דף 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון
מציג תוצאות 1 עד 15 מתוך 75

נושא: איסור חופשה - האם חוקי

נהג שודים (> 1000 הודעות) הסימלון של phpclub

איסור חופשה - האם חוקי

היי,
    מנהל מחלקה כלשהיא בעבודה של מקורב הוציא הנחייה כזאת :

"יצאה הנחיה שאין שחרור לחופשיםוכי יהיה חופש מרוכז בסוכות ופסח בלבד"

מבין שהמעסיק יכול לדחות בקשה לחופשה אם התאריך לא מסתדר לו, אך כאן יש איסור גורף על כל תאריך שהוא למעט מה שהם קובעים, נשמע לי לא הגיוני ולא חוקי.

דעתכם ?

2. הסימלון של מנהל-המערכת

חשבתם פעם מה הוא הרכב הכי מתאים לכם?

היי, אני היועץ האוטומטי של קארספורום לבחירת רכב
    אני אשמח לעזור לך בבחירת הרכב הבא שלך. אני כבר מחכה לך ומבטיח שתוך פחות מ-2 דקות נמצא את הרכב המושלם בשבילך. ואם לא, השירות חינם.
    סתם! , אני צוחק. השירות תמיד חינם! כל מה שצריך לעשות זה ללחוץ כאן

נהג צעיר (> 150 הודעות) הסימלון של A_lex

בעניין: איסור חופשה - האם חוקי

למעסיק יש זכות להוציא לחופשה מרוכזת בתאריכים שהוא בוחר (בהתראה מוקדמת מספקת). אם כמות ימי החופש שהעובדים מקבלים לא גבוהה ממספר ימי החופש שהוא מאלץ אותם לצאת, אז נשמע לי שהחוק מאפשר לו לא לאשר לצאת לחופשה בתשלום בתאריכים אחרים.
    נגיד העובדים מקבלים 12 ימי חופש בשנה והמעסיק סוגר את העסק בפסח וסוכות ל-12 ימי עבודה. אז מה אתה מצפה ממנו? שיאשר לעובדים לצאת לחופש כשנוח להם וגם ישלם להם מבלי שיעבדו כשהעסק סגור?
    גם במקום העבודה שלי יש חופשות מאולצות, אך למזלי אני זכאי למספיק ימי חופש בשנה כדי לכסות מעבר לימים אלה. בנוסף, מציעים לעובדים שאינם גלובליים, להמיר שעות נוספות לשעות חופש על מנת לכסות גם חופשות משלהם וגם את המאולצות.

בהחלט זה מה שאני מצפה.
    כי להגיד לעובד, שמע, יש לך חופש רק כשאני אומר בתאריכים מאוד מוגדרים, זה לא הגיוני כלל וכלל. לדעתי גם לא חוקי.
    מה עוד שעד לפני שבוע אנשים לקחו חופש על ימין ועל שמאל.
    תוציא מהעניין את כמות ימי החופש, כי זה לא האישיו כאן.
    אגב, ע"פ חוק אם המעביד מוציא לחופשה מרוכזת ולעובד אין מספיק ימי חופש, הוא לא רשאי לנכות אותם מהעובד ללא הסכמה.

ההחלטה התקבלה לפני כשבוע, עד לאותה נקודה אנשים לקחו חופש ללא בעיה, כשההנחייה יצאה, גם נאמר, שמי שכבר אושרה לו חופשה אין בעיה, אבל מי שלא אושר לו, במילים עדינות, שיחפש.

בוא נגיד לשניה שאתה צודק, והעובד לא רוצה חופשה בתשלום, אלא חל"ת, מה אז ? גם אז המעסיק רשאי להגיד, רק בסוכות ופסח ? כי זאת התשובה שהתקבלה, ואני מצטט :

"אני מבינה שלך זה פחות קריטי אם זה חופש או חלתאבל יש פה גם צרכי ארגון"

כאמור, מקובל שיש צרכי הארגון, אבל האם מותר לארגון להגדיר את צרכיו באופן גורף ולא רק לתאריך/שבו/חודש מסוים ?

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות)

למיטב הידוע לי, מסריח אבל חוקי.

6. 2 חברי הפורום הבאים הודו לNemesis על ההודעה המועילה הזאת:

הם כנראה מדברים על חופשות ארוכות ולא על ימי חופש נקודתיים.

מנהג נפוץ בארגונים גדולים.

בתקופה שעבדתי בביג 4 הם היו סוגרים את הבאסטה בפסח ובחגי תשרי בועטים את כולם לחופשה מרוכזת.

ציטוט phpclub כתב: הצג הודעה
    ההחלטה התקבלה לפני כשבוע, עד לאותה נקודה אנשים לקחו חופש ללא בעיה, כשההנחייה יצאה, גם נאמר, שמי שכבר אושרה לו חופשה אין בעיה, אבל מי שלא אושר לו, במילים עדינות, שיחפש.
    עובד חייב לקחת לפחות 7 ימי חופש רצופים במהלך שנה. במידה ועובד אינו עושה זאת חובתו של מעביד להכריח עובד לקחת ימי חופש.

