Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

רכישת ידע טכני\פרקטי ללא תואר בהנדסה

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 1576 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

קצת על עצמי, אני בן 27, יזם בתחילת דרכו, אני מכוון ליזום חברות בתחומים שמעניינים אותי באופן אישי כגון רבוטיקה, בינה מלאכותית, למידת מכונה, תוכנה, ועוד, כמו שאפשר לראות אלו נושאים עם דגש כבד מאוד על טכנולוגיה.

אני בוגר תואר במנהל עסקים (מימון) בהצטיינות יתרה (ממוצע ציונים 97) ומצטיין דיקאן שלוש שנים ברציפות, מטעם המרכז הבין תחומי.

יש לי ראש מאוד אנליטי ובכל הקורסים הכמותיים בתואר קיבלתי 100 עגול, כמו כן יש לי נסיון מוכח בניהול והובלת צוותים, פיתוח עסקי וכו'.

בצד הניהולי\פיננסי\עסקי אני מאוד חזק ויכול לתרום המון, אבל במסגרת השאיפות שלי אני מרגיש שאני חייב גם הבנה טכנולוגית\הנדסית\תוכנתית, נכון שביזמות מחפשים שותף שישלים אותך אבל אני לא מרגיש בנוח להיות בור\בעל ידע מינימלי בתחומים האלו, אני אוהב להיות מעורב ולהבין.

באופן כללי יש לי משיכה למתמטיקה, פיסיקה, שפות תכנות וכו', אני יודע לתכנת באופן בסיסי בפייטון, בעל ידע בסיסי ביותר בהנדסה, ומכור לסרטונים של 3blue1brown :wink:, אבל זה הרבה פחות מרמת הידע שאני מכוון אליה, אני רוצה להרגיש בנוח לדבר עם מהנדסים על נושאים טכניים ושתהיה לי היכולת לפתח רעיונות טכניים לבד.

מעבר לכל זה בעולם גיוס ההון היום כמעט כל VC או משקיע פרטי רוצה שלכל היזמים בקבוצה יהיה ידע ורקע הנדסי, וזה מאוד תורם להצלחה של גיוסי הון.

אני חושב שלהתחיל תואר שלם עכשיו בהנדסת חשמל\מכונות\ מדעי המחשב\ פיסיקה יעשה יותר נזק מתועלת, ישרוף לי שנים קריטיות של התפתחות וכנראה שאלמד הרבה חומר לא רלוונטי בדרך.

האם לדעתכם תואר נוסף בהנדסה\ מדעי המחשב הוא הפתרון? אם לא אז כיצד אני יכול להעמיק את הידע שלי בנושא בצורה שגם תעשיר אותי וגם תהווה סוג של גושפנקא ברזומה? (ז"א שקורסים ביודמי וכו' כנראה לא רלוונטים, או שכן?).

מוסיף שאין לי בעיה ללמוד לבד\מהבית\מקוון וכו', וכמובן גם פיסית להגיע לשיעורים אם צריך.

כמובן שאשמח לשמוע התייחסות לכל נושא אחר רלוונטי שעולה ממה שכתבתי.

תודה.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה בעצם אתה רוצה להשיג? בקורות חיים אף אחד לא יסתכל על שום דבר כ "רקע הנדסי"/"יכולת הנדסית" אם אין לך תואר מהנדס (אחרת עשרות אלפי סטודנטים לא היו דנים את עצמם לגריינד המטורף של 4-5 שנים)

אם יש תחום ספציפי בהנדסה שמעניין אותך ואתה רוצה לרכוש בו יכולות עבור סוג ספציפי של משרות- זה בהחלט אפשרי, כמו לדוגמה למידה עצמאית של תורת המבנים על שלל נדבכיה וללמוד להשתמש בכלים כמו סולידוורקס ברמה מקצועית. זה לא דורש תואר, ופורטפוליו פרויקטים יוכל להציג את היכולת למעסיקים פוטנציאליים.

אם בא לך להעשיר את עצמך- כל הידע נמצא ברשת, כולל קורסים שלל אוניברסיטאות, ומפה והלאה זה עניין אישי לחלוטין.

