Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1289 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איך אפשר לטעון שלוח השנה העברי מדוייק ובכלל מה שכתוב בכתבים היהודיים נכון, בעוד ע"פ התורה העולם קיים פחות מ 6000 שנה.

בו בזמן הכלים של המדע המודרני יודעים לתארך ממצאים של שלדי אדם ובע"ח. מצאובמקומות שונים בעולם שלדים בני עשרות אלפי שנים. מצאו גם ממצאים גיאולוגים בני מאות אלפי שנים.

המדע המודרני מתארך את גיל כדוה'א בכ-4 מיליארד שנים ואת היקום בכ- 15 מיליארד שנים. גם אם זה לא מדוייק לחלוטין, יש פער של כמה סדרי גודל בין הידע המדעי ובין הכתבים היהודיים. אם טענה בסיסת ביהדות שנחשבת שאמת צרופה, לא נכונה, איך ניתן להתבסס על שאר הטענות?

כן, ואני מכיר את הטענה המופרכת של רבנים שמנסים להתמודד עם הפער שטוענים ש"היקום נולד עם גיל".

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך אמר ריקי ג׳רוייס לסטיבן קולבר: "אתה אתאיסט רק ממש טיפה פחות ממני". צדק.

יש בערך 3000 אלים בעולם.

אדם מאמין רק באחד. שולל 2999.

אדם שולל 2999 אלים, אני שולל רק אחד יותר ממנו. הןא אתאיסט כמעט כמוני, לרמת 99 אחוז.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממה שאני מבין, הכותבים בשרשור מתחלקים ל 2:

כאלו המאמינים שהיקום נוצר כתוצאה מאיזושהי התרחשות טבעית (מפץ גדול או משהו דומה)

כאלו המאמינים שהיקום נברא על ידי בורא כל יכול.

האמת, שני ההסברים נראים לי לוגיים באותה מידה.

לגבי היהדות (או כל דת אחרת):

אני מבין שזאת דרך חיים שנוצרה על ידי המאמינים בבורא כל יכול, תכליתה היא לכוון את האנשים לפעול בצורה המקובלת עליו.

דוגמא מהיהדות: אכילת מאכלים מסויימים מפריע לאותו בורא ולכן ישנם חוקים בעניין, לי זה נשמע מאוד קטנוני וקשה לי להאמין שבורא כל יכול אכן מתעסק בזוטות כאלו.

קיימות אינסוף דוגמאות, גם מהיהדות וגם מדתות אחרות, לכן לי אישית קשה מאוד להתחבר לדת (כלשהי) למרות שאיני שולל את האפשרות שקיים בורא כל יכול.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ראשית אני לא סבור שאלו הם שני קבוצות החלוקה של האנשים. נהפוך הוא.

דווקא קיומו של המפץ הגדול או מה שלא יהיה הוא מהווה הוכחה לכך שליקום יש ראשית/התחלה/בריאה.

אלו הטוענים שהיה מפץ גדול גילו זאת רק ב50 השנים האחרונות עד אז היו בטוחים שהיקום תמיד היה קיים, התורה טוענת שהיקום נברא מאז ומתמיד.

המושג תופעה טבעית לא מסתדר כל כך כי מבחינתנו הייתה נקודה בה נוצרו הזמן החומר והמרחב ובשום אופן לא נוצרו מעצמם.

אחד הגולשים הביא כאן לפני כמה דפים קישור לתופעת הצמצום.

אי אפשר (לדעתי) לייחס לאבולוציה הסבר כמו

"תשמע, מדובר בתהליך של מיליוני שנים...ברור שזה הגיוני זה נקרא הברירה הטבעית".

לי אין בעיה עם אבולציה, אני מאמין באבולוציה, אבל לא באבולוציה שמיצור x יתפתח יצור @, אני מקבל אבולוציה שאדם/בע"ח קיבל סל כלים לחיות בעולם הזה, ולשנות צבע עורו בהתאם למקום הוא חי בו או צבע עיניו וכו'.

