Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

לפעילות מיסיונרית, ג'ון 3:16

locomotive
שימו לב! השרשור הזה בן 1294 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

איצי, שמעת פעם על intelligent design? זו בדיוק התאוריה שלך. דרך אגב, תאוריה שמקורה בנוצרים אדוקים. יפה שאתה מצטרף אליהם (מתאים לפוסט הפתיחה של הקטר).

אני חוזר על דבר שכתבתי קודם, ואדגיש אותו יותר: כל ההסתכלות על ההסתברות הסטטיסטית הזעירה ליצירת חיים והתפתחותם כפי שהתרחשה שגויה. המבט שמתואר במאמר (שאני חייב לומר, רפרפתי עליו, לא יותר מזה) היא המבט של מישהו לפני 4 מיליארד שנה, לפני שהחלו השלבים הראשונים של האבולוציה. כיום אנחנו 4 מיליארד שנה יותר מאוחר, ורואים את המצב אחרי כל אותם תהליכים. אז למרות שבתחילה ההסתברות היה זעירה כיום המצב הוא שההסתברות היא 1 עגול, יש חיים בצורה המוכרת לנו. האם יש חיים בכוכבי לכת אחרים? אפשר לחשב הסתברויות לפי שורה ארוכה של הנחות, כמובן שכל שינוי קטן באיזו הנחת יסוד יתפח במורד החישובים. מצד שני, מספר ה"עולמות" הפוטנציאליים עצום. אבל יש מגבלות לאמצעי התצפית, ובעם אנחנו לא כל כך יודעים מה לחפש, אז עניין החיים החוץ ארציים נותר כחידה.

לגבי חזרת עם ישראל לארץ ישראל במאה (פלוס) האחרונה - אשמח אם תביא מובאות ראויות לגבי ניבוי הארועים. אבל קודם לכן - לניבוי חורבן בית שני והגלות. ואני מתכוון לדברים ברורים, לא למלמולים באורקל מדלפי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איצי, קשה לי מאוד להתייחס לכל הטענות שהבאתם, התייחסתי לרובם.

עניתי בפירוט לציטוט שהבאת מספר הזוהר (ותרגמת יפה). דווקא אתה לא התייחסת לתשובה.

לגבי לוח השנה כתבת:

"התחלת לטעון טענות שאתה יודע שאין להם שחר, כמו מדוע החגים לא יוצאים באותו יום בשבוע לפי הלוח היהודי, בשעה שאתה יודע שגם ללוח המוסלמי והנוצרי אין החגים יוצאים באותו יום בשבוע."

אם הייתי חושב שאין בטענות שלי שחר לא הייתי כותב.

אני עדיין שואל אותך באמת ובתמים, בדיוק כמו שאת היממה מחלקים ל 24 חלקים שווים, היה ראוי שגם את השנה יחלקו לחלקים שווים. ביחוד אם יש מתכנן מאחורי החלוקה.

זה לא קורה על פי השנה היהודית.

וזה נכון, זה לא קורה במובהק גם אצל המוסלמים, וקורה אבל עם סטייה קטנה בנצרות. אז מה? אתה טוען לאכיפה בררנית עכשיו?

אני מצטט עוד שני משפטים מהתגובה שלך:

"בשאלה הראשונה שאלת מדוע לגבר יש פטמות,אם אני אענה לך שזה נוצר סתם אתה תעקם את האף ותאמר מדוע שיוצר מתכנן יצור משהו סתמי, ז''א אתה עצמך משתמש בלוגיקה של מתכנן - תכנון מדוייק,"

זאת טכניקה מקובלת בדיון/דיבייט - תן ליריב לבסס את טענתו ותראה שהיא מובילה לכשל לוגי.

אם תענה לי שזה נוצר סתם - אני באמת אשאל למה שהיוצר שאתה מתעקש עליו יעשה דבר כזה, ואם תענה שיש שימוש - אשאל אותך מה השימוש, כי פשוט אין.