אם אתה רוצה שתהיה לזה גושפנקא- תואר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רציתי לכתוב משהו ארוך אבל אני עייף ולא נראה לי שזה יתרום המון, אז במשפט אחד: יזם אמיתי, כשהוא נתקל בבעיה, הולך ומחפש איך לפתור אותה, לא שואל בקארספורום. לפחות מנסה קודם למצוא אינפורמציה רלוונטית ואז שואל לגביה, לא שאלות פתוחות לגמרי ברמת "לא התחשק לי לחפש בגוגל".

מעבר לזה (זה כבר שני משפטים, אבל שיהיה), אם אתה מצפה להבין בכל התחומים שציינת ברמה סבירה בלי לעשות אפילו תואר אחד, מצפה לך אכזבה. אנשים עושים תואר או שניים (או שלושה) וצוברים כמה (עשרות) שנים של ניסיון לפני שהם חושבים שהם מבינים בתחום אחד ויכולים להיות יזמים בתחום הזה (בצורה אפקטיבית).

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בוגר תואר במנהל עסקים (מימון) בהצטיינות יתרה (ממוצע ציונים 97) ומצטיין דיקאן שלוש שנים ברציפות, מטעם המרכז הבין תחומי.

כמובן שאשמח לשמוע התייחסות לכל נושא אחר רלוונטי שעולה ממה שכתבתי.

אל תיקח את זה אישית, אבל הצטיינות בלימודי מנע"ס זה לא בדיוק הישג כביר. אפילו אני הצלחתי להצטיין בתואר הזה, ואני מכאניקר סתום שבקושי הצליח לסיים תיכון לפני שהלך לאוניברסיטה בגיל 29. זה סוג הנוצות שנהוג להתהדר בהן בארה"ב, עם כל הדינ'ס ליסט וההונור-רולס שלהם, תרבות שהרגילה את ילדיה לחגוג ולפאר כל פעם שהם עשו פיפי או קשרו את השרוכים לבד. אם אתה רוצה להרשים עם הרזומה שלך - אולי כדאי שתשקול לכוון לשם, כי זה קהל היעד האופטימלי שיתרשם מדברים כאלה.

שוב, אני לא מכיר אותך ולא מתיימר חלילה לשפוט אותך כבן אדם, אבל אם ביקשת חו"ד על סמך הכתוב - אתה נשמע כמו שמוק תאגידי מצוי ולא כמו יזם. במקום להסביר מה באמת עשית בחיים ('נסיון מוכח') ואיך באמת תרמת לארגונים בהם עבדת (בהגברת המכירות? בשיפור המורל והפרודוקטיביות? איזה עסקים 'פיתחת' ואיפה הם היום?) אתה בעיקר מסתתר מאחורי תארים אקדמיים ומוכר חלומות ('הולך ליזום' בתחומים גנריים לחלוטין). אם לא היית מציין את גילך, הייתי חושב לרגע ששי אגסי יצא מהמחתרת ופתח פה יוזר.

לא צריך תואר טכנולוגי בשביל לדעת לקרוא בני אדם ולהקיף את עצמך בטאלנט הנכון. יש מספיק אנשים טכניים חזקים בעולם, אבל קיים מחסור חריף במנהלי אנשים טובים ובמנהיגים עסקיים שיודעים גם להוביל ולא רק לעשות אדמיניסטרציה. במקומך, ועם התשוקה שניכרת מהדברים שאתה כותב, הייתי מתמקד דווקא בלימודי סוציולוגיה ארגונית ו/או משאבי אנוש (לאו דווקא מוציא תואר, יש מספיק קורסים) ומפתח את כישורי הניהול שלי. החלק הטכנולוגי כבר ימשך לזה באופן טבעי.

עריכה אחרונה על ידי Derish
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ידע, בחינם, ובשעות הפנאי - קורסרה.

תואר, לא חינם ולא בשעות הפנאי...

מה מתאים לך? עד כמה יש לך יכולת לימוד עצמי?

תגובה עניינית, קצרה וקולעת ולא פחות חשוב- נטולת ביקורת מתנשאת.

רק אוסיף שאם הבנתי נכון את השאלה- שום תואר או קורס לא יקנו לך את הידע הזה. צריך לעבוד כמה שנים בתחומים שונים בתעשיה ולרכוש ניסיון וידע מעשי.

עריכה אחרונה על ידי אביב
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ההרגשה שלי זה שאתה מחפש רזומה לקורות חיים ולא קבלות על יכולות. בשביל זה אתה צריך תארים.

