Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מס בלו יוטל גם על שמנים. לא תאמינו מה הסיבה

pasat04
שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

• תגובות 54
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

כן. ראה מכתב מצורף.

לדעתי הישועה נמצאת במשלוח החינם של אמזון. צריך לעשות הזמנה בערך בין $50 ל$75 וככה אולי אפשר להימנע מתשלום המס.

מבדיקה שערכתי באתר אמזון השמנים של רדליין, רויאל פרפל, ולווליין, ליקווי מולי הם עם משלוח חינם.

שמנים של Mobil1, מוטול וקסטרול ברובם לא.

משלוח החינם מאמזון בכל מקרה עוזר מאוד כי הוא מקל להשיג שמנים מסויימים שאין בארץ.

WhatsApp Image 2019-11-28 at 15.09.51.jpeg

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיקל, אתה מגלה חוסר הבנה מוחלט למה זו מדינה וכיצד היא פועלת. ממליץ לך לחזור לספר לימוד האזרחות מהתיכון ולהתרכז בעקרונות, לא בפרטים הטכניים.

אם אתה רוצה להשוות בין ישראל לארה"ב בצע השוואה מלאה. לא רק של מחירי הרכב והדלק, אלא גם של מוצרי צריכה אחרים, וגם של שירותים כמו חינוך ובריאות. תגלה שמה שאינך משלם בסעיף אחד (נניח רכב) אתה משלם ברבית דרבית בסעיף אחר (נניח בריאות).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן. ראה מכתב מצורף.

לדעתי הישועה נמצאת במשלוח החינם של אמזון. צריך לעשות הזמנה בערך בין $50 ל$75 וככה אולי אפשר להימנע מתשלום המס.

מבדיקה שערכתי באתר אמזון השמנים של רדליין, רויאל פרפל, ולווליין, ליקווי מולי הם עם משלוח חינם.

שמנים של Mobil1, מוטול וקסטרול ברובם לא.

משלוח החינם מאמזון בכל מקרה עוזר מאוד כי הוא מקל להשיג שמנים מסויימים שאין בארץ.

אפשר הסבר איך עליה בסך של 3 שקלים לליטר מתורגמת לא 30%-50% עליה במחירי השמנים?

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מאמין שמדובר בעליה למחיר מהיבואן לחנות החלפים, לא במחיר לצרכן.

אבל כמובן כשיש מס חדש זה תירוץ להעלות מחירים לכל החוליות בדרך.

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://www.kikar.co.il/339836.html

אפשר להירגע ... הדיון בועדת הכספים נדחה 3 חודשים או 6 חודשים קדימה.

המס לא יעלה בקרוב ... אבל חלקנו נמשיך לקבל סולר מהול,

לכל מי שחשב שמדובר במס שיעשיר את קופת המדינה.. אז לפי ועדת הכספים מדובר רק ב 450 מיליון ש"ח

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה אני לא בא להתווכח אם זה נכון או לא נכון. אולי במקרה הזה זה יתרום גם לציבור הנהגים/לציבור בכלל תרומה גדולה יותר מההפסד בכיס, בטח אם מראש יקצו את הכסף הזה למטרות טובות, בריאות/תחבורה...

אני פשוט אומר שהפרקטיקה גרועה. גורמי האכיפה לא מצליחים לאכוף ולפקח? נטיל מס.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

דיברו כאן על זכויות והטבות שהמדינה מממנת בעזרת המיסים שהיא גובה מאיתנו בדרכים שונות.

אני רק אשים את זה כאן בבקשה.

https://www.calcalist.co.il/local/articles/0,7340,L-3775620,00.html?fbclid=IwAR1ZwUACqe8idgzYlL0goUsMrIVdhv0IamiOKhh5zyBQ2yvAdi72P1BRcZQ

"אני מתחפש לטיפת שמן במערכת ההנעה ומתחיל לזרום בתוך כל הצינורות, השסתומים והקופסאות ואז אני מאתר את התקלה"

ישראל טילן, המיתוס והאגדה, מגדולי מהנדסי ישראל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קורולה אני לא בא להתווכח אם זה נכון או לא נכון. אולי במקרה הזה זה יתרום גם לציבור הנהגים/לציבור בכלל תרומה גדולה יותר מההפסד בכיס, בטח אם מראש יקצו את הכסף הזה למטרות טובות, בריאות/תחבורה...

