Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

נהגי ה"איך אני נוהג" (התשובה "צואה") ***הכותרת עודנה***

zaf
שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בסוף השבוע נתקלתי בצבר יחסית גדול של נהיגה רשלנית, פרועה וחסרת כל מודעות לסביבה.

המשותף לכל הארועים היה נהגי ונהגות ליסינג . (אבל לא יחודי להם).

מקרה ראשון, מגרש החניה של מרכז ספורט המשמש גם מתחם גני ילדים הנמצא בסמוך ודיירים בבניינים סמוכים. למגרש כניסה מרחוב אחד ויציאה ברחוב אחר, שגם משמשת ככניסה לאזור החנייה שמול המועדון. החניון ממוקם על גבעה ומפותל ולכן מסומן ומשולט כיוון התנועה בו באופן ברור ובולט. המעבר בחניון מפותל וכולל פניות של 130 ו 180 "חצי עיוורות" . זה לא מונע מכמה מהבאים להתעלם משילוט אין כניסה לנסות להגיע מחלקו העליון של חניון לחלקו התחתון בחיפוש חניה פנויה. מכיוון שאני גר במרחק הליכה מהמקום חציתי רגלית את מגרש החניה, ואז.. הנהגת הראשונה שהופיעה בניגוד לכיוון במהירות שאינה תואמת את צפיפות המקום צפרה לי כשחציתי את הנתיב :| בהמשך נהגת נוספת מצאה עצמה פנים אל פנים מול רכב שעלה במעלה המעבר בעוד שהיא נוהגת ניגוד לכיוון:| נהג נוסף הגיע במהירות וחנה באלכסון על שני מקומות. המשותף לכולם, ריבי ליסינג עם מדבקה "איך אני נוהג"

מקרה שני, אי מתן זכות קדימה במעברי חציה, ואחת שעצרה בחריקה על מחצית מהמעבר כשהבחינה שאני עומד בצד וממתין. מדובר על רחוב רחב מאד שדה ראיה פתוח, שעת צהריים, כניסה לכיכר. בהמשך, מצידה השני של הכיכר יש מעבר חציה נוסף, וגם שם שתי המכוניות שחלפו על פני מבלי להאיט בכלל נשאו בגאווה את המדבקה .

מקרה שלישי, ברחוב מרוצף ("הולנדי" ) וצר , נהגות "טסות" ללא כל מודעות לכלי רכב , אנשים וכלבים הנמצאים בדרכן, גם כאן מדובר ברחוב על צלע גבעה , צר , ופניות "עיוורות" שמקשות לראות מעבר לפנייה. כמה מופתעת הייה אחת הנהגות מרכב שהופיע מולה בעליה מן הרחוב התחתון.

שוב המכנה המשותף הוא , המדבקה.

למרבה המזל, לא נפגשו כל הרכב בחפצים, בני אדם או חיות . מכנה משותף נוסף היה תגובות הנהגים להערות (לא שלי, אני נמנע מלפנות למי שאיני מכיר) של אנשים שהיו במקום.

זהו, שיחררתי.

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי זה מה שקורה לציבור שלם של נהגי ליסינג, שלא משלמים על הרכב שלהם, לא משלמים על דלק, לא משלמים על ביטוח וגם בהרבה מקרים לא משלמים על קנסות או תאונות. עצם המחשבה שלהם ש'חברת הליסינג תשלם' או בעל הבית ישלם על השטויות שהם עושים העיקר שהם יצאו בידיים נקיות, חשובה יותר מהבריאות שלהם או של הסביבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וואו אז בוא אספר לך איך זה במציאות:

- לא משלמים על קנסות? איזה נהג ליסינג לא משלם על קנסות? לפי מה שאתה מציין ממש מעל החוק ממש.

- תאונות לרוב יש 1-2 תאונות שהחברה מכסה את ההשתפות העצמית על התאונה - אם אתה סדרתי לרוב אתה מהתאונה השניה-שלישית תתחיל לשלם אלפי שקלים כמו גדול מה גם שכל תאונה דורשת דו"ח תאונה = תביעת ביטוח.

- יותר מזה, חבר לא מזמן הכניס רכב ליסינג לטיפול - גילו נזילות באגן שמן ושכולו מלא במכות - כנראה בגלל עליה וירידה לא זהירה ממדרכות, מילא דו"ח נזק ושילם השתתפות עצמית כמו גדול מהתאונה הראשונה(רשלנות).

- משלמים הרבה מיסים על הרכב כמו גדולים, בהרבה מקרים ליסינג לא משתלם כיום בגלל זה.