בפוסט המקורי כתבתי מה אני מחפש "כיצד אני יכול להעמיק את הידע שלי בנושא בצורה שגם תעשיר אותי וגם תהווה סוג של גושפנקא ברזומה?"

כך שאני מחפש את שניהם.

מה בעצם אתה רוצה להשיג? בקורות חיים אף אחד לא יסתכל על שום דבר כ "רקע הנדסי"/"יכולת הנדסית" אם אין לך תואר מהנדס (אחרת עשרות אלפי סטודנטים לא היו דנים את עצמם לגריינד המטורף של 4-5 שנים)

אם יש תחום ספציפי בהנדסה שמעניין אותך ואתה רוצה לרכוש בו יכולות עבור סוג ספציפי של משרות- זה בהחלט אפשרי, כמו לדוגמה למידה עצמאית של תורת המבנים על שלל נדבכיה וללמוד להשתמש בכלים כמו סולידוורקס ברמה מקצועית. זה לא דורש תואר, ופורטפוליו פרויקטים יוכל להציג את היכולת למעסיקים פוטנציאליים.

אם בא לך להעשיר את עצמך- כל הידע נמצא ברשת, כולל קורסים שלל אוניברסיטאות, ומפה והלאה זה עניין אישי לחלוטין.

אם אתה רוצה שתהיה לזה גושפנקא- תואר.

תודה על התגובה, עזרת לי.

ידע, בחינם, ובשעות הפנאי - קורסרה.

תואר, לא חינם ולא בשעות הפנאי...

מה מתאים לך? עד כמה יש לך יכולת לימוד עצמי?

יכולת גבוהה של לימוד עצמי, אבדוק את הקורסים בקורסרה, תודה.

רציתי לכתוב משהו ארוך אבל אני עייף ולא נראה לי שזה יתרום המון, אז במשפט אחד: יזם אמיתי, כשהוא נתקל בבעיה, הולך ומחפש איך לפתור אותה, לא שואל בקארספורום. לפחות מנסה קודם למצוא אינפורמציה רלוונטית ואז שואל לגביה, לא שאלות פתוחות לגמרי ברמת "לא התחשק לי לחפש בגוגל".

מעבר לזה (זה כבר שני משפטים, אבל שיהיה), אם אתה מצפה להבין בכל התחומים שציינת ברמה סבירה בלי לעשות אפילו תואר אחד, מצפה לך אכזבה. אנשים עושים תואר או שניים (או שלושה) וצוברים כמה (עשרות) שנים של ניסיון לפני שהם חושבים שהם מבינים בתחום אחד ויכולים להיות יזמים בתחום הזה (בצורה אפקטיבית).

האמת שחיפשתי בגוגל, המון, והתייעצתי עם מכרים וחברים שחלקם לומדים הנדסות שונות וחלקם סיימו ללמוד ועובדים בתעשייה, החלטתי לשאול גם כאן באוף טופיק דווקא כי אני מעריך את הנסיון והדעות של החברים שגולשים כאן ויודע שהחברים כאן מגיעים מהמון דיסציפלינות שונות וחלקם בעלי נסיון רב, בכל זאת אני קורא כאן בפורום כבר מעל 10 שנים.

אל תיקח את זה אישית, אבל הצטיינות בלימודי מנע"ס זה לא בדיוק הישג כביר. אפילו אני הצלחתי להצטיין בתואר הזה, ואני מכאניקר סתום שבקושי הצליח לסיים תיכון לפני שהלך לאוניברסיטה בגיל 29. זה סוג הנוצות שנהוג להתהדר בהן בארה"ב, עם כל הדינ'ס ליסט וההונור-רולס שלהם, תרבות שהרגילה את ילדיה לחגוג ולפאר כל פעם שהם עשו פיפי או קשרו את השרוכים לבד. אם אתה רוצה להרשים עם הרזומה שלך - אולי כדאי שתשקול לכוון לשם, כי זה קהל היעד האופטימלי שיתרשם מדברים כאלה.

