Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים בגיל מבוגר - מספר שאלות.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1593 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך בכלל זה הולך?

בהתאם לחוג, מן הסתם. ועדיין:

האם זה פעם-פעמיים בשבוע בשעות היום כל היום?

כל השבוע בשעות היום?

איך אפשר לשלב עבודת יום עם לימודים כאלו?

האם יש טעם בתעודת הנדסאי בגיל מבוגר או שרצוי כבר תואר שלם?

תודה לעונים.

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

איך בכלל זה הולך?

כל השבוע בשעות היום?

תודה לעונים.

בס"ד

לגבי הנדסאי או תואר ראשון, לפי דעתי תלוי מה אתה לומד, הנדסאי (או טכנאי) במידה ואתה לומד במקום ממשלתי או כל מקום שיכול לשדרג אותך מבחינת דרוג, זה בהחלט ומאוד משתלם.

אם אתה מתכנן ללמוד הנדסאי חשמל לדוגמא, זה מאוד קריטי אם אתה עצמאי מבחינת הרשיון ויכול להשתלם בעתיד.

לימודי תואר ראשון בהנדסה בתור מבוגר, זה לא קל בכלל לצעירים ופי כמה וכמה למבוגרים, גם מבחינת חומר הלימוד וגם מבחינת שילוב לימודים וצורכי הבית.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך בכלל זה הולך?

כל השבוע בשעות היום?

תודה לעונים.

אני באותה סירה רק מקצוע אחר. בגדול זה תלוי חוג ומוסד.

מכללות יותר גמישות ומציעות תוכניות ערב וסופי שבוע. אוניברסיטאות מגלות הרבה פחות גמישות לפחות בחוג שלי. מבחינתם אני סטודנט מן המניין כמו כל בחור בן 22 שרק גזר את החוגר.

לדעתי לימודי ערב בשילוב עבודה במשרה מלאה זו פיקציה. ישיבה בהרצאות זה אולי 10% מהתואר. בסופו של דבר צריך להשקיע את השעות בהפנמה של חומר הלימוד, הכנת תרגילים ולמידה למבחנים וזה משהו שמאוד קשה על גבול הבלתי אפשרי בעבודה במשרה מלאה. כלומר בכל מקרה צריך לשים את החיים on hold בשביל להשלים תואר בין אם לומדים כמו סטודנט צעיר או לימודי ערב.

בנוגע להנדסאי VS תואר שלם זה מאוד אינדיבידואלי וזה משהו שאתה צריך לשבת עם עצמך ולהחליט.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברווז, יש שאלה יותר בסיסית: האם אתה בכלל מסוגל ללמוד? האם יש לך ליקוי שמנע ממך ללמוד בגיל 22? אם יש ליקוי כזה - האם הוא מטופל, והמצב הנוכחי מאפשר לך לשבת על הישבן, לשמוע הרצאות,צלקרוא בספר, לשנן ולתרגל?

והשאלה הבאה - האם מצבך הכלכלי מאפשר לימודים,מכולת עלותם ובמיוחד אפשרות של צורך בצמצום המשרה (אך המעסיק בכלל יאפשר זאת)?

אם התשובות לשאלות אלו מכוונות אותך ללימודים עליך להחליט מה ללמוד ובאיזו מסגרת. ברור לי שאתה איש המעשה עם ידי זהב, אבל האם יש לך היכולת ללמוד תיאוריה? לא כל אחד מסוגל ללמוד מתמטיקה או לשנן אנטומיה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני בן 36 ולומד כאן בשוויץ ב"אוניברסיטה פתוחה", כרגע אני עושה EMBA בsupply Chain , זה קשה ודרוש המון זמן (כמעט כל שישי שבת כל היום), אני מנצל את השעות הנוספות שלי כדי להיות בלימודים, בעבודה הנוכחית לא כל כך מתלהבים מהסידור שעשיתי לי אבל כל עוד העבודה לא נפגעת אז לא אמורה להיות בעיה.

ספיראל לגבי לשבת על התחת, כשהיתי בתיכון וביסודי לא יכולתי לשבת יותר מחצי שעה מבלי לאבד את הריכוז, כרגע בגלל שהלימודים מעניינים אותי אני מוצא את עצמי בשעות הלילה יושב 2, 3 וקורא מאמרים בהקשר ללימודים בשביל להעשיר את הידע שלי.

