Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חכמת ההמונים על השרות במוסכים

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

נושא שמופיע גם כאן לא מעט בפורום.

החשש מכניסה למוסך - https://cars.walla.co.il/item/3326900

השאלה הבסיסית שעמדה בבסיס הסקר הייתה האם קיים חשש בהכנסת הרכב למוסך. התשובות היו חד משמעיות - 94 אחוזים מהנשאלים אמרו שהם בהחלט חוששים מכך. מבין הסיבות המרכזיות לחשש זה ציינו את עלות הטיפול (56 אחוזים), חשש מפער בין המחיר ההתחלתי לסופי (12 אחוזים) ו-20 אחוזים חששו מאיכות הטיפול עצמו.

פרט מעניין :

שוק המוסכים משתנה ואנו רואים שהנאמנות למוסך יורדת ככל שהגיל יורד. הם בודקים יותר, משווים יותר באמצעים דיגיטליים ומסתמכים פחות על בני משפחה וחברים".

אנחנו כאן על מנת להרגיע :lol:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שמפחדים. מספיק לראות את הצעות המחיר שעולות מידי פעם לפורום הטכני.

רק לפני יום מישהו סיפר לי שלקחו לו 300 ש"ח עבודה ו200 ש"ח רפידות בלם אחוריות למאזדה 3. פשוט מטורף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני יכול לאמר בוודאות מוחלטת (לגביי בלבד כמובן) -

לפני שטיפלתי ברכבים שלי במוסכים מורשים - חוויתי תקלות נוראיות ברכבים שהיו לי.

למה? כי טיפלו בהם בשמנים לא נכונים, המוסכים שבחרתי היו מוסכים זולים וכנראה גם חלפים זולים וחלק מהמוסכים האלו גם היו לא מקצועיים.

הרכבים בהם טיפלתי במוסכים מורשים - לא זול! אבל היו לי אפס תקלות!

למעט מוסך מורשה אחד בו ביצוע של ריקול כמעט הביא למותי עם המיצובישי.

עם הדודג' והסובארו - אני כבר מטפל בעצמי ברכבים ולוקח אותם למוסכים שאני מקבל עליהם המלצות בלבד ודואג כאשר אני מגיע אליהם שידעו שהגעתי בעקבות המלצות.

וכאחד שמטפל בעצמו ברכבים זה לבד כבר נתן לי את הידע והיכולת לבדל מתי באמת כדאי\עדיף לקחת רכב למוסך ואם כן לאיזה מוסך - יש מצבים בהם אבחר מראש להסתכן בכך שעלות התיקון תהיה יקרה אך לא אתפשר על מוסך מורשה בו אני מקבל חלפים מקוריים עם קבלות ואחריות על כך לבין מוסך בהמלצה שמתמחה ברכב או בסוג הטיפול\תקלה ולחסוך עלויות בין אם זה אומר לספק חלפים בעצמי או פשוט עלות עבודה נמוכה יותר - לבין לעשות בעצמי.

וברוב המוסכים המורשים בהם הייתי דווקא השירות הוא טוב וגם יש הרבה נוחות -

בסובארו כשהשארתי את הרכב לתחזוקה של 7 שנים במרכזי, הוצאתי כרטיס VIP וקיבלתי מהם רכב שכור על חשבונם ליומיים בהם הרכב שהה אצלם.

באחרים יש חדרי המתנה עם וייפיי ויכלתי לעבוד משם דרך הלפטופ שלי

במוסכים מומלצים שאני מטפל בהם למשל בקסם - הנוחות האדירה של לבוא ביום שבת למשל ולא לקחת יום חופש.

ואין מה לדבר על DIY כי זה כבר בכלל משהו אחר.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי האישית, צריך לעשות הפרדה מוחלטת(!) בין מכירת חלפים לטיפול במוסך.

לאסור על מוסך למכור חלפים חוץ ממקרים סופר דחופים. ממש ככה.

כאחד שהתחיל לקנות חלפים עצמאית, אני מתחיל להבין כמה דופקים אותי במחירי החלפים. ואני לא מדבר אפילו על קנייה בחו"ל. אלא רק בהשוואה מול הארץ.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא בהכרח נכון - מוסך, בייחוד מורשה - חייב להחזיק מחסן של חלפים זמינים בכדי לטפל במסת הרכבים שעוברים דרכו.

