Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נסיעה בפסח ליער השחור, 2 משפחות עם אדם נכה?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1594 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

עזרתכם מתבקשת בכל נושא שקשור לענין:

סה"כ נהיה 11 אנשים. אין ילדים קטנים. 2 מכוניות מן הסתם, זה שהנכה יוסע בו יצטרך להיות מיניוואן כלשהו, אני מניח בסגנון VW טרנספורטר ודומיו (שוב, כל דעה {אחרת} שלכם נחשבת). הנכה נעזר בהליכון, אין כסא גלגלים.

השאלות שלנו הן כדלקמנצ'יק:

1. איך טסים? אנחנו מנסים להימנע מקונקשן מסיבות מובנות. לנכה יהיה קל יותר באוטו, שניתן לבצע הפסקות, מאשר להיגרר בשדות תעופה. האם מינכן? בזל? מי מטיס? לאן?
  2. רכבים. אילו רכבים מומלצים?
  3. היכן לוקחים את הרכבים?
  4. כל נושא ונקודות נוספות - מבורך.

תודה רבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מינכן אמנם טיפה יותר רחוקה מהיער השחור אבל השכרת רכבים שם עדיפה, גם מהיבט של מחיר וגם של מבחר.

פעם אחרונה לקחתי ממינכן דרך אופרן במבצע פורד טורנאו או דומה (קיבלתי טורנאו דיזל) בו היה מקום לנהג + 2 לידו ועוד 2 שורות של 3 כ"א ובגאז' ענק (מזוודות של 4 מבוגרים + תינוקת + עגלת תינוקת שלא טרחנו לקפל בכלל).

במינכן הטיסות מישראל נוחתות בטרמינל F המרוחק, צריך ללכת עם השלטים (זה הליכה גם בחוץ, אם יש גשם וכאלה קחו בחשבון) לכיוון טרמינל 1 ושם לדוכני ההשכרה, משם אתה מקבל מפתח, כרטיס (חשוב מאוד לשמור עליו) ופתק בו יש קומה ומספר חניה, אתה הולך שוב עם השלטים לבניין אחר (הדרך לא בחוץ) שהוא 6 קומות או יותר של חניון, לכל חברה יש שם איזורים משלה, עולה במעלית לקומה שאמרו לך ומחפש את מספר החניה שלך. נכנס לרכב, נוסע אחרי שלטי היציאה שם אתה מעביר את הכרטיס שקיבלת בדוכן, השער נפתח ואתה יוצא לדרכך, נסיעה של כשעתיים לחלק המזרחי ביותר של היער השחור, כ-4 שעות לחלק המערבי ביותר של היער השחור.

בחזרה אתה מגיע עם הרכב לכיוון השלטים להשכרת רכב, זה שוב אותו בניין שממנו יצאת, רק מכיוון אחר, למטה אתה עומד בתור של רכבים (לכל חברה יש תור משלה) עד שמגיע לנציג, מסיים מחזיר מפתחות והולך לדרכך.

פעם אחרונה (במאי) תחנת ההחזרה הייתה יחסית ריקה, ולא הייתה בעיה, פעם לפני כן (סוכות) תחנת ההחזרה הייתה עמוסה, עד כדי כך שהתורים השתרכו אל מחוץ לבניין, אז בירכתי את הרגע שלקחתי ביטול השתתפות עצמית לחלוטין, בין כל התור העצום הזה אשתי תפסה את הנציג של החברה (Europcar) ואמרה לו בוא תשחרר אותנו יש לנו ביטול השתתפות עצמית, הוא בא, הקיש לוחית רישוי במסופון, ראה, חתם, לקח מפתח, ואמר להשאיר את האוטו איפה שהוא (באמצע התור מחוץ לבניין), חסך לנו בכיף איזה 40 דקות ואולי יותר.

עריכה אחרונה על ידי m3x7r3m3

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השדות הקרובים ליער השחור שמקבלים טיסות מהארץ הם באזל (למעשה מולהאוז שבצרפת), מינכן, פרנקפורט, ממינגן, באדן-באדן וציריך.

קרוב לודאי שעדיף לכם לטוס לשדה גרמני, ומבחינת מבחר כלי רכב - לשדה גדול, גם אם הוא יותר מרוחק. עם זאת ממליץ לך לבצע כבר כעת חיפוש לכלי רכב גם בשדות היותר קטנים, יתכן שאפשר למצוא בהם מכוניות מתאימות לצרכים. צריך להוסיף שהשדות הקטנים משורתים על ידיחברות זולות, מה שיכול להוות לנכה קושי מבחינת צפיפות המושבים. לעומת זאת חברות סדירות יציעו מושבים יותר מרווחים, גם אם בתשלום נוסף, ותכן שהתשלום הזה בסדר גודל של $50-100 לכיוון עשוי להיות מוצדק לבעל המוגבלות.

