Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התפשרתי על חלום (שרשור מתחשמל)

oryo
שימו לב! השרשור הזה בן 377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

זה לא רק זה,

החיים האמיתיים (שלי) לא מורכבים ממנטליות ״ימי במסלול״ בלבד, יש שיקולים נוספים שׂאני לוקח בחשבון - והם בהחלט משפיעים על ההחלטה.

אני לא פיוריסט, מעולם לא התיימרתי להיות, העולם שלי מורכב וההחלטות בהתאם. אם אני מנסה למדל את הליך קבלת ההחלטות - אני לוקח את כל הפרמטרים, נותן להם משקלים, מגיע לתובנה, מנסה להבין האם היא ׳מרגישה׳ נכון, ובסוף מקבל החלטה.

אז למרות שלרכב ICE יש יתרון בגזרת חווית הנהיגה (בעיקר גיר וצליל), בסופו של יום סך היתרונות של הטסלה (עצמה, קדמה, נוחות) הטו את המשוואה לטובתה, עבורי.

אישית, למשפט ״

למכור רכב ספורט אמיתי בטעם של פעם ובמקומו להעמיד רכב חשמלי משוכלל

״ אני פחות מתחבר, היות ונוסטלגיה לשם נוסטלגיה זה משהו שלא מדבר אלי. האם לא היית מבין חובב נשק שבוחר לטווח עם אמ16 במקום מוסקט? חובב מוזיקה שמוכן להקשיב לדיגיטל במקום תקליט? ז׳תומרת - זה לא שקדמה זה בהכרח רע, אלא שזה בהכרח שונה (לטוב ולרע), ולכל אחד יש סט העדפות שיגרום לזה להיות יותר או פחות מתאים עבורו.

אני יכול לומר שכרגע, אני לא מבין איך לקח לי כ״כ הרבה זמן להחליט. האם הייתי שמח לתיבת הילוכים בטסלה שתגרום לי להיות יותר engaged? כן. האם הייתי מוכן לוותר על כל היתרונות של הטסלה בשביל זה ובשביל צליל של V6 ומנוע בעירה? נכון להיום, ממש לא.

וחוץ מזה שיש לי יותר גיר ויותר צליל מההארלי אז אם וכש יתחשק, יש לי איך להנות גם מהפן הזה (:

“Never wrestle with a pig - you'll both get dirty, but the pig likes it"

Model 3 P | Atom 3 | Palisade Calligraphy | Sportster Iron 883 | Monster 1200

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 167
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

האם לא היית מבין חובב נשק שבוחר לטווח עם אמ16 במקום מוסקט?

אם אתה רוצה אתה יכול לרכוש את שניהם. יש לי אפילו ערוץ יוטוב להמליץ לך לגבי הנשקים הישנים... עכשיו דמיין את עצמך יוצא עם מוסקט מטסלה :lol:

SlowRide כתב:
עם השאלה הזו אתה צריך לפנות לפורום מתאבדים, הבעיה ששם לא תקבל עצות מאנשים עם ניסיון.
Pika007 כתב:
זה כל כך תמים שאני על סף לעניין אותך באופציות למסחר בפורקס.
לפני 1 דקה, יבגניפ כתב:

אני לא פסיכולוג, אבל קראתי את כל הספרים של ג'ורדן פיטרסון חוץ מהאחרון שיצא.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מיאטה חשמלית זה באמת משהו מתבקש.

אפילו יש כבר ג'יפון מוסטנג חשמלי.

https://www.carsforum.co.il/vb/showthread.php?682098-%D7%A4%D7%95%D7%A8%D7%93-%D7%94%D7%A4%D7%9B%D7%94-%D7%90%D7%AA-%D7%94%D7%9E%D7%95%D7%A1%D7%98%D7%A0%D7%92-%D7%9C%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9F-%D7%97%D7%A9%D7%9E%D7%9C%D7%99

עריכה אחרונה על ידי bobi
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רכב עם עדכוני תוכנה שוטפים זה כבר ליגה אחרת לגמרי.. כיף לראות ולהרגיש את העדכונים. (אפילו אם זה פלסיבו, עדיין כיף :-P)

בחירה מצוינת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מקווה שלמזדה יהיה מספיק שכל לא להדביק את השם מיאטה לאיזה ג׳יפון חסר יחוד.

