Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התייעצות ברכישת רכב חדש 150K-170K

eladl87
שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי,

זוג + 1 (ועוד אחד בתכנון) גרים במרכז הארץ עם דפוס נסיעות של 30-40 ק"מ באמצע שבוע (עבודה וסידורים) ונסיעות קבועות בסופ"שים למשפחות בצפון 100-120 ק"מ לכיוון (לילה או 2, אז לוקחים המון ציוד בתא המטען) או לטיולים ברחבי הארץ.

יש לנו סוזוקי קורסאובר 1.4 טורבו, רוצים לשדרג לרכב גדול יותר, וביטחותי יותר (מבחינת נפתח תא מטען, מרווח פנים ומערכות ביטיחות מקוריות) בנוסף, חשובה אמינות הרכב, עלויות אחזקה/ביטוח ואבזור.

הדגמים שחשבנו עליהם -

קשקאי ACENTA-TECH / קשקאי TEKNA (עם מנוע 1.33 טורבו)

ספורטאז' TOP / ספורטאז' Premium (עם מנוע 1.6 טורבו)

כאשר הקארוק והאטקה נפסלו בגלל הצעה לא ראילית לטרייד-אין על הסוזוקי (12% פחות מהמחירון לפני בדיקה)

תודה רבה

עריכה אחרונה על ידי eladl87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קשקאי לא יהווה שדרוג מבחינת מרווח ותא מטען. הוא מאוד דומה לקרוסאובר מהבחינה הזו.

בניסן הייתי בודק את האקסטרייל.

ספורטאז הוא אופציה מצויינת (גם אני בזמנו החלפתי קרוסאובר בספורטאז').

גירסה אמינה וותיקה היא גירסת הטופ עם מנוע 2000 ששיווקה פסק לאחרונה אבל ניתן למצוא עדיין בערוצי האפס קילומטר בפחות מ 140000 שקל. או פשוט לבדוק את היונדאי טוסון עם המנוע הזה שעדיין משווק כאן.

רק קח בחשבון שמדובר במנוע לא חסכוני.

גירסה חסכונית היא גירסת הדיזל.

את הסוזוקי ממליץ למכור לבד אם הצעת הטרייד בסיאט מעליבה (ידוע בצמפיון לא מפרגנים הטרייד אין).

האטקה מאוד משתלמת. יחס תמורה למחיר מהטובים בקטגוריה בדגם הבסיס (142000).

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ספורטאז' 1.6 טורבו פרימיום אחד הרכבים הכי מאובזרים, לצרכים שתיארת לא הייתי חושב פעמיים והולך על רכב מהסוג הזה. יש לו חבילה הכי משתלמת בהשוואה לרכבים אחרים בגודל הזה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממליץ על מאזדה cx5 ועל ראב 4 היברידי אם חשובה לכם צריכת הדלק- שניהם אמינים מאוד וסחירים מאוד

בעבר: טויוטה קורולה 2009 GLI (רובוטית), טויוטה קורולה 2014 GLI

בהווה: BMW 330e 2018

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה יכול לבדוק על השברולט אקווינוקס עושה רושם שהוא גדול חזק ומאובזר.

Sent from my SM-G965F using Tapatalk

אני הולך לבדוק אותו השבוע, תודה רבה.

ספורטאז' TOP זה רכב מרווח מאוד, ומוכח מבחינת אמינות, למרות שהוא נחות בביצועים מה1.6T והקשקאי.

תודה, אבל אחרי הניסיון המעולה עם מנוע טורובו בסוזוקי, אני רוצה להמשיך עם זה.

3008 דיזל תתמקח כמו שצריך תקבל מחירון על הסוזוקי בלי הרבה בעיות, חסכונית מאוד.

פיג'ו\סיטרואן יש ניסיון רע איתם לי ולמשפחה.

קשקאי לא יהווה שדרוג מבחינת מרווח ותא מטען. הוא מאוד דומה לקרוסאובר מהבחינה הזו.

בניסן הייתי בודק את האקסטרייל.

ספורטאז הוא אופציה מצויינת (גם אני בזמנו החלפתי קרוסאובר בספורטאז').

גירסה אמינה וותיקה היא גירסת הטופ עם מנוע 2000 ששיווקה פסק לאחרונה אבל ניתן למצוא עדיין בערוצי האפס קילומטר בפחות מ 140000 שקל. או פשוט לבדוק את היונדאי טוסון עם המנוע הזה שעדיין משווק כאן.

רק קח בחשבון שמדובר במנוע לא חסכוני.

