Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

קרנות פנסיה שעוד רחוקות ממני - אשמח לעזרה וייעוץ

HellCat
שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

ערב טוב ושב"ש לחברי הפורום היקרים !

לאחרונה התחלתי לעבוד בעבודה חדשה כלשהי ובמהלך הקליטה הציעו לי להיצטרף לקרן פנסיה של "מנורה"(הוסבר לי שלחברה שאני עובד בה יש שת"פ עם מנורה וזה "שווה לי") אך גם אמרו לי שאם איני רוצה להיצטרף למנורה ישנה אופציה של הפרשה של המעסיק לקרנות פנסיה שכבר היו לי מהמעסיקים הקודמים שלי . וכאן מתחילה הבעיה !

שירתתי בשירות קבע למשך של כ- שנה אחת אך לפני הקבע ואחרי הקבע עבדתי בעבודה אחרת פה באיזור ואני מניח שהפנסיה הופרשה לי לקרנות בחברות שונות לצערי .

* אשמח להבין איך אני מוצא באיזה קרנות פנסיה הכסף שלי נמצא משני המעסיקים .

* האם ישנה אופציה לשלב את שתי הקרנות האלו לאחת , ואז לבקש מהמעסיק החדש שיפריש לי לשם?

* במידה ואי אפשר לאחד אותן - האם ניתן לממש את הכספים שיש לי באחת מהן(ממש עכשיו) ואת השניה להשאיר?

* אילו טפסים בדיוק אני צריך להביא למעסיק ?

תודה רבה !!!!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם חסכו לך בקרן פנסיה קרוב לודאי שחתמת על המסמכים הדרושים אצל המעסיק. בדוק בתיקים שלך ואולי גם בדוא"ל שלך.

מתוך ניסיון אני ממליץ לך לתייק ולשמור לטווח ארוך כמה סוגי מסמכים - וזה כולל תלושי שכר, דוחות תקופתיים של קרנות פנסיה ומסמכים רפואיים (ויש עוד כמה). את אלה לא משמידים לעולם! אני בטוח שיהיו כאן אנשים שימליצו על שמירה כקבצי מחשב - אני לא הייתי מסתמך עליהם כיון שמדובר במסמכים שצריך לשמור עשרות שנים, טכנולוגיות המחשוב משתנות ויתכן שכאשר תזקק למסמכים לא תוכל לאחזר אותם.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

https://itur.mof.gov.il/#/main/landing

כאן תאתר מה יש לך ואיפה.

אתה צעיר אז תבדוק טוב את דמי הניהול (כשאין עוד הרבה כסף עדיף דמי ניהול נמוכים מההפקדה על חשבון גבוהים יותר מהצבירה ובהמשך לשנות מסלול) ואת המרכיבים הביטוחיים. רווק למשל לא צריך ביטוח שארים.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם יש לך קרן ישנה פעילה המעביד מתחיל להפריש לך מהיום הראשון לעבודתך

אם לא רק אחרי 6חודשים.

בדוק והשווה את התנאים אצל המעביד הנוכחי לעומת הקרנות הישנות שיש לך ותראה לאן כדאי להפריש.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בבדיקה באתרי הממשלתיים יש הגבלה על מספר הפעמים שבהם אפשר לבדוק, אז בצע בדיקה יסודית בכניסה אחת כדי שלא תצטרך "לבזבז" את 10 הפעמים שיש לך (לכל החיים!! אם לא יהיה שינוי בעתיד).

האתר שציין נהג הלילה מדווח רק על חשבונות לא פעילים.

יש אתר המאפשר בדיקה מעודכנת של כל החשבונות בתשלום קטן, וגם מעקב שוטף אם אתה מעוניין בו. קרוי "המסלקה הפנסיונית". אתה מגיש בקשה באתר ומשלם תמורת השירות, והדוח המלא מגיע כעבור מספר ימים.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשלם קנס של 35% מס.

לא ממליץ.

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...