ככה שכן, לא מעל החוק נהגי הליסינג - מה שכן זה שהרכב לא שלך גורם לאנשים מסויימים להזניח יותר את הרכבים שלהם.

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה רושם מלא שטויות ומכפיש סתם.

נפלת על מדגם לא מייצג ולדעתי גם היה לך אפקט פסיכולוגי.

במידה ואני לא משלם על כלום חוץ מגילום זה לפחות 1500 שקל מהנטו.

כמו ש NOKNOK אמר,משלמים וחברות הליסינג אמורות להרוויח,מי שעושה תאונות משלם.

Ford Fiesta 2014- Manual 1.25

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אלה בד"כ נהגים שהיו מתנהגים באותה צורה גם ברכב שלהם, הם פשוט נהגים חרא.

זה שהם במקרה ברכב ליסינג לא מעלה ולא מוריד

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים כאלה אני לא מתעצל, מצלם עם הטלפון (אם אני הולך רגל או בעמידה עם הרכב) או עם מצלמת הדרך, רושם את הפרטים העיקרים וכשמגיע הביתה מצלצל למספר שמופיע על הפגוש של אותו נהג ומתלונן. קרה לי לא פעם ולא פעמיים שאחרי מספר ימים קיבלתי טלפון מהמוקד של אותה חברה ודיווחו לי שהנהג טופל.

"Weyland Yutani Corp - "Building Better Worlds

Porsche GT4, Audi A3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרים כאלה אני לא מתעצל, מצלם עם הטלפון (אם אני הולך רגל או בעמידה עם הרכב) או עם מצלמת הדרך, רושם את הפרטים העיקרים וכשמגיע הביתה מצלצל למספר שמופיע על הפגוש של אותו נהג ומתלונן. קרה לי לא פעם ולא פעמיים שאחרי מספר ימים קיבלתי טלפון מהמוקד של אותה חברה ודיווחו לי שהנהג טופל.

החוק הזה של מדבקות המלשינון כ"כ בעייתי.

קודם כל הוא מייצר אפליה לא הוגנת לרעת נהגי רכבי החברה, למה המדינה לא מחייבת במקביל כל רכב פרטי לשאת מדבקה עם הטלפון של בן/בת הזוג/הורים וכו' לדיווח ישיר על עבירות תנועה? למה רק בעלי רכב החברה צריכים לחיות עם מדבקה שיש בה מספר ישיר למעסיק שלהם לדווח על הנהיגה שלהם?.

למה בעידן של אפליקציות כמו שומרי הדרך צריך עוד שטות כזאת? ראית רכב חברה מבצע עבירת תנועה? תצלם בשומרי הדרך או במערכת דיווח דומה ודווח לרשויות החוק - שוב, לא ברור למה זה עניין המעסיק בכלל(הרכב ב90% מהמקרים מוגלם מלא לשימושו האישי של העובד - לכל האלה שיגידו "כי זה הרכב של המעסיק").

מנגנון הדיווח אגב לא דורש ממך שום תיעוד(הוא מעדיף! תיעוד, לא דורש), אם סתם נפלת על מישהו בבוקר(וכמה פעמים אפילו בסרטונים של דבילים אנחנו רואים פה מישהו שהעלה צילום מתלהם על נהג אחר ומגלים שהמצלם בכלל בסוף לא היה בסדר?) שלא בא לך טוב בעין אתה יכול לייצר לו נזק של ממש אל מול המעסיק שיתכן שהוא בכלל בסדר - אבל בניגוד לרשויות החוק אין פה מנגנון חקירה ובדיקה הגון באמת, אלא רק מדבקה עם פקידה עם טלפון בצד השני.

לכן כשאני רואה המון נהגים מסירים לאחר כבוד את המדבקות הללו בשניה שהם מקבלים את הרכב לידיהם אני יכול להבין אותם - אגב אישית? המדבקה שלי קיימת על הרכב(מקווה לחשוב שאני בסדר בדרך כלל בכביש ואין לי מה להסתיר).