שוב, אני לא מכיר אותך ולא מתיימר חלילה לשפוט אותך כבן אדם, אבל אם ביקשת חו"ד על סמך הכתוב - אתה נשמע כמו שמוק תאגידי מצוי ולא כמו יזם. במקום להסביר מה באמת עשית בחיים ('נסיון מוכח') ואיך באמת תרמת לארגונים בהם עבדת (בהגברת המכירות? בשיפור המורל והפרודוקטיביות? איזה עסקים 'פיתחת' ואיפה הם היום?) אתה בעיקר מסתתר מאחורי תארים אקדמיים ומוכר חלומות ('הולך ליזום' בתחומים גנריים לחלוטין). אם לא היית מציין את גילך, הייתי חושב לרגע ששי אגסי יצא מהמחתרת ופתח פה יוזר.

לא צריך תואר טכנולוגי בשביל לדעת לקרוא בני אדם ולהקיף את עצמך בטאלנט הנכון. יש מספיק אנשים טכניים חזקים בעולם, אבל קיים מחסור חריף במנהלי אנשים טובים ובמנהיגים עסקיים שיודעים גם להוביל ולא רק לעשות אדמיניסטרציה. במקומך, ועם התשוקה שניכרת מהדברים שאתה כותב, הייתי מתמקד דווקא בלימודי סוציולוגיה ארגונית ו/או משאבי אנוש (לאו דווקא מוציא תואר, יש מספיק קורסים) ומפתח את כישורי הניהול שלי. החלק הטכנולוגי כבר ימשך לזה באופן טבעי.

תודה על התגובה, העלת לי חיוך על הפנים.

אני לא משווק את עצמי כאן על גבי הפורום ולא מרגיש בראיון עבודה, לא ניסיתי להתרברב בהצלחה שלי בלימודים אלא כתבתי רקע על המקום ממנו אני מגיע ומה עשיתי עד כה על מנת לתת קונטקסט לדברים. מאותה סיבה גם לא פירטתי את התרומה שלי לארגונים בהם עבדתי או למיזמים עליהם אני שוקד, חשבתי שתסמכו עליי שאם אני אומר את זה אז כנראה זה נכון, ובכל מקרה זה היה רק על מנת להבהיר שהחוסר שלי כרגע הוא בהבנה מקצועית ולא ניהולית.

וכל זה היה הכנה לשאלת מליון הדולר, כיצד (אם בכלל) אני יכול להעמיק את הידע שלי בנושאים טכנולוגיים בצורה שגם תעשיר אותי וגם תהווה סוג של גושפנקא ברזומה?

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי. גושפנקא למה? מה אתה רוצה לעשות? לאיזה סוג תפקידים אתה מכוון? כמו שדריש כתב רק אמריקאים מתרשמים מטייטלים. כל משרה שהיא לא לסטודנט\בוגר מתמקדת בנסיון ובתוצאות מוכחות ולא בידע.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפוסט המקורי כתבתי מה אני מחפש "כיצד אני יכול להעמיק את הידע שלי בנושא בצורה שגם תעשיר אותי וגם תהווה סוג של גושפנקא ברזומה?"

כך שאני מחפש את שניהם.

תודה על התגובה, עזרת לי.

יכולת גבוהה של לימוד עצמי, אבדוק את הקורסים בקורסרה, תודה.

האמת שחיפשתי בגוגל, המון, והתייעצתי עם מכרים וחברים שחלקם לומדים הנדסות שונות וחלקם סיימו ללמוד ועובדים בתעשייה, החלטתי לשאול גם כאן באוף טופיק דווקא כי אני מעריך את הנסיון והדעות של החברים שגולשים כאן ויודע שהחברים כאן מגיעים מהמון דיסציפלינות שונות וחלקם בעלי נסיון רב, בכל זאת אני קורא כאן בפורום כבר מעל 10 שנים.

תודה על התגובה, העלת לי חיוך על הפנים.

אני לא משווק את עצמי כאן על גבי הפורום ולא מרגיש בראיון עבודה, לא ניסיתי להתרברב בהצלחה שלי בלימודים אלא כתבתי רקע על המקום ממנו אני מגיע ומה עשיתי עד כה על מנת לתת קונטקסט לדברים. מאותה סיבה גם לא פירטתי את התרומה שלי לארגונים בהם עבדתי או למיזמים עליהם אני שוקד, חשבתי שתסמכו עליי שאם אני אומר את זה אז כנראה זה נכון, ובכל מקרה זה היה רק על מנת להבהיר שהחוסר שלי כרגע הוא בהבנה מקצועית ולא ניהולית.

