Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ארגון לתת

ts1
שימו לב! השרשור הזה בן 1606 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אהלן חברים ,

שאלה מעט מוזרה אבל אשמח לשמוע ממשהו שיודע ממכרים שמתנדבים בארגון האם הארגון באמת עוזר לאנשים שאין ביכולתם לפרנס עצמם,

או שהארגון מושחת כמו רוב הארגונים ולוקחים שם כספים לכיס או נותנים אותם לאנשים שיקחו את הכסף ויהמרו\ישתמשו במקום לקנות אוכל לילדים שלהם?

השאלה נובעת מרצון לתרום אבל למטרה הנכונה וכואב לי מאוד אם הכסף בעצם "ישרף" וילך למטרה לא טובה.

אשמח לשמוע כמובן על ארגון אחר אם אתם מכירים שכן עושה את הנ"ל.

תודה!

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

השאלה שלך טעונה, משום ששירבבת שם את המשפט "מושחת כמו רוב הארגונים" - וזה טעון הוכחה.

מה שאני כן יכול לומר לך זה -

אם נתעלם לרגע לגמרי משחיתות ונניח רק בשביל הדיון שהיא לא קיימת -

הוא שככל שהארגון גדול יותר, כך "שכבת הניהול" שלו גדולה יותר, ולמעשה לא מעט מהכסף הולך על... עצם קיומו של הארגון ולא ממש למטרת הקצה שלו.

אין לזה פיתרון של ממש. ככה זה. לארגונים גדולים יש גם יכולות *ביצוע* גדולות יותר, אבל יש לזה מחיר בדמות עלות הקיום העצמי.

אם זה ממש מפריע לך לתרום כספית (ואני לגמרי מבין את החשש) נסה לבדוק כיצד *אתה* יכול לתרום מזמנך (ולא מכספך) באיזו שהיא מסגרת.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, לא מסכים.

לתת הוא דוגמא טובה לארגון גדול מאוד שפחות מ 6% מהמחזור הולך על מנגנון. לעומתו יש גופים שמגיעים לעשרות רבות של אחוזים (הרבה מעל ל 50%) וזה כבר לא סביר.

זה מתחיל מ דברים הכי פשוטים כמו הטלפנית שעובדת (דרך הקבלן שמעשיק אותה) על עשרות אחוזים במקום להישען על מוקד מתנדבים, דרך משכורות גבוהות ועד אבטלה סמוייה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, בדיוק כמו שנהג לילה כתב , העניין הוא שהארגון יהיה עם 0 מטרות רווח כמו שארגון לתת מציגים את עצמם וכמובן שאין מנוס מהוצאת כסף עבור שירותים חיצוניים שארגון לתת בעצמו נאלץ לשכור. אין לי שום בעיה שאחוז מסויים מהתרומה ילך למנגנון תפעולי של החברה זה מובן , אבל שלא ילך למשכורת של המנהל לדוגמא.

נהג לילה , האמת שעיינתי מעט בדוחות , אבל כמו ישראלי אמיתי אני לא יודע אם ניתן להאמין להם.

תודה חברים !

זה שאתה אוהב את זה, לא אומר שאתה טוב בזה .

אם תשקיע בזה מספיק זמן תהיה מצויין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדוחות מבוקרים על ידי רואה חשבון. אתה יכול להאמים להם.

וכדי לעשות קצת סדר במונחים, מלכ"ר (מוסד ללא כוונות רווח) יכול להרויח והרבה, יכול לחלק משכורות שמנות ויכול להיות לא יעיל. הדבר היחיד שאסור לו זה לחלק דיוידנדים (ואז מושכים את הכסף בצורת משכורות).

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האנס, לא מסכים.

לתת הוא דוגמא טובה לארגון גדול מאוד שפחות מ 6% מהמחזור הולך על מנגנון.

שים לב, בכוונה לא רשמתי שום שם של ארגון.

6% זה יפה מאוד. בלי סרקזם.

אגב, באופן אבסורדי אך צפוי, השחיתות בעמותות השייכות למגזרים מסוימים (כל מיני חגיגות בשנות ה-90) הובילה להקשחה בתנאים, וכדי לעמוד כיום בתנאים כל ארגון, קטן ככל שיהיה, נדרש לטפסת מסודרת על גבול המייגעת עם רו"ח צמוד. זאת השקעה גדולה של זמן וכסף שמקשה דווקא על הארגונים הקטנים.

עריכה אחרונה על ידי hans

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדכ בחגים אני מתנדב בבתי תמחוי בעיר שבה עובד.

ארגון לתת פורק אצלנו כל פעם טונות של מזון.

עובדים כמו חמורים לארוז את החבילות מזון לנזקקים.

בגמר העבודה זה מכה בי כל פעם מחדש...זה מתחיל בבודדים ונגמר בעשרות רבות מאוד של נזקקים שעומדים בחוץ ומחכים לחבילות.

מכל הגילאים מינים ועדות.

יוצא החוצה, כאוב פיסית ועצוב למראה כמות הנזקקים בחברה שלנו, משפיל מבט כי פשוט לא נעים לי ועובר דרכם ממהר לרכב עד הפעם הבאה...

אחד הארגונים היותר חשובים בארצנו.

שתמיד תהיה בצד שנותן!

אצלי באוטו, יש חצי סיבוב...ששומעים רדיו בלי המצבר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני לא מסוגל להתנדב בארגון שמחלק ככה עם תור שאנשים באים לקחת. לא יכול לראות את ההשפלה בעיניים שלהם ועוד יותר לא יכול לראות את אלה שכבר הגיעו לשלב היאוש שאחרי הבושה. זה פשוט הורג אותי ועולה לי בריאות.

בגלל זה אני מתנדב בארגון שמחלק סלים הביתה. אנחנו משאירים ליד הדלת, מצלצלים ובורחים בלי לראות את המקבל ובלי שהוא רואה אותנו.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...