Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מבנה מומלץ של מערכת עם קומפוננט קדמי + סאב, שתהווה שדרוג מהקיימת

Ooga
שימו לב! השרשור הזה בן 1532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן,

לאחרונה אני מחפש רכב לפרוייקט שידרוש גם בניית מערכת, ולאחר מעל 3 שנים עם המערכת הנוכחית החלטתי שאנסה להתשדרג למשהו שכבר אוכל להעביר מרכב לרכב גם בשנים הבאות.

כרגע יש HU של פיוניר, קומפוננט מורל מקסימו 6.5 עם בידודים בדלתות, מגבר massive bx4 וסאב Alpine SBG-844BR.

סביר להניח שאת הרכב שאקנה אקבל ללא מגבר וסאב (כי כולם שמים ציוד שהוא אוברקיל גם ככה), ולכן אתמקד באלה:

המגבר מניע את הקומפוננט והסאב בלי בעיה, אבל יש לו רעשי רקע חלשים ואני מאוד רגיש לכך. יוסי אלפיין אמר שהמצב תקין, אבל הדגים שהרעשים אכן נעלמים עם מגבר יוקרתי מהמלאי שלו.

הסאב נשמע נהדר, אבל הוא קצת [בדגש על קצת, אני לא שומע בווליום גבוה] חלש ולעיתים לא יורד מספיק נמוך.

1. סאב: לאור העובדה שאהבתי את הצליל של הסאב, חשבתי להשאר עם הסדרה ולקנות את ה SBG-1044BR, שהוא גם נציל יותר, גם יורד נמוך יותר, וגם בעל הספק נונימלי גבוה יותר - ובכל זאת מאוד קומפקטי. סאב משומש כזה יעלה לי באיזור ה 400 ש"ח, ואני די סגור שזה מה שאני אלך עליו.

2. קומפוננט: ומידה והרכב יגיע עם קומפוננט נורמאלי, אשאיר אותו. אם לא - התכנון הוא מורל טמפו אולטרה 602 - לא חושב שאצטרך יותר מזה אי פעם.

3. עכשיו בנוגע להגברה:

חשבתי על שתי אופציות: מגבר 4 ערוצים איכותי שיבטיח ביטול רעשים טוב (אבל בטח יהיה אוברקיל גם לסאב וגם לטמפו, ויעלה הון), או מונובלוק בסיסי לסאב שגם ככה הספקו 150W RMS ומגבר 2 ערוצים איכותי לקומפוננט.

מהי לדעתכם הדרך הנכונה?

מבצעי השילוח חינם של אמאזון הביאו אותי למונובלוק הזה שהוא אומנם של בוס שהיא חברה מעפנה, אבל 150W הוא יצליח לספק, ונראה לי שסינון רעשים הוא פחות משמעותי בסאב. כל זה יקח ממני פחות מ 200 ש"ח שזה כלום, וישאיר לי הרבה תקציב לאיזה מגבר 2 ערוצים יד שניה. אגב, יש גם את הפיוניר GM-A3702 שעולה אפילו פחות ואמור לספק 190W RMS, ולשם שינוי נבחן בתקנים.

האם מגבר כזה יכול לפגוע באיכות הסאב ובכל זאת כדי ללכת על משהו יקר יותר, או שזה סביר?

האם יש לכם המלצה למגבר 2 ערוצים שיוכל להניע את הטמפו בהצלחה וניתן להשיגו ביד 2 במחיר סביר, או לחילופין כחדש?

אם יש לכם הסתייגויות אחרות כמובן אשמח לשמוע..

תודה :-)

עריכה אחרונה על ידי Ooga
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גם לא 150W (ב-4 אוהם). יכול לקפוץ לדקה 09:30 -

אני כבר לא זוכר אם ניסת בעבר לגשר את ה-BX4 לקומפוננטים ולסגור גיין. או האם בכלל סגירת הגיין עוזרת לענין הרעש.

מה התקציב עבור סעיף ההגברה?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הוספתי עוד מגבר, GM-A3702 של פיוניר. על פניו אמור לתת 150W RMS בגישור.