כנראה נוצר מצב שאנשים לא לקחו ימים רצופים או לקחו ימי חופשה מתי שמתחשק להם בלי להתחשב בצרכי הארגון או נכנסו למינוס בימי חופש (מצב לא טוב בשביל ארגון).

לכן החליטו לשים לזה סוף ולהוציא עובדים לחופשות מרוכזות פעמיים בשנה.

תשמע יש לזה גם יתרונות לדוגמא אפשרות לצאת לחופשה בלי יסורי מצפון ופרצופים "שאתה נח בזמן שכל השאר עובדים". לדוגמא באוקטובר האחרון הייתי כמעט שלושה שבועות בחו"ל בראש שקט.
    נערך לאחרונה על ידי ChemGuy85 : 01/12/19 ב-16:03

לא מדובר בחופשות ארוכות, מדובר ב 2 ימי חופש.

אתם עושים ספוקלציות בסיבה שהם עשו את זה, אז הסיבה היא שיותר מדי אנשים לקחו חופש (וזה גם הוכרז כהסיבה בין השורות), לא 7 ימים רצופים, לא ארוכות, לא חוסר ימי חופש. ההתייחסות לחופשה המרוכזת גם לא רלוונטית, החברה בכל מקרה לא עובדת ומוציא לחופשה מרוכזת, גם קודם וגם עכשיו.

השאלה היא אחרת, האם זה חוקי להגיד לעובד, אתה לא לוקח חופש בכלל, אלא מתי שאני קובע (סוכות ופסח).

לא מומחה בדיני עבודה, אבל לדעתי כן.

ראשית, מעביד חייב להוציא עובד לפחות ל-7 ימי חופשה רצופים בשנה. שנית, מעביד רשאי לבחור מתי עובד יצא לחופשה בתנאי שמעניק הודעה מוקדמת.

מבחינת המעסיק הם הורגים שתי ציפורים במכה.

בנוגע לימי חופשה נקודתיים זה מה שכתוב בכל זכות:

• במקרים הבאים עובד זכאי לבחור את מועד החופשה ולמעסיק אסור להתנגד:
      • העובד רשאי לקחת יום אחד מתוך החופשה בכל מועד שיבחר, בתנאי שהודיע על כך למעסיק לפחות 30 ימים מראש. במקרה זה למעסיק אסור להתנגד ליציאתו של העובד לחופשה, והעובד אינו זקוק להסכמתו.
      • כמו כן, העובד רשאי לקחת יום אחד נוסף מתוך החופשה באחד מהמועדים שנקבעו בחוק כימי חופשה לבחירה, ובתנאי שהודיע על כך למעסיק לפחות 30 ימים מראש. גם במקרה זה למעסיק אסור להתנגד ליציאתו של העובד לחופשה, והעובד אינו זקוק להסכמתו.
      • עובד זכאי לקחת חופש מהעבודה לצורך הצבעה בבחירות המקדימות למפלגה שבה הוא חבר, מבלי שהמעסיק יוכל להתנגד לכך, כל עוד הודיע על כך מראש לפחות 14 ימים. למידע נוסף ראו יום חופשה לצורך הצבעה בבחירות מקדימות של מפלגה ("פריימריז").

• בהסכמת העובד והמעסיק, העובד רשאי לקחת ימי חופשה במועדים נוספים שנוחים לו ולא רק במועדים הקבועים בחוק.

מוביל דעה

מותר למעביד להוציא לחופשה מרוכזת ומותר לו לסרב לבקשה לחופשה (ראה מורים למשל) אבל במידה ואתה צובר וותק אתה צובר גם יותר ימי חופשה שנתיים ואז יהיה לך מה לנצל גם במשך השנה.

מה שכן, כל מעסיק שפוי יאשר לעובד יום חופש בתיאום אם הוא צריך כי בסופו של דבר אנחנו מעסיקים בני אדם וחשוב שהעובד ירגיש טוב.

במקרה הספציפי שלך מותר לך לטעון להרעת תנאים. זה לא נותן לך שום דבר חוץ מלהתפטר בדין מפוטר.

11. חבר הפורום הבא הודה לNight Driver על ההודעה המועילה הזאת:

אלכוהוליסט הפורום הסימלון של gsi16v

תמיד יש לך את ימי הבחירה לקבלת חוםשה שאסור למעסיק למנוע ממך אותם.

חפש את הרשימה בגוגל.

לצורך העניין, אתה יכול לבקש חופש בחג של צ'רקסים

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

ציטוט ofir כתב: הצג הודעה
    ציטוט עומר כתב:
    לתגובה רצינית, ראה את הודעתו של gsi16v.
    זה משפט שלא ציפיתי לראות בפורום הזה

כותב הרבה. מאוד. הסימלון של sperial

אתה יכול לבקש, אבל לא לקבל. יש ימי בחירה שניתנים לכל עובד, נניח חג הפועלים, ויש הניתנים לפי דתו. אז אם אתה צ'רקסי לא תוכל לבקש את ט' באב, ואם אתה יהודי לא תוכל לבקש את חגי המוסלמיo (והצ'רקסים הם מוסלמים).

