Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

איזה דוח "עדין" יותר לרוכבי אופיים חשמליות.לעבור בכביש באדום או בירוק אצל הולכי הרגל?

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תופעה מיוחדת.

מגיעים לרמזור אדום, לקוחים ימינה, עולים על המדרכה, עוברים את הכביש על מעבר החציה להולכי רגל ששם יש ירוק בדרך כלל {גם אם יש אדום נוסעים אבל זה לא האישיו} וממשיכים בחזרה לכביש לדרך.

מה הדוח?

BMW E36 M40 year of 1992

Autobianchi A112 year of 1979

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יקבל דו"ח על הנסיעה על המעבר חצייה.

או שכנראה לא ייקבל כלום. גם אופנועים עושים זאת חופשי, מעולם לא ראיתי שקבלו דו"ח.

עריכה אחרונה על ידי Ron Poh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם פנה ימינה לפני קו העצירה ברמזור אדום, דוח על נסיעה על מעבר חציה.

אם לא, כלומר נכנס לצומת באור אדום, פנה ימינה למעבר החציה ועבר בו, אור אדום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בד"כ הם לא פונים ימינה מתוך הצומת אלא מגיעים לקו העצירה, ממנו פונים ימינה (כאילו השלימו את מעבר החצייה שצמוד לקו העצירה שלהם), עולים על אי התנועה וממשיכים למעבר החצייה בכיוון שאליו רצו לנסוע

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היה לי מפגש עם אזרח שעשה בדיוק מה שתיארתי: נכנס לצומת (חלף על פני קו העצירה) ופנה ימינה

הוא הגדיל לעשות ונסע על מעברי חציה אחד בירוק בין הולכי הרגל ואחר באור אדום להולכי רגל.

הסתפקתי בדוח אחד על רמזור אדום בצומת

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תמיד יש כאלה שחושבים שהם גאוני הדור

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אודה מראש שביצעתי את התמרון הזה בעצמי.

ועכשיו לתירוצים.

לדעתי השכנוע העצמי מגיע מהיחס האמביולנטי של החוק כלפי רוכבי אופניים:

מצד אחד אסור לחצות במעברי חציה.

מצד שני יש סימון מיוחד של מעברי חציה לרוכבים.

מצד שלישי הסימון לא קיים בכל מעבר.

מצד רביעי סימונים חדשים צצים מידי פעם במעברים שפעם היה אסור לחצות ברכיבה.

מצד חמישי כשרוכבים בכביש ועומדים ברמזור, תחילת הנסיעה היא החלק הבעייתי שבו גם קל לאבד שיווי משקל וגם מפריעים יותר למכוניות.

כלומר, האיסור לחצות ברכיבה לא נובע מהסיכון לרוכב אלא מההפרעה להולכי הרגל. לגיטימי. אז אם לא הפרעתי לאיש, למה שלא אחצה במעבר, אמנע מחיכוך מיותר עם מכוניות כשהרמזור מתחלף לירוק, וכן גם אחסוך זמן.

ושוב, ברור לי שזה אסור ושרוכבים רבים לא מכבדים אחרים בדרך. מבחינתי כיבוד זכותם של אחרים חשוב יותר, לגבי החוק אני אמשיך להפעיל שיקול דעת (כן, גם ברגל אני חוצה לפעמים באדום).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה כמו התירוץ של זה שעבר באדום בלילה כי לא היו מכוניות אחרות על הכביש, אז הוא לא הפריע לאף אחד וגם חסך זמן

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אעדיף את זה שעובר באדום בלילה ווידא שאף אחד לא מגיע, על זה שעובר באדום ביום כי לא שם לב.

ועם יד על הלב, מעולם לא ביצעת עבירת תנועה במודע? לא חצית כביש באדום? לא עברת על המהירות המותרת? לא עקפת רכב מזדחל מימין? לא עצרת לשניה באדום-לבן להוריד נוסע קשיש?

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בטח שעשיתי עבירות, אבל אני לא מנסה לתרץ אותן.

כן אני עוקף מימין, פעם הייתי ראש בקיר מהבהב ומאותת שמאלה עד שהשמאלן יתפנה.

כן אני עברתי את המהירות המותרת יותר מפעם אחת.

לא חציתי כביש באדום מעולם.

אבל שוב, אני לא מתרץ את זה בזה שהרשויות לא אוכפות נסיעה בשמאלי למשל, זה המצב וההתמודדות שלי איתו זה עקיפה מימין.

הנקודה שלי היא שלא צריך להיות טהרן, אבל גם לא "לשקר לעצמנו"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איפה ראית שקר עצמי? כשכתבתי בפירוש שאלה תירוצים? שהודיתי שברור לי שזו עבירה על החוק?

לא האשמתי את הרשויות, הסברתי את השכנוע העצמי שאדם עושה לעצמו כתוצאה מהמצב כדי להתיר לעצמו את העבירה,

בדיוק אותו תהליך שאתה עושה עם עצמך כשאתה מחליט לעקוף מימין, אחרת לא היית עושה זאת.

החלק של הרשויות הוא לא הטלת אשמה אלא צויון העובדה שבגלל היחס האמביולנטי קל מאוד לרוכב לעשות את ה״קפיצה״ המנטלית מאסור למותר, כי גם במציאות החוקית אין דיכוטומיה כזו.

אז לא חצית כביש באדום, אז הקו שלך עובר במקום אחר, אבל מרגע שעברת אותו אנחנו באותה סירה. אתה עוקף מימין כשאתה מחליט שאין בכך סיכון והפרעה. אז אני החלטתי ליישם זאת במקרה אחר.

עריכה אחרונה על ידי Be roo
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1575 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...