הורדת גיין מפחיתה את הרעש, ולכן אני גם לא רוצה להעביר את המגבר הזה הלאה כי אצטרך לפתוח אותו יותר עם טמפו. אתה מציע לגשר אותו לקומפוננט, לסגור גיין, ופשוט לקנות מגבר נוסף לסאב? האמת רעיון חכם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המגבר של פיוניר הוא 2 ערוצים. חבל לרכוש אותו (או כל מגבר 2 ערוצים) רק כדי לגשר אותו לסאב.

גישור היא לא תצורת חיבור אידיאלית ואתה מאבד קצת מיכולת השליטה על הרמקול.

הגיין נועד להתאים את מתח יציאת ה-HU למתח הכניסה במגבר.

הביטוי "לפתוח אותו יותר" הוא שגוי בהקשר זה (שדרוג רמקולים בעלי הספק ספיגה גבוה יותר), למעט אם הוא מלכתחילה סגור יותר מהנקודה בה הוא צריך להיות (שם תשיג את ההספק המקסימלי הנקי של המגבר כאשר מוזן אות שווה ערך בכניסה אליו).

מצד שני, ובהמשך למה שכתבתי קודם, כשאתה סוגר את הגיין יותר ממה "שצריך", אתה כן תגביל את הספק המגבר ויחד איתו את הרעש הנלווה.

אני מציע ככה - לרכוש את הרכב, באשר הוא ולבחון את המצב הקיים בו ואת אפשרויות השדרוג הנדרשות והריאליות. לאחר מכן להגדיר תקציב ומשם להמשיך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

וזו תצורה מאוד נפוצה ונוחה לעיתים.

יש לה כמובן את היתרון הברור של הגדלת ההספק, אם זה נדרש.

ומבחינת החסרונות, לא כל אחד יהיה רגיש לכך בהכרח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מבצעי השילוח חינם של אמאזון הביאו אותי למונובלוק הזה שהוא אומנם של בוס שהיא חברה מעפנה, אבל 150W הוא יצליח לספק, ונראה לי שסינון רעשים הוא פחות משמעותי בסאב. כל זה יקח ממני פחות מ 200 ש"ח שזה כלום, וישאיר לי הרבה תקציב לאיזה מגבר 2 ערוצים יד שניה. אגב, יש גם את הפיוניר GM-A3702 שעולה אפילו פחות ואמור לספק 190W RMS, ולשם שינוי נבחן בתקנים.

בדיוק כמוך גם אני עוקב אחרי אמאזון בימים אלו - ולכן אני זורק לך 2 רעיונות:

1. מגבר Crunch מסדרת Power Drive דגם 1000.4 = נותן לך 125W*4 ב 4ohm וב-Bridge אתה מקבל 500W לכל גישור ב 4ohm (סה"כ 2*500).

המחיר 62 דולר כולל משלוח (כ 220 שח).

לינק למוצר:

https://www.amazon.com/Crunch-PowerDrive-PD1000-4-Amplifier-Diagnostic/dp/B01AMXPS0Q/ref=sr_1_6?keywords=crunch%2B1000.4&qid=1574698788&sr=8-6&th=1

לינק למפרט:

https://crunchcaraudio.com/pd1000-4/

זה זול כמו כל המגברים בקלאס A/B (נחשבים לגדולים יותר פיזית ומעט פחות יעילים מקלאס D).

2. מגבר 5 ערוצים של פיוניר GM-D9705 קלאס D (קומפקטי ויעיל). הפתרון האולטימטיבי - מגבר אחד קטן וחזק.

4 ערוצים של 75W ב 4ohm

+ ערוץ נפרד לסאבוופר של 350W ב 4ohm.

יש כניסות RCA, יש מנחת פנימי (אתה יכול לחבר ישר את הרמקולים של המערכת המקורית גם אם אין לך יציאות RCA), יש Bass-Boost-Knob (ידית) עם חוט להתקנה ליד הרדיו\הנהג לכיוון אופטימלי של ה Bass בזמן שמיעה וכו' וכו'.

הביקורות ברשת משבחות וסירטוני בדיקה מראים שהוא בעוצמה אפילו גבוהה יותר ממה שהיצרן טוען.

כ 850 שח מאמזון כולל משלוח עד הבית.