כמה טוב להיות דור א'.
    נערך לאחרונה על ידי sperial : 01/12/19 ב-17:22
    ציטוט safari1 כתב: הצג הודעה
    לא יודע
    אבל רגע.... יש לי רעיון....
    ארוץ לשאול את אישתי, היא טובה בזה.
    ציטוט Benor כתב: הצג הודעה
    מכוניות זה לא מעניין

אחראי ראשי הסימלון של bagira
    half way between the gutters and the stars

ציטוט phpclub כתב: הצג הודעה

השאלה היא אחרת, האם זה חוקי להגיד לעובד, אתה לא לוקח חופש בכלל, אלא מתי שאני קובע (סוכות ופסח).
    כן, חוקי.

ואם הוא גם מוציא לנופש מרוכז אז הוא גם קובע לך מתי החופש וגם לא תקבל דמי הבראה.

מה שכן, נראה שספציפית אצלכם נוצר מין "אווירת סוף קורס" וכל העובדים לוקחים ימי חופש בבודדת בצורה מרובה מידי עבור בית העסק.

בזה יש לעסק רק להאשים את עצמו... מנהל טוב מאפשר בכל מחלקה רק חוסר אחד של עובד, גם אם המחלקה מונה 20-30 אנשים.

אין שניים ביום חופש!
    מחפש חלפים יעודיים לאימפרצה סטיישן ניו אייג'.
    אשמח לדעת אם מישהוא מכיר אחת בפירוקיה.

נהג שודים מדופלם (> 1700 הודעות) הסימלון של Derish

~
    שאלת החוקיות פה מיותרת. אין מה לחפש אצל מעסיק כזה בשנת 2020, אלא אם כן מדובר בתחומי עיסוק מאד ספציפיים (בטחון, תשתיות ועוד כמה) או בעובד מאוכלוסיה נחשלת (מהגר טרי, משוחרר מהכלא, תושב פריפריה וכו'). גם אם זה לא חוקי וגם אם יצאו העובדים למלחמת התשה במעסיק וינצחו, הוא כבר ימצא איך לדפוק אותם בהמשך. זו מיטה חולה וארכאית שלראש בריא פשוט אין מה לעשות בה.

ציטוט Fat Bastard כתב: הצג הודעה
    חניה נכונה מאכט פריי

נהג צעיר (> 150 הודעות)

באופן כללי, חייב לציין שכמות ימי החופשה בישראל מאוד נמוכה. היה לי בישראל 15 ימי חופש, לא הספיק לכלום. עכשיו יש לי 26 ימים לא כולל חגים, וזה די בסדר. קשה לי להאמין שהסתדרתי עם פחות (וזה בעבודה בהייטק, עם שעות גמישות ואפשרות לעבוד פעם-פעמיים בשבוע מהבית...).

Sent from my iPhone using Tapatalk

ציטוט Derish כתב: הצג הודעה
    ~
    שאלת החוקיות פה מיותרת. אין מה לחפש אצל מעסיק כזה בשנת 2020, אלא אם כן מדובר בתחומי עיסוק מאד ספציפיים (בטחון, תשתיות ועוד כמה) או בעובד מאוכלוסיה נחשלת (מהגר טרי, משוחרר מהכלא, תושב פריפריה וכו'). גם אם זה לא חוקי וגם אם יצאו העובדים למלחמת התשה במעסיק וינצחו, הוא כבר ימצא איך לדפוק אותם בהמשך. זו מיטה חולה וארכאית שלראש בריא פשוט אין מה לעשות בה.
    לא צריך להגזים. לא שוברים כלים מול מעסיק רק בגלל שינוי מדיניות החופשים בחברה.

ציטוט Night Driver כתב: הצג הודעה
    במקרה הספציפי שלך מותר לך לטעון להרעת תנאים. זה לא נותן לך שום דבר חוץ מלהתפטר בדין מפוטר.
    אני לא חושב שיש כאן קייס להרעת תנאים. המעסיק פועל במסגרת החוק. זכותו של המעסיק לבצע שינוי מדיניות בארגון.
    נערך לאחרונה על ידי ChemGuy85 : 01/12/19 ב-21:17

18. תאריך הצטרפות
    יולי 2002

הודעה פירסומת

עומדים לחדש את ביטוח הרכב?
    לחצו כאן וקבלו הצעות לביטוח online

מוביל דעה

גם ביטול ארוחות או ביטול נופשים שנתיים קבועים זו הרעת תנאים.

כשיש לך תנאים מסויימים גם אם החוק לא מחייב אותם זו הרעה.

דף 1 מתוך 5 1234 ... אחרוןאחרון

נושאים דומים

1. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 17/01/13, 18:38
  2. האם ספויילר\כנף חוקי או לא חוקי?
    By p_306_m in forum שיפורים - כוח, אחיזה ומה שביניהם
    תגובות: 1
    הודעה אחרונה: 25/07/10, 1:20
  3. תגובות: 5
    הודעה אחרונה: 23/11/07, 18:37
  4. תגובות: 2
    הודעה אחרונה: 05/04/06, 19:48