אני פשוט אומר שהפרקטיקה גרועה. גורמי האכיפה לא מצליחים לאכוף ולפקח? נטיל מס.

אני גם לא בא להתווכח אם זה נכון או לא נכון, אני פשוט מדבר על פרקטיקה של ממשל תקין,

והיום יש כאלה שגם עושים בזה תואר ראשון .. בממשל..

אז נניח שיש בעיה כלשהי.. לדוגמא:

מהילת שמן בסיסי בסולר.

השמן והסולר עולים אותו דבר לחברות הענק.. שניהם נקנים מבית הזיקוק ב 3 ש"ח לליטר.

אבל מבחינת חוקי המדינה על הסולר יש מס בלו של 3 ש"ח

על השמן אין מס.. כך שהשמן נמכר ב 3 והסולר ב 6 לליטר.

מצאו אנשים מתוחכמים בענף דרך לערבב את הסולר בשמן, הדרך כל כך מתוחכמת שצריך בדיקות מעבדה יקרות על מנת לזהות את המהילה.

עכשיו כאחראי אתה רוצה להפעיל את גורמי האכיפה על מנת למנוע לחלוטין את המהילה הזאת:

אתה מבקש מגורמי האכיפה לבנות תוכנית שתמגר לחלוטין את התופעה.

הם חוזרים אליך עם תוכנית מפורטת:

צריך 1000 מפקחים בתשלום

צריך 100 מעבדות ניידות בעלות של מיליון ש"ח לניידת.

הצוות יבדוק כל תחנת דלק 3 פעמים ביום.

יעצרו אקראית מכליות ויבדקו את תוכנם..

אתה שואל מה העלות של הפרוייקט הזה .. עונים לך 100 מיליון ש"ח לשנה?

האם זה יעצור את התופעה לחלוטין ? לא !! כי גם אם נתפוס תחנת דלק עם סולר מהול..

לא ממש נוכל להאשים במשהו את בעל התחנה ... כי לא ברור שהוא מהל.. הוא מקבל 10 מכליות בשבוע

ולא ידוע איזה נהג הביא את המיכלית המהולה.

בקיצור .. הממשלה הולכת לשפוך מאות מיליונים על אכיפה לא אפקטיבית...

ואת זה יממנו ע"י ממיסים אחרים שגובים מהאזרחים.

אופציה נוספת .. אפשר פשוט לתקן את עיוות המס.. נטיל מס גם על שמן הבסיס .. 3 ש"ח לליטר.

אופס.. אופציה זאת לא ממש עולה כסף..

והאזרחים לא באמת ישלמו את המס הזה..

זה סתם פיקציה שאומרים שמחיר השמן יעלה... השמן של פז ודלקול נמכר במוסכים במחירים מופקעים גם ככה.

תאמין לי המוסכים כבר לוקחים מהאזרחים את כל מה שהם יכולים..

בלי קשר לעלות האמיתית של שמן הבסיס (שעכשיו גילו לך שהיא 3 ש"ח).

אז איזה אופציה יותר עדיפה לאזרחים ?

לבזבז מיליונים על אכיפה לא אפקטיבית?

או להשוות את המיסים על מוצרים דומים?

עריכה אחרונה על ידי korola
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה האם באמת אין אופציות אכיפה, השאלה אם טכנולוגיה לא יכולה לסייע פה ולפתור את הבעיה.

לא יודע אם אנחנו בתור צרכנים לא נקבל עלית מחיר גדולה יותר ממה שזה עולה בפועל, הרי תמיד כשיש סיבה להקפיץ את המחיר רוכבים על זה ומוסיפים את האלמנט.

בכל מקרה המהלך לא הזוי ואני כן מוצא בו הגיון לאחר ההסברים/דילמות שהעלת. עושה רושם שהרווח שלנו בעלי הרכבים יהיה גדול מההפסד בכל מקרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1567 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...