Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1290 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בטרם גילה ניוטון את כוח המשיכה לא היה כל הגיון והסבר מדעי לכך שהעולם הוא כדורי ומאוכלס בבני אדם, בעלי חיים, טבע וצומח שבצידו האחד עומדים בני אדם כשראשיהם מעלה ורגליהם מטה ובצידו האחר של הכדור עומדות בריות כשראשיהן למטה ורגליהן למעלה, ואינן נופלות ממנו. והנה בזוהר הקדוש (ויקרא דף י, א), אשר נכתב לפני אלפי שנים, נכתבו הדברים הבאים, כאשר הזוהר מציין שהדברים מצוטטים מספר אשר נכתב עוד קודם לכן על ידי רב המנונא סבא:

''כל ישובא מתגלגלא בעיגולא ככדור (כל הישוב - כלומר, העולם והאנושות שעליו - מתגלגל בעיגול ככדור) אלין לתתא ואלין לעילא (אלה - כלומר, חלקם - מתגוררים למטה, בתחתית הכדור ואלה למעלה) וכל אינון בריין משניין בחזווייהו משנויא דאוירא, כפום כל אתר ואתר, וקיימין בקיומייהו כשאר בני נשא. (וכל אלה הבריות - המתגוררים בחלקים השונים של הכדור - שונים בחזותם - בצבעם, בקלסתר פניהם, וכדומה, - מחמת שינוי מזג האויר, כפי מזג האויר של כל מקום ומקום. אולם עומדים הם כשאר בני אדם). ועל דא אית אתר בישובא (ועל כן יש מקום בעולם) כד נהיר לאלין, חשיך לאלין. לאלין יממא, ולאלין לליא. (כאשר אור לאֵלֶּה, חושך לאלה. לאלה יום, ולאלה לילה) ואית אתר דכוליה יממא, ולא אישתכח ביה ליליא בר בשעתא חדא זעירא. (ויש מקום בעולם שמואר תמיד ולא יימצא בו לילה אלא זמן מועט) וכו'. דהכי כתיב (שכך כתוב) אודך על כי נוראות נפליתי נפלאים מעשיך (תהילים קלט) ורזא דא איתמסר למאריהון דחכמתא (וסוד זה נמסר לבעלי החכמה - חכמת התורה)'.'

בקטע קצר וקולע זה של הזוהר הקדוש נכללות מספר ידיעות נכבדות:

• העולם בנוי בצורת כדור ולא כפי שסברה האנושות באותה תקופה שהעולם בצורת משטח - כבר אמרנו שהעובדה שהעולם כדור ולא שטוח היתה ידועה אז וגם חישבו את היקפו כבר במאה השלישית לפני הספירה. נקסט.
  • כוח המשיכה פועל באופן שווה, כך שלא רק בחציו העליון של הכדור מתגוררים בני אדם אלא אף בחציו התחתון - זו לגמרי פרשנות שלך, לא מופיעה המילה כוח ולא משיכה. לא מוסבר איך הוא עובד ואף אחד בזוהר לא ידע כמה זמן יקח לכדור שנורה במהירות 100 קמ"ש למעלה לרדת למטה, ולא איפה ינחת כדור תותח שנורה בזוית 60 מעלות ובמהירות של 30 קמ"ש. אלא אם תוכיח אחרת כמובן.
  • על אף הדמיון בצורת בני האדם ובמצבם שבשני חלקי הכדור, קיימת שונות המבדילה ביניהם: חזות פניהם וצבעם המשתנים ממקום למקום. הסיבה לשוני בין בני האדם נובעת כתוצאה מהבדלי אקלים ומזג אויר - הבדלים בין בני האדם ידוע לחלוטין בתקופה ההיא. מחמת מזג האויר תוספת שלך.
  • בחלק מן העולם, כאשר לאלה יום לאלה לילה ולהיפך - מקבל, אבל היה ידוע גם במקורות אחרים
  • וישנו מקום בעולם שמואר תקופה ארוכה וחשוך זמן קצר - מקבל, צריך לבדוק מה מקורות אחרים מהתקופה אומרים על העניין

בזוהר הקדוש [שהוא חלק מהתורה שבעל פה] מפורש בפרשת ויקרא [דף י עמוד א] שהיום והלילה על כדור הארץ נוצרים כתוצאה מכך שכדור הארץ סובב על צירו אל מול השמש, ולא כפי שהיה מקובל בזמנים קדומים שהשמש וכוכבי השמים רצים במהירות נוראית להקיף את כדור הארץ מדי יום ביומו.

