Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

אין מנוס מלרכוש מקדחה חדשה. איזו?

ירחמיאל
שימו לב! השרשור הזה בן 1580 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בהמשך לשרשור הזה: https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?680776-%D7%97%D7%A0%D7%95%D7%AA-%D7%91%D7%97%D7%95-quot-%D7%9C-%D7%A9%D7%9E%D7%97%D7%96%D7%99%D7%A7%D7%94-%D7%97%D7%9C%D7%A4%D7%99%D7%9D-%D7%9C%D7%9E%D7%A7%D7%93%D7%97%D7%95%D7%AA-%D7%9E%D7%AA%D7%95%D7%A6%D7%A8%D7%AA-Kress

אני מתחיל לחשוב ברצינות על רכש מקדחה חדשה.

הדרישות הן מותג מוכר וותיק. לפחות 700W, עדיף יותר. רוטטת. שליטה אלקטרונית בלחצן על המהירות.

עדיפות לייצור בארצות אירופה. לא חובה.

רכש בארץ או באינטרנט ואם יש מבצע משוגע אז גם רכש אינטרנטי מחו"ל בא בחשבון.

אצלי המקדחה יכולה לנוח חודשים אז שאני שולף אותה וקורע לה את הצורה לאורך זמן, כך שבעצם מצופה ממנה הרבה:

כוח ואמינות, נוחות וארגונומיות.

מה שמביא אותי גם לשאלה - האם קיימות מקדחות כאלה עם מנוע ללא פחמים?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 67
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

מה השימוש?

קידוח בעץ.. ברזל. קיר. ברגים וכו

שיהיה פחמים. מקסימום אחת ל10 שנים מחליפים (קונים מראש זוג או שניים. 50 שקל)

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השימוש הוא להכל.

יכול לדרוש ממנה קידוח 4 מ"מ בעץ, או 12 מ"מ הלימה בקיר בטון יצוק. למחרת 13 מ"מ בפלדה.

הכל.

פחמים זה כניראה מה שיהיה. השאלה היא כאגב, מתוך סקרנות; קיימת מקדחה כזו? למה אגב הן לא נפוצות, אם בכלל?

מדוע מנוע ה- brushless ניראה יותר בנטענות?

ולענין עצמו: יש משהו מומלץ במיוחד?

עריכה: למישהו יש מקדחה כזו? - http://www.brandtools.co.il/ProductInfo.asp?ProdId=5820&catId=374

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה התקציב?

אגב לאחר השרשור הקודם ב-300 שקל הייתי מעדיף פטישון סיני.

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בארץ יש לך מותגים החל מאיזור ה 700 שח לדגם מהסדרה המקצועית (שזה הרבה מעל ומעבר לכל אדם כמעט).

לדעתי גם WORX ירוק ב 570 שח יהיה מעל ומעבר.

כולם בתחום הלימה של כ- 3.0J

סינים מחו"ל - הייתי מהמר על המוצרים של DEKO, יש להם תמורה מאוד טובה למחיר והביקורות טובות גם כן.

הדגם הרגיל נמכר ב 60$ כולל משלוח (יש משלוח מישראל) כאשר הצהרת היצרן מדברת על 3.3J-

https://www.aliexpress.com/item/4000039404063.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58ee4a1e91mpXv&s=p&algo_pvid=0c683899-a9c7-42f0-ad39-7d3dee6a603a&algo_expid=0c683899-a9c7-42f0-ad39-7d3dee6a603a-0&btsid=e6dbfd42-c47c-48ea-acb4-d886e23ae6a0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

הדגם היקר יותר והחזק יותר(בין 0 ל 6J) נמכר ב 87$ - משלוח מסין.

https://www.aliexpress.com/item/4000084092784.html?spm=a2g0o.productlist.0.0.58ee4a1e91mpXv&s=p&algo_pvid=0c683899-a9c7-42f0-ad39-7d3dee6a603a&algo_expid=0c683899-a9c7-42f0-ad39-7d3dee6a603a-1&btsid=e6dbfd42-c47c-48ea-acb4-d886e23ae6a0&ws_ab_test=searchweb0_0,searchweb201602_2,searchweb201603_55

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק.