גירסה חסכונית היא גירסת הדיזל.

את הסוזוקי ממליץ למכור לבד אם הצעת הטרייד בסיאט מעליבה (ידוע בצמפיון לא מפרגנים הטרייד אין).

האטקה מאוד משתלמת. יחס תמורה למחיר מהטובים בקטגוריה בדגם הבסיס (142000).

ספורטאז' 1.6 טורבו פרימיום אחד הרכבים הכי מאובזרים, לצרכים שתיארת לא הייתי חושב פעמיים והולך על רכב מהסוג הזה. יש לו חבילה הכי משתלמת בהשוואה לרכבים אחרים בגודל הזה

ממליץ על מאזדה cx5 ועל ראב 4 היברידי אם חשובה לכם צריכת הדלק- שניהם אמינים מאוד וסחירים מאוד

אחרי המעבר ממנוע אטמוספרי למנוע טורבו, לא רואה את עצמי חוזר למנוע אטמוספרי (CX5 או טופ 2000)

הטויטה RAV4 היברידי - לא בתקציב.

לי יותר נוח לעשות טרייד-אין ולא להגיע למצב שאני נשאר בלי רכב \ שוכר רכב אחר. כל סוכות מציעה מחירון על הסוזוקי מותנה בבדיקה, אם בצ'מפיון לא מוכנים אז שלא יהיו מוכנים.

ספורטאז' 1.6 טורבו פרימיום הוא אכן רכב מאובזר, פחות מאובזר בהשוואה לקשקאי TEKNA וכאן מגיע ההתלבטות שלי.

מבחינת אבזור -

בספורטאז' - מרווח הפנים הרבה יותר גדול, יש פתח מיזוג אוויר מאחורה (אין בקשקאי) המנוע חזק יותר (אבל צורך יותר דלק) הגג הפנורמי נפתח, לרכב מראה מרשים יותר.

בקשקאי- מושבי עור נאפה מלא (לעומת עור סינטטי משולב בד בספורטאז' ) מושבים עם חימום (לא ממש רלוונטי אבל נחמד), מושבים ומראות צד עם זכרונות ל-2 נהגים, בסיום הנהיגה עם פתית הדלת המושב זז לאחור עד הסוף, כדי לאפשר יציאה קלה יותר ועם סגרית הדלת חוזר למצב הקודם.

חיישני חניה קדמיים + אחוריים מקוריים (בספורטאז' רק אחוריים), 4 מצלמות היקפיות, מערכת עזר לחניה שמגיבה לסיבובי ההגה ופסי החניה. יש גם חניה אוטמטית מלאה במקביל ונציב (לא ממש רלוונטי לי, אולי רק לאשתי).

תאורת LED מלאה ותאורה עוקבת פנייה.

מבחינת מערכת בטיחות -

בספורטאז' - בקרת שיוט אדפטיבית, אבל לא מ- 0 קמ"ש ככה שזה לא משמעותי מבחינתי.

תיקון נתיב אוטומטי, שמאוד חשוב אבל מצד שני למי מיאתנו לא יוצא להחליף נתיבים ללא איתות, ותיקון אקטיבי יכול יותר להפריע.

בקשקאי- התראת רכב בשטח מת, לטמעי מערכת יותר קריטית מאשר תיקון נתיב ובקרת שיוט אדפטיבית.

מבחינת תא המטען -

אני חולק עלייך, הקשקאי יותר מרווח מהקרוסאובר, תא המטען שלו הוא 430 ליטר עד למדף, הסרת המדף מגדילה ל 560. לקרוסאובר יש סה"כ 430, ואני נוסע קבוע ללא מדף.

גם בהשוואה לספורטאז', שבו יש 470 ליטר לפי מפרט הרכב, תא המטען בקשקאי עדיף יותר, הוא גם כולל רצפה כפולה שמבחינתי מהווה יתרון כי ציוד לים\פקניק יושב שם באופן קבוע מוסתר מהעין.

מבחינת עלות אחזקה \ אמינות \ טיפולים - קצת נעלם מבחינתי.

לשני הרכבים יש גיר ומנוע חדשים, אז קצת קשה למצוא ביקורת. בספורטאז' יש ביקרות בדגם ה GT (אותו מנוע וגיר) על דמי 16-17 עם בעיות התחממות של הגיר ( טוענים שתוקן ב דגם של 18 ) ויש ביקרות שהמנוע הוא שתיין של דלק.

בקשקאי אין ביקרות שלילות שמצאתי בארץ או בחו"ל.

