Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים בגיל מבוגר - מספר שאלות.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1571 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

למה אתה רוצה ללמוד? מה זה יתן לך שכרגע אין לך? הנדסאי ומהנדס אלה 2 עולמות שונים ורחוקים אחד מהשני שנות אור.

ללמוד להנדסאי זה אולי רמת קושי של 1/50 מתואר מהנדס. שילוב הנדסאי עם עבודה במשרה מלאה אפשרי. זה יקח לך 3 שנים ללא הרבה זמן פנוי אבל בסוף תעבור.

השאלה היא מה ההנדסאי הזה יתן לך שאין לך כרגע?

יש המון מסלולים ללימודי הנדסה בערב לאנשים עובדים. אבל מבחינתי זה הכל על גבול הפיקציה. אנשים בודדים באמת מסיימים את התארים האלה. זה 5-6 שנים של חוסר שינה, המון קפה וגירוד ציוני 60 במעודי ב'. עובדים איתי אנשים בני 30+ שעושים את זה. במשך השנים בערך 40% ממי שהתחיל באמת סיים. וגם כשהם סיימו הם סיימו עם ממוצע 65-70 לכל היותר אחרי שהם נראו כמו גופות מהלכות במשך 5-6 שנים.

גם לימודי יום בהנדסה זה לא עניין פשוט בכלל. זה תואר מאוד קשה ומסיבי, שדורש גם מאנשים צעירים ללא משפחה את כל היום ואת כל הלילה. ככה שהייתי שוקל את זה הרבה מאוד פעמים בתור אדם מבוגר עם משפחה.

עריכה אחרונה על ידי Alkash
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

מסכים.

זו הסיבה שתמיד אמרתי לימודי ערב זו פיקציה. ללמוד תואר רציני במוסד מכובד תוך כדי עבודה במשרה מלאה זו משימה כמעט בלתי אפשרית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנדסאי לא ישדרג אותו בשכר? לדוגמא הנדסאי בניין שנהיה מנהל עבודה לא ירוויח שכר של 7.

אלא יעבור את ה10.

*pontiac tempest 1992 V6 3.1 liter

Pontiac - we are driving excitement

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את רוב תארי ההנדסה ומחשבים גם ככה מסיימים רק בערך חצי מחזור בכל מוסד רציני...

רק אומר ...

אשמח לראות נתונים כתובים לגבי זה. ממה שאני זוכר וממה שאני רואה אצל ילדי. מי שלא עוזב בסמסטר הראשון - לקראת השנה השנייה לרוב מסיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא מוצא כרגע כתוב - יכול להגיד לך ש הנדסת מכונות כשהייתי - סיימו המחזור שלי (שפרשתי בעצמי) פחות מ50% מהמספר שהתחיל.

המדעי מחשב קצת מעל 50

וככה גם אצל חברים.

אבל אני באמת לא מוצא נתון רשמי (הראשון בתל אביב השני הבינתחומי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לראות נתונים כתובים לגבי זה. ממה שאני זוכר וממה שאני רואה אצל ילדי. מי שלא עוזב בסמסטר הראשון - לקראת השנה השנייה לרוב מסיים.

ממה שראיתי בלימודים וממה שהחבר'ה במחזורים קודמים מכירים (טכניון) נראה שיש קונצנזוס די גדול לגבי זה שמשהו כמו 50-60 אחוז ממי שמתחילים מסיימים. גם המחזור שלי עומד על סביבות ה 55% מסיימים לעומת כמה שהתחלנו.

בהתאם לתואר ולמוסד, יש כמה נקודות שבהן מועדים "ליפול"- באופן גורף זה סמסטר א'-ב', ויש עוד מעבר לזה.

אצלי בתואר לדוגמה זה היה סמסטר ד', שהכיל קורס שמהווה קדם מחייב להכל, וקשה מאוד לעבור.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול לספר על מדמ"ח באת"א שהנתון היחיד שהצלחנו לקבל מהמזכירות הוא שמתוך כל מי שמתחיל במסלול החד חוגי מסיימים כ-30% תוך 3 שנים. מצד אחד צריך לזכור שיש כאלו שמסיימים תוך 3.5, 4 וכן הלאה. מצד שני חלק גדול ממי שמסיים תוך 3 שנים הם עתודאים.