עניין נוסף הוא שעות הטיסות. אישית אני מעדיף לא לשכור את הרכב אחרי לילה לבן, מה שאומר או להשאר לילה (או יותר, אם יש עניין) במלון בקרבת השדה, ורק אז לשכור רכב, או לטוס בטיסת צהריים (ולהפסיד יום) ולהגיע אחרי לילה של שינה מלאה. זה לא כלל ברזל - בנסיעה האחרונה שלי שכרתי רכב אחרי טיסה שיצאה מנתב"ג ב-8 בבוקר, שזה מבחינתי אומר השכמה ב-2 לפנות בוקר - והכל היה בסדר, אבל הגישה הזו הוכיחה עצמה בלא מעט נסיעות. אז אם תטוסו, נניח, למינכן ותבלו בה יומיים (קל מאד למלא אותם, על בסיס תחב"צ) ואז תסעו ליער השחור זה יכול להיות מצויין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה (כבר הרבה זמן לא עסקתי בזה):

האם יש חברות תעופה או חברות השכרת רכב שמסוגלות לתת את כל החבילה של טיסה + רכב?

ואם כן - האם זה עדיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מרבית חברות התעופה מאפשרות שכירת רכב באתר שלהם. לדעתי, אם אינך משתמש בנקודות/מיילים לצורך זה הדבר מיותר, עדיף לחפש את העסקה באופן עצמאי.

מצד שני, יש חברות תעופה לתיירות המשווקת "דילים" צבעונים "טוס וסע". הם עשויים להיות במחיר אטרקטיבי, החיסרון הוא פחות גמישות בבחירת הטיסות והרכב.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עוד שאלה (כבר הרבה זמן לא עסקתי בזה):

האם יש חברות תעופה או חברות השכרת רכב שמסוגלות לתת את כל החבילה של טיסה + רכב?

ואם כן - האם זה עדיף?

בדרך כלל לא, גם ככה בעת השכרת הרכב אתה יכול להקיש את מספר הטיסה והתאריך, ככה שהם מתעדכנים על עיכובים או שינויים

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כאשר חברת תעופה מאפשרת הזמנת רכב, מלון או שירותי תיירות אחרים היא מעבירה אותך לאתר חיצוני, אם כי במקרים רבים יש הסכם בין החברות.

בנוסף למה שכתב m3, אנחנו חיים בעולם מקושר, שבו אין בעיה להתקשר לחברת ההשכרה בטלפון או הדואל כדי לעדכן לגבי עיכוב בטיסה, או לעדכן הזמנה באתר לפני ההמראה, ולעתים אפילו מהמטוס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם בתוך שדה התעופה הנכה יצטרך להיעזר בשרותי ההסעות (עגלות גולף) אז תשקלו להשתמש בסוכן נסיעות אנושי שידאג לזה וגם יוודא שחברת ההשכרה תכין רכב מתאים.

מינכן יכולה להיות רחוקה מדי ומעייפת, ממינגן הוא באמת שדה קטן כך שאם תשכרו שם אתם צריכים לוודא במייל או בטלפון שהם מודעים לזה שצריך לשריין לכם רכב מסוג מסוים.

עוד משהו: לארגן נסיעה כזו זה כאב ראש לא קטן. עשיתי את זה פעם, אבל היום ממרחק הזמן אני די מצטער שלא עשיתי את זה עוד כמה פעמים כשהייתה לי ההזדמנות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לארגן נסיעה זה כאב ראש אבל זה חלק מהכיף.

עשיתי את זה הרבה יותר מפעם או פעמיים, בהחלט מצריך ישיבה די ממושכת על המחשב, אבל התוצאה בדרך כלל נותנת סיפוק.

הזקקות לרכב הסעות בשדה לא צריך להוות בעיה, אם כי צריך לבדוק באתר נמה"ת ואולי ליצור קשר עם שירות הלקוחות של נמל התעופה או חברת התעופה.

שכירת רכב בודאי שלא מצריכה מעורבות סוכן אנושי*, ובהחלט ממליץ (מניסיון), במידת הצורך, ליצור קשר עם תחנת ההשכרה בטלפון או בדואל על מנת להשלים בירורים ולסגור קצוות. ובעניין זה - המלצה חמה לא להתקמצן בסעיף הרכב השכור, לשכור רכב שהוא 1-2 קטגוריות מעל הנדרש ולשכור בחברה מוכרת, עדיף חברה בינלאומית (למרות שבכל מדינה מדובר בזכיין מקומי הרי שלחברה הבינלאומית השפעה ניכרת על מדיניותו). כמוכן בשנים האחרונות הזמנתי מספר פעמים רכב באמצעות האתרים הישראליים של חברות בינלאומיות (בחלק מהמקרים אחרי בירור טלפוני בסניף הרלוונטי בחו"ל) והניסיון היה חיובי, עם כיסוי ביטוחי מצויין.