תיקח מיליוני שנים וכמה תהליכים טבעיים שאתה רוצה אני לא מאמין שתצליח ליצור כוס חד פעמית ובטח שלא זבוב.

לגבי קטנוניות לדברי מאכל...תראה, זה קצת יותר מורכב ממה שזה נשמע לך.

אם נלך לפי הכתובים אז האדם אמור להיות צמחוני...

הרי ממה ניזון האדם הראשון?

כתוב בבראשית, תקרא.

הבעיה התחילה כשהאדם ביקש לאכול בשר, אי אז החל כל ה"בלאגן" בכל הקשור לאילו חיות מותרות לאכילה ואילו נחשבות טמאות ונכנסים לעניין שחיטה וכד' , אבל כל הרעיון מאחורי זה זו רק מפני שבתפיסה היהודית מה שאתה אוכל הופך להיות חלק ממך ויכול ומשפיע על נפשך.

על פי התפיסה המשחיסטית שכשיבוא המשיח כל בני האדם יהיו צמחוניים אז לא תהיה בעיה.

לגבי גיל העולם זה לא נכון. בשום מקום בתורה לא מצויין גיל העולם, מה שסופרים זהו גילו של האדם הראשון, בעצם זה מה שאתה חוגג בראש השנה...את הולדת האדם הראשון.

ע"פ גישה קבליסטית העולם נברא 6 ימים לפני בריאתו של האדם הראשון אך אין שום ביאור לגבי מה אורכו של יום(יש מספר רמזים אבל התורה לא עוסקת בזה) לכן מתייחסים אל הימים כאל "שלבים".

אחח...הדתיים האלה יודעים לסובב הכל, אה?...

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לי אין בעיה עם אבולציה, אני מאמין באבולוציה, אבל לא באבולוציה שמיצור x יתפתח יצור @, אני מקבל אבולוציה שאדם/בע"ח קיבל סל כלים לחיות בעולם הזה, ולשנות צבע עורו בהתאם למקום הוא חי בו או צבע עיניו וכו'.

תיקח מיליוני שנים וכמה תהליכים טבעיים שאתה רוצה אני לא מאמין שתצליח ליצור כוס חד פעמית ובטח שלא זבוב.

תודה שהמחשת לי את מה שכתבתי מקודם :

אפשר להבין את האבולוציה ועדיין להיות בנאדם מאמין.

אני אישית בחרתי שלא, אבל אני עדיין מכבד אנשים שכן בוחרים להאמין.

מה שאני פחות מכבד, זה אנשים שלא מבינים, בוחרים לא להבין כי זה מתנגש עם איזה אידיאל שהם בנו לעצמם, ולמרות שהם יודעים שהידע שלהם נע בין לא קיים למוגבל ביותר, במקום לשתוק , הם מדברים הרבה שטויות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום,

ראשית אני לא סבור שאלו הם שני קבוצות החלוקה של האנשים. נהפוך הוא.

דווקא קיומו של המפץ הגדול או מה שלא יהיה הוא מהווה הוכחה לכך שליקום יש ראשית/התחלה/בריאה.

אלו הטוענים שהיה מפץ גדול גילו זאת רק ב50 השנים האחרונות עד אז היו בטוחים שהיקום תמיד היה קיים, התורה טוענת שהיקום נברא מאז ומתמיד.

המושג תופעה טבעית לא מסתדר כל כך כי מבחינתנו הייתה נקודה בה נוצרו הזמן החומר והמרחב ובשום אופן לא נוצרו מעצמם.

אחד הגולשים הביא כאן לפני כמה דפים קישור לתופעת הצמצום.

אי אפשר (לדעתי) לייחס לאבולוציה הסבר כמו

"תשמע, מדובר בתהליך של מיליוני שנים...ברור שזה הגיוני זה נקרא הברירה הטבעית".

החלוקה ליצורים שונים או למינים שונים היא מלאכותית לגמרי, החלטה של מדענים מתחום האבולוציה והביולוגיה.

