Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לימודים בגיל מבוגר - מספר שאלות.

ברווז
שימו לב! השרשור הזה בן 1601 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

או"פ הפתוחה, לדעתי, צריכה להיות אפשרות אחרונה. בגיל מבוגר מסוכן למרוח לימודים.

צריך לשים את החיים בצד, ללכת למוסד מסודר למסלול הכי מובנה וממוקד שרק יש ולסיים תואר ב-3-4 שנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 41
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

בן כמה אתה ?

רוצה לתת לך כיוון: כל הנושא של רובוטיקה חם עכשיו אש ויהיה כך בעשור הקרוב והלאה מסיבה של חוסר כוח אדם ודור מילניום שממש לא בא לו להתאמץ בעבודות מונוטוניות ברצפות יצור ( וגם העלות עובדים גבוהה, והקלות של קבלת ימי מחלה ועוד ועוד) כל מי שיש לו ידע בתכנון מערכים רובוטיים, בנייה שלהם, בקרים, תכנות רובוטים וכיוצא בזה נמצא במצב תעסוקתי מצויין. לפי ההיכרות שלי עם הפרסונה הקארספורומית שלך יש לך רקע טכני, סקרנות, יצירתיות ויכולת למידה כך שיתכן שהנישה הזאת יושבת עלייך בול. אם יש ביקוש אוכל אולי למצוא זמן ולכתוב פוסט מעמיק על התחום: מגמות, שחקנים וכדומה. בהצלחה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

או"פ הפתוחה, לדעתי, צריכה להיות אפשרות אחרונה. בגיל מבוגר מסוכן למרוח לימודים.

צריך לשים את החיים בצד, ללכת למוסד מסודר למסלול הכי מובנה וממוקד שרק יש ולסיים תואר ב-3-4 שנים.

השאלה היא האם הבחור יכול לעמוד בכך מבחנה כלכלית. "לעצור את החיים" וללמוד בהיקף מלא מצריך חסכון של כמה מאות אלפי ש"ח, וזה בהנחה שהלימודים חלקים, ולא נמשכים מעל 3-4 השנים שהן המינימום הדרוש לרכישת התואר. ואז יוצא בחור בן 45 לשוק וצריך להתמודד על משרות מול ג'וניורים בני 25, או מול בני גילו עם 20 שנות ניסיון. לא פשוט, וכלל לא מובטח שההשקעה תשתלם בטווח הארוך.

אני כלל לא בטוח שמבחינה כלכלית מדובר בהשקעה נבונה. יתכן שהבחור צריך לכוון יותר נמוך, לתעודות הנדסאי או טכנאי, בלימודים בהיקף חלקי, כדי שיוכל להמשיך להתפרנס.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יוצא ב6:50 לעבוד מסיים ב 16:00

ב 17:00 מתייצב באוניברסיטה מסיים ב 21:00 מגיע הביתה ב 22:00 כל יום חוץ מיום ו' שביום הזה רק עבדתי.

בין לבין חיי משפחה עם שתי בנות נחמדות.

כך 4 שנים.

אבל הייתי אז צעיר.

לפני כמה שנים חשבתי ללכת ללמוד משפטים באיזה מכללת שקר כלשהי.

לבסוף החלטתי לרדת מזה.

כמו שכתבו אחרים לך לאבחון מה מתאים לך בין הזליון רצונות שלך והחשוב הוא לא רק הרצונות אלא גם היכולות.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה היא האם הבחור יכול לעמוד בכך מבחנה כלכלית. "לעצור את החיים" וללמוד בהיקף מלא מצריך חסכון של כמה מאות אלפי ש"ח, וזה בהנחה שהלימודים חלקים, ולא נמשכים מעל 3-4 השנים שהן המינימום הדרוש לרכישת התואר. ואז יוצא בחור בן 45 לשוק וצריך להתמודד על משרות מול ג'וניורים בני 25, או מול בני גילו עם 20 שנות ניסיון. לא פשוט, וכלל לא מובטח שההשקעה תשתלם בטווח הארוך.

אני כלל לא בטוח שמבחינה כלכלית מדובר בהשקעה נבונה. יתכן שהבחור צריך לכוון יותר נמוך, לתעודות הנדסאי או טכנאי, בלימודים בהיקף חלקי, כדי שיוכל להמשיך להתפרנס.

השאלה היא האם הלימודים הם בעולם התוכן שלו. אם כן לדעתי לא תהיה לו בעיה בתחרות מול ג'וניורים ותואר ראשון כנראה ישדרג אותו משמעותית מבחינת אפשרויות תעסוקה.

