Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חייל משוחרר חושב ללמוד הנדסאי רכב או אוטוטרוניקה

skyle120
שימו לב! השרשור הזה בן 1574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברה השתחררתי לא מזמן ואני רוצה כבר הרבה זמן ללמוד על רכבים, חשבתי ללמוד הנדסאי רכב זה מה שכולם המליצו לי שהכי כדאי. למרות שיש קורס אוטוטרוניקה ראיתי על חשבון הפיקדון. הבעיה היא שכל בן אדם אומר לי שזה חרא תחום ועדיף לי באמת ללכת למשהו אחר. שאני אעשה משכורת של מלצר אבל אקבל יחס של זבל ואעבוד 10 שעות כמו כלב. מה אומרים זה באמת ככה? כזה גרוע להיות מוסכניק? גם במוסכים מורשים וכו. תהיו הכי כנים כי אין לי עם מי עוד לייץ. תודה רבה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף ללמוד הייטק .

המצב במוסכים רק מחמיר ירידה משמעותית בכמות העבודה ,

אני חושב עם הרכבים היברידים והחשמלים 100 עוד 5-10 שנים לא יהיה צורך בכמות כזאת של מכונאים .

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עדיף ללמוד הייטק .

המצב במוסכים רק מחמיר ירידה משמעותית בכמות העבודה ,

אני חושב עם הרכבים היברידים והחשמלים 100 עוד 5-10 שנים לא יהיה צורך בכמות כזאת של מכונאים .

לא מדבר אלי הייטק גם אין לי ראש לזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בתור איש הייטק , אני יכול להעיד שגם שם לא מלקקים דבש , וגם בהייטק יש מקצועות שהולכים ונכחדים.

עם הטכנולוגיה שמתפתחת כל הזמן צריך ללמוד נושאים חדשים כדי להשאר רלוונטי.

Casper כתב: "היום יום שני בשבוע. זהו יום הרביעי במספרו שלא נגעתי באוטו.ורק מהמחשבה הזאת עולה אצלי לחץ דם.נראה לי שאלך להחליף ריחן." :roflmao: 30.1.2006 פורום VAG

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

העניין שבהייטק אם אתה נישאר רלוונטי אתה דיי מיתקדם עם המשכורת בהתאם להתפתחות. בתחום המכונאות לא ממש ומפועל פשוט אתה יכול להיות פועל בכיר או מנהל עבודה אבל עדיין המשכורות לא בהתאם. השלבים המתקדמים יותר הם ניהול מוסך אבל בשביל לפתוח מוסך ההשקעה היא גדולה מאוד שכרוכה בהרבה הוצאות ומוסכים לא ממש שורדים היום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהלן חברה השתחררתי לא מזמן ואני רוצה כבר הרבה זמן ללמוד על רכבים, חשבתי ללמוד הנדסאי רכב זה מה שכולם המליצו לי שהכי כדאי. למרות שיש קורס אוטוטרוניקה ראיתי על חשבון הפיקדון. הבעיה היא שכל בן אדם אומר לי שזה חרא תחום ועדיף לי באמת ללכת למשהו אחר. שאני אעשה משכורת של מלצר אבל אקבל יחס של זבל ואעבוד 10 שעות כמו כלב. מה אומרים זה באמת ככה? כזה גרוע להיות מוסכניק? גם במוסכים מורשים וכו. תהיו הכי כנים כי אין לי עם מי עוד לייץ. תודה רבה

אם התחום מושך ומעניין אותך ויש לך אפשרות, אז הנדסאי רכב כמובן וזה מכסה גם אוטוטרוניקה.

בלימודי יום של הנדסאים יום יש גם השתתפות נכבדה על חשבון המענק שחרור.

במוסך לא עובדים כמו כלב 10 שעות אלא 8 ויחס "זבל" זה תלוי במעסיק, כמו בכל תחום, יש מעסיקים טובים ויש פחות.

יש דרישה גבוהה מאוד של אנשי מקצוע בענף.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא חייב לפתוח מוסך כדאי לנהל אותו.

אפשר לנהל מוסך/עבודה באחד המוסכים של יבואני הרכב. אפשר לעבוד בחברות ליסיניג/ביטוח עם ציי רכב גדולים בתור הנדסאי רכב עם השלמה לקצין בטיחות בתעבורה.

כדי לשלב לימודי הנדסאי מכונות בתחום רכב עם עבודה במוסך של יבואן רכב, זה שילוב מצויין כי אפשר ללמוד ולהתקדם תוך כדי בתפקידים פנימיים בחברה.

לא חסרים תפקידים ומקומות עבודה שצמאים לאנשי מקצוע מדופלמים עם ניסיון בשטח, בכל מקרה צריך להתחיל מאיפשהו ולא מלקקים דבש בהתחלה.

לעבוד בתור מכונאי רכב זה כיף אבל שוחק, באופן אישי אני יודע על משכורות של 12K לבעל הסמכה סוג 3 עם וותק של 5 שנים(צריך גם למצוא מקום עבודה שישלם סכומים כאלה).

ממש עכשיו יש שינויים בענף כי עולם הרכב מתקדם לחשמל, צריך יהיה לדעת לתת מענה לרכבים חשמליים אז כדאי להתמקצע בתחום הזה כי יחפשו אנשים מקצועיים עם ניסיון ותעודות(יש קורסים של 60 שעות לרמה 3 ברכב היבדרי/חשמלי אך ורק לאנשים עם הסמכה סוג 3/הנדסאי רכב וכו').

תוכנית הלימודים השתנתה ומעכשיו חובה על ההנדסאי לעבוד 300 שעות במוסך כתנאי לדיפלומה.

תתחיל ללמוד ולעבוד, תראה מה מעניין אותך, תן עליו דגש ותלמד את המקצוע ותדחוף את עצמך להתקדם, שום דבר לא יבוא בלי עבודה קשה והצבת מטרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חבל ליצר מצג שווא.

לא מכיר מכונאי במוסך שעם כל הפרמיות מגיע לכאלה משכורות.

אולי אנשי אבחון מאוד ותיקים או מקצועיים או מכונאים המתמחים בתחום מסויים, כמו שיפוץ תיבות אוטומטיות או עבודות מרכבות אחרות.

לנהל מוסך זה לא כזה פשוט וצריך הרבה וותק של עבודה במוסך כדי להגיע לכזה מעמד וגם לעשות זאת הייטב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אמרתי את מה שאמרתי מתוך היכרות אישית עם אנשים ממקום העבודה שלי והדגשתי שזה לא משהו נפוץ. בכל זאת אלו אנשים עם וותק של כמעט 30 שנה אבל לא רק, יש מקומות שמרשים לעצמם לשלם גם לחבר'ה צעירים יותר אבל צריך למצוא אותם בפינצטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני גם לא מכיר משכורות שכאלה ונדדתי בחיי בין כמה וכמה מוסכים כדי להתרשם ממשכורות שהם לחלוטין בדיחה. מוסכים לא יהיו מוכנים לשלם סכומים גבוהים שמצד שני יש פועלים שיכולים להגיע מהמיגזר ולעבוד בשבילם בחצי מהסכומים האלה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...