Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

שאלה לגבי תלונה על שוטרת

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אולי באמת יותר מידיי מחפש צדק. כשראיתי שהיא עושה עבירה לא פחות חמורה ממה שאני עברתי (אני לא סיכנתי אף אחד, פשוט לא הייתי אדיב ולא עצרתי, מה שנקרא בימינו אי מתן זכות קדימה, שבעבר היותר רחוק לא נחשב כלל לעבירה), אז חשבתי שזה לא צודק שאני אענש והיא תצפצף על החוק ותצא בלי כלום.

למרות כל זה, הצלחתם לשכנע אותי לעזוב את זה, פשוט בגלל שזה יותר מידיי השקעה, ובגלל ששוטרים מופלים לטובה ולא נענשים כנראה על העבירות שלהם.

עד 1980 גם אדם היה יכול לאנוס את אשתו...
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אולי באמת יותר מידיי מחפש צדק.

אל תתמם, לא חיפשת צדק. אם היית רואה אותה מבצעת עבירה כשהיא נותנת דו״ח לאזרח אחר לא היה מזיז לך שהוא נענש והיא לא.

מתלונן או לא, לפחות תהיה כן עם עצמך לגבי המניע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אשלם את הקנס, זה לא העניין. האם אני צריך להימנע מתלונה על שוטרת בגלל שהתלונה כנראה תיסגר? לדעתי גם אם היא לא תיענש, היא תרגיש לא כל כך טוב עם זה שהיא קיבלה תלונה. גם זו נקמה קטנה (היא הרי יודעת שהיא בהחלט ביצעה עבירה). אין שום קשר למילוי תפקידה, כי יכולה הייתה ללכת עוד 15 מטר הצידה ולעבור במעבר החציה כפי שדורשים מכל אזרח).

עד כה אבל לא נעניתי - למי עליי לשלוח את התלונה?

לא, רק מכין אותך לבאות.

ובטח שיש קשר למילוי תפקידה, אם היא תצטרך לעבור 15 מטרים יותר בכל סבב שהיא נותנת למישהו דו"ח זה ייקח יותר זמן ויפגע בתפוקה שלה - משמע יפגע במילוי תפקידה.

אתה לא שולח תלונה, אתה הולך לתחנת המשטרה ומגיש תלונה, ואחרי זה חוקר יושב איתך וממלא את טופס התלונה במחשב.

כלומר אי אפשר לשלוח מכתב?

זה כבר באמת משהו שכנראה ימנע ממני את הגשת התלונה.

נראה לך באמת שמישהו ייקח מכתב שאתה כתבת ועל בסיסו ישלח דו"ח תנועה כלשהו?!

אני אולי באמת יותר מידיי מחפש צדק. כשראיתי שהיא עושה עבירה לא פחות חמורה ממה שאני עברתי (אני לא סיכנתי אף אחד, פשוט לא הייתי אדיב ולא עצרתי, מה שנקרא בימינו אי מתן זכות קדימה, שבעבר היותר רחוק לא נחשב כלל לעבירה), אז חשבתי שזה לא צודק שאני אענש והיא תצפצף על החוק ותצא בלי כלום.

למרות כל זה, הצלחתם לשכנע אותי לעזוב את זה, פשוט בגלל שזה יותר מידיי השקעה, ובגלל ששוטרים מופלים לטובה ולא נענשים כנראה על העבירות שלהם.

שלוש טעויות:

1. העבירה שאתה עשית יותר חמורה, גם עובדתית (250 שקל קנס מול 100 שקל קנס, עיקרון משפטי שאומר שעבירה חמורה יותר דורשת ענישה חמורה יותר), גם תפיסתית (אי מתן ז"ק לעומת חצייה שלא במעבר חצייה).

כל התנועה על הכבישים מבוססת על זכות קדימה, כל השאר זה סימנים ותנאים והחרגות שנועדו לעזור באותה זכות קדימה, בפרפראזה על דברי הלל - "זכות קדימה - ואת כל השאר צא ולמד".

