Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מדידת עובי רפידות בלם באמצעות מיקרומטר

Buki
שימו לב! השרשור הזה בן 470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה מיקרומטר הכי פשוט שיש שאפשר לקנות ב 30 ש"ח בעליאקספרס, הוא לא מתיימר להיות מדוייק מאוד אבל למטרה המתוארת הוא מספיק מעל ומעבר.

ככה הוא נראה במצב סגור על 0.

1.jpg

תרגיל א' מדידת עובי מטבע 1 ש"ח.

2.jpg

פותחים את בורג המדידה כמה סיבובים, מכניסים את המטבע ומהדקים את הבורג על ידי סיבוב ראצ'ט שבקצה הידית. ההידוק אמור להיות חלש מאוד, הידוק חזק יביא לתוצאה שגויה. אחרי 2-3 קליקים של הראצ'ט יש להפסיק את ההידוק.

3.jpg 4.jpg

עובי המטבע 1.75 מ"מ.

איך מתבצעת קריאת הסקלה:

בדוגמא הזאת הקריאה היא 5 מ"מ. הקו האופקי מתלכד עם סף הטבעת הסיבובית כאשר בקו האופקי רואים 5 ובטבעת הסיבובית 0.

5.jpg

בדוגמא הזאת הקריאה היא 5.30 מ"מ.

הקו האופקי מתלכד עם סף הטבעת הסיבובית כאשר בטבעת הסיבובית (שמציינת מאיות מ"מ) רואים 30 מול הקו. זאת אומרת 5 + 30 מאיות.

6.jpg

בדוגמא הזאת הקריאה היא 5.5 מ"מ.

מה שמתחת לקו האופקי מציין חצאי מ"מ.

0 מול הקו וסף הטבעת מתלכד עם עם קו החצי שאחרי 5 = 5.5 מ"מ.

7.jpg

בדוגמא הזאת הקריאה היא 5.85 מ"מ.

המספר 35 בטבעת הסיבובית מתלכד עם הקו האופקי כשסף הטבעת נמצא כבר אחרי קו החצי שבין 5 ל 6.

5 פלוס 0.5 פלוס 0.35 שווה 5.85.

8.jpg

לקחתי רפידת בלם ישנה ומדדתי אותה.

9.jpg

מדידה ראשונה - מדידת עובי בסיס הרפידה.

יצא 5.8 מ"מ בקירוב (5.78 )

10.jpg11.jpg

אחרי זה מודדים את עובי הרפידה עם הבסיס יחד.

יצא 9.3.

12.jpg13.jpg14.jpg

מחסרים מהעובי הכללי את עובי הבסיס.

9.3 פחות 5.8 שווה 3.5

הרפידה הזאת עוד תקינה אבל די גבולית, עובי מינמלי מותר לפי היצרן הוא 2 מ"מ.

רפידה חדשה מגיעה בעובי 10 או 11 מ"מ.

• אהבתי 1

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מבין מה זה מיקרומטר. אדם, מה זה הפלסטיק שקישרת אליו?

הוא מודד את המרחק בין הצלחת לרפידה?

לא בטוח הצלחתי להבין איך מודדים איתו את עובי הרפידה. אשמח להסבר.

אם אני מבין נכון, מכניסים את המדיד באמצע הרפידה, איפה שיש פס בין שני חלקי הרפידה? וככל שהרפידה שחוקה יותר ככה היא גם נשחקת וגם מתקרבת לצלחת? ולכן רק מדיד בעובי קטן יותר יכנס?

אני חושב שתמונה טובה יותר מעליאקפרס היתה עוזרת אם אפשר.

זה כנראה הרבה פחות מדויק מהמולטימטר, אבל ניתן למדוד ללא פירוק הרפידות. מעניין מאוד !

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה לא להשתמש בקליבר "מד זחיח"?

הרבה יותר מהיר ומספיק מדויק.

יש לי מיקרומטר יפני שירשתי מאבא ז"ל, לא השתמשתי בו אף פעם, ונראה לי שגם אבא שלי היה בפועל משתמש בקליבר ולא במיקרומטר.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שנים מאוחר יותר...
שימו לב! השרשור הזה בן 470 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...