Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ציוד אודיופילי מסין - המלצות חמות

banji man
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

אני אוהב מוסיקה. שומע בכל מקום אפשרי - ברכב, בבית ובעבודה כשאפשר.

לא מחשיב את עצמי כאודיופיל אבל כן נהנה מציוד איכותי שמפיק מוסיקה צלולה על פני כל טווח התדרים ומאפשר לשמוע

את כל הדקויות הקטנות והצלילים החבויים שבדרך כלל לא ניתן לשמוע בציוד שמע "רגיל".

עד לא מזמן הציוד האודיפילי היה מאוד יקר. מגברים, רמקולים וכבלים עלו אלפי ואפילו עשרות אלפי שקלים.

בארץ המצב אפילו קשה יותר, המבחר מצומצם, אינו נגיש ויקר.

למזלי, נסיעות תכופות לחול אפשרו לי להיכנס לתחום במחירים זולים יחסית.

לאחרונה המצב השתנה בצורה דרמטית הודות לכניסה של חברות סיניות לתחום.

החברות הללו מציעות ציוד איכותי במחירים מאוד נמוכים ו VFM עצום.

אפשר היום לקנות ציוד איכותי במאות שקלים בלבד, שבריר מהמחירים שהיו עד לא מזמן.

ניתן לטעון שלא ניתן להשוות את האיכות למכשירי ה high end מאירופה וארה"ב אבל הסינים הולכים וסוגרים את

הפער במהירות.

לאחרונה רכשתי מגבר לחדר שינה, מגבר שפורפרות לאוזניות, DAC ואוזניות. כולם made in china ע"י חברות סיניות.

הופתעתי לטובה! איכות הבניה והשמע מצוינים יחסית למחיר.

המגברים של חברת SMSL ו nobsound, ה DAC של FIIO ואוזניות של sendyaudio ושל FIIO

למי שאוהב מוסיקה וחשש להכנס לתחום בשל המחירים המטורפים, עכשיו זהו זמן מצוין להתחיל.

אולי השרשור יתפוס תאוצה כדי לספר על קניות בתחום, המלצות ומבצעים שווים.

20191123_211505.jpg 20191123_213359.jpg

עריכה אחרונה על ידי banji man

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה שעובד מצוין מ"סין" הם מגברים דיגיטליים למיניהם המבוססים על שבבים של Texas Instruments, למשל ה-tpa3116d2, ואחרים מאותו סגנון.

ה-datasheet של השבבים האלה הם פשוט פאר היצירה - יש הסבר מדויק זמין בחינם לכל אחד ברשת איך בדיוק לחבר אותם לאיפה, איך צריך להיראות הלוח, מה הן דרישות אספקת החשמל - ברמות שכל קוף יכול לאסוף את הרכיבים ולהרכיב.

כל עוד לא חורגים מהסכימה ש-ti ממליצים עליה וכל עוד מקפידים על אספקת זרם מתאים לפי הדרישות - המגברים הקטנים האלה נשמעים מעולה. כל מה שנותר זה להרכיב סביבם מארז וכפתורים.

אין לי עדיין ניסיון עם דרייברים סיניים למהדרין אבל לפי ההתרשמויות האקראיות שאני מאתר פה ושם - גם פה מתקדמים יפה. לא כזאת חוכמה, החברות המערביות למיניהן מייצרות את החלקים שם לפחות ב-20 השנים האחרונות, הכול הועתק מזמן.

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הDac טובים, הם הרי מבוססים על צ'יפים של חברות אחרות (יש לי אחד).

אוזניות יש טובות יותר ופחות, יש גם מצויינות (מאוד יקרות).

מעבר לזה לא בחנתי, אבל כן בגדול יש מוצרים טובים, יש לזה גם שם - Chifi.

עריכה אחרונה על ידי farkash7

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ה-datasheet של השבבים האלה הם פשוט פאר היצירה - יש הסבר מדויק זמין בחינם לכל אחד ברשת איך בדיוק לחבר אותם לאיפה, איך צריך להיראות הלוח, מה הן דרישות אספקת החשמל - ברמות שכל קוף יכול לאסוף את הרכיבים ולהרכיב.

כל עוד לא חורגים מהסכימה ש-ti ממליצים עליה וכל עוד מקפידים על אספקת זרם מתאים לפי הדרישות - המגברים הקטנים האלה נשמעים מעולה. כל מה שנותר זה להרכיב סביבם מארז וכפתורים.

