Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

כללי| תיקון רכב אחרי תאונה, טופס מוזר ועוד כמה דברים

שימו לב! השרשור הזה בן 1574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, לאחרונה עברתי תאונה בפעם הראשונה, הרכב בן שנה, חדש מהסוכנות.

נתנו לי ביס מאחורה ברמזור (ראו תמונה)

IMG-20191119-WA0050ע.jpg

יש לי ביטוח מקיף, וכן לגם לרכב פוגע, הנהגת מודה והכל בסדר.

עכשיו ככה, אני רוצה להכניס את הרכב למוסך הרשמי של הונדה, הם נתנו לשמאי הצעת מחיר, הוא סירב לאשר סרן ומתלה חדש, אלא רק משומש, בטענה שעלות התיקון תעקוף את ה60% משווי הרכב ואז זה כבר יהיה טוטאלוס הלכה למעשה. זרמתי איתו על סרן משומש. למרות שהבנתי שיש חוק שאומר שאם הרכב עוד לא בן שנתיים אז חייבים להשתמש בתיקון בחלקים מקוריים וחדשים.

רציתי להתחיל בעבודה ואז המוסך שלח לי את הטופס הזה לחתימה:

20191125_135139G.jpg

כל העסק נראה לי שיידי, מפנים אותי מהמוסך לשמאי ובחזרה, נראה לי תכנית ניצול של האזרח התמים.

חשוד? מקובל? אשמח לעזרה

עריכה אחרונה על ידי TKHJH95
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לפי הצילום נראה כי מדובר בנזק גדול ופגיעה בשלדה, הרכב לא יחזור להיות מה שהיה, ולעולם לא תוכל למכור אותו.

לדעתי אתה צריך לדרוש חלקים חדשים, הרכב יהיה אבדן מוחלט ותקבל את ערכו מהביטוח.

תתחדש.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עם נזק כזה גדול ופגיעה בשלדה, הרכב לא יחזור להיות מה שהיה, ולעולם לא תוכל למכור אותו.

קח את עצת השמאי והורד את הרכב מהכביש.

תתחדש.

השמאי טוען שאין פגיעה בשילדה, הרכב הפוגע סטה ימינה ברגע האחרון ונתן לי סוג של גילוח.

אני לא בונה על מכירה בעשור ומשהו הקרוב.

בכל אופן אחוזים גדולים משווי הרכב כבר הפסדתי עם קריעת הניילונים ושנה על הכביש. לא שווה לי להוסיף עכשיו עוד 20 ומשהו כדי לקנות חדש.

השאלה האם יש פה סוג של נוכלות?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך נהרס הסרן האחורי אם אין פגיעת שלדה?

אני הדיוט בנושא, אבל נראה לי שמורחים אותך. אולי יגדירו את זה כ"קצה שלדה". מעשית הרכב הזה יאבד הרבה מאד מערכו.

מי הפנה את השמאי אליך (או אותך לשמאי)?

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך נהרס הסרן האחורי אם אין פגיעת שלדה?

אני הדיוט בנושא, אבל נראה לי שמורחים אותך. אולי יגדירו את זה כ"קצה שלדה". מעשית הרכב הזה יאבד עשרות אחוזים מערכו.

מי הפנה את השמאי אליך (או אותך לשמאי)?

אין לי תשובה לעניין הסרן והשלדה, אני לא מבין בתחום. אני אומר את דבר השמאי.

בהתחלה הוא טען שהרכב טוטאלוס, אני הסברתי לו שאני חותר לתיקון, ושאלתי אם יש פגיעת שלדה, אמר שאין ושהוא גם יחתור לתיקון.

המוסך של הונדה הפנה את השמאי.

על פי ההסטוריה שלי איתם הם לא השה הכי תמים על המזבח...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם בביטוח יש לך סעיף של חדש כנגד חדש ואז אתה מקבל את מחיר הרכב לרכישה של חדש.

זה עדיף

כמובן אם אין לך את הסעיף הזה , דילמה , לו אני אתה הולך על טןטל לוס ומחפש כזה לרכישה יד שניה

חפש כאן את השמאי אלי אמרן

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תבדוק אם בביטוח יש לך סעיף של חדש כנגד חדש ואז אתה מקבל את מחיר הרכב לרכישה של חדש.

זה עדיף

כמובן אם אין לך את הסעיף הזה , דילמה , לו אני אתה הולך על טןטל לוס ומחפש כזה לרכישה יד שניה

חפש כאן את השמאי אלי אמרן

אין את הסעיף המדובר.

אני מנסה להימנע מטוטאלוס מכיוון שזה רכב נכה שנקנה עם הנחה במיסים.

אני לא בטוח מה זה אומר בפועל. אבל ע"פ הפוליסה אני אקבל את המחיר מחירון גם ללא מס.

ואם אני ארצה לקנות רכב עם הנחה במיסים שוב זה יהיה חייב להיות מן הסתם רכב חדש....

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מוסכים של הונדה שהם מוסכי הסדר, לפחות בביטוח שאני מבוטח בו. תבדוק אם גם בפוליסה שלך יש מוסכים בהסדר. בכל מקרה אם הנזק גדול אמנם זו דילמה אבל בהחלט ניראה שהמכה לא קלה בכלל. פח אחורי לא נפגע? רצפת תא מטען? אלו דברים שמורידים מהערך של הרכב ואם נפגעה קצה שלדה אתה תמכור את הרכב ב 30% מתחת למחירון במקרה הטוב...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברור שהוא חשוד,

בגלל זה כדאי לקחת חוות דעת נוספת של שמאי מטעמך, המוסך גם רוצה להרוויח אז מבחינתו לנפח את הצעת המחיר...אז מבחינתו שהתיקון יעלה כמה שיותר אפילו שיהיה קרוב ל 50% מערך הרכב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך מאד להכריז עד הרכב אובדן מוחלט.

בגלל מצבך המיוחד אתה יכול לרכוש רק חדש, ולכן חברת הביטוח של הפוגע תצטרך לשלם לך על רכישת רכב חדש, למרות שבפוליסה שלך לא מופיע חדש תמורת ישן.

אתה לא אשם בתאונה ואין שום סיבה שתנזק בגלל שאתה נכה.

ממליץ גם לפנות למחלקת הניידות בביטוח לאומי על מנת שיסייעו לך.

כמו כן זכותך לקבל רכב חלופי עד לקבלת הרכב החדש.

סקודה יטי 2.0 TDI 4x4 (נמכרה)

וולוו XC40 T3 Momentum

טויוטה יאריס קרוס הברידית

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כדאי לך מאד להכריז עד הרכב אובדן מוחלט.

בגלל מצבך המיוחד אתה יכול לרכוש רק חדש, ולכן חברת הביטוח של הפוגע תצטרך לשלם לך על רכישת רכב חדש, למרות שבפוליסה שלך לא מופיע חדש תמורת ישן.

אתה לא אשם בתאונה ואין שום סיבה שתנזק בגלל שאתה נכה.

ממליץ גם לפנות למחלקת הניידות בביטוח לאומי על מנת שיסייעו לך.

כמו כן זכותך לקבל רכב חלופי עד לקבלת הרכב החדש.

אתה בטוח שהביטוח אמור לבטח את חוסר הבטיחות של המבוטחת הפוגעת ולהבטיח לי מימון לרכב חדש? (סטגאדיש)

אני אפנה לביטוח לאומי.

מי אמור לדאוג לי לרכב חלופי?( אין לי בפוליסה, מסתבר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1574 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...