האם חתול וקרקל הם בני אותו מין? האם חתול ונמר הם בני אותו מין? האם כלב וזאב הם בני אותו מין? מה לגבי כלב ותן? נחש וקמטן? לוייתן וטונה?

מה אני בא להגיד בעצם? כל היצורים נמצאים על איזו שהיא סקאלה ובאמת אין קפיצה מקצה לקצה, אלא שינויים מזעריים כל דור.

כך מאב קדמון אחד נוצרים גם חתול וגם נמר אחרי 20 מיליון שנה. אם ניקח בחשבון 100 מיליון שנה, אז המרחק בין הצאצאים יגדל עוד יותר עד כדי שנגיד "הם לא מאותו המין".

כנראה שלא. באבולוציה טבעית לא ניתן לדעת מה תהיה התוצאה הסופית (שהיא בעצם לא סוף של שום דבר, רק עוד רגע בדרך אין סופית), אבל לחלוטין תהיה אבולוציה.

לגבי קטנוניות לדברי מאכל...תראה, זה קצת יותר מורכב ממה שזה נשמע לך.

אם נלך לפי הכתובים אז האדם אמור להיות צמחוני...

הרי ממה ניזון האדם הראשון?

כתוב בבראשית, תקרא.

הבעיה התחילה כשהאדם ביקש לאכול בשר, אי אז החל כל ה"בלאגן" בכל הקשור לאילו חיות מותרות לאכילה ואילו נחשבות טמאות ונכנסים לעניין שחיטה וכד' , אבל כל הרעיון מאחורי זה זו רק מפני שבתפיסה היהודית מה שאתה אוכל הופך להיות חלק ממך ויכול ומשפיע על נפשך.

על פי התפיסה המשחיסטית שכשיבוא המשיח כל בני האדם יהיו צמחוניים אז לא תהיה בעיה.

לגבי גיל העולם זה לא נכון. בשום מקום בתורה לא מצויין גיל העולם, מה שסופרים זהו גילו של האדם הראשון, בעצם זה מה שאתה חוגג בראש השנה...את הולדת האדם הראשון.

ע"פ גישה קבליסטית העולם נברא 6 ימים לפני בריאתו של האדם הראשון אך אין שום ביאור לגבי מה אורכו של יום(יש מספר רמזים אבל התורה לא עוסקת בזה) לכן מתייחסים אל הימים כאל "שלבים".

זה מה שטוענים היום אלו שרוצים להראות שהתורה והמדע מתואמים (הם לא).

ובכלל כשהתורה מתאימה למציאות ולמדע אז לוקחים אותה כפשט.

כשהיא לא מתאימה מדובר במטאפורה.

אחח...הדתיים האלה יודעים לסובב הכל, אה?...

צודק :)

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש קשר בין יצורים בוודאי, יש משפחות חתולים, משפחות דגים וכל מיני יצורים בעלי דנא ודמיון משותף.

אך שוב, כמו בטבלה שהבאתי בהודעה קודמת ניתן להסיק מכך שכל יצורי האדמה (חי,צומח,דומם) עשויים מאותם חומרים.

היכן הויכוח, או היכן חילוקי הדעות ביננו?

האם האדם הוא המשכו של קוף או האם הוא תוצר נפרד שעשוי בחלקו מחומר אלוקי.

אני טוען אפשרות ב' כי האדם ניחן בנשמה גבוהה חלק מאלוה.

לגבי הערתך האחרונה,

לא. הם טענו כך תמיד אבל תמיד רק שהיום הכלים המדעיים עוזרים לגשר את הפערים.

כי שוב, הבאתי דוגמה קטנה:

כל המדענים עד האחרון בהם טענו שהיקום תמיד היה קיים וזו הייתה הנחת היסוד שלהם.

התורה טענה מההתחלה שהעולם נברא .

המפץ הגדול עזר לאושש את הטענה הזו.

המדענים נתקעו עד היום בנקודה הסינגולרית אשר טמנה בתוכה את כל מרכיבי היקום בצפיפות אינסופית, ובאים המאמינים ואומרים "חביבי, מי יצר את מה שאתה קורא לו נקודה סינגולריות?"

