3 ס"מ ע"מ למנוע חלחול מים. אולי אף פחות.

אפשרות נוספת למניעת חדירת מים: חומרי מליטה שמברישים ע"ג היציקה הרגילה, כגון חומרים של חב' סיקה, בי ג'י בונד וכו'.

השוק מלא בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שגם אתה מדבר על יציקה שלא סופגת (תוספים או ציפוי ואיטום). כל העמודים המעופחים שאתה רואה זה ברלל הברזל שהחליד.

מכיר גם את חומרי האטימה אבל כשיש לך צינור עם מקדם התפשטות שונה וקרקע שמעבירה לחות לבטון מלמטה זו מלחמה די אבודה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צודק. מסכים איתך.

אגב, עמודים מתפרקים (וגם אלמנטים אחרים, לצערי) - לדעתי זה בגלל שלא הקפידו בזמנו על עובי בטון עבה מספיק ו/או בגלל שבזמנו שמו חול ים בבטון... אני חושב שבגלל זה הברזל מחליד שם ומתנפח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקי, אין חכם כבעל ניסיון.

תיקון דומה ביצעתי לחנוכיה של בניין משותף. לאחר ניקוי החלודה צבעתי את הצינור בשתי שכבות בצבע ייסוד+צבע עליון המתאים גם לצביעת פלדה מגולוונת.

אם אתה צריך ליטר של הצבע צור קשר בפרטי (חינם אין כסף). קניתי פח של 4 ליטר ויש לי עודף.

https://www.nirlat.com/product/?product_name=DTM%2B+%D7%97%D7%9C%D7%A7

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...