Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

חוכמת ההמונים - הבדלים אם קיימים ברמת החברות למוצרי חשמל ברמת כניסה

Mike Lowrey
שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

בוקר טוב,

השאלה בכותרת, מדובר על מותגים כדוגמאת HAIER, INDESIT, BEKO, HISENSE וכו'.

בהנחה וכל הנתונים זהים (הספקים, טכנולוגיות וכו') האם יש הבדל מהותי בחברות? ואם כן מה הכי מומלצות?

מדובר על מוצרים כמו מכונת כביסה, מקרר, מדיח וכו'.

להערכתי ולדעתי (הלא מבוססת בעליל) לא אמור להיות הבדל מהותי אם בכלל, והרבה יותר חשוב מי היבואן של אותו המותג.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שאלה מצויינת שגם התחבטתי בה פעם.

אני מבין שאתה מתכוון למותגים ה"זולים מהמזרח" (וטורקיה).

אינדסיט הוא היחידי שמיוצר בגוש האירופאי והוא יצרן איטלקי במהות (מרלוני). הייתי מוציא אותו מהמשוואה שלך בגלל זה.

עכשיו, אני יודע שהייסנס + האייר הם ענקים סיניים שפוזלים בעיקר לשוק האמריקאי העצום.

גם אני אשמח לשמוע מבעלי מכשירים אלו או בעלי ידע בכלל, מה טיבם של הכלים הללו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מזל ותו לא.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לצערי אנחנו בכלל לא מדברים על מוצרים ברמות האלה, אני מדבר על סוג של רמת הכניסה.

במקרה ה"טוב" זה מיוצר בטורקיה, ביתר המקרים זה מיוצר בסין.

האינדסיט מיוצר בטורקיה לצורך העניין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקו לדעתי גם כן מייצרים בעיקר בטורקיה

ליאור

מאזדה 3 2.0 "ספיריט" 2020

בתאריך 12.5.2021 בשעה 13:54, יבגניפ כתב:

באמת. אני אוהב אותך כמו שאתה.

יבגני כבר לא אוהב אותי 😭

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בקו ובלומברג הם מוצרים טורקיים.

לא פחות חשוב - נותן השירות. "נשרפתי" בעניין זה דווקא עם מקרר סמסונג, מיבוא מקביל (מצד שני, חסך לי 3000 ש"ח במחיר הקניה בהשוואה ליבוא רשמי).

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בוקר טוב,

השאלה בכותרת, מדובר על מותגים כדוגמאת HAIER, INDESIT, BEKO, HISENSE וכו'.

בהנחה וכל הנתונים זהים (הספקים, טכנולוגיות וכו') האם יש הבדל מהותי בחברות? ואם כן מה הכי מומלצות?

מדובר על מוצרים כמו מכונת כביסה, מקרר, מדיח וכו'.

להערכתי ולדעתי (הלא מבוססת בעליל) לא אמור להיות הבדל מהותי אם בכלל, והרבה יותר חשוב מי היבואן של אותו המותג.

הנתונים אף פעם לא זהים,הטכנולוגית גם ותמיד יש הבדלים בצריכת מים\חשמל, למרות שמשום מה מתעלמים מהם בארץ.

גם היבואן פחות רלוונטי, כמעט כולם העבירו את השירות למיקור חוץ לשתי חברות גדולות.

עד סוף השנה בקו מציעים 7 שנות אחריות על המוצרים הגדולים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במוצרים ברמת הכניסה של החברות האלו, אם תעבור על המפרט תראה שהם כולם עם אותם נתונים (לעתים לרמת זהה לחלוטין)

לכן להערכתי ההבדלים ביניהם הם לא טכנולוגים.

השאלה האם למוצר שמיוצר בטורקיה יש יתרון כלשהו על מוצר שמיוצר בסין כשמדובר על חברות בעלות רמה דומה בשוק (על הנייר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שוב זה לא נכון כי המפרט לא מכיל את כל המידע- קיבולת מקסימלית\משך תוכנית בתכניות מסוימות. גם ברמת כניסה אפשר למצוא מנועים והנעות שונות.