וְכֻלְּהוּ רְקִיעִין, אִלֵּין עַל אִלֵּין כְּגִלְדֵּי בְּצָלִים, אִלֵּין לְתַתָּא, וְאִלֵּין לְעֵילָּא. וְכָל רְקִיעָא וּרְקִיעָא, אַזְלָא וְרַעֲשָׁא מֵאֵימָתָא דְּמָארֵיהוֹן. עַל פּוּמֵיהּ נַטְלִין, וְעַל פּוּמֵיהּ קַיְימִין. וְעֵילָּא מְכֻּלְּהוּ קוּדְשָׁא בְּרִיךְ הוּא, דְּנָטִיל כֹּלָּא בְּחֵילֵיהּ וְתוּקְפֵּיהּ. כְּגַוְונָא דָּא שִׁבְעָה אֲרָצוֹת לְתַתָּא, וְכֻלְּהוּ בְּיִשּׁוּבָא בַּר (דף י' ע''א) דְּאִלֵּין עִלָּאִין וְאִלֵּין תַּתָּאִין. וְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל עִלָּאָה מִכֹּלָּא, וִיְרוּשָׁלַ ם עִלָּאָה מִכָּל יִשׁוּבָא.

וְכָל הָרְקִיעִים אֵלּוּ עַל אֵלּוּ כְּגִלְדֵי בְצָלִים, אֵלּוּ לְמַטָּה וְאֵלּוּ לְמַעְלָה. וְכָל רָקִיעַ וְרָקִיעַ הוֹלֵךְ וְרוֹעֵשׁ מֵאֵימַת רִבּוֹנָם. עַל פִּיו נוֹסְעִים, וְעַל פִּיו עוֹמְדִים. וּמֵעַל לְכֻלָּם הַקָּדוֹשׁ בָּרוּךְ הוּא שֶׁנּוֹשֵׂא הַכֹּל בְּחֵילוֹ וְתָקְפּוֹ. כְּמוֹ כֵן שֶׁבַע אֲרָצוֹת לְמַטָּה, וְכֻלָּם בְּיִשּׁוּב, פְּרָט שֶׁאֵלֶּה עֶלְיוֹנִים וְאֵלֶּה תַחְתּוֹנִים. וְאֶרֶץ יִשְׂרָאֵל עֶלְיוֹנָה מֵהַכֹּל, וִירוּשָׁלַיִם עֶלְיוֹנָה מִכָּל יִשּׁוּב.

קראתי חמש פעמים ולא הבנתי איך אפשר להבין שכדור הארץ מסתובב סביב השמש.

7 ארצות למטה, נניח ושבע יבשות.

מה זה וכולם בישוב? אנטרטיקה לא מיושבת...

כן הבנתי ארץ ישראל עליונה מהכל, וירושלים עליונה מכל ישוב.

גיאוגרפית זה כמובן לא נכון, אז אני מבין שפה פתאום עברנו למטאפורות?

יֹּ֣אמֶר אֱלֹהִ֗ים יִקָּו֨וּ הַמַּ֜יִם מִתַּ֤חַת הַשָּׁמַ֙יִם֙ אֶל־מָק֣וֹם אֶחָ֔ד וְתֵרָאֶ֖ה הַיַּבָּשָׁ֑ה וַֽיְהִי־כֵֽן: (בראשית פרק א פסוק ט

בפסוק זה מתוארת גם את היווצרותה של יבשה אחת לפני פיצולה ל7.

וגם כתוב שהמים נקוו למקום אחד, אבל כידוע יש מספר מקווי מים שונים בעולם ללא קשר ביניהם.

וכמובן, איפה מצוין זמן? אולי זה דווקא אחרי?

לגבי הזוהר,

התעלמת מכמה דברים,

1. כתבת שאין הזכרה לסיבוב כדוה''א סביב צירו,

כתוב שם כך-

כל העולם מתגלגל ככדור, - ולא רק העולם הוא כדור -

ומיד אח''כ כתוב - ולכן לאלו יום ולאלו לילה באותה השעה,

אם העולם קבוע על עומדו, לא כדוריותו או גלגולו גורמים לשינוי היום והלילה באיזורי זמן שונים!