האם יש יתרון משמעותי לחלק גוף קדמי אלומיניום?

היבואן של וורקס כבר לא מייבאים יותר את דגם ה- 810 שראיתי ב-זאפ וצירפתי שרשור שלו מקודם.

הירוקות של וורקס אגב הן כולן נטענות. אני מחפש 220 וולט - כבל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי דיבר על נטען ? אני מדבר על פטישון חוטי:

https://ksp.co.il/?uin=39535&appkey=1004&gclid=Cj0KCQiAiZPvBRDZARIsAORkq7eN6SAv3v6GJZAW2O_3IaXc6y_GuR5qSo1wMlCkHzuZ6LFeQd7ma6UaAqMKEALw_wcB

ועוד אנקדוטה קטנה בעניין:

אתמול הלכתי לקנות משחזת זווית חדשה, לאחר שזו הקיימת (מקיטה) מתחילה לעשות רעשים מוזרים לאחרונה.

לא מדובר בכלי יקר, משהו באיזור ה 300 שח סהכ, פלוס מינוס כמה שקלים לפה או לשם.

הלכתי לחנות כלים וביקשתי לקבל את דה-וולט (4056 ו 4156), בוש GWS 7 115 וWORX.

לצערי רק ה דה-וולט היו על המדף, ושתיהן היו כבדות לי מידי וגדולות (כמו המקיטה שיש לי היום).

הכי רציתי את הבוש GWS 7-115 כי גוף המכשיר צר ויש אחיזה מאוד נוחה לעבוד איתו. היתה לי בעבר אחת כזו.

המשכתי הלאה והיום במקרה ראיתי בחנות אחרת את הבוש 7-115 וה WORX אחת ליד השניה. לקחתי את שתיהן ליד וראיתי שאין הבדל משמעותי באחיזה, שתיהן נוחות לאחיזה בזכות קומפקטיות שיוצרת גוף צר יחסית.

למרות שהמחירים שלהם כמעט זהים בחלק מהחנויות, החלטתי להמר על ה WORX ולתת להם הזדמנות.

האחיזה נוחה, משקל סביר (1.5 ק"ג, בערך כמו של הבוש) ובכלל אני מרוצה מהאימקפט שלהם אז החלטתי לתת גם לזה צ'אנס.

אגב,המשקל של המקיטה, דה וולט ויתר המכשירים *מעל* 700-750W הוא 1.9-2.0 ק"ג, הבדל משמעותי במשקל וגם באחיזה.

מה שהכי הפתיע אותי בכל הסיפור זה שגיליתי שלמשחזת זווית הזו של WORX (דגם WU820) יש התנעה רכה.

מדובר בפיצ'ר דיי מפתיע למכשיר כל כך קטן ויחסית זול במחיר. בהעברת המתג ל ON יש דיליי של רבע שניה ואז המנוע מתחיל להאיץ.

הפיצ'ר הזה יותר אופייני למשחזות הגדולות (7" או 9") עם המנועים החזקים (2000W) - שזה כלי דיי מפלצתי - אבל עד היום לא נתקלתי בפיצ'ר הזה בשום משחזת זווית קטנה (4.5") והאמת שהופתעתי לטובה... אז הנה עוד יתרון\בונוס לכלי של WORX מבחינתי.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מקדחה מענינת. האם יש לה מצמד בטחון? לא ראיתי במיפרט.

לי אגב, יש חולשה לחלק קדמי מתכתי.

שוב אשאל ברשותכם, ואולי אתה איציק תדע:

האם יש מקדחות חוט 220 וולט עם מנועי brushless ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האם יש מקדחות חוט 220 וולט עם מנועי brushless ?

עד כמה שאני יודע, brushless בכלי עבודה מהסוג הזה - נכון לעכשיו קיים רק במנועי DC (במילים אחרות: כלים נטענים).

לדעתי - עבור משתמש ביתי (וגם מקצועי) מדובר בעניין זניח. זה לא חלק שמחליפים כל זמן קצר אפילו בשימוש אינטנסיבי (במכשירים שהיו לי עד היום לא הזדמן לי להחליף פחמים אף פעם, המכשיר שבק חיים אחרי מספר שנים של עבודה עוד לפני שהפחמים נגמרו).

