Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חובת שימוש בפחח של נהג שפגע בי

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

איזה בחור נכנס בי מאחורה בעת שעמדתי ברמזור. אחרי כמה ימים של התחמקויות מצידו והודעה שלי שאם לא ישא באחריות אפנה לערכאות משפטיות, הוא חזר אלי והודיע לי שהוא מעוניין לשלוח אותי עם הרכב לאחת הערים הערביות בסביבה שם יש לו פחח שייתקן לי את הרכב. כמובן שהתוכנית שלו היא שאסע לשם, אבלה שם אצל הפחח כמה שעות עד שהרכב יתוקן (או שלחלופין אסע בבוקר עם עוד נהג שיוכל להחזיר אותי הביתה ואז שוב אחזור בערב עם נהג ורכב נוסף) והוא לכאורה יישא בתשלום עבור התיקון בלבד.

מה אני יכול לעשות במקרה הזה? האם אני חייב להסכים לתנאים האלה, שגם העלות שלהם (דלק פעמיים הלוך ושוב , יום עבודה וכו') תהיה על חשבוני או שאני יכול לדרוש שיפעיל את הביטוח שלו (הוא הרי רוצה לחסוך את עלות הפרמיה בשנה הבאה)?

במידה ואין לי הרבה ברירות ואני חייב להסכים, האם אני יכול לדרוש ממנו לשאת בעלויות הנוספות שכרוכות מצידי ביום התיקון הזה?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה לא חייב לו כלום. אתה תתקן את הרכב במוסך שאתה תבחר, ולפני כן שכור שירותי שמאי שיעריך את הנזק, זה חשוב לצורך הדיינות משפטית אפשרית בעתיד.

אם הבחור יסרב לשלם לך את מחיר התיקון + שכר טרחת השמאי + ירידת ערך אם תקבע כזו על ידי השמאי תבע אותו בבית המשפט (תביעות קטנות עד כ-30,000 ש"ח או השלום מעבר לסכום זה, ואז יהיה עניין של עורך דין והוצאות משפט).

אופציה שניה תהיה לתבוע את פוליסת הביטוח המקיף שלך, אם קיימת, ואז לתבוע את הפוגע בבית המשפט על ההשתתפות העצמית ועיית הפרמיה. יש גם אפשרות שחברת הביטוח תתבע אותו על הוצאותיה.

הבעיה עם טיפוסים כמו זה שאתה מתאר היא שלעתים קשה לחלץ מהם כסף אפילו אם יש פסיקה של בית המשפט.

לגבי הביטוח שלו - זה לא עסקך. הוא צריך לשלם בעצמו, או שהאח שלו ישלם, או הביטוח שלו ישלם, ממש לא עניינך. עם זאת, אם תעזר בשירותי סוכן הביטוח שלך יתכן מאד שבאמצעותו יהיה אפשר לתבוע את הפוליסה שלו (אבל יהיה צורך לקבל אישור שלו לשלם, והוא יצטרך לשלם השתתפות עצמית.

לסיכום - פנה לסוכן הביטוח שלך. הוא ינחה אותך בדרכים האפשריות וייעץ לך מה הדרך שנראית לך מתאימה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ברירות, למשל לבחור פחח (ואם הנזק נראה לך יותר מקוסמטי - אז גם שמאי) לבחירתך, שייתנו הצעת מחיר מסודרת כולל ירידת ערך (אם הנזק גדול ולקחת שמאי).

לשלוח את זה לבחור עם הודעה חד משמעית - אתה בוחר לשלם, לתבוע את הביטוח שלו או להתראות בבית המשפט.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע שתפעיל את הביטוח שלך. נכון שהפרמיה תעלה אבל הרכב יתוקן כמו שצריך ואתה לא תצטרך להתעסק איתו.

הביטוח כבר יתבע אותו ויריב איתו על הכסף.

אתה יכול להצטרף לתביעה כנגד עליית הפרמיה וההשתתפות העצמית.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לך ברירות

עברית שפה קשה.

לא, אין לו בררות מאחר ובררה יש רק אחת, זו שבחרת(בררת)!

יש לו אפשרויות והן אלו שציינת בפניו.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

משחק מילים קל:

במידה ואין לי הרבה ברירות ואני חייב להסכים

יש לך ברירות

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

איזה בחור נכנס בי מאחורה בעת שעמדתי ברמזור. אחרי כמה ימים של התחמקויות מצידו והודעה שלי שאם לא ישא באחריות אפנה לערכאות משפטיות, הוא חזר אלי והודיע לי שהוא מעוניין לשלוח אותי עם הרכב לאחת הערים הערביות בסביבה שם יש לו פחח שייתקן לי את הרכב. כמובן שהתוכנית שלו היא שאסע לשם, אבלה שם אצל הפחח כמה שעות עד שהרכב יתוקן (או שלחלופין אסע בבוקר עם עוד נהג שיוכל להחזיר אותי הביתה ואז שוב אחזור בערב עם נהג ורכב נוסף) והוא לכאורה יישא בתשלום עבור התיקון בלבד.

מה אני יכול לעשות במקרה הזה? האם אני חייב להסכים לתנאים האלה, שגם העלות שלהם (דלק פעמיים הלוך ושוב , יום עבודה וכו') תהיה על חשבוני או שאני יכול לדרוש שיפעיל את הביטוח שלו (הוא הרי רוצה לחסוך את עלות הפרמיה בשנה הבאה)?

במידה ואין לי הרבה ברירות ואני חייב להסכים, האם אני יכול לדרוש ממנו לשאת בעלויות הנוספות שכרוכות מצידי ביום התיקון הזה?

תודה

שמאי שלך מוסך שלך

אתה מודיע לו ולחברת הביטוח שלו שזה הנזק.

משלמ ים נפלא , לא משלמים, או מפעיל את הביטוח שלך ותובע אותו על דמי ההשתתפות העצמית ועלייית הפרמיה העתידית

או משלם על התיקון לבד ותובע אותו על הנזק + שמאי + הוצאות נלוות לתביעה

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבעיה שדווקא מאלה קשה להוציא את הכסף גם כשזוכים במשפט.

לפעמים צריך להיות חכם ולא רק צודק.

אם סביר מאוד שלא תראה את הכסף אחרי המשפט תפעיל את הפוליסה שלך ותן לו לשבור את הראש עם חברת הביטוח ולא איתך.

אתה כבר תתבע על החלק הקטן של ההשתתפות העצמית ועליית הפרמיה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי asix
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...