BSH מייצרים מכונות יקרות בסין\טורקיה, מה שקובע זה הסטנדרטים של היצרן.

אם אתה מחפש את הזול ביותר עדיף שתחפש גם את זה עם האחריות הארוכה ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

קודם כל גם מותגי על קוריאנים גרמנים הם לא הבטחה לאמינות תקרא קצת ביקורות בחול ותראה לא מעט סיפוריםלדעתי אם תכניס אותם מכנסיים לבקו או ל בוש הם יצאו בדיוק באותה צורה מקררי סמסונג יצא לי לשמוע לא מעט אנשים מתלוננים גם קילקולים גם פלסטיקה שנשברת . סתם דוגמא יש לנו מסך היססנס 48 ללא סמארט כבר 5 שנים עובד קשה מאוד וטפו טפו טפו . מה גם היום הכל מיוצר סין טורקיה דווקא מבחינת אמינות לא הייתי בונה על איטלקים . לפני שנה קנינו מכונה של בקו עובדת 5 -6 פעמים בשבוע יש 7 שנים אחריות (אומנם קנינו איזה מגן ברקיםב 150 שקל מצד שני קיבלנו טופס חתום מהחברה שהאחריות מלאה וזהה לאחריות של השנה לכל 7 השנים )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חולק עליך.

מותגי על הם לדעתי כן הבטחה לאמינות לפחות ביחס למוצרים טורקיים או סיניים.

כאשר אני אומר "טורקי או סיני", אני לא מתכוון למקום המצאות המפעל, אלא ליצרן שבמקור מגיע מאיטליה, גרמניה או השד יודע איפה, אבל בגלל הכפר העולמי הגלובלי מייצר במזרח בדיוק כמו כולם ומאותן הסיבות.

כמובן, שמוצרי לימון יש אצל כל אחד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאנחנו מבינים את הדברים הפוך:

בכדי לתת נופך אמינות למוצריהם, וזאת בכדי לעמוד בתחרות, היצרנים ה"מזרחיים" מעניקים תנאי אחריות ארוכים יותר מאשר אלה ה"אירופאיים".

אך ורק בכדי שיוכלו למכור. בגלל התחרות.

הם לא עושים את זה כי המוצרים שלהם באמת עמידים או טובים יותר, בדיוק כמו שהאירופאיים מעניקים רק שנה (לדוגמא) כי המוצרים שלהם גרועים יותר.

האומדן האמיתי והנכון יהיה לבדוק את מיקרי האחריות המוצדקים, וזאת כמובן לא ניתן. אולי אצל המוצרים מהמזרח הרחוק יש יותר מיקרי אחריות? הם מטופלים, אבל הם רבים יותר?

אי אפשר לדעת.

למה הכוונה? יש הבדל בין אחריות יצרן (נגיד שנה או שנתיים) לבין הסכם אחזקה של 5 או 7 שנים, אשר בהם הלקוח מחושק אל היבואן/יצרן.

אני לא אומר כמובן ששיטה אחת טובה מרעותה, רק מנסה להסביר.

זה מה שקורה בתחום הרכב הכבד, למשל. קחו לדוגמא את מקס, יבואן סקניה בארץ. הוא נותן הסכם אחזקה (לא אחריות!) ארוך טווח של כמה שנים, באישור היצרן ובהסכם כזה או אחר בינו ליצרן, ובגמר ההסכם מול הלקוח האחרון בדרך כלל מבצע החלפת הרכב הישן בחדש אשר גם בו הוא מקבל הסכם אחזקה וחוזר חלילה. הרכב הישן בד"כ מוצא דרכו לחוץ לארץ, למדינות אפריקה, או לירדן, עיראק וכו'.

עריכה: מה שאני מנסה להסביר זה שאנחנו כצרכנים צריכים להפסיק את החשיבה הישנה שהייתה אולי פעם מוצדקת, אשר בה הפריט עם טווח האחריות הארוך יותר יהיה גם האיכותי יותר. זה כבר מזמן לא עובד ככה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...