הנתון של 50-60% נשמע לי הגיוני. ומהמדגם הבלתי מייצג של אלו שהתחילו איתנו זה אפילו נשמע סביר.

חשוב לציין שרבים אחרי סמסטר א' עברו למסלול דו חוגי כלשהו שאיננו פיזיקה או חשמל. אין לי נתונים לגביהם למעט העבודה שהציונים בקורסי המת' בשנה א' היו טובים בהרבה (ממוצע, חציון ואחוז נכשלים) מאלו של המסלול החד חוגי (אותה הקבצה של החבר'ה ממתמטיקה).

Sent from my Pixel 3a using Tapatalk

בתאריך 17.8.2022 בשעה 11:01, ישה כתב:

היום מדיין 4 פעמים בערב בפנסיה פעם ב שבוע ונזקק לזוקף נופלים הופ עוד 400 ש"ח להוצאה

לפני 5 שעות, falou כתב:

צריך לזכור שאנשים עם קטן גם משתמשים בו פחות זמן ולא אובססיביים על להחזיק אותו ביד... 

TL;DR- Turing, Lagrange, Dijkstra, Riemann

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצד אחד הנתון של 50-60 אחוז מפחיד... ונשמע כאילו משהו לא בסדר באוניברסיטאות.

אבל מצד שני .. אם כולם היו מסיימים (100% ) אז הייתי אומר שהם לא בסדר, מכיוון שזה אומר שסף הקבלה כל כך גבוה,

כך שיש אנשים שהיו יכולים לסיים את התואר בכבוד.. אבל הם דוחים אותם רק כדי לשמור על 100% הצלחה.

ולכן אני רואה את זה כדבר חיובי... שנותנים צ'אנס ליותר אנשים, למרות שיודעים שחצי מהם לא יסיימו.

עכשיו לגבי לימודים בגיל מבוגר..

לדעתי צריך למצוא מקצועות שמתאימים לגיל מבוגר ולא להתערבב עם הצעירים.

לא מזמן היו פרסומות לקורס מנעולן.. לא יודע אם יש בזה מספיק עבודה על מנת להתפרנס בכבוד,

אבל זה נראה כמשהו שמתאים לסבב ב'.

בגיל מבוגר חייבים למצוא מקצוע שניתן להיות בו עצמאים ולהגיע ישירות ללקוח,

לדעתי זאת טעות להתחיל מקצוע שחייבים להיות בו שכירים , להתחרות על המקומות עם צעירים אחרים..

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

החיים דינמים

יש אנשים שמשנים קורסים , יש אנשים שמבינים שהם הלכו לחמוד את הדבר הלא נכון / לא מתאימים לאקדמיה / בנקודה הלא נכונה בחיים ומש קבוצה גם של אנשים (כתלות במקצוע) שמוצאים עבודה תוך כדי ומחליטים לעבור להשקיע במקצוע.

ה50 ומשהו אחוז שציינתי זה גם מה שראיתי עם זה שספרתי אותי ועוד כמה מחברי שהצטרפו לטקס סיום של המחזור הבא אחרינו (משכתי את התואר בשנה - אני ועוד כ7-8 אנשים לזכרוני - מתוך מחזיר של 110 סטודנטים כ50 סיימו ב3 שנים ואנחנו נשארנו לשנה אחרי)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נשמע הגיוני - נתקלתי בזה גם בפקולטות שבהם הלימודים לא קשים כמו מדמ״ח.

בסך הכול סינון בריא מכל הבחינות - יש כאלה שמגלים שתואר כלשהו לא מתאים להם וחותכים מוקדם,

ויש כאלה שלא מפגינים את הנחישות הראויה בכל מקרה להמשך הדרך (גם אחרי התואר) -

בשני המקרים הפיתרון הבריא הוא להיכשל, ומשם לבחון מסלול מחדש.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...