כתבתי גם ללוקו, אלו מסקנות שבדיעבד.

2. מקומות ישוב שבהם השמש זורחת מספר שעות מועט ביום,

דבר שנגרם עקב נטיית כדור הארץ על צידו,

מי בדיוק ידע את זה לפני 1700 שנה?!

אף אחד כנראה, אבל איפה כתובה הסיבה בזוהר? אתה כתבת שזה נגרם עקב נטיית ציר כדור הארץ, אבל למה הם לא כתבו...

3. התעלמת גם מכך שנגרמים שינויים בבני האדם עקב שינוי האקלים..

לא הזכרתם עד עכשיו...

עריכה-

דבר קטן נוסף,

יש במקורות אזכור לכך שבתורה עצמה מונח כל הידע האנושי אך בדרכים מרומזות שאין בידי האדם

להשיג אותם, לפחות במידה גדולה מהם,

דבר זה כמובן הוא בלתי ניתן להוכחה כל עוד שלא נציג את הידע הזה,

לכן מי שמאמין יאמין, ומי שלא לא,

אני לא מבקש לשכנע אותך בזה, רק אני אומר שכוונתי למעלה היא שחז''ל לא ידעו את כל הידע המדעי של היום, ולמיטב ידיעתי אים אף רב שאומר כך על חז''ל, יתכן והתבלבלת בין התורה לחז''ל.

למרות שאני לא מוצא את החוכמה שהובטחה בזוהר, אני זורם איתכם.

מה לגבי התופעה הידועה בשם חשמל במקורות?

מה לגבי איזה התייחסות לתורת היחסות של איינשטיין במקורות?

מה עם איזו נבואה קטנה לעתיד שתשתיק את הספקנים כמוני?

נ.ב

לוקו שתדע, ההערכות מדברות על 10 בחזקת בין 22 ל 24 כוכבים.

זה בין פי 10,000 לבין פי 1,000,000 ממה שכתבת.

אני יודע... אתה הולך להגיד שמדובר על רגע הבריאה...

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת דבריך:

דרושים יהודים עם רכב צמוד ואמונה בישוע .

לפרטים בפרטי.

תנאים מעולים למתאימים שכר מינימום + בונוסים על כל יהודי שתביאו, הדרכה תינתן במקום.

הייתה להרים להנחתה, שהרי יהודי שמאמין בישוע זה אוקסימורון.

ופתאום מתגלה לנו שאתה מטיף גדול לכיוון השני, עוד תתחיל להחזיר לנו אנשים (ונשים) בתשובה... ובשבתות יהיה כאן עצוב ושקט ללא הודעות.

ההתססה לטובה וכמאמר הגיבור "מעז יצא מתוק"

ו...

אתה אדם קשה, עד שהקב"ה לא יעשה לך "קוקו" מאחורי איזה עץ לא תרגע.

בסדר, אני אדאג לזה גם.

לי הוא עושה "קוקו" כל רגע, רק צריך להסתכל ולהקשיב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

מי שלא מאמין, גם אם ינחתו לו מלאכים על הראש הוא לא יאמין.

אם המשיח לא יגיע עד יום מותנו I'll see you in the other side gents

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פתיחת דבריך:

הייתה להרים להנחתה, שהרי יהודי שמאמין בישוע זה אוקסימורון.

ופתאום מתגלה לנו שאתה מטיף גדול לכיוון השני, עוד תתחיל להחזיר לנו אנשים (ונשים) בתשובה... ובשבתות יהיה כאן עצוב ושקט ללא הודעות.

ההתססה לטובה וכמאמר הגיבור "מעז יצא מתוק"

ו...

לי הוא עושה "קוקו" כל רגע, רק צריך להסתכל ולהקשיב.

יפה אמרת.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מי שלא מאמין, גם אם ינחתו לו מלאכים על הראש הוא לא יאמין.

אני לא דואג. זה לא יקרה.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה אדם קשה, עד שהקב"ה לא יעשה לך "קוקו" מאחורי איזה עץ לא תרגע.