מה גם שהרבה פעמים אתה תמצא מקרים בהם דווקא ישנה הצדקה לחלק יקר יותר במוסך מורשה מאשר לקנות חלק בעצמך - דוגמא יפה מאוד לכך יכולה להיות קיט טיימינג לסובארו B4 (המקרה שלי כדוגמא שוב)

כשאתה מגיע למוסך מורשה\מרכזי והרכב מתחת ל150 אלף קילומטרים רוב הסיכויים שיחליפו לך רק קיט של רצועת טיימינג ללא! משאבת מים - עכשיו, אתה תמצא את עצמך עם מבט מאוד תמוה למה בעצם? אם אתה ניגש לחנות חלפים וקונה קיט טיימינג של גייטס למשל, שהוא מעולה, אתה מקבל אותו עם משאבת מים!

אז למה בסובארו מפרקים לך כביכול את הקיט?

הסיבה לכך היא שאת משאבות המים שמספקים עם הקיטים שאתה תרכוש דרך הרשת או חנויות חלפים - אלו הן משבאות מים שאורך החיים שלהם נעמד כשווה ערך לאורך חיי רצועת הטיימינג - כלומר כל פעם שאתה מחליף קיט כזה גם צריך להחליף את המשאבת מים.

בעוד משאבת המים המקורית - נועדה להחזיק 300 אלף קילומטרים וכל עוד אינה נוזלת או אינה מראה סימני כשל בזמן החלפת רצועת הטיימינג -אין צורך להחליפה.

וזה לא כתוב בשום מקום ואף אחד כמעט לא ידע להסביר לך את זה ככה.

זו דוגמא קלאסית לפסילה לא מוצדקת של מוסך ועלות החלפים שהוא מציע לך.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מוסך חייב להמשיך למכור חלפים עבור אלה שלא רוצים/ מבינים וכו'.

המחיר בהתאם.

לכן, לא לאסור למכור חלפים אלא לאפשר ללקוח להביא איתו ובאחריותו מכיוון שחלק שהיא ואינו תואם יצטרך לשלם זמן עבודה.

אם עוקפים אותך מימין את/ה כנראה בנתיב הלא נכון.

(lancia delta turbo mk3 (844

HU: ECLIPSE CD5000   AMP: NAKAMICHI PA1004   SUB: ROCKFORD FOSGATE rfz3412    FRONT: RAINBOW CS 3/160

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב בעיה זה לא מוסך כי יש מספיק כאלה שהם גם מצויינים. העניין הוא כסף , כולם רוצים טיפול ב 19.90 ושישימו שמן הכי איכות , יחייכו להם ועוד יתנו שטיפה בחינם. את האוטו הקודם שלי הכנסתי אך ורק למוסך רון שהמחירים שלו כמו במורשה אך איכות העבודה והיחס היו מעולים ותמיד הייתי מרוצה. כנל גם הרכב הנוכחי אומנם כבר לא ואגית אך עדיין מטפל במוסך עם מחירים כמו במורשה אבל יש לי ראש שקט.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לכסף בהחלט יש משמעות. אבל גם לספקים שהמוסך עובד איתו יכולה להיות משמעות לגבי המחיר לצרכן, גם למחיר שעת עבודה עד גבול מסויים זה בידיים של בעל העסק.

לפני כמה חודשים החלפתי ברכב קויל לרכב יונדאי, באותו זמן חיפשתי מוסך אחר והגעתי למוסך מסויים, הוא גבה ממני 390 ש"ח על החלק ו 150 ש"ח על עבודה (מחיר נטו) אחר כך בדקתי ביונדאי שופ וראיתי במחיר ב 270 ש"ח. גם מחיר העבודה היה יכול להיות יותר גמיש (אפילו ליפט לא תפסתי לו), זאת הסיבה שהלכתי אליו פעם אחת ולא חשבתי לחזור.

אני יודע שהבנאדם צריך להתפרנס ויש לו במוסך עוד כמה "שותפים" שהוא מחלק איתם את המשכורת אבל ספקים ועבודה אפשר עוד למצוא איפה לחסוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לרוב בעיה זה לא מוסך כי יש מספיק כאלה שהם גם מצויינים. העניין הוא כסף , כולם רוצים טיפול ב 19.90 ושישימו שמן הכי איכות , יחייכו להם ועוד יתנו שטיפה בחינם. את האוטו הקודם שלי הכנסתי אך ורק למוסך רון שהמחירים שלו כמו במורשה אך איכות העבודה והיחס היו מעולים ותמיד הייתי מרוצה. כנל גם הרכב הנוכחי אומנם כבר לא ואגית אך עדיין מטפל במוסך עם מחירים כמו במורשה אבל יש לי ראש שקט.

בוודאי שהעניין הוא כסף; אם אנשים היו מוכנים לשלם למוסך כמו לרופא שיניים, אז את הטיפולים היה עושה לך מייסטר שלמד חמש שנים בבי"ס טכני גבוה והתמחה חמש שנים נוספות כשוליה לפני שנתנו לו בכלל הסמכה לגעת ברכב לבד.