• רעיון טוב! 1
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר ייחוד? נו באמת, כאילו השוק מוצף במתחרים למוסטנג׳יפ הזו...

באופן אישי לא הבנתי את המהלך הזה מבחינת הPR (לא לגמרי ברור לי למה להשתמש במוסטנג), אבל מכאן ועד לומר שהרכב הזה ״חסר ייחוד״? איזו הגזמה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חסר ייחוד? נו באמת, כאילו השוק מוצף במתחרים למוסטנג׳יפ הזו...

באופן אישי לא הבנתי את המהלך הזה מבחינת הPR (לא לגמרי ברור לי למה להשתמש במוסטנג), אבל מכאן ועד לומר שהרכב הזה ״חסר ייחוד״? איזו הגזמה.

חסר יחוד מעבר להיותו חשמלי. זה בדיוק ההבדל בין טסלה לחברות הרכב הותיקות. כשחברות הרכב הותיקות מוציאות רכב חשמלי, המתחרים שלו מבחינתם הם כלי רכב חשמליים אחרים. טסלה רואה בתור מתחרים את כל כלי הרכב בקטגוריה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז היום השכמתי ויצאתי לבדוק מה הטסלה יודעת לתת בגזרת הנהיגה הדינאמית.

לקחתי אותה ל״מסלול הבית״: Volante, TX. כביש לא ארוך במיוחד - אבל מפותל, צר וטכני. נסעתי בו בעבר עם המיאטה, הנינג׳ה וההארלי.

הטסלה מספקת חוויה שונה מאוד מהנ״ל.

בעוד שעם הכלים האחרים יכלתי לפתוח מצערת חזק במשך רוב הזמן תודות לחולשה שלהם בגזרת הכח, הטסלה מפתחת מהירות בקצב יותר מדי חזק למתווה הזה (עבורי) ולכן רוב הזמן השתמשתי בערך ב80% מצערת. לא אכנס למספרים ספציפיים אבל אציין שלא מדובר בנסיעה מנהלתית...

במהלך הנסיעה הרגשתי את פרקי היד שלי הופכים ללבנים, בדיעבד היה מעניין לעשות נסיעה עם מד דופק בכל אחד מהנ״ל ולראות את ההפרש, הנסיעה בחשמלית היתה אינטנסיבית יותר בצורה ניכרת.

הפעם נסעתי סולו, אז לא היתה לי נקודת ייחוס (יש לי חבר שמגיע עם פורש קאיימן לטיולים), אבל אני מהמר שהפורש לא תוכל לעמוד בקצב.

מי שחושב שהטסלה הזו היא מעין muscle car חשמלית - קרי רכב שיודע להאיץ מהמקום אבל לא מסוגל לעשות שום דבר אחר, טועה. בגדול. הטסלה הדוקה בסיבובים, מגיעה עם אחיזת-על וערימה של עצמה ביציאה מהאייפקס. הבולמים שלה מצוינים, אבל הבלמים שלה רק בסדר, זה בהחלט היה חסרון מורגש והייתי שמח אם היו לי את הבלמים של גרסת הפרפורמנס - שכן יש המון מהירות ומשקל להאט לפני שנכנסים לסיבוב. לאחר שתי ריצות בוולנטה קיבלתי התראה שהבלמים חמים ויכולת הבלימה בדגרגציה - עצרתי בצד לפני שהספקתי להרגיש זאת בעצמי.

הטסלה מצליחה לשמור על איזון והידוק בצורה כ״כ טובה, עד שקשה להוציא ממנה חריקת צמיגים. בשביל לגרום לה להוציא טוסיק צריך להגיע לאייפקס במהירויות שיוצאות מהקומפורט זון שלי, מה שאומר שאני מוכן לעשות זאת רק בסיבובים עם ראות מאוד טובה - וזה מצרך נדיר במסלול. מנגד, ביציאה מהסיבוב אתה מרגיש את היתרון של ההנעה הכפולה כאשר הרכב פשוט שואב אותך החוצה ומשגר אותך הלאה והרחק מהפניה.