היתרון שבטכנולוגיה הזו שהוכנס דווקא לכלים הנטענים הוא בעיקר בגלל נצילות טובה יותר (חיסכון בחשמל מהסוללה) וכלי חזק יותר (יעיל יותר).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במידה ויש בעיית תקציב.

והשימוש הוא בייתי. (ולא מקצועי שמקבלים החזר על הציוד)

הייתי מחפש ביד 2. מנסיון יש שם מלא דברים טובים ולפעמים גם מציאות.

אגב לרוב השימושים

במידה ויש לך מברגה נטענת טובה.

ורק חסר לך הקידוחים בבטון וכו רק פטישון. אין מחשבה אחרת ואופציה אחרת.

מברגה / מקדחה חשמלית זה לא באותה רמה / נוחות / יכולות מול פטישון.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המקדחה האחרונה שהייתה לי נדפקה תוך כדי ניסיון קדיחה באחד מקירות הבית.

אין לי מושג למה, אבל היא פשוט לא הצליחה לחדור את הבטון.

חשבתי אולי זה איזה קיר תומך או משהו, אז התייעצתי עם חבר (מהנדס אזרחי עם ניסיון בפיקוח וביצוע) כי לא בא לי לקדוח בקיר תומך, אמר שזה לא קיר תומך ולא ברור למה המקדחה לא חדרה את הקיר, מלבד העובדה שהיא כנראה לא משהו.

התקשרתי לחבר שגר קרוב ושאלתי אם יש לו מקדחה, אמר שיש לו רק פטישון. אמרתי יאללה תביא.

אחרי קדיחה אחת איתה כבר הבנתי שאני עם מקדחות סיימתי וקניתי פטישון של מקיטה עם עוצמת הלימה של 2.9 ג'אול (ג'ואל?).

עלה לי 600 ש"ח כולל 3 מקדחי וידיה בקוטר 6, 7 ו-8 מ"מ שזה מספיק לכל עבודה ברחבי הבית.

מאז אין דבר כזה קיר שעושה בעיות.

שורה תחתונה, מלמיץ על פטישון ולא מקדחה. עושה את העבודה טוב יותר ובפחות זמן.

עריכה אחרונה על ידי GhostBuster

A good drive is measured with G's, not KMH

Always go sideways

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ג'אול

יחידת האנרגיה במערכת SI

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אחרי שעובדים עם פטישון באמת אין דרך חזרה ולא קודחים יותר בבטון עם מקדחה.

בכל זאת קניתי גם מקדחה, בוש כחולה, 700W, לא זוכר את הדגם המדויק. היא משמשת לקידוח בעץ, מתכות וחרסינה. אני משתמש בה הכי פחות מכל הכלים החשמליים שלי (יש לי 10) אבל לא הייתי מוותר עליה.

Sent from my Pixel 3a XL using Tapatalk

עמוס

וַיִּשְׁמַע אַבְרָם, כִּי נִשְׁבָּה אָחִיו; וַיָּרֶק אֶת-חֲנִיכָיו יְלִידֵי בֵיתוֹ, שְׁמֹנָה עָשָׂר וּשְׁלֹשׁ מֵאוֹת, וַיִּרְדֹּף, עַד-דָּן.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש לי פטישון מקיטה. הדגם עם הפוטר המתחלף.

לקידוח בבטון/סלע היא חיה רעה.

ניסיתי לקדוח איתה פלטת ברזל 10 מ"מ. זה לא זה.

יש לי גם מקדחה בוש כחולה. בת 20 לפחות. על הנייר, בוואט, הפטישון לוקח.

בפועל, במקדחה הרבה יותר קל לקדוח מתכת.

לא יודע למה. אולי מהירות סיבוב שונה. לא התעמקתי בזה.

Sent from my MI MAX 3 using Tapatalk

"יושב לי כאן ומחכה לך, כמו עורב על עץ. ולא חבל לך על תפוח, שנפל והתפוצץ. הרחוב ריק, הלילה קר הגשם כבר שטף את כולי. אני יבש כמו מדבר, הרסת אותי שברת לי את הכלי." (תמוז)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...