Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

האם תוכן full hd בטלוויזיה 4k בהכרח נראה רע?

Shay_u
שימו לב! השרשור הזה בן 1604 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אם אתה לא יודע על מה אתה מדבר, אז על מה אתה מדבר?

נקודת המוצא של מעבד שמבצע upscale מפריים fhd לפריים 4k הוא אוסף פיקסלים. לא וקטורים ולא כלום.

ולכן אין שום משמעות אם המקור הוא סרט אנימציה או לא.

למה סרטי אנימציה (בעיקר בעבר, לפני שהחלו להשתולל עם משטחים מחזירי אור בשלל צבעים)

נראים טוב יותר ומתכווצים טוב יותר? בגלל שלפחות בעבר הם הכילו משטחים גדולים יחסית של צבעים אחידים

עם טקסטורה חלקה או לא קיימת - חומר שפשוט נוח לאלגוריתם לעבוד איתו. כאמור, זה כבר הופך להיות ממש לא רלוונטי. :-)

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תחזור למה ש-ooga כתב, ותקרא את התגובה שלי אליו.

הוא דיבר על המרה לווקטורים, אמרתי לו שאין קשר למה שאנחנו מדברים עליו כי אנחנו מדברים על:

אוסף פיקסלים. לא וקטורים ולא כלום.

עכשיו, בדיעבד, אני מבין שכנראה שדיברנו על דברים שונים לחלוטין. חזל"ש.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, אני באף שלב לא דיברתי על קובץ וקטורי (שאתה במילא לא משדר לטלווזיה) אלא וידאו בפורמט רגיל עם תוכן שקל להמיר לווקטורים - כמו סרטוני אנימציה.

אני כותב עד כדי כך לא ברור? :?

בכל מקרה, וידאו כזה לאחר Upscaling יראה טוב יותר מהמקור, פשוט כי למעבד קל מאוד למלא את הפיקסלים החסרים.

וגם אני לא רואה מה הקשר בין ביטרייט לדיון. אנחנו משווים בין טלווזיות. אתה יכול גם להזין אותן ב 240mbps ואז לא תהיה שום בעיה עם האיכות ב 4K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספייר, אני באף שלב לא דיברתי על קובץ וקטורי (שאתה במילא לא משדר לטלווזיה) אלא וידאו בפורמט רגיל עם תוכן שקל להמיר לווקטורים (כמובן שמעבד התמונה לא עושה את זה בפועל) - כמו סרטוני אנימציה.

בכל מקרה, וידאו כזה לאחר Upscaling יראה טוב יותר מהמקור, פשוט כי למעבד קל מאוד למלא את הפיקסלים החסרים.

וגם אני לא רואה מה הקשר בין ביטרייט לדיון. אנחנו משווים בין טלווזיות. אתה יכול גם להזין אותן ב 240mbps ואז לא תהיה שום בעיה עם האיכות ב 4K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע... תראה...

או זה, או שאני ממש סתום.

*למען הסר ספק, אני לא בטוח על איזו אופציה אני שם את הכסף שלי.

מכניסים לצנצנת, סוגרים, לופתים את המכסה כאילו חייך תלויים בזה, ומנערים את הצנצנת עד שהיא מודה ברצח ארלוזורוב.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מילא ההפרש במחיר, בגדלים הנפוצים כיום - 55״ ומעלה - אתה בכלל לא מוצא טלוויזיות full hd.

שזה די אבסורד לאור העובדה שאף אחד לא מבחין בהבדל.

אגב, ההבדל שמורגש בנטפליקס, למשל, לא נובע רק מהשינוי ברזולוציה - אלא בעיקר בגלל שה-full hd של נטפליקס הוא (יחסית!) מפוקסל רועש ובאיכות בינונית בהשוואה ל-full hd לא מכווץ ב-bit rate נורמלי.

במילים אחרות, יש full hd בדרגות כיווץ שונות, ויש 4k בדרגות כיווץ שונות.