לינק למפרט:

https://www.pioneerelectronics.com/PUSA/Car/Amplifiers/GM+Digital+Series/GM-D9705#specs

באמאזון פשוט תחפש את הדגם של המוצר (המכירות הטובות מתחילות מאיזור ה 199-200$).

איציק

Peugeot 3008 MY18 1.6HDi 120Hp Automatic
   Citroen Berlingo XTR MY17
 1.6
HDi 100Hp Automatic
Citroen C4 MY07 2.0 143Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, לגבי הקראנץ', הנתונים שלו הם בגדר ב"חלום בלילה".

זה מגבר שמוגן עם פיוז 30A (במכירה באמזון התמונות הן של מגבר גדול יותר), מה שלפי חוק אצבע יפיק סביב 300W RMS סה"כ במקסימום. הערכים המוצהרים הם ערכי Max חסרי משמעות. ובכלל, כל המגברים של חברת האם מקסוניקס סובלים מתיאורים מנופחים.

בסרטון הבא יש מגבר מונו מאותה סדרה שמוצהר לכאורה ב-750W ב-4 אוהם. הוא מפיק בפועל 213W RMS כשלוקחים אותו לקצה העיוות השמיע:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה איציק!

אכן הבנתי שקראנץ חברה דומה לבוס ולכן לא בדקתי עליהם יותר מדי.

מה שכן, שמתי ידי על קופון של 50 דולר בקניה מעל 100 (תודה לבנק הפועלים), אז זה אפשר לי להסתכל על דברים יקרים יותר. או שפשוט אקנה מעבד רייזן וזהו 8)

אופציות:

Skar PR-350.1D - עלותו 99 דולר, הוא מגיע מחברה רצינית, והוא אמור להספיק בכיף לסאב אחד. יתרון גדול פילטר סאבסוני שבהחלט יעזור לסאב שלא יורד נמוך מדי. החסרון הוא מחסור בפיוז חיצוני.

Pioneer GM-D8701 - המון כח, לפחות לפי נתונים יבשים. לא לגמרי הבנתי למה יש לו חיבור של שני ערוצים. עלות 109 דולר

Kenwood KAC-D5101- גם 109 דולר, הספק דומה. אין ביקורות.

Kenwood

KAC-M3001 - לפי הביקורות מדובר במגבר מאוד איכותי עם איכות סאונד גבוהה. מה גם שהוא בסטנדרט ימי. הכי יקר, ואין לו פילטר סאבסוני.

סה"כ באמת אין לי צורך, אבל עם הקופון (שבמילא יהיה פג תוקף עוד מעט) זה יוצא גרושים, אפילו ביחס לחו"ל, ואוכל להשמיש מגבר גם עכשיו עבור הסאב בלבד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, לגבי הקראנץ', הנתונים שלו הם בגדר ב"חלום בלילה".

זה מגבר שמוגן עם פיוז 30A (במכירה באמזון התמונות הן של מגבר גדול יותר), מה שלפי חוק אצבע יפיק סביב 300W RMS סה"כ במקסימום. הערכים המוצהרים הם ערכי Max חסרי משמעות. ובכלל, כל המגברים של חברת האם מקסוניקס סובלים מתיאורים מנופחים.

בסרטון הבא יש מגבר מונו מאותה סדרה שמוצהר לכאורה ב-750W ב-4 אוהם. הוא מפיק בפועל 213W RMS כשלוקחים אותו לקצה העיוות השמיע:

לא נכנס לויכוח מי צודק, כמה ולמה ואיך - רק שם דברים על דיוקם כי לדעתי אתה נסמך על תמונה שגויה שרצה ברשת - ולא על נתוני יצרן.

לטענת היצרן (ולכן גם הבאתי את הקישור לאתר היצרן לדגם הספציפי הזה) מדובר במגבר עם פיוז הגנה של 40A כפול 2 (סה"כ 80A).

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

eפ.מצולמים אחרונים: הח' שסתום ספיקה למדחס מזגן, טיימינג למנוע 2.0 EW10J4 ב 307, הח' COM2000 ברכבי PSA , הח' שמן AL4, הח' שסתומים AL4

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איציק, אני חושש שבאתר היצרן יש טעות.

פיוזים 2X40 יש גם בתמונות באמזון, אבל רואים שהכיתוב שם מתייחס ל-PD4000.4.

