Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סקר עמידות מנועי טורבו קטנים בקילומטרז' גבוה

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 1560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 61
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

נזכר בבראבו טורבו הידנית של הבן שלי. אוטו מקסים ועתיר אופי ובחמש שנותיו במשפחה אמין לחלוטין. פיספוס ענק של פיאט ש"התחלק" להם אוטו נהדר לטעמי ומה שנראה כמו תדמית מחורבנת "קבר" אותו די מהר והחליף אותו במשהו משמים כמו טיפו ( שמככבת אגב אצל נהגי מוניות באירופה בגירסת הדיזל ).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פיאט בראבו 1.4 ידני, השבוע התגלגל ל 300 אלף. מנוע מקורי, טורבו מקורי (אפילו קלאצ' מקורי :) הרכב עם תוכנה, מנתק ב 7 אלף, וננהג חזק לעיתים תכופות. שמן איכותי כל 15 אלף (וזהו).

יש מינוסים למנועים הטורבו הקטנים, וגם פלוסים כמובן. אבל חד משמעית אין קשר בין טורבו קטן לאורך חיים של מנוע (בהנחה שתוכנן וטופל כהלכה).

עריכה אחרונה על ידי otaltj
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הכל בטיפולים תן לאוטו בזמן מה שהוא צריך ויסע לך המון...

יש ברשת לא מעט סרטונים מרוסיה עם יטי מנוע CZBZ שעברו את ה 400 אלף ק"מ.

אישית אני מחזיק ראפיד עם מעל 150K עם המנוע הזה, הוא לא אוכל מ"ל שמן בין טיפול לטיפול וחזק כמו נמר.

וכמובן צריך לבחור בגיר הנכון ואז הרכב בכלל אמין

"Real Driver Use 3 Pedals" זה המוטו שלי בכביש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא אמורה להיות בעיה למנועים אלו עם הצטברות פיח משום שהם הזרקה ישירה?

לצורך הסקר: פוקוס 1.6 אקובוסט 2012 עם 130,000 ק"מ, הכל בסדר

גם אני גר במדינה עם 100% מס על מכוניות, איזה כיף לי :mm_sad:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן יש בעיה כזאת אבל הצליחו להתגבר על זה באופן משמעותי בשנים באחרונות(פיח תמיד יהיה אבל כנראה בק"מ גבוה זה יותר יבוא לידי ביטוי), אלא אם המנוע מטופל עם שמנים לא מתאימים או עודף שמן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי, אז הוסיפו עוד מזרק בסעפת יניקה שמשפריץ דלק על השסתומים ומנקה אותם.

כמובן שהמזרקים הישירים בלחץ גבוה ישירות לתא השירפה עדיין קיימים.

יש הרבה סרטונים בנושא ביוטיוב למי שרוצה להעמיק

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בשנים האחרונות אנו רואים גם מנועים עם הזרקה ישירה בלבד, ללא מזרקים נוספים בסעפת שלא סובלים יותר מידי מבעיות פיח בשסתומים

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדוגמא במנוע THP שקיים בפיג'ו 208/308 GTi, התקינו לוכד שמן כחלק מקו ה-PCV בראש המנוע ועשו עוד שינויים קטנים נוספים להקטנת הצטברות אדי שמן על שסתומי היניקה. שימוש בשמן לפי התקן (ובתדירות הגיונית) ושימוש במסנן אוויר מקורי אמורים להקטין למינימום את הצטברות הג'יפה על השסתומים.

Subaru BRZ 2.4 | Toyota Avensis 2.0 | Citroen C4 SX Automatic 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי מה שאני הבנתי, אז הוסיפו עוד מזרק בסעפת יניקה שמשפריץ דלק על השסתומים ומנקה אותם.

אני לא חושב ששימוש בשני סטים של מזרקים שעשו יצרנים מסויימים (בשליפה זוכר שיש את זה בפולקסווגן 2.0 ליטר החדשים ובמיצובשי אקלפס קורס) זה רק בשביל למנוע את הצטברות הפיח.

זה קודם כל כדי להתמודד עם פליטת החלקיקים (כמו של דיזל) שהזרקה ישירה פולטת במצבי עבודה מסויימים.

תופעת לוואי חיובית היא שטיפת השסתומים ומניעת הצטברות הפיח, כמו בהזרקה לסעפת המסורתית הרגילה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1560 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...