אז… האם היא טובה מהמיאטה בvolante?

עבורי - לא.

הטסלה מהירה מהמיאטה, מדויקת ממנה, ומספקת יותר אנדרנלין פר מייל.

המיאטה רועשת, מצחיקה, לא לוקחת את עצמה ברצינות ומייצרת הרבה יותר חיוכים.

או אם לדבר באימוג׳ים -

המיאטה זה D:

הטסלה זה O:

מצ״ב כמה תמונותf4144fc8c39d81fd882ac571fd3b2703.jpg79250d368fa08530cbceca1559b9e9d0.jpg0fe0b375b5597ca77991666330953249.jpg9d1148092b1f64aa1276384818eb67b3.jpg6c0160ae9b7b31937db3963bac462bc1.jpgb040d439bd73638053e0dcf71e537724.jpg

7d04bf3a518d2f5ec6e95729cc7ce12c.jpg

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטופיילוט לא בנוי לנסיעה בסגנון הזה... הוא יודע להתמודד עם תוואי הכביש, אבל לוקח את הסיבובים במהירות נמוכה ובטיחותית יותר.

לשאלתך - לא, אי אפשר לקבוע לו את המהירות בה נסעתי, הוא יוריד אותה בעת הכניסה לסיבוב אוטומטית, ויעלה ביציאה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האוטופיילוט לא בנוי לנסיעה בסגנון הזה... הוא יודע להתמודד עם תוואי הכביש, אבל לוקח את הסיבובים במהירות נמוכה ובטיחותית יותר.

לשאלתך - לא, אי אפשר לקבוע לו את המהירות בה נסעתי, הוא יוריד אותה בעת הכניסה לסיבוב אוטומטית, ויעלה ביציאה.

המהירות המקסימלית שניתן לקבוע לבקרת השיוט האדפטיבית היא 90 מייל לשעה (144 קמ״ש). המהירות המקסימלית שניתן להפעיל בה היגוי אוטומטי בכבישים ללא הפרדה היא 5 מייל לשעה מעל המהירות המותרת בכביש. מכיוון שרואים בתמונות תמרור שלפיו המהירות המותרת בכביש היא 45 מייל לשעה, אז היגוי אוטומטי יפעל עד מהירות 50 מייל לשעה (80 קמ״ש). אם עוברים את המהירות הזו על ידי לחיצה על דושת ההאצה ההיגוי האוטומטי יתנתק ואי אפשר יהיה להפעילו עד הסיעה הבאה. כמו שאור ציין, המערכת נפחיתה את המהירות לבד בעיקולים חדים, גם כשמתמשים בבקרת השיוט בלבד. זה מאפשר להאט בלולאה במחלף ולהאיץ אח״כ חזרה למהירות השיוט בלי לגעת בבלמים או בדושת התאוצה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• שבועיים מאוחר יותר ...

טוב לקח לי זמן לעכל את החרא הזה אבל החלטתי לשתף בכל זאת -

ראשון האחרון היה יום... מעניין.

הבוקר התחיל במפגש Cars & Coffee במסלול המירוצים של אוסטין: COTA.

המפגש חינמי, אבל בפועל מדובר במיני-תערוכת-רכב.

היו שם רכבים מכל הסוגים והמינים - סופרקארס והוטהאצ׳ס. אירופה ואמריקה. חדשנות, אספנות רגילה, ואספנות-על. פסטיבל של צבעים מנועים צלילים וחיוכים, לא מבין איך לא הלכתי עד כה, בבירור מתכוון ללכת שוב בעתיד.

תמונות של דברים שמצאתי מעניינים מספיק בשביל תמונה - כאן

זה החלק הטוב של יום ראשון.

החלק הפחות טוב הגיע בערב: לאחר מפגש חברתי אני מגיע לכביש הגישה לשכונה שלי, שכיאה לארה״ב חסר כל תאורה מכל סוג, וקולט ברגע האחרון משהו גדול שוכב על הכביש (כנראה חזיר בר). ניסיתי להסיט את הרכב אבל זה היה too little, too late - and too inaccurate... הרכב והחזיר התמזמזו זה עם זה.

