Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי תלונה על שוטרת

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שוטרת תפסה אותי על אי מתן זכות קדימה להולכת רגל שעמדה על המדרכה ליד מעבר חציה. היא לקחה לי את הרישיונות, וכאשר חזרה לכיוון שלי כדי להגיש לי את הדו"ח, היא עברה את הכביש לכיוון שלי כ- 15 מטר ממעבר החציה. שאלתי אותה מדוע היא עוברת את הכביש שלא במעבר החציה, אז היא ענתה לי שהיא רצתה לתת לי את הדו"ח (תשובה שלא לעניין). אמרתי לה שאני מתכוון להגיש עליה תלונה וביקשתי את הפרטים שלה. היא לא הסכימה לתת לי את הפרטים וטענה שהפרטים נמצאים בדו"ח שקיבלתי. כשחזרה לצד השני של הכביש היא כמובן הקפידה לעבור במעבר החציה, ואז סיפרה לשאר השוטרים שהיו שם על כך שאני מתכוון להתלונן עליה.

שאלתי היא למי עליי לפנות בתלונה כזו? ומה הסיכויים שהיא תיענש כמו כל אזרח שהיה נתפס על עבירה כזו?

החשש שלי הוא שהיא עלולה לשקר ולהכחיש את העובדות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הפרטים שלה אכן רשומים על הדו״ח, ואתה יכול להתלונן על עבירת התנועה שלה, כמו שניתן להתלונן על כל אדם/שוטר שביצע עבירה.

רק קח בחשבון שאתה עלול להתבקש להגיע להעיד, ולא בטוח שיקבלו את גרסתך אם היא תחליט להכחיש, כי אינך סתם אזרח שראה שוטר מבצע עבירה, יש לך אינטרס להתנקם. לשיקולך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אף אחד לא יוציא דו"ח שסעיף העבירה זה חצייה של הולך רגל שלא במעבר חצייה והבסיס לדו"ח זה תלונת אזרח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה מוכן להגיע להעיד, ברור שזה יעלה לי בקצת זמן. נכון שיש לי לכאורה אינטרס לנקום, אבל היא תצטרך לחשוב טוב לפני שהיא מכחישה כי היא לא יודעת אם יש לי או אין לי הוכחה לטענה שלי, ואם ייקבע שהיא משקרת, זה יהיה לה יותר גרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אלך קצת רחוק ואניח שאפילו יש וידאו שלה חוצה שלא במעבר חצייה.

א. זו עבירה שהסימול שלה 5883 והיא 100 שקל ו-0 נקודות.

ב. דו"ח על בסיס תלונת אזרח לא מיועד לעבירות פעוטות כאלה אלא למקרים חמורים בהרבה.

ג. לשוטר בתפקיד מותר לעבור על תקנות התעבורה לצורך מילוי תפקידו.

נניח ונפלת על קצין תנועה בתחנה שאליה הגעת שממש שונא אותה והנה באה לו הזדמנות יוציא לה דו"ח, כמעט בוודאות הוא יבוטל כי זה במסגרת תפקידה (עובדה - נתנה לך דו"ח באותו רגע) כזה שבמקרה הכי גרוע היא תצטרך לשלם 100 שקל כמו כל אזרח אחר. (היה וכל זה קורה כדאי לך למלא לוטו באותו יום).

ומה בוודאות לא יקרה? זה לא יהיה לה גרוע יותר, העבירה הכי נמוכה במדרג של אי מתן ז"ק להולך רגל זה 250 שקל.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אהיה מוכן להגיע להעיד, ברור שזה יעלה לי בקצת זמן. נכון שיש לי לכאורה אינטרס לנקום, אבל היא תצטרך לחשוב טוב לפני שהיא מכחישה כי היא לא יודעת אם יש לי או אין לי הוכחה לטענה שלי, ואם ייקבע שהיא משקרת, זה יהיה לה יותר גרוע.