מבחינת חסכון - מסכים. צריך להתכונן לכך כלכלית, לכין את עצמך נפשית לירידה ברמת חיים ולבנות תוכנית מול המעסיק.

מבחינת תואר או תעודת מקצוע צריך לעשות חושבים. אני לא מכיר את עולם התוכן שלו. מצד שני נניח והוא יצא לשוק בגיל 45 עם תואר. אז? יהיו לפניו עוד 30 שנות עבודה לפחות. דור שלנו לא יצא לפנסיה בגיל 67.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יהיו לפניו עןד 30 שנות עבודה, אבל אני חוזר, המתחרים שלו בשוק העבודה יהיו או מנוסים ממנו או צעירים, שלפניהם עוד 50 שנות עבודה וקרוב לודאי יסתפקו בשכר התחלתי יותר נמוך. אבל הבעיה המרכזית היא עלות הלימודים עצמם - מצד אחד צריך להתקיים ולשלם תמורת הלימודים, מצד שני אפשר, במקרה הטוב, לעבוד ברבע עד חצי משרה. וכיון שלבחור ליקויי למידה הוא יזקק כנראה ליותר שעות למידוים.

דרך אגב, אבא שלי עשה מהלך דומה כאשר היה בן 36. כבר החזיק בתעודה המקצועית הגבוהה ביותר שניתן היה לקבל בארץ, ונאלץ לצאת ללמוד בחו"ל. מצד שני הלימודים ארכו כשנתיים, כולל מבחני ההסמכה. נסע לאנגליה עם ילד אחד וחזר עם שניים, כיוון ששהה באנגליה על אשרת סטודנט שאינה מאפשרת לעבוד התקיים על חסכונות ואיזו תמיכה מהמשפחה של אמי. לאחר סיום הלימודים עבד עוד 33 שנה, ועד יומו האחרון לא היה משוכנע שההשקעה היתה מוצדקת מבחינה כלכלית.

עריכה אחרונה על ידי sperial

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז הוא צריך לקחת רובה וללכת מאחורי האסם? כל תזוזה היא התקדמות ולא הכל נמדד במונחי יחס עלות - תועלת. אם הוא צריך לשים את החיים בצד ל-3-4 שנים בשביל סיכוי לשבור את תקרת הזכוכית עדיף לעשות את זה בגיל 40 ולא בגיל 50.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי - אני יודע שגם אתה שואל שאלות דומות, אם כי נקודת המוצא שלך שונה לחלוטין, ואתה צעיר מהברווז בעשור או קרוב לכך, וכנראה בלי ליקויי למידה. ואתה רווק, הברווז צריך לפרנס משפחה.

אז אני לא טוען שהוא צריך להמנע מלימודים, אלא שהוא צריך לבדוק היטב מה מתאים לו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

...

דרך אגב, אבא שלי עשה מהלך דומה כאשר היה בן 36. כבר החזיק בתעודה המקצועית הגבוהה ביותר שניתן היה לקבל בארץ, ונאלץ לצאת ללמוד בחו"ל. מצד שני הלימודים ארכו כשנתיים, כולל מבחני ההסמכה. נסע לאנגליה עם ילד אחד וחזר עם שניים, כיוון ששהה באנגליה על אשרת סטודנט שאינה מאפשרת לעבוד התקיים על חסכונות ואיזו תמיכה מהמשפחה של אמי. לאחר סיום הלימודים עבד עוד 33 שנה, ועד יומו האחרון לא היה משוכנע שההשקעה היתה מוצדקת מבחינה כלכלית.

את המילה "כלכלית" אני הדגשתי, במקור לא הודגשה.

אז מבחינה כלכלית - אולי לא. אך מה עם הסיפוק בעבודה במשך 33 שנות העבודה הנוספים?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כימאי - אני יודע שגם אתה שואל שאלות דומות, אם כי נקודת המוצא שלך שונה לחלוטין, ואתה צעיר מהברווז בעשור או קרוב לכך, וכנראה בלי ליקויי למידה. ואתה רווק, הברווז צריך לפרנס משפחה.

אז אני לא טוען שהוא צריך להמנע מלימודים, אלא שהוא צריך לבדוק היטב מה מתאים לו.

אני מסכים לחלוטין שהוא צריך לבדוק היטב מה מתאים לו. אין ויכוח.

ברווז מבוגר ממני ב-5 שנים בסך הכל. ההבדל הוא שאין לי ילדים לפרנס. מצד שני גם אין לי בת זוג שמכניסה עוד משכורת.