עוד בעניין שכירת רכב - יש הנחות משמעותיות בשילוב של חברות וכרטיסי אשראי מסויימים ולעתים גם מועדוני צרכנות.

*לא כולל ההתייעצות הטלפונית עם הסוכנות המקומית ולעתים גם עם נציג החברה בישראל.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נתחיל עם ברכה. אתם במצב טוב ! אם הוא היה עם כסא גלגלים חשמלי כבד ! המצב היה קשה הרבה הרבה הרבה יותר. מנסיון.

בגלל שהנכה הולך. אפילו מטר או שניים.

בחירת הרכב פחות בעייתי. מנסיון VW T6/T5 מהשכרה עובד מצויין. או מרצדס ויטו או מקביל.

ניתן לקחת כיסא יד שרה מתקפל. לכל המרחקים שאתם דואגים לגביהם.

זה כסא שנכנס לכל בג'ז ונשאר שם לכל מצב.

רק לברר שהמלונות / מקומות ביקור נגישים לנכה (הליכון / מדרגות / חצץ / וכו)

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני אתחיל ואמליץ על טיסה לציריך, משתי סיבות:

א. אחת הטיסות שיוצאות מתל אביב היא עם מטוס רחב גוף a330/777, בשונה מהטיסות ליעדי גרמניה השונים ששם מטוסים צרי גוף וצפופים. במקרה טסנו הקיץ האחרון עם זוג מבוגרים לציריך לצורך טיול ביער השחור והיה די נוחה הטיסה.

ב. זמן הנסיעה למרכז היער השחור, נניח titisee/hinterzarten הוא כשעה ועשרים למול קרוב לארבע שעות ממינכן.

יהיו כאלה ויגידו שעלות השכרת הרכב יותר יקרה בציריך, אני גם הייתי בטוח עד הנסיעה האחרונה. השכרנו 7 מקומות במחיר מצויין עם כל הביטוחים דרך alamo. המחיר לא היה גבוה יותר מאותו רכב ביעדי גרמניה השונים.

מה שכן מחירי בקבוקי המים בשדה נורא יקרים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לגבי מטוס צר גוף או רחב גוף - אין לכך כל משמעות מבחינת נוחות המושב. מה שקובע הוא הסידור הפנימי של המטוס הספציפי, לעתים בחברה מסויימת מטוסים מדגם מסויים יופיעו ביותר מתצורת מושבים אחת, והנוחות בהתאם.

גם לגבי מחיר שכירת רכב - זה עניין מאוד נקודתי ואישי, תלוי בנתוני השוכר, סוג הרכב ותאריכי השכירות. אבל, כפי שכתבתי קודם, לא זה המקום להתקמצן על $200. לעומת זאת, שיקול מרחק וזמן הנסיעה מנמה"ת ליעד וחזרה משמעותי מאד, זה יכול להאריך את זמן הטיול נטו באופן משמעותי. לא לשכוח שנסיעה של שעה וחצי תתארך באופן מעשי לשעתיים - שעתיים וחצי, נסיעה שתאורטית 4 שעות תהיה באופן מעשי 6 ויותר, עם העצירות וההתברברות בדרך, והחסכון בדלק יקזז לפחות חלק מההפרש במחיר השכירות, ומעשית הרווחת חצי יום ואולי יותר.

מכל מקום, האמור לגבי ציריך נכון אם היעד שלך הוא בדרום היער השחור, ההפרשים מצטמצמים אם היעד הוא בצפון היער השחור (אם כי עדיין לטובת ZRH). המרחקים באזור הזה גדולים, ואם תביא בחשבון שבתוך היער השחור מדובר בכבישי הרים (באיכות שניתנת להשוואה למיושנים שבכבישי הגליל, חוץ מהריבוד המשובח) מדובר בלא מעט שעות נהיגה גם למרחקים שנראים לכאורה קצרים.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה לכולכם על העזרה והנכונות והזמן שהשקעתם.

אגב, לא הצלחתי למצוא טיסה ישירה, יעני בלי קונקשן, לשדות של באזל/צרפת ושל באדן באדן.