לך על זה. מגבר שמע תוצרת TI עולה בסביבות 2-3 דולר ליחידה+כמה רכיבים פסיבים שעולים כ-10 דולר.

אשמח להאזין לתוצאה.

במחשבה נוספת אולי כדאי להתחיל עם מגבר פשוט כגון: TDA2003 שניתן לרכוש גם בארץ.

כמובן תוכל למצוא הרבה יותר אינפורמציה על הרכיב ברשת מכיוון שהמגבר קיים בשוק יותר מ-20 שנים או משהו קרוב לזה.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה המטרה בשימוש בשפרפרות.

בסופו של דבר, אם רוצים לשמוע את כל הפרטים ששמע מי שמיקסס את ההקלטה, לא יותר הגיוני להשתמש בציוד כמו שהוא השתמש?

אני זוכר את דני סנדרסון מדבר בערגה על ציוד השפרפרות של אולפני טריטון הותיקים, והסאונד שהוא יצר. לני קרביץ, בתחילת הקריירה שלו, חיפש ציוד הקלטה ישן, על מנת לשחזר סאונד "של פעם". וכמובן שיש מגברי גיטרות חשמליות שמייצרים סאונד כזה או אחר, אבל למה לשים פילטר על התוצאה הסופית, לא ברור לי.

בכל מקרה, תעשיית האודיו הביתי מראש התבססה על מעט מאוד מדע והרבה מאוד חירטוט. צריך לזכור שלהוציא כמה חברות מאוד גדולות, רב תעשיית ההיי אנד מבוססת על חברות קטנות, שלא בדיוק מסוגלות לבצע מחקר ופיתוח. ככה שאין שום סיבה שהסינים לא יהיו מסוגלים לייצר מכשירי אודיו ביתי באיכות מספקת.

uʍop ǝpısdn sı ɹǝʇndɯoɔ ɹnoʎ sıɥʇ pɐǝɹ uɐɔ noʎ ɟı

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא הבנתי מה המטרה בשימוש בשפרפרות. -צ"ל שפופרות

חובב רדיו וותיק תיקן אותי בעבר כאשר תיארתי בניה של מגבר RF המבוסס על שפופרות.

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון
לא הבנתי מה המטרה בשימוש בשפרפרות.

בסופו של דבר, אם רוצים לשמוע את כל הפרטים ששמע מי שמיקסס את ההקלטה, לא יותר הגיוני להשתמש בציוד כמו שהוא השתמש?

אני זוכר את דני סנדרסון מדבר בערגה על ציוד השפרפרות של אולפני טריטון הותיקים, והסאונד שהוא יצר. לני קרביץ, בתחילת הקריירה שלו, חיפש ציוד הקלטה ישן, על מנת לשחזר סאונד "של פעם". וכמובן שיש מגברי גיטרות חשמליות שמייצרים סאונד כזה או אחר, אבל למה לשים פילטר על התוצאה הסופית, לא ברור לי.

בכל מקרה, תעשיית האודיו הביתי מראש התבססה על מעט מאוד מדע והרבה מאוד חירטוט. צריך לזכור שלהוציא כמה חברות מאוד גדולות, רב תעשיית ההיי אנד מבוססת על חברות קטנות, שלא בדיוק מסוגלות לבצע מחקר ופיתוח. ככה שאין שום סיבה שהסינים לא יהיו מסוגלים לייצר מכשירי אודיו ביתי באיכות מספקת.

לא תמיד זה מה שרוצים לשמוע - לפעמים רוצים לצבוע את הצליל ופשוט מחפשים תירוץ...

לאודיופיל הממוצע מגבר מנורות זה אנלוגי ולגיטימי לעומת אקולייז דיגיטלי שזה ביג נו-נו.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לך על זה. מגבר שמע תוצרת TI עולה בסביבות 2-3 דולר ליחידה+כמה רכיבים פסיבים שעולים כ-10 דולר.

הלכתי על זה כמו קוף וקניתי מעגל סיני מוכן עם השבב של ti וכל מה הרכיבים הנדרשים מסביב. רק לחבר לחשמל ולשפצר איזה מארז בשביל היופי. נשמע נהדר כל עוד מקפידים ללכת על ספק כוח שנוטה ל-24 וולט ו-3 אמפר, ולא מסתפקים ב-12/1.5.