בקשקאי מרווח הטיפולים הוא כל 30K קילומטר או שנה בספורטאז' כל 15K קילומטר או שנה. אני נוסע בממוצע 18K-20K בשנה ככה שבספורטאז' טיפולים כל 10 חודשים.

הביטוח בספורטאז' יקר יותר ב 500 שקל, ויש דרישה לאיתוראן.

האגרה השנתית זהה בשניהם.

עד היום, היה לי מספר רכבים של סוזוקי. הדבר הכי טוב שאני יכול לומר עליהם זה עניין האמינות והאחזקה, טיפולים זולים וכל עוד מטפלים בזמן אז רק תדלק וסע.

מבחינת טיב השירות של היבואן והסחירות - זה נעלם גדול, אז אם למישהו יש ניסיון אשמח לשמוע.

תודה רבה!

עריכה אחרונה על ידי eladl87
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה השוואה של מפרטים, בצע נסיעת מבחן ותהיה חכם יותר.

אני לא ממש התחברתי לקשקאי, הוא לא מספיק מרווח והמושב האחורי לא נוח, איכות החומרים בסיסית למדי, נוחות הנסיעה לא טובה ועם החישוקים הגדולים הוא בכלל מתפזר, בידוד הרעשים בינוני, תפקוד תיבת ההילוכים הססני והתנהגות הכביש בינונית עם זוויות גלגול גדולות ותגובות אגרסיביות מדי לשינוי כיוון מהירים. אבזור הנוחות לא רע, ולגבי אבזור הבטיחות אני חולק עלייך, אם בקרת סטייה אקטיבית תגרום לך לאותת בכל מעבר נתיב אז אני ממליץ בחום לבחור רכב שמצוייד בה.

הספורטאז' מרווח ונוח יותר, איכות החומרים עדיפה וגם התנהגות הכביש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה עושה השוואה של מפרטים, בצע נסיעת מבחן ותהיה חכם יותר.

אני לא ממש התחברתי לקשקאי, הוא לא מספיק מרווח והמושב האחורי לא נוח, איכות החומרים בסיסית למדי, נוחות הנסיעה לא טובה ועם החישוקים הגדולים הוא בכלל מתפזר, בידוד הרעשים בינוני, תפקוד תיבת ההילוכים הססני והתנהגות הכביש בינונית עם זוויות גלגול גדולות ותגובות אגרסיביות מדי לשינוי כיוון מהירים. אבזור הנוחות לא רע, ולגבי אבזור הבטיחות אני חולק עלייך, אם בקרת סטייה אקטיבית תגרום לך לאותת בכל מעבר נתיב אז אני ממליץ בחום לבחור רכב שמצוייד בה.

הספורטאז' מרווח ונוח יותר, איכות החומרים עדיפה וגם התנהגות הכביש.

אני אחרי נסיעת מבחן בשניהם, ואני חושב בדיוק הפוך ממך, הקשקאי הגיב טוב יותר, היה זריז יותר בתאוצות ביניים, ריכך בורות ומהמרות טוב יותר ובידוד הרעשים בנסיעה (כביש 5 מהירות של 100-120 קמ״ש) היה עדיף בקשקאי. הספורטאז׳ מרווח יותר ותנוחת הנסיעה גבוה יותר.

איכות החומרים משהו שלא ייחסתי לו הרבה תשומת לב, כנראה כי אני מגיע מסוזוקי אז הכל נראה איכותי מאוד . אצטרך לבקר שוב כדי לבחון את זה.

המושבים של TEKNA שונים ביחס לדגם שמוצג ברוב אולמות התצוגה ונסיעות המבחן וזה מאוד סובייקטיבי.

לגבי מערכת הבטיחות, האי איתותים קורה בעיקר בכבישים פתוחים וריקים בצפון הארץ, זה לא שיש לי בעיה עם המערכת הזאת וכן הייתי משנה את סגנון הנהיגה בגלל זה, אבל לטעמי, התראת רכב בשטח מת חשובה הרבה יותר.

אגב, חישוקי 19 יש בשני הדגמים האלו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מציע לבחון אטקה fr שמצויידת בכל האבזור שקיים. או טיגואן קומפורט שמרווח הרבה יותר אבל פחות מאובזר.

כמובן תלוי בהצעת הטרייד שתקבל.

c5 איירקרוס יתן לך את הכל (כח, מרווח פנים ותא מטען, אבזור ואחריות לחמש שנים) בדגם הבנזין המפואר. גם שם לא תתקשה לקבל מחירון על הסוזוקי ואולי אפילו עוד הנחה על ההפרש.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...