המזל הוא שהחזיר כבר היה שרוע ולכן הנזק מלמטה בלבד - גוף הרכב (טמבון / פנדרים / מכסה מנוע) ללא פגע. כמו כן הבנות היו איתי ברכב, כך שאקסטרה לא מתאים לי תאונה חזיתית עם טנק לא כשר.

הלא-מזל הוא שגופת החזיר פגעה בתחתית הרכב, תלשה את הכיסוי, ופגעה במה שנראה כמו מיכל מי הווישרים - שכן בעת ההגעה הביתה דקות לאחר הפגיעה שמתי לב שיש נוזל כחלחל מתחת לרכב.

רק שלאחר בדיקה נוספת בspec של טסלה, הבנתי שזה כנראה לא מי וישרים אלא מי קירור, עבור הסוללה.

גררתי את הרכב לדילרשיפ בשביל למנוע כל נזק פוטנציאלי נוסף (הוא במצב נסיעה, אבל לא רציתי לקחת סיכון), שם נאמר לי שהחזיר הצליח לפגוע בנק׳ קריטית של הסוללה עצמה, ומשם בורח הנוזל. א-מה-מה, מדובר בפגיעה שדורשת החלפת כל הסוללה, שזה הרכיב היקר ביותר ברכב - $15,000(!!!), בטריה במחיר של קורולה.

god damn.

טסלה היו נחמדים מספיק בשביל לפרגן לי עם רכב חליפי (הנזק אינו באשמתם ואינו מכוסה על ידם - ולכן הם לא אמורים לעשות זאת). קיבלתי מודל s מודל 2013 וכעת אני נוהג כמו איש מערות הנדרש להשתמש בידיו ע״מ להגיע ממקום למקום... געגועי לאוטופיילוט (אני מתבכיין בסרקסטיות-על על מר גורלי מול חבר׳ה אמריקאיים, וזה תמיד משעשע לראות איך יש כאלו שמבינים שאני מתלוצץ סטייל #1stworldproblems, ואחרים שפשוט נכנסים להלם שאני מתלונן על מר גורלי בעת שאני נוהג במודל s).

אני מוכרח לציין שאני מופתע מהטסלה הוותיקה, לטובה ולרעה. מבחינת איכות החומרים וההרכבה היא הזדקנה טוב משחשבתי (אין קרקושים, אין קרעים), שזה משהו שלא ציפיתי מרכב מדור כ״כ מוקדם. דווקא מבחינת התוכנה היא הזדקנה רע(!), תגובתיות המסך וחיבור הבלוטות׳ לא עובדים בצורה אופטימלית, וזה מעצבן למדי.

קיבלתי היום חשבון, $17,500 עבור כל הסיפור הזה, כאשר מסתמן שאני אדרש לשלם $500 (השתתפות עצמית), עם סיכוי לעליית פרמיה בשנים הבאות בגלל הclaim. הרכב יישאר במוסך לעוד שבוע/יים-שלושה, שזה אקסטרה מבאס היות וההורים שלי מגיעים לביקור ונורא רציתי שאבא שלי ינהג ויהנה מהרכב. מקווה שהיא תחזור אלי במהרה.

פאקינג חזיר, איזה באסה.

עריכה אחרונה על ידי oryo

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב לקח לי זמן לעכל את החרא הזה אבל החלטתי לשתף בכל זאת -

ראשון האחרון היה יום... מעניין.

הבוקר התחיל במפגש Cars & Coffee במסלול המירוצים של אוסטין: COTA.

המפגש חינמי, אבל בפועל מדובר במיני-תערוכת-רכב.

היו שם רכבים מכל הסוגים והמינים - סופרקארס והוטהאצ׳ס. אירופה ואמריקה. חדשנות, אספנות רגילה, ואספנות-על. פסטיבל של צבעים מנועים צלילים וחיוכים, לא מבין איך לא הלכתי עד כה, בבירור מתכוון ללכת שוב בעתיד.