לידיעתך, במידה ויש לך תיעוד מצולם הנך חייב לגלות זאת בשלב התלונה.

אינך יכול להשאיר ראיות לשלב ההוכחות - ראיות יש למסור גם לצד שכנגד.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איזה שלב הוכחות? מדובר על עבירה שהקנס שלה זה 100 שקל וזה בתנאי שמישהו יהיה מוכן להוציא דו"ח כזה על סמך תלונת אזרח, בלי קשר בכלל ל"היכרות המוקדמת" בינו ובין השוטרת.

רוב הסיכויים שהשוטר שייקח את התלונה יגיד לו שלא יבזבז את הזמן, יש סיכוי קטן שהוא פשוט יקבל מכתב בעוד חודשיים שלושה שהתלונה נסגרה מחוסר עניין לציבור.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא ברור לי למה אתה רוצה להתנקם במישהי שעשתה את העבודה שלה והענישה אותך על עבירה שביצעת.

תהיה גבר, תגיד טעיתי, אהיה עירני יותר להבא, ושלם את הדוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשלם את הקנס, זה לא העניין. האם אני צריך להימנע מתלונה על שוטרת בגלל שהתלונה כנראה תיסגר? לדעתי גם אם היא לא תיענש, היא תרגיש לא כל כך טוב עם זה שהיא קיבלה תלונה. גם זו נקמה קטנה (היא הרי יודעת שהיא בהחלט ביצעה עבירה). אין שום קשר למילוי תפקידה, כי יכולה הייתה ללכת עוד 15 מטר הצידה ולעבור במעבר החציה כפי שדורשים מכל אזרח).

עד כה אבל לא נעניתי - למי עליי לשלוח את התלונה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליך לגשת אישית אל תחנת המשטרה המקומית ושם יפנו אותך.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עליך לגשת אישית אל תחנת המשטרה המקומית ושם יפנו אותך.

כלומר אי אפשר לשלוח מכתב?

זה כבר באמת משהו שכנראה ימנע ממני את הגשת התלונה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשלם את הקנס, זה לא העניין. האם אני צריך להימנע מתלונה על שוטרת בגלל שהתלונה כנראה תיסגר? לדעתי גם אם היא לא תיענש, היא תרגיש לא כל כך טוב עם זה שהיא קיבלה תלונה. גם זו נקמה קטנה (היא הרי יודעת שהיא בהחלט ביצעה עבירה). אין שום קשר למילוי תפקידה, כי יכולה הייתה ללכת עוד 15 מטר הצידה ולעבור במעבר החציה כפי שדורשים מכל אזרח).

עד כה אבל לא נעניתי - למי עליי לשלוח את התלונה?

היא עברה שלא במעבר חצייה, כדי לקצר את הדרך אליך ולהגיע אליך יותר מהר, כך שתנסע יותר מהר למחוז חפצך.

למה אתה לא מתלונן על כל אזרח שלא עובר במעבר חצייה, אם כזה רודף שמירת חוקים הינך?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אולי באמת יותר מידיי מחפש צדק. כשראיתי שהיא עושה עבירה לא פחות חמורה ממה שאני עברתי (אני לא סיכנתי אף אחד, פשוט לא הייתי אדיב ולא עצרתי, מה שנקרא בימינו אי מתן זכות קדימה, שבעבר היותר רחוק לא נחשב כלל לעבירה), אז חשבתי שזה לא צודק שאני אענש והיא תצפצף על החוק ותצא בלי כלום.

למרות כל זה, הצלחתם לשכנע אותי לעזוב את זה, פשוט בגלל שזה יותר מידיי השקעה, ובגלל ששוטרים מופלים לטובה ולא נענשים כנראה על העבירות שלהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שחרר.

השוטרת גם בן אדם והעבירה שהיא עשתה זניחה. תשקיע את האנרגיה במשפחה או בעבודה, עדיף.

אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן.

- רבי נחמן מברסלב

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...