ה-bit-rate של בלו-ריי ממוצע ב-full hd ינוע בסביבות 20-22mbps, ואילו ה-bit rate המקסימלי שנטפליקס מספקים ב-full hd הוא... 6mbps.

ורק כדי לחדד את האבסורד, ה-bit rate המקסימלי התיאורטי שנטפליקס מספקים ל-4k הוא... 16mbps,

עדיין מספר נמוך יותר ממה שדיסקים בני 10 של בלו-ריי מספקים ברזולוציה של full hd.

אז נכון שהקידודים של היום משתפרים ללא הרף, אבל עדיין יש פה מגבלה פיזיקלית של פשוט פחות מידע.

עד כמה זה מפריע? פה זה כבר תלוי באוכלוסיה. :-)

קידוד משנה ה מ ו ן - אבל הקידוד שנטפליקס משתמשים (h264 ועדיין לא h265( עדיין לא שונה מספיק.

וכסייד נוט - זו אחת מהסיבות שמדברים על האפל טיוי פלוס כמדד חדש לאיכות סטרימינג - כשהביטרייטים הגבוהים שלהם הם כבר משמעותית מעבר לבלוריי.

(כמובן שדורש גם תשתית וספקים שיתנו את הרוחב פס הנורמאלי וcdnים בארץ - פה זה נראה באמת פנומנאלי. אחריהם באיכות כנראה אמזון פריים וידאו בתוכן המקורי שלהם - באותו קו עם hbo)

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפל כבר מזרימים ב-22mbps?

ההבדל בין 264 ל-265 הוא אכן פנומנלי מבחינת כיווץ - עשרות אחוזים כשלוקחים כנקודת השוואה את אותה איכות.

השאלה האם האימוץ ההדרגתי יגרום לספקים להזרים איכות טובה יותר על אותו ביט רייט, או לשמור על אותה איכות ולחסוך ברוחב פס.

בקיצור, בחזרה לסיפור הקבוע של רצוי ומצוי, תיאוריה ופרקטיקה.

בצד של הסאונד, לדוגמה, גיליתי שאני היחיד בעולם שמתלונן על הדולבי דיגיטל פלוס של נטפליקס ושות' שלא מדגדג את הסאונד הלא-מכווץ שנפוץ בבלו ריי (כל מיני שמות מגוחכים בסגנון true audio hd). ההבדל ניכר לאוזן בקלות, אבל זה לא מעניין אף אחד.

הגיעו למין פשרה שמספקת 99 אחוז מהמאזינים/צופים ואין שום סיכוי שיבוא מישהו ויעלה את הרף פה - בדיוק כמו 4k עם משטחים כהים מרקדים.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת הבנה לאור המידע הרב כאן -

הזמנתי טלוויזית סמסונג 8000 RU הגודל 55 אינץ' לאחר ההזמנה ובטרם קיבלתי את הטלוויזיה אני קורא בפורומים פוסטים של אנשים שממש התאכזבו מהטלוויזיה בכל הקשור לשידורי כבלים רגילים ושידורי ספורט בפרט.

האם זה מתקשר להסברים המאלפים כאן? מאחר ורוב הצפייה שלי היא בספורט דרך הוט האם לשקול לבטל ולרכוש טלוויזיה אחרת? מה לחפש בטלוויזיה שתאפשר לי לראות שידורי ספורט ברמה גבוהה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חושב שזה העניין.

הטלוויזיה הזו קיבלה ציונים טובים בנושא Scaling, ציון 8 עם תוכן של 480 או 720, ו-9 עם תוכן של 1080.

תסתכל על הביקורת הזו, וכשתקבל את הטלוויזיה אז תכוון אותה ידנית לפי הפרמטרים האלה, זה משפר את איכות התמונה מציון של 7.4 ל-9.4, משמעותי מאוד.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלת הבנה לאור המידע הרב כאן -

הזמנתי טלוויזית סמסונג 8000 RU הגודל 55 אינץ' לאחר ההזמנה ובטרם קיבלתי את הטלוויזיה אני קורא בפורומים פוסטים של אנשים שממש התאכזבו מהטלוויזיה בכל הקשור לשידורי כבלים רגילים ושידורי ספורט בפרט.