שיקולים כלכלים, ירידה ברמת חיים, תועלת מהלימודים, העניין של לשים את החיים בצד ל-3-4-5 שנים אלה דברים שרלוונטים גם לגבי והחסירו ממני לא מעט שעות שינה והביאו לפתיחה של הרבה דיונים בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• אחראי פורום

ברווז, אתה אדם טכני ואם כבר סוג של לימודים או הכשרה, ההסבה שהייתי עושה במקומך היא לתכנת וכוון cnc. התחום משווע לאנשים טובים וגם משלמים בהתאם. מעסיקים מספרים לי על 80-100₪ לשעה (לטובים והמנוסים, אל תצפה להתחלתי כזה). תשלב פה את שני העולמות, גם תשב על מחשב ותפעיל את המוח וגם תיגע בחומר.

עברנו את פתח תקווה, נעבור גם את זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השלמתי לפני כמעט 7 לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, ערב, עם עבודה מלאה (לא שמירה בלילה, ניהול יצור פלוס עבודה על מכונות כשצריך) ועם פגיעת ראש לא קלה אחרי תאונת אופנוע שדפקה לי את הזיכרון. למי שאין משפחה זה ישים לחלוטין כי לימודי הנדסאי אינם באותה רמת קושי של הנדסה או תואר מתמטי כלשהו.

השאלה היא האם הנדסאי ייתן משהו. לי אין מושג, צריך לחשוב באיזה תחום בדיוק והאם יש דרישה, שמשתנה בהתאם לתחום.

תארים מתקדמים יותר יצריכו המון השקעה חוץ מזמן הלימודים אז צריך לקחת את זה בחשבון. לגבי לקויות, יש לרוב עזרה במקומות הלימוד, כמו מקומות שקטים ללמוד בהם, חונכים משנים מתקדמות (כמו מורה פרטי), התאמות במבחנים ועזרה אחרת בצורת כדורים, אך לזה צריך אבחון טוב וניורולוג שיודע להתאים.

אגב (בעקבות הפוסט של איתי), לפני כמה שנים התחלתי גם קורס CNC וזה בהחלט אופציה טובה, לא יקרה יחסית ועם עתיד, אני מניח.

שכר בהתחלה "לא משהו" אבל צריך לצבור ניסיון וידע במקום עבודה ולהתקדם.

עריכה אחרונה על ידי MadCat_LE

"Metal is like flesh. Both carry potential in their veins. When tempered with heat and pressure, the potential surfaces"

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

העובד שלי לשעבר סיים תואר ראשון בהנדסת תעו"נ (מסלול ערב) במקביל למשרה מלאה ++ ומשפחה.

למרות שיש לו יכולות מתמטיות מעולות, הוא "שבר שיניים" עד שסיים את התואר, עקב עומס גבוה.

ממליץ לך לבדוק את היכולות ואת הזמן הפנוי שלך, לפני שאתה נכנס למסלול כזה או אחר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שתואר שאינו הנדסה מיותר ולא תמצא עבודה.

תואר בהנדסה או הנדסאי יכול לסייע, למרות שאני לא חושב שהנדסה יקדם אותך לאן שהוא בגלל הגיל, הוצאות ומשפחה.

אז בגדול נשאר הנדסאי, האופציה הטובה ביותר זה מכונות כי בשאר אין יותר מידי מה לעשות בגיל הזה, מעסיקים יעדיפו צעירים בלי נסיון על פניך.

בקיצר

או הנדסאי מכונות או כלום אבל צריך לקחת בחשבון עבודה בתעשיה.

במחשבה שניה אולי הנדסאי תעשיה וניהול יסייע לך בגלל הנסיון שיש לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את המילה "כלכלית" אני הדגשתי, במקור לא הודגשה.

אז מבחינה כלכלית - אולי לא. אך מה עם הסיפוק בעבודה במשך 33 שנות העבודה הנוספים?

קרוב לודאי שבסופו של דבר הקריירה היתה דומה מאד עם או בלי אותם לימודים נוספים. או שהיה מנצל את ההזדמנות האחת שהיתה להשלימם בארץ, 5 שנים יותר מאוחר. לא שהלימודים הנוספים לא נתנו לו איזה שוליים מעבר לקולגות שלו, אבל כנראה שבקריירה שבחר הכשרון הטבעי היה הדומיננטי, והידע שצבר לפני כן בתוספת יכולת הלימוד העצמית שלו היו מקדמים אותו לאותם מקומות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...