Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לא יוצא אויר כלל מפתחי האוורור

taz3k
שימו לב! השרשור הזה בן 6951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

לפני כחודש מודיעה לי אישתי, המזגן לא עובד!!.

מתוך בדיקה קלה הגעתי למסקנה, המזגן לא עובד כי המפוח הפנימי לא מסתובב, בדיקת פיוזים הכל תקין.

פרקתי את המחבר של המפוח, מגיע מתח, מסקנה כנראה שהמפוח התקלקל,פירקתי ולקחתי דוגמא לסיבוב קצר בפירוקיות מצאתי אחד במחיר סביר (200 ש"ח לאחר הנחה. מחיר מקורי 300 + מע"מ, עבור חדש מעל 1000 ש"ח + מע"מ), אני מחבר המפוח החדש עובד! שמח וטוב לב אני מרכיב חזרה תוך תנועות אקרובטיקה מתחת לדשבורד, סוגר הכל כולל הבורג שכמעט בלתי אפשרי להגיע אליו, מניע מדליק מזגן...אבל "נדה" אין אויר משום פתח למרות שהונטה עובדת בפול הספק, מנסה אולי האויר מכוון אל החלונות או הריצפה אבל כלום, ממש כלום. פירקתי חזרה הכל נראה תקין, שום דבר לא חסום, הפעלתי שוב את הונטה בחוץ, אולי היא מסתובבת הפוך? אבל לא הכיוון נכון עפ"י המסומן. החזרתי הכל למקום חזרה.

שתי שאלות:

1. מה הפתרון?

2. האם זו יכולה להיות הסיבה שהמפוח הראשון נשרף?

הרכב: 405, 95 DL (אני חושב שהפיקוד על התריסים מכאני)

רובי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אולי נתקע לך משהו שם בצינורות, תפתח מכסה מנוע , תפעיל את המזגן ותראה אם יש זרימה בצינור, תנסה לנתק את הצינור שמוביל אויר לתוך הרכב מהמזגן ולראות האם עדיין יוצא אויר

אהה ודרך הגב תבדוק שפתחי היציאה של התריסים פתוחים ולא סגורים, לפעמים לא שמים לב ואז אוכלים סרט על כלום

?!?!?!?מי זרק ביצה זה?!?!?!? חוליגנים, חולרות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק שפתחי היציאה של התריסים פתוחים ולא סגורים, לפעמים לא שמים לב ואז אוכלים סרט על כלום

או שהכבל שאחראי על ניתוב האויר פשוט ברח מהבורר.

ואז האויר לא יכול לצאת

במצב כזה בהחלט יכול להיות שיש עומס על המפוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה על התשובות:

על כבל ניתוב האויר חשבתי אבל, אם נקרע עדין היה צריך לצאת אויר דרך אחד הפתחים, הפשרת חלון קדמי, תריסים או רגלים, אז זהו שלא, כל התריסים פתוחים. מערכת תעלות האויר הינה תמיד בתוך הרכב, אי אפשר לפתוח מכסה מנוע ולראות משם אם יצוא אויר, הכל נמצא תחת הדשבורד לכן כל תקלה מאד קשה לגישה. אולי משהו השתחרר בפירוק והרכבה של המאוורר ונכנס לתעלה וסותם אותה.

טוב, אני נכנע!:evil:

מישהו יכול להמליץ על איש מזגנים באיזור נתניה, רעננה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רעיון קטן - קורה אצלי ב-ZX כל הזמן , ומכיוון שמדובר במכוניות דומות למדי מבחינת החיווט שווה לבדוק לדעתי.

הכבל שיוצא ממתג ההצתה אל כפתור המהירויות עובר דרך מחבר זכר/נקבה.

אצלי יש שם מגע רופף שמשגע אותי (עד שאמצא אליו זמן). כמוך , פירקתי את אמא-אמא של הדש-בורד כדי להגיע אל המפוח , רק כדי לגלות שמגיע מתח.

הבעייה היא שלא עובר מספיק זרם כדי לסובב את המפוח.

כרגע המצב הוא שהפלסטיק מתחת להגה פתוח ,וכל פעם שהוא מפסיק לעבוד אני ממזמז את המחבר עם האצבעות עד שהעסק מתחיל לעבוד (כן ,אני יודע שזה חאפר - בימים הקרובים זה ייסגר).

לדעתי אם תחבר את המאוורר המקורי למתח מהמצבר תגלה שגם הוא מסתובב באון.

פתח את הפלסטיק מתחת להגה ושחק שם עם המחברים שיוצאים ממתג ההצתה (כאשר כפתור המהירויות מופעל כמובן) - אם צדקתי המפוח יתחיל שוב לנפוח . מקווה שרק לא יתלווה לזה ריח של נפיחה ;-)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מחבר המפוח החדש עובד!
שמר.

הוא ציין שהמפוח עובד...

אני חושש שאין מנוס מלזחול מתחת ל"דש" ולעקוב אחרי צנרת האויר.

עוד משהו שחשבתי עליו- אולי פתח היניקה של המפוח חסום ע"י כל מיני ג'יפה על סוגיו: עלים, זרדים, חלקי זוחלים, בוץ ועוד...

דני.

פיאסטה MK1 שנת 79 בשלבי שיפוץ ->[thread=41214]כאן[/thread]

מנוע:1L, ממוזגת+ תוספות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמר.

הוא ציין שהמפוח עובד...

אני חושש שאין מנוס מלזחול מתחת ל"דש" ולעקוב אחרי צנרת האויר.

עוד משהו שחשבתי עליו- אולי פתח היניקה של המפוח חסום ע"י כל מיני ג'יפה על סוגיו: עלים, זרדים, חלקי זוחלים, בוץ ועוד...

דני.

אה , שיט , SORRY :oops: -לא שמתי לב.

בדוק אם לא נפל לך הצינור שמקשר בין המפוח לתעלות האוויר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 אפשרויות

בדוק פילטר למזגן, נמצא באיזור קיר האש

החזק בידיך את המנוע המקורי הלא תקין' מול זה שקנית 'ותראה "ללא הפעלה את כיווני הblades)

יש סיכוי שרכשת מנוע זהה ויזואלית אך הפוך

מירוצי מכוניות

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כבר זחלתי מתחת למפוח, כשהוא מפורק רואים את פתחי היניקה ויציאה חופשיים לגמרי, גם כשפתח היניקה מנותב לקחת אוירמחוץ לרכב או קבלת אויר מתוך הרכב.

האם יכול להיות שקיימת סתימה בצנרת?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

2 אפשרויות

בדוק פילטר למזגן, נמצא באיזור קיר האש

החזק בידיך את המנוע המקורי הלא תקין' מול זה שקנית 'ותראה "ללא הפעלה את כיווני הblades)

יש סיכוי שרכשת מנוע זהה ויזואלית אך הפוך

כבר חשבתי על זה: בדקתי האחד מול השני, אותו מספר קטלוגי, אותה החברה (VALEO), נראה זהה לחלוטין למעט חיבור לצינור קטן (נראה כמו חיבור למין נשם) במפוח החדש, וכמובן שנת יצור חדשה יותר (97 מול 95 במקולקל).

כמו כן, הבקרה על המהירות של המפוח משנה את המהירות כך שנושא המפוח תקין לחלוטין.

עלה רעיון אולי להזריק אויר בלחץ מכיוון התריסים לכיוון המפוח או לשאוב בעזרת שואב אבק מכיוון המפוח, מה אתם אומרים על זה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 6951 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...