2. בעבר היותר רחוק עדיין היה צריך לעצור להולך רגל ולתת לו ז"ק, אלא שהתנאי לתת את אותה ז"ק השתנתה, בעבר התנאי היה הורדת רגל לכביש, היום מספיק שניכר שהוא מתכוון לחצות.

3. שוטרים לא מופלים לטובה, אם היא לא הייתה בתפקיד והיית במקומך, רוב הסיכויים שהיא הייתה מקבלת דו"ח כמוך משוטר אחר, ואם אתה היית במקומה וחוצה שלא במעבר חצייה רוב הסיכויים שלא היית מקבל דו"ח

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נראה לך באמת שמישהו ייקח מכתב שאתה כתבת ועל בסיסו ישלח דו"ח תנועה כלשהו?!

ודאי, זה נוהל קיים:

״תאשר למתלונן קבלת מכתבו ותודיע לו כי תלונתו הועברה לטיפול היחידה שבאיזורה נעברה עבירה.״

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלי הגשת תלונה מסודרת לא ייצא שום דו"ח תנועה, לעולם.

למעשה הנוהל הזה הוא שלב מקדים לפני הגשת התלונה באופן רשמי ומסודר וחקירה ע"י חוקר.

שזה יקרה ב"טיפול היחידה שבאיזורה נעברה עבירה".

יותר מזה, האסמכתא להוצאת דו"ח כזה היא על בסיס תלונה, ללא מספר תיק לא ייצא דו"ח.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוטרת תפסה אותי על אי מתן זכות קדימה להולכת רגל שעמדה על המדרכה ליד מעבר חציה. היא לקחה לי את הרישיונות, וכאשר חזרה לכיוון שלי כדי להגיש לי את הדו"ח, היא עברה את הכביש לכיוון שלי כ- 15 מטר ממעבר החציה. שאלתי אותה מדוע היא עוברת את הכביש שלא במעבר החציה, אז היא ענתה לי שהיא רצתה לתת לי את הדו"ח (תשובה שלא לעניין). אמרתי לה שאני מתכוון להגיש עליה תלונה וביקשתי את הפרטים שלה. היא לא הסכימה לתת לי את הפרטים וטענה שהפרטים נמצאים בדו"ח שקיבלתי. כשחזרה לצד השני של הכביש היא כמובן הקפידה לעבור במעבר החציה, ואז סיפרה לשאר השוטרים שהיו שם על כך שאני מתכוון להתלונן עליה.

שאלתי היא למי עליי לפנות בתלונה כזו? ומה הסיכויים שהיא תיענש כמו כל אזרח שהיה נתפס על עבירה כזו?

החשש שלי הוא שהיא עלולה לשקר ולהכחיש את העובדות.

אתה פשוט חי בסרט, רע!! לך תשלם את הדו"ח ותפסיק לחפש שטויות לעצמך. שוטר יכול לעבור על כל חוקי התנועה כדי לבצע את עבודתו. אתה לא תגיד לשוטרת במהלך עבודתה איפה לחצות, היא תחצה בכל מקום שתמצא לנכון ואם אתה כל כך רוצה להתלונן אליה ולבזבז את זמנך לריק, אתה מוזמן ללכת לתחנת משטרה ולהתלונן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה פשוט חי בסרט, רע!! לך תשלם את הדו"ח ותפסיק לחפש שטויות לעצמך. שוטר יכול לעבור על כל חוקי התנועה כדי לבצע את עבודתו. אתה לא תגיד לשוטרת במהלך עבודתה איפה לחצות, היא תחצה בכל מקום שתמצא לנכון ואם אתה כל כך רוצה להתלונן אליה ולבזבז את זמנך לריק, אתה מוזמן ללכת לתחנת משטרה ולהתלונן.

מה הבסיס החוקי למואדם?

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כשראיתי שהיא עושה עבירה לא פחות חמורה ממה שאני עברתי

אי מתן זכות קדימה זה מילה אחרת ל"עיכוב", אם קיבלת דו"ח כנראה שעיכבת מישהו בכך שלא נתת לו זכות קדימה.

