Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכב חדש שנמסר עם פגם/עיוות (או שמא מכה שתוקנה ברשלנות?) בדלת הנהג - התייעצות

eviatar99
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

חברי הפורום היקרים,

היום הגעתי עם אבי למרכז המסירות של אחת מהיבואניות. ברשותכם לא אחשוף כרגע את פרטי היבואן בשל העובדה כי בזמן כתיבת שורות אלה טרם מוצה ההליך למול היבואן ואין בכוונתי לעשות שיימינג או להוציא את דיבתו של מאן דהוא ללא עוול בכפו.

לאחר מסירת הרכב שעברה חלק (דאגתי לבדוק את הרכב לעומק, אבל כפי שתראו בהמשך כנראה שפספסתי) וההגעה הביתה, הבחנתי לצערי בפגם/עיוות בצבע בדלת הנהג, ספק צביעה בעייתית, ספק שכבת לכה לא תקינה וספק פגיעה שקרתה בארץ ותוקנה באופן רשלני (נראה ממש כמו טפטוף של צבע/לכה. בעצה אחת עם נציג המסירות שבנו למרכז המסירות על מנת שיתעד את הפגם, הרכב נלקח למוסך היבואן הצמוד ופחח המוסך ניסה לשפר את המצב עם פוליש אך ללא הואיל.

הובטח לנו שהמידע יועבר לגורמים הרלוונטיים בשורות היבואן וכי ייצרו עמנו קשר בהקדם. בהזדמנות זאת אציין לחיוב את נציג המסירות ושאר בעלי התפקידים במוסך היבואן שלמרות הסיטואציה הלא נעימה גילו אכפתיות ושירותיות מעל המצופה.

אין ספק כי החוויה פגמה בהליך קבלת הרכב, בתור חבר פורום וותיק (לא פעיל אך קורא תדירות) הייתי עד ללא מעט סיפורי בלהות אודות רכבים חדשים מיבואנים שונים וגם לא מעט מהיבואן הספציפי המדובר. יחד עם זאת, אני ריאלי, ברור לי שהרכב לא יוחלף (אני גם לא דורש זאת, בסך הכל מדובר ברכב אותו רצינו ואנחנו מרוצים מהקנייה), סביר שזה יסתיים בהצעה למתן הטבה מסוימת בדמות טיפול ראשון חינם או צביעת הדלת/החלפתה, דבר שאיני מעוניין לעשות מטעמים מובנים של התעסקות ברכב חדש.

הדבר היחיד שמטריד את מנוחתי הוא מה גרם לאותו עיוות מסתורי, האם מדובר בפגיעה שהתרחשה בארץ בבונדד או בתהליך העברת הרכב למרכז המסירה, ואם כן, כיצד תוקנה בכזאת רשלנות, או לחילופין האם ייתכן שיצרן מכובד וגדול מוציא משערי מפעלו רכב כזה?

ישנן כמה נורות אזהרה שיש בהן אולי לשפוך אור על המקרה (ואולי מדובר סתם בחוכמה בדיעבד): הרכב עמד לפחות 10 ימים במרכז המסירה בשל העובדה שאבי שהה בחו"ל וביקש להמתין עם מסירת הרכב, הרכב נשטף באופן רשלני בצורה שלא מכבדת מסירה ללקוח, אולי בשביל לטשטש ראיות? (נמסרו לי שלושה רכבים בעבר באותו המקום כך שיש לי בסיס להשוואה)

נציג המסירות התנגד בתוקף לרעיון שהרכב נפגע בארץ וטען כי להערכתו מדובר בפגם בייצור (ברור לי שלא חלה חובת גילוי נאות מצד היבואן במקרים כאלה בהם הנזק לא עולה על 5 אחוז מערך הרכב), ובכל זאת, חברי הפורום היקרים. כיצד אתם הייתם מתנהלים במקרה כזה, מה הייתם דורשים מהיבואן ומה היה מענה מצידו שהיה מספק אתכם, ובנוסף, אפילו שהתמונות לא בטוח ממחישות במדויק את הבעיה (קשה מאוד לתפוס את העניין במצלמה סלולארית במיוחד לאחר הפגיעה באיכות על ידי יו טיוב, נסו להתמקד בהשתקפות בסרטון המצורף), אדגיש שמדובר בפגם כזה שניתן לחוש בהעברה קלה על היד על הדלת כמו איזו שכבה מיותרת ולא בשריטה, כיפוף או מכה.