אתר היצרן למגבר הנ"ל גם מציין 2X40. אבל בתמונות באתר היצרן ל-PD1000.4, רואים רק פיוז ירוק אחד = 30A.

בכל מקרה, בסרטון יש מגבר מסדרת המגברים האלו שלא מספק באופן חד משמעי את ההספק המוצהר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שאתה צודק, לא אומר אחרת :-)

בכל מקרה ניסיתי להביא אופציה מעניינת שראיתי, בתקווה שתעזור למישהו, אז גם אם לא - מצטער אם הטעתי מישהו :-)

אגב, הפיוניר GM-D9705 נבדק ונמצא חזק מאוד (מעל להצהרת היצרן). מגבר מאוד מומלץ במחיר יוצא מן הכלל (מקווה בקרוב לשים עליו יד ואז אוכל לחזור ולדווח בעצמי איך הוא). סירטונים ביוטיוב וחוות דעת ברשת אומרות שמדובר במוצר נהדר (הוא דיי חדש, כמה חודשים בודדים בשוק). זה ללא ספק המגבר הבא שלי.

ראיתי פה ושם בפורום גם המלצות על מאסיב אודיו (בעיקר BX4) והבנתי שהיא יחסית מוערכת במונחים של עלות מול תועלת\איכות. יש דגם אחר שלהם (BP1000.4) שנמכר ב 136$ עד הבית כולל מיסים (כ 480 שח). לטענת היצרן הוא נותן 4 ערוצים של 80W RMS כל אחד (250W peak) ו 320W ב 4ohm בגישור עבור סאב. זו גם אופציה לא רעה בכלל.

איציק

1.6
HDi 100Hp Automatic

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הסדרה הזו לא ממש חדשה, היא מחליפה את סדרת ה 6 וזהה לה פנימית - GM-D9605 של חמש ערוצים ו GM-D8601 המונובלוק.

בכל מקרה מדובר בציוד שנותן תמורה ממש טובה לכסף.

לגבי ה BX4 - כמו שרשמתי, יש לי אותו 3 שנים והוא ממש אחלה עבור המקסימו. רק הרעשים הקלים מפריעים קצת ומקורם לא ברור.

מה שכן, יש דברים שלא בדקו ולא בחנו - כמו איכות הסאונד, ולעיתים יש לזה משמעות.

סתם לצורך העניין - לפני שהיה לי מגבר, החלפתי רדיו דיסק מקנווד לפיוניר (כהכנה להגברה). על הנייר הפיוניר היה מעט חזק יותר מהקנווד (50W RMS לעומת 45W RMS). בפועל, איכות הצליל של הפיוניר הייתה משמעותית נמוכה יותר, גם בווליום נמוך שבו הוא בוודאות מספק אות נקי - הצליל היה פשוט שטוח ודל.

הרבה פעמים אנשים מחליפים מגבר ואומרים שהמערכת "קיבלה חיים". לא יודע מה ההסבר הטכני מאחורי העניין.

בכל מקרה, לצערי זה משהו שאי אפשר לדעת עליו כלום בלי לשמוע בפועל, ולרוב אתה לא תוכל לשמוע בדיוק את המגבר שאתה רוצה. אולי בחברות יוקרתיות תוכל לקנות ולדעת שהצליל יהיה איכותי.

נחזור לנושא - נשאר לי יום לממש את ההטבה, והחלטתי להזמין את המגבר הזה. חזק, וותיק בשוק, נראה כבנוי טוב מבפנים, יש לו פילטר סאבסוני, ויש לו גם high level input לכל מקרה שלא יהיה. המחיר יצא מגוחך, והוספתי גם קיט התקנה.

סתם כאגב - במדריך שלו, כאן, יש הסבר יפה לגבי הגיין, כמו שתם הסביר באחד הפוסטים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חודשיים מאוחר יותר...

מגבר נחמד הסאונדסטרים, אבל אני לא באמת מנצל אותו עם הסאב 8" הזה.

20200206_094824.jpg

סאב 10" יכנס מתחת למגבר בקונפיגורציה הזו רק אם הפורט שלו בצד, ולצערי ב SBG-1044BR הוא למטה. עדיין שוקל צעדים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1532 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...