Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מערכות בטיחות בסיאט אטקה fr החדשה

david1
שימו לב! השרשור הזה בן 1562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

בכוונתי להחליף את האיביזה, אחרי 3 שנים ו 160,000 ק"מ (ואפס תקלות משמעותיות), באטקה fr חדשה.

עניין הבטיחות הוא החשוב לי ביותר, בשל הנסיעות המרובות, ומהווה גורם משמעותי בהחלפת הרכב.

המערכות הכי קריטיות לי הן בלימה אוטונומית ותיקון אקטיבי של סטייה מנתיב.

בנסיעת המבחן על האטקה, נמסרו לי על ידי נציגים שונים נתונים שונים ביחס למערכת הבלימה האוטונומית. נציג אחד טען שהיא פעילה עד מהירות 30 קמ"ש בלבד (מהירות עירונית), ואילו השני טען שעד 70 קמ"ש. הנסיון לדעת מי צודק ומי טועה העלה חרס, שכן גם בקטלוג הרכב הנתון לא מופיע (מלבד עצם קיום המערכת).

למישהו יש מושג אם כן, באילו מהירויות המערכת פעילה?

שאלה נוספת - עד כמה המערכת לתיקון סטייה מנתיב עובדת חלק ברכב (בנסיעת מבחן הקצרצרה לא הצלחתי להתרשם ממנה).

תודה למשיבים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחפש ספר רכב באינטרנט ותראה מה רשום שם.

עם השברולט שלי היה אותו דבר, בסוכנות אמרו לי שהבלימה אוטומטית עובדת עד 60 ק"מ אבל תכלס עובדת עד 80, אתה מכיר מה זה סוכני מכירות בארץ, רובם לא יודעים מה מוכרים.

למשל, אמרו לי שיש פנסי ערפל ברכב, בסוף אין בכלל פנסי ערפל (משהו שמאוד הפתיע אותי כי חשבתי שי חוק שאומר שחייב להיות לפחות מאחורה).

Enviado desde mi SM-G975F mediante Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי אטקה חדשה... לגבי תיקון סטייה מהנתיב - זה עובד מעולה. המערכת נכנסת לפעולה במהירויות מעל 65 קמ"ש , מזהה היטב את גבולות הנתיב ושומרת עליו. מאוד שימושי ונוח בנסיעה בכבישים בינעירוניים.

לגבי הבלימה האוטונומית - לפי ספר רכב היא פעילה במהירויות בין 4 קמ"ש ל-250 קמ"ש .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבהרה בהמשך להודעה קודמת : תיקון סטייה מהנתיב עובד גם במהירויות הנמוכות מ-65 קמ"ש , כאשר זה בא בשילוב עם בקרת שיוט אדפטיבית - שזה למעשה מה שנקרא מערכת סיוע בפקקים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה על התשובות המפורטות.

קצת מביך שצריך לקבל מידע מבעלי רכבים, כאשר הנציגים עצמם לא יודעים פרטים בסיסיים של המוצר שהם מוכרים.

להבנתי לאחר קריאה יש ברכב גם מערכת בקרת זחילה בפקקים - גם עניין שמשום מה לא מצויין בחוברת הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה שיש בעיה מסוימת בעלונים שמסופקים באולם התצוגה ומופיעים באתר, כמה שאני זוכר בסיאט איביזה FR למשל לא מצוין שיש שליטה מההגה על ההילוכים וברכב המבחן כן היו שיפטרים.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה נוספות לבעלי הרכב (אטקה FR): מהי מערכת "התרעה על תנועה צולבת בנסיעה לאחור"? האם היא כוללת גם בלימה אוטונומית במקרה כזה?

תודה לעונים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא חושב שהמערכת גם בולמת אלא רק מספקת התרעה קולית וגם ויזואלית על המסך המרכזי.

מה שכן בטיפול האחרון בסיאט ארונה שמצוייד באותה מערכת צרפו איזשהו עלון צבעוני אודות המערכת שהשאירו ברכב, אם יש עניין אני יכול לצלם ולהעלות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח מאוד אם תוכל לעלות.

השאלה נשאלה משום שקיבלתי גם בעניין זה תשובות סותרות מנציגי סיאט. האחד אמר שהמערכת מתריעה בלבד, ואילו השני ציין שהיא גם בולמת. בכל אופן, ייתכן שבארונה מותקנת מערכת אחרת שמתריעה בלבד. אין לדעת...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הי,

אני בעל אטקה ומערכת ההתרעה בנסיעה לאחור גם מתריעה וגם בולמת במידה ומגיח רכב/הולך רגל/אופניים בזמן נסיעה ברוורס.

לי יש את הדגם ללא סטיה מנתיב אקטיבית, אבל לגבי בקרת השיוט האדפטיבית והבלימה האוטונומית, אני יכול לומר שמדובר במערכות מצויינות שעובדות מעולה.

בהצלחה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב הנספח שצורף בטיפול.

WhatsApp Image 2019-12-18 at 12.49.24.jpeg

ככל הידוע לי המערכת לא בולמת בעצמה בארונה ולא נתקלתי בבלימה שלה.

בספר הרכב המערכת בכלל לא מופיעה, יש התייחסות למערכת חניה אוטומטית שלא מוצעת בארץ אפילו כאופציה, לחיישנים ולמצלמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצ"ב הנספח שצורף בטיפול.

[ATTACH=CONFIG]525673[/ATTACH]

ככל הידוע לי המערכת לא בולמת בעצמה בארונה ולא נתקלתי בבלימה שלה.

בספר הרכב המערכת בכלל לא מופיעה, יש התייחסות למערכת חניה אוטומטית שלא מוצעת בארץ אפילו כאופציה, לחיישנים ולמצלמה.

תודה רבה!

לאחר בדיקה באטקה אכן ישנה בלימה אוטונומית כאשר רכב חוצה מאחור. לעניין העלון שצירפת, נראה שגם בארונה יש את אותה המערכת, ואילו העלון רק מסייג את פעילותה במקרים מסוימים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1562 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...