כניראה באמת נלך על אופציית ציריך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דווקא אני אתחיל ואמליץ על טיסה לציריך, משתי סיבות:

א. אחת הטיסות שיוצאות מתל אביב היא עם מטוס רחב גוף a330/777, בשונה מהטיסות ליעדי גרמניה השונים ששם מטוסים צרי גוף וצפופים. במקרה טסנו הקיץ האחרון עם זוג מבוגרים לציריך לצורך טיול ביער השחור והיה די נוחה הטיסה.

ב. זמן הנסיעה למרכז היער השחור, נניח titisee/hinterzarten הוא כשעה ועשרים למול קרוב לארבע שעות ממינכן.

יהיו כאלה ויגידו שעלות השכרת הרכב יותר יקרה בציריך, אני גם הייתי בטוח עד הנסיעה האחרונה. השכרנו 7 מקומות במחיר מצויין עם כל הביטוחים דרך alamo. המחיר לא היה גבוה יותר מאותו רכב ביעדי גרמניה השונים.

מה שכן מחירי בקבוקי המים בשדה נורא יקרים.

עובדתית השכרת רכב בציריך יקרה יותר, ויש פחות מבחר.

המחירים ביעדי גרמניה שונים (לרעה) מאשר בשדה"ת במינכן, כשבדקתי פעם אחרונה בכל החברות המחיר במינכן היה הכי נמוך מכל תחנות ההשכרה בגרמניה ובפרט תחנות בשדות תעופה.

גם לגבי מחיר שכירת רכב - זה עניין מאוד נקודתי ואישי, תלוי בנתוני השוכר, סוג הרכב ותאריכי השכירות. אבל, כפי שכתבתי קודם, לא זה המקום להתקמצן על $200. לעומת זאת, שיקול מרחק וזמן הנסיעה מנמה"ת ליעד וחזרה משמעותי מאד, זה יכול להאריך את זמן הטיול נטו באופן משמעותי. לא לשכוח שנסיעה של שעה וחצי תתארך באופן מעשי לשעתיים - שעתיים וחצי, נסיעה שתאורטית 4 שעות תהיה באופן מעשי 6 ויותר, עם העצירות וההתברברות בדרך, והחסכון בדלק יקזז לפחות חלק מההפרש במחיר השכירות, ומעשית הרווחת חצי יום ואולי יותר.

אני נתתי זמן מעשי, לא תיאורטי, זה שעתיים וחצי בערך תיאורטיות ו-4 שעות מעשיות.

לקח לי בהלוך 6 שעות (כולל הפסקת צהריים ופקק עצום בגלל רכב שהתהפך) ממינכן לבאדן באדן, החזרה לקחה 3 וחצי שעות.

בתיאוריה זה שלוש שעות ורבע.

מכל מקום, האמור לגבי ציריך נכון אם היעד שלך הוא בדרום היער השחור, ההפרשים מצטמצמים אם היעד הוא בצפון היער השחור (אם כי עדיין לטובת ZRH). המרחקים באזור הזה גדולים, ואם תביא בחשבון שבתוך היער השחור מדובר בכבישי הרים (באיכות שניתנת להשוואה למיושנים שבכבישי הגליל, חוץ מהריבוד המשובח) מדובר בלא מעט שעות נהיגה גם למרחקים שנראים לכאורה קצרים.

וגם רוב הנסיעה ביער השחור היא על אוטובנים (להערכתי יצא לי כ-60% אוטובנים - כבישי A, כ-30% כבישי B בין עירוניים, וכ-10% כבישי L, K ושאר יצורים שהם באמת כבישים מיושנים ומפותלים (למעט רוחב הכביש לא שמים לב, הריבוד באמת משובח).

אבל הנהיגה בשוויץ הרבה פחות טובה, גם הכבישים עצמם מפותלים, וגם ההקפדה החמורה מאוד על מהירות עד לרמת הקמ"ש הבודד, ביחד עם האיסור על מכשירי גילוי מכמונות כולל מכשירי ניווט עם נתונים על מכמונות הוא בעייתי.

יש שם גם את עניין המדבקה לכבישים המהירים שאין בגרמניה.

וגם אז תיאורטית משדה"ת ציריך לבאדן באדן למשל זה שעתיים ו-45 דקות. לטיטיסי ייקח כמובן הרבה פחות זמן. מאשר ממינכן.

תודה רבה לכולכם על העזרה והנכונות והזמן שהשקעתם.

אגב, לא הצלחתי למצוא טיסה ישירה, יעני בלי קונקשן, לשדות של באזל/צרפת ושל באדן באדן.

כניראה באמת נלך על אופציית ציריך.

באדן באדן למיטב זכרוני פעיל רק בקיץ לטיסות מישראל

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...