וכל זה היה הכנה לשאלת מליון הדולר, כיצד (אם בכלל) אני יכול להעמיק את הידע שלי בנושאים טכנולוגיים בצורה שגם תעשיר אותי וגם תהווה סוג של גושפנקא ברזומה?

אין לי כוח למחוק את מה שלא קשורהלתגובה אליי אבל אם זה מה שאתה מחפש אין קיצורי דרך. תתחיל לעבוד, תלמד במקביל קורסים בתחומים הרלוונטיים (לא חייבים עוד תואר) ואז יהיה לך גם ידע וגם תעודות.

דח בחשבון שמדובר על כמה שנים וגם אז לא בטוח שתהיה מה שאתה מתאר.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קח עצה מעשית, כנס לאתר https://www.kaggle.com/

זאת דלת כניסה מצויינת לתחום שנקרא data science. יש שם דוגמאות מצוינות וסטים סטנדרטיים של דאטה.

יש שם גם תחרויות, חלקן ממומנות על ידי גופים מסחריים וצריך לפתור בהם בעיות אמיתיות שקיימות בתעשייה.

מה שטוב שם זה שאנשים משתפים גם את הקוד שלהם (הכל בפייתון) וגם את דרך החשיבה שלהם.

עצם ההשתתפות בתחרויות תלמד אותך הרבה.

אם תצליח להתברג באחת מהן בעשירון העליון, אתה יכול בכיף להוסיף את זה לרזומה שלך.

בהצלחה.

נ.ב

יש שתי קבוצות טובות בפייסבוק. אחת מקראת "עליית המכונות", השניה נקראת "Machine & Deep learning Israel"

ממליץ בחום על הראשונה, היא לא טכנית אבל יש סקירות יפות על התחום.

השניה יותר טכנית עם הזמנות למפגשים וכו'.

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

לפי התיאור שלך, אתה צריך להיות זה שמנהל את היזמים ולא להיות אחד כזה.

יזם הוא איש טכני, מהנדס לעיתים, בעל הרעיון. אבל לבד הוא ברוב המקרים לא יתקדם מטר. תחבר אותו למנהל, לידר מוצלח והפרוייקט יזוז.

עכשיו קח טיפוס. Type, לא טיפוס במובן העברי.

המנהל הזה עבד כשכיר כמה שנים טובות, לרוב הייטק או מדיקל, ניהל צוותים, ראה מוצרים מפותחים, ראה מוצרים נכשלים, לקח מפה ידע, משם עוד קצת. ככה 10-15 שנה.

רק אז יצא לסטארטאפ.

אני כבר 15 שנה מריץ יזמים וחברות כאלה ומעבר לחברה שלי גם הקמתי עוד אחת עם שותפים, הסד"כ כמעט זהה:

יזם, פיתוח ומנכ"ל שעבר כברת דרך כמו שתיארתי.

כמו שאתה מבין, זה לא ידע אקדמי וגם לא ידע שנרכש במכוון, אלא כזה שצומחים איתו שנים.

בכל מקרה, בהצלחה.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני רוצה להרגיש בנוח לדבר עם מהנדסים על נושאים טכניים ושתהיה לי היכולת לפתח רעיונות טכניים לבד.

כדאי שתתמקד. לאיזה עולמות תוכן אתה מכוון?

בעולם התוכנה זה די אפשרי, כפוף כמובן להשקעת זמן ומאמץ מצדך; עולם התוכנה הוא אקוסיסטם יחודי ושונה לחלוטין מכל תחום טכנולוגי אחר, פה אני מפנה אותך לשרשור שפתח לאחרונה ידידנו יועץ המס הכימאי בעניין איך נכנסים להייטק ועושים טונות של ג'ובות.

בתחומי ההנדסה ה"כבדה" - תשכח מזה. אנשי מקצוע בעלי רקע והבנה רב-תחומיים זה משהו ששמור למהנדסים ותיקים ומנוסים עם שערות אפורות על הראש. אוטודידקטים זה משהו שכמעט ולא קיים בתחומים אלה - הידע והתשתית הנדרשת הרבה פחות נגישים והדרך הרבה יותר ארוכה וסיזיפית.

אם אתה רוצה להיות מהנדס lock stock and barrel, לך על זה. "ארוחת טעימות" בהנדסה - לא קיים.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...