מעבר שלא במעבר חציה הוא "פשע ללא קורבן" ולא פגע או עיכב (כנראה) אף אחד אחר.

קיבלת דו"ח, אחד המתסכלים שאפשר כי ברור לי ששוטרים נותנים דוחות אי מתן ז"ק גם כשלא לחלוטין ברור שנעברה עבירה. אבל מה לעשות, שיט האפנס. זה לא תקין, נכון אבל ראה בזה עוד מס שכולנו צריכים לשלם מדי פעם. תלונה על שוטרת שלא עברה במעבר חציה לא תשנה את המערכת ובטווח הרחוק כנראה גם לא תגרום לך להרגיש יותר טוב על שדפקת אותה (כי בוא, צדק אתה לא מחפש).

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה הבסיס החוקי למואדם?

ישה, אדון TT כנראה מתבלבל(כמו רבים אחרים) עם תקנה מס' 1(רכב בטחון).

רכב משטרתי כשהוא בתפקיד(מפעיל צ'קלקה וסירנה) הוא באחת להיות 'רכב בטחון' כהגדרתו בתקנה, כך שמותר לו להפר חוקי תעבורה(תנועה).

לשוטר, כשהוא מחוץ לניידת, אין כל התר חוקי לבצע עברות תנועה כדי לאכוף את החוקים.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ישה, אדון TT כנראה מתבלבל(כמו רבים אחרים) עם תקנה מס' 1(רכב בטחון).

רכב משטרתי כשהוא בתפקיד(מפעיל צ'קלקה וסירנה) הוא באחת להיות 'רכב בטחון' כהגדרתו בתקנה, כך שמותר לו להפר חוקי תעבורה(תנועה).

לשוטר, כשהוא מחוץ לניידת, אין כל התר חוקי לבצע עברות תנועה כדי לאכוף את החוקים.

סליחה על הבוטות, אבל אתה פשוט מדבר שטויות..!! אולי אתה חושב ששוטר שרודף אחרי פורץ יחכה לאור ירוק במעבר חציה או יחפש מעבר חציה כדי לא לעבור על חוקי התנועה???? נו באמת, עדיף שתתעסק בדברים שאתה מבין בהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חברים, חרגנו קצת מהפרופורציות

נחזור לבסיס:

שוטר מיומן לזהות עבירות תנועה על פי מראה עיניו ושיקול דעתו. אזרח, לא כל כך

נהג עבריין קורא לשוטר "טול קיסם מבין שינך" וכאן קוראים לו "טול קורה מבין עיניך" והוא לא מבין ארמית.

שוטר המבצע, רגלית, עבירות כחלק ממילוי תפקידו, ייקרא לבירור אצל מפקדיו ויתבקש לתת הסברים. היה וההסברים מניחים את הדעת, ייסגר העניין

היה ולא, יש צינורות מקובלים לטיפול: נזיפה, מח"ש הוצאה להורג... נו, זה לא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סליחה על הבוטות, אבל אתה פשוט מדבר שטויות..!! אולי אתה חושב ששוטר שרודף אחרי פורץ יחכה לאור ירוק במעבר חציה או יחפש מעבר חציה כדי לא לעבור על חוקי התנועה???? נו באמת, עדיף שתתעסק בדברים שאתה מבין בהם.

1. אל תבקש 'סליחה על הבוטות' אם הנך מתכוון לדבר כך, אף אחד לא יסלח לך עקב כך.

2. שוטרים לא רודפים אחרי פורצים, הם אולי עשו זאת עד לפני שלושה עשורים.

3. אין להשוות בין מרדף(אשר עליו השוטר מקבל אישור לחרוג מחוקי התעבורה) לבין אכיפת תנועה רגילה(בו השוטר חייב לציית לחוקים למעט כשהוא ברכב בטחון).

4. את עצותיך תשמור לעצמך, ממך כנראה לא אצליח ללמוד.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1595 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...