הבעיה שלי עם מוסכים מעולם לא הייתה הכסף, אלא האתיקה והמקצועיות. אישית, זרמו הרבה מים בירקון מהימים שלפני עשור פלוס, שאז ההבנה שלי ברכב היתה כלום ושום דבר, עד שבשנתיים האחרונות אני מטפל טיפולים בסיסיים לבד, ומה שאני לא יכול או לא רוצה לעשות לבד אני עושה אצל בעלי מקצוע שנבחרו בפינצטה; מה שמפוגג את החשש הוא ידע, ומבחינתי התהליך הזה לא היה קורה ללא הפורום הזה. הטיפול העצמי לא נעשה על מנת לחסוך כסף (והוא לא), אלא כדי לשלוט באיכות העבודה ובחלפים שנכנסים לרכב.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה6 אאחוז הנותרים חברים בקבוצה 'תשאלו כנופצון'כנראה...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אצלי בדיוק ההפך, לי נמאס לעשות לבד, אני מעדיף ל"בזבז" את הזמן על הבנות שלי מאשר לטפל באוטו, מה גם כאשר אני מכניס את הרכב לטיפול אני מקבל רכב חלופי אשר מקל לי על החיים, אז עולה יותר מאשר לעשות לבד, אבל בשביל פעם בשנה (הרי כולם יודעים מתי מגיע זמן לטיפול), אפשר לשים כל חודש כסף בצד בשביל זה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא עושה טיפולים לבד, אני קונה חלפים והולך למוסך שהוא יתקין לי.

ואם אני עושה את זה ועדיין חוסך בסביבות ה-50 אחוז במחיר הכולל, אתה מבין שמשהו פה ממש לא תקין.

וזה עוד לפני שאני נכנס לחוסר שקיפות המוחלט שיש למי שאינו מבין ונובר בעניינים. כשאני קונה חלפים אני יודע בדיוק מה נכנס לי לרכב, כשהמוסך "קונה" עבורי,או מכניס שמן מתוך חבית ענקית, לך תדע מה הוא מכניס לשם בכלל?

הם לא נכנסו לעובי הקורה בסקר הזה, אבל 20 אחוז מהנשאלים חוששים לגבי טיב הטיפול. כול אדם חמישי חושש שלא יעשו לו טיפול כמו שצריך, בלי קשר למחיר. זה פסיכי לגמרי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעבר למחיר.

רק מלראות את רמת המקצועיות הירודה אצל חלק מהמוסכניקים בפיסבוק מעלה בי חשש מלהיכנס למוסך.

לא אומר שכולם ככה, אבל יש לא מעט שמגיבים בקבוצה מסוימת ורושמים כאלה שטויות, שאני לא יודע איך הם לא מפחדים לקלקל את השם שלהם.

אין לי זמן לטפל לבד. הלוואי והיה.

אני מעדיף לשלם יותר אבל ללכת למישהו שבוודאות לא יהרוס משהו ולא לחפש מוסך זול שבסוף יעשה יותר נזק מתועלת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אצלי בדיוק ההפך, לי נמאס לעשות לבד, אני מעדיף ל"בזבז" את הזמן על הבנות שלי מאשר לטפל באוטו, מה גם כאשר אני מכניס את הרכב לטיפול אני מקבל רכב חלופי אשר מקל לי על החיים, אז עולה יותר מאשר לעשות לבד, אבל בשביל פעם בשנה (הרי כולם יודעים מתי מגיע זמן לטיפול), אפשר לשים כל חודש כסף בצד בשביל זה.

מבין אותך בהחלט, לגיטימי לגמרי. כל אחד בוחר לפי רצונו ויכולותיו מה הוא עושה לבד ומה הוא מוסר לבעלי מקצוע. אני מקפיד לא לעשות מזה עניין "דתי" אלא עניין של שיקול קר. מה שאני מרגיש לא בנוח לעשות/לא יכול/לא יודע, אני מוציא למוסך, כנ"ל אם אחליט שמספיק לי. למשל כרגע עקב מצב בריאותי אני שוקל אם להמשיך בכך, לפחות בזמן הקרוב.

קח בחשבון גם שאתה בשוויץ. אני בוחר בפינצטה את בעלי המקצוע שאני מוכן ללכת אליהם, כולם במרחק נסיעה של קרוב לשעה או יותר, וצריך לקום מוקדם בבוקר ולעשות תיאומיישן ושמיניות באויר, יוצא שטיפול שגרתי הכי פשוט גומר חצי יום בלוק-טיים. אז במקרה כזה טיפול עצמי שאני עושה בשעתיים זה גם חסכון בזמן.

חזיר דיזל

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1597 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...