הבאתי את שאר השאלות בתור חצי בדיחה, ברור לי לגמרי שאף אחד לא יכול לענות עליהם, לא המאמין האדוק והבקי בתורה ולא המדען.

פשוט המדען גם לא טען אף פעם שהוא יכול.

בכל מקרה, מותר גם לצחוק מדי פעם, גם על אחרים וגם על עצמנו. לא צריך להפוך כל דבר לרציני. סה"כ פורום רכב, לא החוג לתיאולוגיה.

נ.ב

אין לדעת אם אי פעם מישהו ישנה את דעתו דווקא בגלל הדיון הזה בפורום, לפעמים לוקח זמן לדברים לשקוע.

מי יודע, אולי עוד אחזור בתשובה (NOT) :)

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ברי

אם אני זוכר אתה כתבת לגבי חובת ההוכחה,

יש וויכוח פילוסופי בעניין הזה,

מפני שאם אני אתעקש ששולחן זה אין לו יוצר, ואתה תאמר שכן,

על מי יהיה מוטל חובת ההוכחה?

יתכן שעלי למרות שאני טוען לאי קיום מפני שאני הוא המשנה מתפיסת המציאוות הרגילה,

לכן יתכן שעל אתאיסטים להוכיח את דעתם שמשנה מתפיסת המציאות שלכל תוצר יש יוצר,

אבל בכל מקרה אני לא סמכתי על זה והבאתי הוכחות לשיטתי.

הבעיה בטיעון הזה היא שיוצא ממנו שכל דבר שטרם גובשה לו תאוריה מדעית יוכרז כנעשה על ידי כח עליון. מקווה שאתה מבין את הבעייתיות בהנחה הזאת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בפרשת השבוע "וישלח"

יעקב חוזר עם שתי נשותיו ושפחותיהן וכל אשר לו מחרן.

ועשיו מתקדם לעברו עם צבא 400 איש.

יעקב שולח מנחה ומתנות רבות באמצעות שליחים אל עשיו

בכדי לפייס אותו.

(למי שפספס את מאורעות הפרקים הקודמים- עשיו עצבני פצצות על יעקב כי זה גנב "לכאורה" את הבכורה)

ספויילר-

בסוף הם מתחבקים ומתנשקים.

בפרשה זו גם מתוארת החלפת שמו של יעקב לישראל

בעקבות ברכה שקיבל.

מידע בונוס-

בפרק זה גם מובאר מדוע אין אוכלים את גיד הנשה.

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לוקו, האם נהפכת לאדם דתי אדוק עם ציציות ?
בס"ד

אדוק.... מילה של פעם.

המינוח הנכון בלינגו הדתי היא: התחזקתה?

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגדיר את עצמי כיהודי. שומר על השבת וחגים, למרות שאשתי וילדיי לא בדיוק...

אני לובש ציצית תחת הבגדים, חובש כיפה, לא מתגלח בתער, אין לי טלפון כשר אבל הטלפון שלי די נקי ואיני משוטט באתרים לא ראויים.

מניח תפילין, קריאת שמע ומתפלל 18 לפחות פעם ביום, מברך על מזונות וברכות נהנין שונות.

עדיין שומע מוזיקת רוק ובלוז, לא צופה בערוצי הטלוויזיה הישראליים מלבד ערוצים מסורתיים מידי פעם.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

איך אתה לא משוטט באתרים לא ראויים וכותב פה הודעות?

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מנצל את המדיה למען הפצת המסיון.

בשלב הבא אני מעלה פרסומים באתרי פורנו נבחרים.

עריכה אחרונה על ידי locomotive

Gn'f'R

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מסתפק בשני נשים אבל שלא יהיו כאלה:

וְשֵׂעָר לָהֶם כִּשְׂעַר נָשִׁים וְשִׁנֵּיהֶם שִׁנֵּי אַרְיֵה

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סרטון פייק של תומכי אבולוציה, מגוחך -

https://img-9gag-fun.9cache.com/photo/ao53qYn_460svav1.mp4

עריכה אחרונה על ידי SurfHigh

להשכרה: חתימה בפורום הרכב המוביל בישראל!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...