בסדר, אני אדאג לזה גם.

בוקר טוב לקהל הקדוש.

למה קשה? כי אני מתעקש על הפרארי שהבטחתם לי ואתם מביאים לי דאצ'יה לוגאן מהשכרה עם 200,000 ק"מ :) ?

כשזה מגיע למדע והנדסה, הייתי מציע לך לבדוק את הרבנים כמו שאתה בודק אוטו במגרש בנתניה.

אבל, אתם אומרים שיש בתורה את כל הידע, אני זורם. הנה חיברתי שאלון קטן שמומחים בתורה בוודאי יפתרו בקלות.

מותר חומר פתוח ומותר חבר טלפוני.

1. למה לגבר יש פטמות?

2. איפה נמצאים לוחות הברית, מי הבא שיגלה אותם ובאיזה שנה?

3. מי יהיה ראש ממשלת ישראל בשנת 2030?

4. מי יהיה נשיא ארה"ב בשנת 2034?

5. מתי ואיפה תתרחש רעידת האדמה הבאה בעולם (מעל 7 בסולם ריכטר)?

6. מה תהיה שנת מותו של נשיא סוריה אסאד?

7. מה תהיה שנת מותו של נשיא טורקיה ארדואן?

8. האם יש חיים על כוכבים אחרים, אם כן איפה ומתי הם יתגלו?

9. האם בן אדם חי ינחת על מאדים, אם כן באיזו שנה?

10. איפה וולדו?

waldo.jpeg

*שאלת בונוס=ניקוד כפול:

11. מה המספרים הזוכים בלוטו?

ועכשיו עצה ידידודית אמיתית בלי ציניות.

אם אתה רוצה לעניין אנשים בתורה ולגרום לאנשים לאהוב את הדברים הטובים שבה - רד מהצד המדעי.

אתה יורה לעצמך ברגל.

זה לא מחזיק מים והמדע משאיר לתורה אבק.

יאללה, פרנוסה

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גולש, למה אתה שואל שאלות קשות?

תבקש איזו תחזית לפוליטיקה הישראלית ב-24 השעות הקרובות. וכאן יש לדת לא מעט השפעה. כבר הזכרתי את האינטרסים של הרבנים (ובמקומות אחרים המקבילים להם בדת המקומית).

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לקהל הקדוש.

למה קשה? כי אני מתעקש על הפרארי שהבטחתם לי ואתם מביאים לי דאצ'יה לוגאן מהשכרה עם 200,000 ק"מ :) ?

כשזה מגיע למדע והנדסה, הייתי מציע לך לבדוק את הרבנים כמו שאתה בודק אוטו במגרש בנתניה.

אבל, אתם אומרים שיש בתורה את כל הידע, אני זורם. הנה חיברתי שאלון קטן שמומחים בתורה בוודאי יפתרו בקלות.

1. למה לגבר יש פטמות? שלא יהיה משעמם.

2. איפה נמצאים לוחות הברית, מי הבא שיגלה אותם ובאיזה שנה? בכדור הארץ, אידיאנה ג'ונס ג'וניור, מתי שהוא בעתיד.

3. מי יהיה ראש ממשלת ישראל בשנת 2030? נתניהו, מה לא?

4. מי יהיה נשיא ארה"ב בשנת 2034? טראמפ, מה לא?

5. מתי ואיפה תתרחש רעידת האדמה הבאה בעולם (מעל 7 בסולם ריכטר)? האדמה רועדת תחתי כאשר אני מספר לגברת על תקלה ברכב.

6. מה תהיה שנת מותו של נשיא סוריה אסאד? ב"ה עוד השנה.

7. מה תהיה שנת מותו של נשיא טורקיה ארדואן? ראה תשובה בשאלה מס' 6.

8. האם יש חיים על כוכבים אחרים, אם כן איפה ומתי הם יתגלו? לא.

9. האם בן אדם חי ינחת על מאדים, אם כן באיזו שנה? נחתו כבר (תשאל את מארק וואטני)

10. איפה וולדו? מי זה?

[ATTACH=CONFIG]525509[/ATTACH]

*שאלת בונוס=ניקוד כפול:

11. מה המספרים הזוכים בלוטו? תשאל את עירית ענבי

אם אתה רוצה לעניין אנשים בתורה ולגרום לאנשים לאהוב את הדברים הטובים שבה - רד מהצד המדעי.