מה דעתכם המקצועית על פגם מסוג מזה, נפוץ, קורה, מקובל?

[video=youtube_share;WLyaNO5z4fA]

WhatsApp Image 2019-12-03 at 22.23.13.jpg

WhatsApp Image 2019-12-03 at 22.22.53.jpg

עריכה אחרונה על ידי eviatar99
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מבקש לקבל תיק רכב המכיל את כל התיעוד לגבי נזקים לפני המסירה כאמור בתקנות נזק לרכב חדש בסעיף 4.2:

https://www.google.com/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.car-importers.org.il/Download_file%3Ffile%3D155&ved=2ahUKEwjXve2KtJrmAhUB_qQKHTh8BpwQFjAAegQIARAB&usg=AOvVaw3hNDgjSk-zq_J2f5Nt-jDd

פניה מסודרת בכתב.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקח 2-3 טיפולים חינם ושוכח מהעניין.
בזמנו עסקתי במכירת מוצרי חשמל .

נזכרתי בלקוח שחזר לחנות עם טלויזית LCD שנרכשה לפני כמה ימים .

הלקוח התלונן על פיקסל "שרוף" .

חיברתי את המסך לחשמל והלקוח הוציא זכוכית מגדלת והצביע על הממצא ,

"תראו מה מכרתם לי!"

הנחתי את הטלויזיה על שולחן , חיברתי לנגן DVD (היה עדיין פופלרי לפני עשור) ושמתי את הסרט "The TRANSPORTER"

הושבתי את הלקוח 3 מ' מהמסך ושאלתי

"אתה עדיין רואה את הפיקסל השרוף?" .

כמובן שהוא לא ראה.

מסקנה : אם תחפש פגמים בזכוכית מגדלת אז תמיד תמצא .

כמו שכתב הלפרין : קבל 2,3 טיפולים חינם ושכח מהעניין.

Sent from my SM-G973F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורה, הם לא חייבים להגיד לך אם אתה לא שואל.

בטיפול שתקבל תדאג יותר מאיזו איכות אותו יבואן מתקין מסנני שמן ברכבים שלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חובת גילוי נאות חלה על היבואן בכל מקרה, גם אם הנזק נמוך מהמצויין בתקנות. אבל לצורך זה חייבים לשאול!

תיק הרכב מכיל את כל המידע הרלוונטי, כולל דוח שמאי של היבואן, מהות הפגם, מי תיקן אותו וכמה זה עלה להם בפועל.

את המידע הזה חייבים למסור לכם על פי דרישה גם לאחר מסירת הרכב ללקוח, לצורכי מו"מ על פיצוי.

אם הייתם מגלים את הפגם בטרם חתימה על מסמך המסירה, יכולתם לסרב לקבל את המכונית עד לגילוי נאות וניהול מו"מ.

משקיבלתם את המכונית, אזי רק מו"מ על תיקון ופיצוי באים בחשבון.

אם רואים את הפגם רק באמצעות בחינה מקרוב, המלצתי למצות איתם את הפיצוי בדרך של טיפולים חינם ו/או אבזור נוסף.

BMW Car Club Israel

Official BMW Club

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערנו סבירות גבוהה שתוך זמן לא ארוך יצטברו עוד פגמים קלים. אם אתם מרוצים מהרכב ומהשירות שקיבלתם לרכבים קודמים , נראה כי תוכל להגיע לעמק השווה עם הסוכנות או היבואן. בסופו של דבר האינטרס של היבואן הוא לקוח מרוצה, ושלכם הוא להמנע מתנגשות חזיתית, לטובת השירות שתקבלו בעתיד במוסך ובסוכנות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע קטנוני על רקע התמונות שלא מצליחות לשקף באופן סביר את הפגם. אבל גם במציאות זה בהחלט דבר שניתן לחיות איתו.