Mazda 3 touring 5 doors 2.0 6MT 2014 

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרון (דווקא מתוך החברה) שהתלונן על הנהיגה שלי חטף שטיפה שבסופה הוא הבין כמה אין לו מושג שהוא בעצם העבריין :lol:

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האחרון (דווקא מתוך החברה) שהתלונן על הנהיגה שלי חטף שטיפה שבסופה הוא הבין כמה אין לו מושג שהוא בעצם העבריין :lol:

פרט והסבר,בבקשה. :roll:

למעלה ממיליון קילומטר של נהיגה מאז ימי הכרמל 12 מודל 67 (מנוע פורד) ושום דבר לא השתנה סביבי , עדיין רואה נהיגה מבוהלת, הססנית ומנותקת בכל נסיעה . עכשיו גם הכל מתועד מלפנים ומאחור ואפשר לשחזר ולהתעצבן שוב ושוב :twisted:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התלונן שנסעתי אחריו בכביש 6, הבהבתי לו עד שעבר ימינה ואז חזר לנסוע מאחוריי והבהב לי בעוד אני הולך ומתרחק ממנו קדימה.

למחרת קיבלתי שיש תלונה עליי ממישהו בחברה (הוא התלונן ישירות לקצין בטיחות, לא למוקד), עם תאריך ושעה, הוצאתי את הסרטון מהמצלמה והצגתי לקצין בטיחות בתעבורה של החברה.

הקצין בטיחות בתורו התקשר לבחור ואמר לו "על מה אתה מתלונן? למה אתה נוסע קילומטרים על גבי קילומטרים בנתיב הכי שמאלי מתוך 3 או יותר בעוד עוקפים אותך מימין? אתה לא יודע שאתה העבריין פה? ואחרי זה כשהואלת לזוז מהנתיב השמאלי שבו אתה לא אמור להיות חזרת אליו והבהבת בחזרה כדי לסמן מה?"

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוא התלונן שנסעתי אחריו בכביש 6, הבהבתי לו עד שעבר ימינה ואז חזר לנסוע מאחוריי והבהב לי בעוד אני הולך ומתרחק ממנו קדימה.

למחרת קיבלתי שיש תלונה עליי ממישהו בחברה (הוא התלונן ישירות לקצין בטיחות, לא למוקד), עם תאריך ושעה, הוצאתי את הסרטון מהמצלמה והצגתי לקצין בטיחות בתעבורה של החברה.

הקצין בטיחות בתורו התקשר לבחור ואמר לו "על מה אתה מתלונן? למה אתה נוסע קילומטרים על גבי קילומטרים בנתיב הכי שמאלי מתוך 3 או יותר בעוד עוקפים אותך מימין? אתה לא יודע שאתה העבריין פה? ואחרי זה כשהואלת לזוז מהנתיב השמאלי שבו אתה לא אמור להיות חזרת אליו והבהבת בחזרה כדי לסמן מה?"

שאפו לקצין הבטיחות .

הייתי מוסיף לו "הערה בתיק הנהג" - אינו שומר על הימין, נוהג בבריונות (מאותת באורות ללא צורך)

עריכה אחרונה על ידי zaf

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תכלס אנחנו חיים במדינה בה מערכת הכליאה ומערכת המשפט משותקות - יש קצין כליאה מחוזי במשפחה ויש עורכי דין מכל מגוון הקשת במשפחה - אתם לא רוצים לדעת עד כמה המצב עגום.

אבל יש דברים שאפשר לטפל בהם בקלות יתרה דרך הארנקים שלנו ויש פשוט מיליארדים ששוכבים על האספלט שמשטרת ישראל לא מרימה מהרצפה וחבל.

קצת שיתוף פעולה נוסף בין מערכת החיקוק והמשפט אל מערכת האכיפה ויהיה אפשר לעשות כאלו דברים יעילים, ממש מערכת "חינוך" למבוגרים בלבד :wink:

לשים מצלמת IP מעל צומת בעייתית - גם פרנסה לעוד ישראלי שיושב ומנתח את כל זה, גם פרנסה לעוד פקח ועו"ד שמייצרים את הדו"חות הודות לכך וגם עוד הרבה מאוד כסף לקופת המיסים והפעם על חשבון משהו מוצדק!

זו רק דוגמא אחת מיני רבות לדברים שאפשר פשוט לעשות.

אני - לא מעז, לא מתקרב, לא נוגע ולא בא במגע עם אף אחד שמתנהג כך כל עוד אין לי ממש אפשרות אחרת - אנשים פשוט משוגעים היום.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאפו לקצין הבטיחות .

הייתי מוסיף לו "הערה בתיק הנהג" - אינו שומר על הימין, נוהג בבריונות (מאותת באורות ללא צורך)

אכן, הוא לא קיבל הערה בתיק נהג כי אין לו כזה, הוא נהג ברכב הפרטי שלו.

מה שמחזיר אותה להודעה הראשונה שלי בשרשור - הם נהגים חרא, בלי קשר לליסינג או לא.

ליאור

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1603 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...