לפני אלפי שנים חכמים טענו שלדומם יש נפש וחיות,

המדענים קראו להם פסיכים. היום אתה יודע שבכל חומר בטבע מורכב ממספר עצום של אטום ובהם אלקטרונים שחגים במהירות עצומה סביב הניוטרון.

אתה מבחינתך רואה כיסא, כי העיניים שלך מוגבלות אבל תאר לך שיכולת לראות את ההתרחשות של האלקטרונים והאטומים. הכל כאן אשליה אופטית.

דייבמוסטיינ:

לא מכובד להשתיק אנשים ולקבוע שאין להם ידיעות.

מנכל אוסם קרא לאחרונה לציבור שלם גמדים , אל תלך למחוזות האלו.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה שיש קשר בין יצורים בוודאי, יש משפחות חתולים, משפחות דגים וכל מיני יצורים בעלי דנא ודמיון משותף.

אתה טענת שיש אבולוציה אבל לא ניתן לעבור בין "מינים". איפה הגבול שלא ניתן לחצות? איפה מתחיל ונגמר המין או המשפחה?

דו חיים הוא דג או לא? דג עם רגליים הוא דג או לא? דג שמניק שייך לדגים או ליונקים?

אני פשוט טוען שההפרדה היא מלאכותית, כל היצורים על הסקאלה, וברגע שמקבלים את זה, המעבר בין מקומות רחוקים על הסקאלה אפשרי בהינתן הזמן המספיק.

אך שוב, כמו בטבלה שהבאתי בהודעה קודמת ניתן להסיק מכך שכל יצורי האדמה (חי,צומח,דומם) עשויים מאותם חומרים.

סליחה, איזו טבלה?

כי האדם ניחן בנשמה גבוהה חלק מאלוה.

מה זה אומר בשפת החילונים? לכלב יש או אין נשמה? ופרה? ולדולפין? ומה זאת "נשמה"?

לגבי הערתך האחרונה,

לא. הם טענו כך תמיד אבל תמיד רק שהיום הכלים המדעיים עוזרים לגשר את הפערים.

אני התכוונתי לטענה של אנשי הדת שיום בבריאת העולם הוא לא יום של 24 שעות אלא מיליוני שנים ולכן בעצם גיל היקום בתורה מתאים לגיל המדעי. כמו שכתבתי קודם,

כשהתורה מתאימה למציאות ולמדע אז לוקחים אותה כפשט.

כשהיא לא מתאימה מדובר במטאפורה.

כתבת שגיל האדם הראשון הוא קצת פחות מ 6000 שנים. אבל כבר נמצאו עצמות עתיקות בהרבה...

זה למשל קונפלקיט בין התורה לבין המדע.

איך זה מסתדר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היופי באבולוציה זה שלעתים ניתן לראות אותה מתרחשת מול עינינו. אז בוא תשמע למה זה לחלוטין מקרי: באנגליה היו פעם עשים בצבע לבן ושחור. השחורים כמעט נעלמו ואילו הבהירים שגשגו, כי הצבע שלהם היה מסווה אותם היטב על רקע עצים בהירים. החלה להתפתח מהפכה תעשייתית ועצים הפכו לשחומים מהפיח. פתאום ראו יירידה דרסטית בשגשוג עשים שחורים, שהעצים המפוחמים הסתירו אותם - ואילו הלבנים החלו להיטרף עד שכמעט נעלמו מן האזור לחלוטין. בהמשך, כשהחלו לתקן תקנות של זיהומים העצים חזרו לצבעם וכך גם העשים. אין פה שום כלים, אלא נטו צירוף מקרים. אם לא הייתה מהפכה תעשייתית, אז העשים השחורים היו נכחדים בסופו של דבר ואחרי מאות שנים לא היה דבר כזה.