האם זה מתקשר להסברים המאלפים כאן? מאחר ורוב הצפייה שלי היא בספורט דרך הוט האם לשקול לבטל ולרכוש טלוויזיה אחרת? מה לחפש בטלוויזיה שתאפשר לי לראות שידורי ספורט ברמה גבוהה?

יש לי את הדגם של שנה שעברה NU.

לא מכיר את התופעות שאתה מדבר עליהם.

צריך מקור טוב לשידור אחרת באמת התמונה תהיה לא טובה, תקף לכל מסך לאו דווקא למה שאתה רכשת.

"האכזבה" מדגם זה RU הוא כיוון שסמסונג משום מה ביטלו את ה LOCAL DIMMING.

חוזר בפעם האלף תבדוק אם יש סוני 55XF9005

כבר סגרתי על הסוני בגודל 55 אינצ' העדפתי לקחת ו"להתפשר" על NU אבל בגדול 65 אינצ' בפרספקטיבה לאחור לא מתחרט אפילו לא לרגע.

אחת הקניות היותר טובות שלי.

אגב הסוני 65 עלתה קרוב ל 8500 שח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כמובן שבדקתי את הסוני אבל היא עולה בסביבות 4,400 ש"ח ועל הסמסונג שילמתי 2,790 ש"ח.

הסוני מקבלת ב-rtings )לא יודע כמה אפשר לסמוך על האתר אבל עדיין) 8.3 ובשידורי ספורט 8.1

https://www.rtings.com/tv/reviews/sony/x900f

במחיר של 4,400 אפשר לקנות את ה-Q70R של סמסונג וב-5,300 ש"ח את ה-OLED B9 של LG שיחזרו להיות מועמדות במידה ואכן אגלה ששידורי הספורט לא נראים טוב.

שרשור אכזבה לדוגמא מה-RU8000

https://www.hometheater.co.il/vt335494.html

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית אני פחות אוהב את פלטת הצבעים של סמסונג אז קשה לי לומר, וחוץ מפורמולה 1 (שאני לא רואה כי זה שעות עבודה או שינה בד"כ) אני לא רואה ספורט אז בכלל.

אגב ה-XF זה דגם של שנה שעברה, לא יודע אם תצליח למצוא בכלל כי הם נעלמים (כמו ה-X750F או המקבילה הישראלית XF7096), והוחלפו ב-XG שיקרים יותר (וגם הלכה סופית הסדרה עם המערכת הפעלה שלהם מבוססת לינוקס, נשאר רק AndroidTV).

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אפל כבר מזרימים ב-22mbps?

ההבדל בין 264 ל-265 הוא אכן פנומנלי מבחינת כיווץ - עשרות אחוזים כשלוקחים כנקודת השוואה את אותה איכות.

השאלה האם האימוץ ההדרגתי יגרום לספקים להזרים איכות טובה יותר על אותו ביט רייט, או לשמור על אותה איכות ולחסוך ברוחב פס.

בקיצור, בחזרה לסיפור הקבוע של רצוי ומצוי, תיאוריה ופרקטיקה.

בצד של הסאונד, לדוגמה, גיליתי שאני היחיד בעולם שמתלונן על הדולבי דיגיטל פלוס של נטפליקס ושות' שלא מדגדג את הסאונד הלא-מכווץ שנפוץ בבלו ריי (כל מיני שמות מגוחכים בסגנון true audio hd). ההבדל ניכר לאוזן בקלות, אבל זה לא מעניין אף אחד.

הגיעו למין פשרה שמספקת 99 אחוז מהמאזינים/צופים ואין שום סיכוי שיבוא מישהו ויעלה את הרף פה - בדיוק כמו 4k עם משטחים כהים מרקדים.

ברוב התכנים 29 ועד מעל 40 בסגמנטים מסוימים

https://bgr.com/2019/11/05/apple-tv-plus-streaming-video-quality/

אני רחרחתי קצת וראיתי סביב ה28-9 בשוטף

If living is for learning

Then dying is forgetting

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...