תמונות של דברים שמצאתי מעניינים מספיק בשביל תמונה - כאן

זה החלק הטוב של יום ראשון.

החלק הפחות טוב הגיע בערב: לאחר מפגש חברתי אני מגיע לכביש הגישה לשכונה שלי, שכיאה לארה״ב חסר כל תאורה מכל סוג, וקולט ברגע האחרון משהו גדול שוכב על הכביש (כנראה חזיר בר). ניסיתי להסיט את הרכב אבל זה היה too little, too late - and too inaccurate... הרכב והחזיר התמזמזו זה עם זה.

המזל הוא שהחזיר כבר היה שרוע ולכן הנזק מלמטה בלבד - גוף הרכב (טמבון / פנדרים / מכסה מנוע) ללא פגע. כמו כן הבנות היו איתי ברכב, כך שאקסטרה לא מתאים לי תאונה חזיתית עם טנק לא כשר.

הלא-מזל הוא שגופת החזיר פגעה בתחתית הרכב, תלשה את הכיסוי, ופגעה במה שנראה כמו מיכל מי הווישרים - שכן בעת ההגעה הביתה דקות לאחר הפגיעה שמתי לב שיש נוזל כחלחל מתחת לרכב.

רק שלאחר בדיקה נוספת בspec של טסלה, הבנתי שזה כנראה לא מי וישרים אלא מי קירור, עבור הסוללה.

גררתי את הרכב לדילרשיפ בשביל למנוע כל נזק פוטנציאלי נוסף (הוא במצב נסיעה, אבל לא רציתי לקחת סיכון), שם נאמר לי שהחזיר הצליח לפגוע בנק׳ קריטית של הסוללה עצמה, ומשם בורח הנוזל. א-מה-מה, מדובר בפגיעה שדורשת החלפת כל הסוללה, שזה הרכיב היקר ביותר ברכב - $15,000(!!!), בטריה במחיר של קורולה.

god damn.

טסלה היו נחמדים מספיק בשביל לפרגן לי עם רכב חליפי (הנזק אינו באשמתם ואינו מכוסה על ידם - ולכן הם לא אמורים לעשות זאת). קיבלתי מודל s מודל 2013 וכעת אני נוהג כמו איש מערות הנדרש להשתמש בידיו ע״מ להגיע ממקום למקום... געגועי לאוטופיילוט (אני מתבכיין בסרקסטיות-על על מר גורלי מול חבר׳ה אמריקאיים, וזה תמיד משעשע לראות איך יש כאלו שמבינים שאני מתלוצץ סטייל #1stworldproblems, ואחרים שפשוט נכנסים להלם שאני מתלונן על מר גורלי בעת שאני נוהג במודל s).

אני מוכרח לציין שאני מופתע מהטסלה הוותיקה, לטובה ולרעה. מבחינת איכות החומרים וההרכבה היא הזדקנה טוב משחשבתי (אין קרקושים, אין קרעים), שזה משהו שלא ציפיתי מרכב מדור כ״כ מוקדם. דווקא מבחינת התוכנה היא הזדקנה רע(!), תגובתיות המסך וחיבור הבלוטות׳ לא עובדים בצורה אופטימלית, וזה מעצבן למדי.

קיבלתי היום חשבון, $17,500 עבור כל הסיפור הזה, כאשר מסתמן שאני אדרש לשלם $500 (השתתפות עצמית), עם סיכוי לעליית פרמיה בשנים הבאות בגלל הclaim. הרכב יישאר במוסך לעוד שבוע/יים-שלושה, שזה אקסטרה מבאס היות וההורים שלי מגיעים לביקור ונורא רציתי שאבא שלי ינהג ויהנה מהרכב. מקווה שהיא תחזור אלי במהרה.

פאקינג חזיר, איזה באסה.

העיקר שאין פגיעה בנפש.

החזירים האלה קשוחים. חבר נכנס באחת פעם. הרכב רוסק, החזיר לא נמצא עד היום.

HU-Panasonic CQC5401W, Comp- Hertz enenrgy, Sub- IDQ, AMP- Kicker ZX700.5

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 377 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...