מסכים עם כולכם, בכל זאת אולי אנסה לברר מול היבואן מה עלה בגורלו טרם המסירה בשביל הראש השקט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדכ השרשורים הללו מתפתחים לדרישות לתביעה ייצוגית וטענות על החלפת שלדה לקלקר ודיווחים על כך שבשגרה בבונדד מיילדים עגלים ברכבים...

ודרישות פיצוי דמיוניות והחזרת רכב בעבור קבלת רכב חדש והמלצה להפגנות מול אולם התצוגה

הפעם נשארנו בתחום הסביר וההגיוני.

גם לדעתי המטרה היא פיצוי מסויים ולהתקדם

Sent from my Mi 9T using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נשמע קטנוני על רקע התמונות שלא מצליחות לשקף באופן סביר את הפגם. אבל גם במציאות זה בהחלט דבר שניתן לחיות איתו.

מסכים עם כולכם, בכל זאת אולי אנסה לברר מול היבואן מה עלה בגורלו טרם המסירה בשביל הראש השקט.

לא עניין של קטנוני או לא.

קודם כל הייתי דורש לדעת מה עבר על הרכב, כדי שלא יהיו לי הפתעות כאשר ארצה למכור אותו.

דבר שני חלק מהעניין של רכב חדש הוא ההנאה מרכב חדש שאמור להגיע ללא פגם. ברור שלא יחליפו רכב בשל פגם קל, אך ברגע שנפגעה ההנאה מ- "רכב חדש" הדבר צריך להתבטא במחיר / פיצוי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ואם כל הדלת תוקנה? למה לא לבדוק? וגם לדאוג להחתים אותם שאכן התלוננת על זה כי אחרת אחרי תקופה אף אחד לא ייתייחס למילים שלך בטענה שעברה כבר תקופה ואתה גרמת לתיקון.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תראו מה מכרתם לי!"

הנחתי את הטלויזיה על שולחן , חיברתי לנגן DVD (היה עדיין פופלרי לפני עשור) ושמתי את הסרט "The TRANSPORTER"

כמובן שהוא לא ראה.

מה הקשר? בן אדם רוכש מוצר חדש ומוצא בו פגם שמפריע לו - זכותו להתלונן. אין שום אינטרס לקונה לרמות את החנות\סוכנות\וואטאבר. גם אם הפגם נראה עבורך סתמי\ילדותי זה הורס את החוויה לקונה. אם כך אז למה לרכוש חדש?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

"תראו מה מכרתם לי!"

כמובן שהוא לא ראה.

אני רכשתי מסך LED IPS חדש למחשב שעלה לי 2500שח.

אחרי שהדלקתי אותו אז יש זליגת אור לבן בצדדים רק כאשר רואים תמונה חשוכה בלילה ובבהירות מקסימלית.

אבל כאשר רואים את ביום או בלילה בבהירות נמוכה יותר אז לא רואים כלל את זליגת האור השחור ויש תמונה מושלמת.

פניתי ליבואן וביקשתי להחליף את המסך כי זה מסך פגום ואני לא רוצה לראות זליגת אור לבן כאשר אני צופה בסרטים בלילה.

כמובן שנאמר לי שזה שולי וזה לא משהו שמשפיע על התצוגה או על השימוש במסך.

באותו יום שלחתי לו פקס שאם הוא לא מחליף לי למסך חדש וארוז אז אני תובע אותו בתביעות קטנות.

אחרי יומיים הגיע שליח מטעם היבואן והחליף לי את המסך לחדש איפה שיש תצוגה מושלמת

גם בלילה.

מסקנה- תדע את הזכויות שלך ועל תתפשר עליהן גם אם יש מוכר שמספר לך סיפורים שהכל טוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הזכויות הן לקבל מידע ותיקון, אף אחד לא הציע לדרוש יותר מזה. אתה מתאר מוצר קטן עם פגם משמעותי. פות"ש מתייעץ לגבי מה שנראה כפגם קון במוצר יקר. ההבדל גדול, ובהתאם לכך גם העצות.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...