ספציפית השבב הזה מספק בסביבות 20 ואט ל-8 אוהם (שוב, הכול כתוב באתר של ti), יש להם שבבים נוספים עם 3 ערוצים, עם יותר הספק, פחות הספק, יכולת לחבר מגברים בגשר, מגברי אוזניות, הכול מכול.

מה שעוד לא ראיתי אצל הסינים זה רסיבר "כמו שצריך" עם תמיכה בכל הפורמטים האפשריים + מיקרופון כיול - כנראה ענייני הסכמים שצריך לכבד עם חברות בסגנון דולבי ושות' מה שנקרא, בהצלחה...

אוכל את הכובע שהגיש לי avergel ומודה קבל עם ועדה שלפעמים מחשבים של אסוס מחזיקים מעמד אפילו מעל לשנה שלמה - אם נזכרים לעדכן את ה-bios.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מגבר השפורפרת עולה כ70$ .

בשביל הסכום הזה הייתי חייב לנסות מהו הבאז האודיופילי והמעשיות סביב הגברת שפורפרות, מעולם לא היה לי כזה.

זה כל היופי במוצרים הסיניים, גם אם האיכות או הצבע של הסאונד לא לטעמך ההפסד לא גדול ואפשר לנסות מוצר אחר.

US $76.99 20%OFF | SMSL SP100 Tube Headphone Amplifier 6N3 Tube Powerful Hi-End Stereo Amp Audio HiFi Output volume control

https://s.click.aliexpress.com/e/E87y6sukj

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אגב, הזמנתי את המוצר המשלים של מגבר השפורפרת - DAC באותו העיצוב והצבע.

יהיה מעניין להשוות אותו מול ה DAC הבריטי של IFI שיש לי היום.

US $79.01 27%OFF | SMSL M100 usb dac decoding Coaxial Optical out Support DSD512 audio amplifier Decoder 32bit/768kHz

https://s.click.aliexpress.com/e/sIKfSvFkn

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

נושא מגברי השפופרות הוא בעיקר טרנדי ועוד טריק שחברות ההי-פי יכולות לנצל כדי לגבות מחירים מטורפים. טכנולוגית אין לזה הצדקה.

אין ספק ששפופרות נותנות לצליל גוון עשיר, ועל טעם ועל ריח... אלקטרוניקה סולידית מסוגלת לייצר צליל הרבה יותר נקי ומדויק.

יש גם כבלים יקרים להחריד לרמקולים שמוסיפים גוון לצליל. לך תבין את האודיופילים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הלכתי על זה כמו קוף וקניתי מעגל סיני מוכן עם השבב של ti וכל מה הרכיבים הנדרשים מסביב. רק לחבר לחשמל ולשפצר איזה מארז בשביל היופי. נשמע נהדר כל עוד מקפידים ללכת על ספק כוח שנוטה ל-24 וולט ו-3 אמפר, ולא מסתפקים ב-12/1.5.

ספציפית השבב הזה מספק בסביבות 20 ואט ל-8 אוהם (שוב, הכול כתוב באתר של ti), יש להם שבבים נוספים עם 3 ערוצים, עם יותר הספק, פחות הספק, יכולת לחבר מגברים בגשר, מגברי אוזניות, הכול מכול.

מה שעוד לא ראיתי אצל הסינים זה רסיבר "כמו שצריך" עם תמיכה בכל הפורמטים האפשריים + מיקרופון כיול - כנראה ענייני הסכמים שצריך לכבד עם חברות בסגנון דולבי ושות' מה שנקרא, בהצלחה...

אחד היתרונות הגדולים של הסינים שהם יודעים לקחת את אותם רכיבים, להרכיב אותם, לארוז אותם יפה יפה עם רמת גימור שביחס לDIY היא טירוף, ועדיין למכור את זה במחיר נמוך יותר מסך החלקים שעולה לאדם שעושה DIY או מאוד קרוב לכך.

יש דברים שהם פשוט הוציאו את החשק מDIY, פשוט קנה סיני מוכן, זה יראה יותר טוב וכנראה לא יעבוד פחות טוב.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מסכים, קלעת בול ^

הם בהחלט למדו לארוז יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...