דוגמה נוספת היא מהעולם שלנו. ניתוח קיסרי. בעבר, נשים עם אגן צר היו מתות בלידה יחד עם הילדים שלהן ולא מורישות את התכונה הגנטית לאגן צר. היום זה ממשיך לקרות, כי יש ניתוח קיסרי ואתה משריד את אותן נשים ואת התכונה "הנחותה" לאגן צר. ללא התקדמות הרפואה תוך כמה מאות שנים, סביר שלא היו יותר נשים עם אגן צר וכל הלידות היו תקינות (בקטע הזה). זו אבולוציה. מקרה אחד שבטעות יוצא מצב שהוא מהווה יתרון הישרדותי. הוא יישאר. כל השאר ייעלם. לא חסרות לכך דוגמאות בכל העולם הביולוגי. תהליך מקרי לחלוטין. כל היצורים החיים שנוצרו הם מפחמן, חמצן ופוספט שנפגשו ויצרו חומר תורשתי. זכותך להאמין שיש איזה כוח עליון שהפגיש את זה, אבל דוגמאות למקריות אינן חסרות. דוגמאות לכוח עליון - אין. אחת.

"you know how they are, they are babies, their mind is made up before anyone says anything."

South park, S23E07 PC babies.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

באמת אני לא מבין משהו, למה רק בכדור הארץ התפתחו צורות חיים ולא בשום מקום אחר?

ולא לספר סיפורים על שלא חקרו את כל הגלקסיות, פשוט אין חיים אחרים על כוכבים אחרים, מהיכן אני יודע?, אני לא, אבל, כמה שחיפשו/יחפשו לא מאמין שימצאו.

אפשר לתרץ ולספר סיפורים כאורך הגלות, אם מישהו חושב שכל זה(התפתחות צורות חיים על כדור הארץ) מקרי, בהחלט יש לו הסתכלות מעניינת על דברים.

יש לכלכך הרבה מינים יכולת השרדות מיוחדת שאני בכל אופן, לא רואה אופציה אחרת חוץ מקב"ה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

למה אתה חושב שאין חיים במקומות אחרים ביקום? יש הרבה קשיים טכניים באיתור חיים חוץ ארציים, והעובדה שעד כה הם לא התגלו ממש לא שוללת את קיומם. להפך, בעשורים האחרונים נמצאו הרבה ממצאים שרומזים לאפשרות של קיום חיים מחוץ לכדור הארץ.

וכל זאת במחשבה על חיים מבוססי כימיה דומה לזו שלנו. יתכן שיש חיים (מה ההגדרה?) המבוססים על כימיה אחרת שלגביהם עדיין אין לנו רמזים.

רוצה להזכיר לך שאת הגלקסיות שמחוץ לשביל החלב גילו רק לפני 100 שנה. כלומר, כבר קודם נראו "נבולות" (ערפיליות), אבל רק לפני כמאה שנה הגיעו להבנה שמדובר בגופים שמחוץ לשביל החלב. מאז התקדמנו לא מעט בהבנת היקום, אבל ברור שאנו רחוקים מאד מסוף הדרך.

.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

באמת אני לא מבין משהו, למה רק בכדור הארץ התפתחו צורות חיים ולא בשום מקום אחר?

ולא לספר סיפורים על שלא חקרו את כל הגלקסיות, פשוט אין חיים אחרים על כוכבים אחרים, מהיכן אני יודע?, אני לא, אבל, כמה שחיפשו/יחפשו לא מאמין שימצאו.

אפשר לתרץ ולספר סיפורים כאורך הגלות, אם מישהו חושב שכל זה(התפתחות צורות חיים על כדור הארץ) מקרי, בהחלט יש לו הסתכלות מעניינת על דברים.

יש לכלכך הרבה מינים יכולת השרדות מיוחדת שאני בכל אופן, לא רואה אופציה אחרת חוץ מקב"ה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

שאלה היפוטטית, אם ימצאו חיים על כוכב מרוחק, זה ישכנע אותך שאין בורא והתפתחות החיים היא מקרית?

או שתמצא הסבר למה זה בכל זאת כן מתיישב עם סיפור הבריאה?

נב

כתבת פסטור וחיסונים בגמרא, אהם אהם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...