אתה יורה לעצמך ברגל.

אין ספק, הצחקת את רבי [emoji23]

יאללה, פרנוסה

בס"ד

כמעט שכחתי [emoji115]

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב לקהל הקדוש.

1. למה לגבר יש פטמות?

2. איפה נמצאים לוחות הברית, מי הבא שיגלה אותם ובאיזה שנה?

3. מי יהיה ראש ממשלת ישראל בשנת 2030?

4. מי יהיה נשיא ארה"ב בשנת 2034?

5. מתי ואיפה תתרחש רעידת האדמה הבאה בעולם (מעל 7 בסולם ריכטר)?

6. מה תהיה שנת מותו של נשיא סוריה אסאד?

7. מה תהיה שנת מותו של נשיא טורקיה ארדואן?

8. האם יש חיים על כוכבים אחרים, אם כן איפה ומתי הם יתגלו?

9. האם בן אדם חי ינחת על מאדים, אם כן באיזו שנה?

10. איפה וולדו?

[ATTACH=CONFIG]525509[/ATTACH]

*שאלת בונוס=ניקוד כפול:

11. מה המספרים הזוכים בלוטו?

אתה יורה לעצמך ברגל.

יאללה, פרנוסה

תקדיש שעה ביום ללימוד תורה בתענית דיבור ואני מבטיח לך שתקבל תשובות לא רק לשאלות ששאלת אלא גם לכאלו שלא חשבת עליהם.

בעזרת השם עד סוף שנת תש"פ אתה וספריאל תתחילו ללמוד משניות יחד רק תשמור על סבלנות.

עכשיו שאלה לי אלייך:

כמה תנאים צריכים להתקיים בו זמנית בכל רגע ורגע בכדי שכדוה"א יתקיים?

עריכה:

הלכתי לשירותים ולא היה לי נעים לכתוב משם, אמשיך כעת.

אתה לא חייב לענות על השאלה שלי. אבל רק אסביר לך משהו שכבר הסברתי מוקדם יותר.

בשום אופן המדע לא משאיר אבק לתורה, המדע רק מאשש את הידיעה ששום דבר לא אקראי והכל מתוכנן.

פשוט יש מחקרים, יש את נאסא, יש גופים רבים שהשקיעו כל חייהם בכדי לבסס ידיעה מסויימת וכל עוד הם מספקים 'ראיות' הכסף ממשיך לזרום אליהם.

למשל תאוריית מוצא האדם מהקוף, הרעיון הזה יותר חלול מעץ אכול טרמיטים ויש עדיין כל כך הרבה חורים בעלילה הזו, אבל בעלי אינטרס ממשיכים להאכיל את הלוקש הזה.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תשמע, אם אבזבז את זמני על משניות מתי יהיה לי זמן להגיב בקארספורום? כאן אני לפחות מנסה לסייע לאנשים בענייני המאה ה-21, ולא לדון בצרות של ימי בית שני.

דוגרי, לוקו, נראה לי שאיזה מחזיר בתשובה תפס אותך ומנצל אותך. אני מקווה שאתה לא משלם לו על חשבון ילדיך.

עריכה אחרונה על ידי sperial

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למשל תאוריית מוצא האדם מהקוף, הרעיון הזה יותר חלול מעץ אכול טרמיטים ויש עדיין כל כך הרבה חורים בעלילה הזו, אבל בעלי אינטרס ממשיכים להאכיל את הלוקש הזה.

אם זה חלול, איך אתה קורא לסיפור מגניב על גוש אפר שהפך לבן אדם? ואחרי זה חתיכת עצם (צלע) שהפכה לאדם ממין אחר?

יום טוב גם לך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הילדים שלי לומדים בבתי ספר חילוניים מודרניים ומקבלים חינוך יהודי מסורתי בבית ויודעים לשלב בין השניים, להאמין בקב"ה ועדיין להיות פרגמטיים וללמוד מהזולת.

הגאווה שלך מרשה לקרוא לזולת "נבער", "חסר בטחון" ולפקפק באבהות וחיי המשפחה שפלוני מקיים.

ממה זה נובע?

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...