בקיצר אם יש לך את הכסף והרצון אז לך על זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעסיק שרוצה לשמר עובד טוב יתן לו אפשרות לרדת באחוזי משרה בשביל ללכת ללמוד עולם תוכן רלוונטי לעיסוקו. העניין הוא שצריך להגיע ללימודים עם רזרבות בחשבון הבנק ו/או בת זוג שמסוגלת לתמוך כלכלית בתא המשפחתי במשך תקופת הלימודים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רנו, אני לא טוען שהברווז לא יכול ללמוד. אבל מהיכרות עמו בפורום די הרבה שנים השאלות האלה חוזרות כל מספר חודשים. לכן, לפני שהוא מתחיל להשקיע מאמץ, כדאי שיבדוק מה מתאים לו.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

sperial, הוצאתי לי את המילים מהפה ומהמחשבה.

בדיוק כך.

רנו, אתה צודק באופן כללי, אבל יש לקויי למידה/ריכוז שלא "מבריאים" ואוכלים אותה עם זה לכל החיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בעבודה הנוכחית לא כל כך מתלהבים מהסידור

כי אתה בשוויץ ואתה לא מסתדר להם בתבניות, מכל מיני אספקטים. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני למדתי מסלול ערב, תואר ראשון

חמישי בדר"כ 6-7 שעות לימוד, החל מ-13:00 או 14:00

שישי 8:00-13:00

בנוסף, במסלול שלנו בשנה שלישית ורביעית אתה משלב קורסי בחירה. כלומר מגיע עוד פעם בשבוע למכללה בין השעות 17:00-20:00

הבעיה העיקרית היא לא השעות שאתה מגיע ללימודים אלא השעות שאתה צריך להשקיע על מנת לסיים את כל המטלות וללמוד לתקופות מבחנים.

HU: Alpine W520 processor: JBL MS8 comp: Audison voce 3way @ Zapco reference 1000.4 & Zapco reference 350.2 Sub: Hertz HX300D @ Audison LRX 1.1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ליקויי למידה שאני לא יודע אם הם עדיין "בתוקף".

והעובדה היא, ש-2 קורסים עברתי בהצלחה כך שללמוד אני יכול.

השאלה הייתה לגבי לימודי יום, ולא על לימודי ערב (לא ישים עבורי כרגע).

ערוץ היוטיוב שלי: BuildiT - DIY Israel.

מעוניינים לעזור לחתולי הרחוב? מחפשים מתנה מיוחדת?

סבונים 100% טבעי ובעבודת יד- כל ההכנסות קודש לטיפול בחתולים. דברו איתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לימודי יום לרוב פרוסים על 4 5 ימים בשבוע עם כמה שעות של חורים ביניהם אם עושים תואר ראשון באינטנסיביות מלאה

המערכת מעבר לשנה הראשונה לא מלאה לגמרי כדי שתוכל לשבץ קורסי בחירה.

בזכות זה ומריחה של קורסים בצורה אסטרטגית בזמנו הצלחתי ללמוד בקצב של 70 אחוז ולעבוד עוד מעל חצי משרה בהייטק

לקח לי 4 שנים לסיים את התואר במקום 3 - כשחלק מהקורסים עשיתי בכוונה מאוחר / בימי שישי אבל ללא סימסטרי קיץ

היה קשוח מאוד (אבל תואר במדעי מחשב הוא גל ככה על הצד הקשוח)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש ליקויי למידה שאני לא יודע אם הם עדיין "בתוקף".

והעובדה היא, ש-2 קורסים עברתי בהצלחה כך שללמוד אני יכול.

השאלה הייתה לגבי לימודי יום, ולא על לימודי ערב (לא ישים עבורי כרגע).

קרוב לודאי שליקויי הלמידה קיימים, גם אם תוקף המסמך מהפסיכולוג פג.

עברת קורסים - השאלה איזה קורסים, באיזה מוסד, וכמה זמן ומאמץ השקעת בהם, והאם אתה מסוכל לכך כיום ולטווח ארוך.

יתכן שהפתרון בשבילך הוא האו"פ, אם כי הלימודים יימשכו הרבה יותר מאשר לימודים ביקף מלא, וכמובן שתזקק למשמעת עצמית חזקה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...