Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

התיעצות לרכישת רכב שני במשפחה - מספר אופציות בפנים

גאלוד
שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום רב,

אני מעוניין להחליף רכב שני במשפחה.

היקף נסיעה עד 8-10 אלף ק"מ בשנה. הרכב מיועד לאשתי + 3 ילדים (ילד אחד עדיין בכיסא בטיחות).

הרכב ישמש למשך 7-8 שנים לפחות. לכן אני מעדייף שיהיה אמין, חסכוני בדלק, בטיחותי וכמובן נוח ל- 3 ילדים.

עד כה התקציב היה 100 אלף ש"ח.

השבוע בחנתי סוזוקי ויטארה שנת 2019 דגם 1 ליטר, יד 2 עם 5 אלף ק"מ.

היתרונות: מתאים לתקציב, רכב יחסית גבוה, מתאים מבחינת גודל מבפנים ותא מטען.

חסרונות: מנוע חדש (לא מכיר את האמינות שלו), לא חסכוני בדלק, קצת נוקשה בכביש וכמובן יש את עניין הבטיחות (שהאמת עם כל הכבוד, בהנחה ויש מערכת אימובילאי, לא כל כך מדבר אלי...).

למרות שהייתי ממש סגור על הרכב עד כה, משיחה עם מספר חברים החלטתי לבחון את הנושא מחדש.

מספר אופצית נוספות:

סיאט ארונה: (לא ממש מתחבר לרכב, ברשותנו כיום איביזה שנת 2009, כל טיפול במוסך זה כמה אלפים טובים)

קיה סטוניק: נראה חביב אבל לדעתי יהיה קטן מידי ומניסיון אישי, רכבי קיה מעולים כרכבי ליסינג אבל לא כרכב רגיל, למשל - מערכת המולטימדיה ברכב ליסינג אצלי מתקשה לתפקד, פלסטיקה מתפרקת ועוד.

אפשרות נוספת שעלתה - למתוח את התקציב ולרכוש סוזוקי קרוסאובר (מ- 0 ק"מ).

מה דעתכם ? האם שווה "ללכת" בתקציב של עד 100 על הויטארה ? או עדיף להשקיע יותר ולרכוש את הקרוסאובר ?

כל זאת בהנחה והרכב ישמש לפחות ל- 8 שנים, אישה + 3 ילדים, שיהיה אמין וגם עם 5 כוכבי בטיחות.

אם יש אופציות נוספות - אשמח לשמוע.

תודה מראש,

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 33
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

יש מובילאיי בויטרה, בקרוסאובר וגם בארונה.

לא הייתי קורא לויטרה מרווח מבפנים, אבל אתה יודע מה מתאים לך. הקרוסאובר עדיף מהבחינה הזו.

אם כבר קיה הייתי שוקל את הנירו ההיברידי, שמגיע עם יותר מערכות בטיחות מהסטוניק וגם יותר חסכוני בצורה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הנירו חורגת מהתקציב באופן מובהק מחיר באזור ה- 140 אלף.

מעדיף להישאר באזור ה- 100 אלף באפשרות לחריגה מתקציב עד 120.

האם הקרוסאובר מצדיק חריגה של 20 אלף מהויטארה ? האם הסיאט או הקיה איכותיות יותר מהויטארה ? האם יש רכב אחר שפספסתי ברמת מחירים הנ"ל שיתן תמורה טובה יותר ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני מציע לבדוק מיצובישי ASX משומש קלות או ב-0 ק"מ, אפילו את הצורה הישנה.

מדובר בקרוסאובר מרווח ונוח, הוא לא הכי חסכוני אבל בנסועה כזאת לדעתי צריכת דלק צריכה לקבל חשיבות משנית, יש לו בלימה אוטונומית והתרעה על סטייה מהנתיב והמכלולים שלו מוכרים ואמינים.

אם חיסכון חשוב אז טויוטה CHR או קיה נירו שהוצע כאן יכולים להיות אופציה בתור משומשים. שניהם חסכוניים ועם מערכות בטיחות אקטיביות. הנירו מרווח יותר. ה-CHR קצת קלסטרופובי מאחור אבל לא צפוף ומציע אפשרות להרחבת אחריות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני הייתי מחפש קורולה מאובזרת מ-2017. עונה על הדרישות של מרווח, אמינות ובטיחות, לא מאוד חסכונית אבל בנסועה הצפויה, לתקופה כזו ארוכה, יש סיכוי לא רע שהחיסכון יתאזן עם החלפת סוללה בהיברידית. כבונוס, נכנסת בקלות בתקציב בלי שום מתיחה.

For I am a bear of very little brain, and long words bother me

לפני 25 דקות, m3x7r3m3 כתב:

אני מסכים איתך

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטרף להמלצה על ה-asx שניתן להשיג שאריות של הצורה הישנה בכ-115k בערוצי האפס קילומטר.

יתרון חשוב של הדגם הוא מנוע אטמוספרי ותיק ואמין.

אפשר גם לחפש כזה בן שנה שיעלה פחות.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי גם את ה- ASX.

עלות של 118 ב-0 ק"מ.

יתרונות: נראה יפיוף, מערכות בטיחות, מיקום וגודל.

חסרונות: מנוע 2 ליטר.... (נראה לי ממש גדול בשביל הצרכים שלי, גורר גם עלויות ביטוח וטסט גבוהות), זולל דלק, עלויות טיפול גבוהות.

מעיון במספר מבחני דרך לא ראיתי יותר מידי התלהבות מהרכב.

(אשמח להבהרה לגבי ההבדל בין הדגמים וממתי יצא הדגם החדש).

האם ברמת מחיר כזו לא עדיף ללכת על הסוזוקי קרוסאובר ....?

תודה מראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בנסועה שלכם לא הייתי שם את צריכת הדלק בעדיפות גבוהה, אכן מדובר על תשלום חודשי יותר גבוה על דלק, אך לא מדובר על סכומים מאוד גדולים כיוון שהנסיעה נמוכה יחסית.

בעבר: Hyundai Getz Fun GLX 1.4 Automatic | Renault Clio MK3 1.2 Manual | Fiat 500 Pop 1.2 Manual | Mazda 3 Sport 2.0 Automatic | Seat Arona FR 1.0TSI DSG7 | Toyota Corolla Hybrid Limited

בהווה:  Tesla Model 3 Highland SR | Mitsubishi Space Star Supreme

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הדגם היוצא נמכר אפילו ב-115 בחלק מאתרי ה-0 ק"מ.

נפח מנוע לא משפיע על עלות אגרת הרישוי אלא מחיר המחירון המלא של הרכב.

מחירי ביטוח הם אינדיווידואלים, נסה לבדוק הטבות במועדוני צרכנות אם יש לך גישה אליהם. בכל אופן לא מדובר ברכב שנחשב יקר לביטוח.

הדגם המעודכן הגיע ממש עכשיו והמחיר שלו מתחיל ב-136K.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי גם את ה- ASX.

עלות של 118 ב-0 ק"מ.

יתרונות: נראה יפיוף, מערכות בטיחות, מיקום וגודל.

חסרונות: מנוע 2 ליטר.... (נראה לי ממש גדול בשביל הצרכים שלי, גורר גם עלויות ביטוח וטסט גבוהות), זולל דלק, עלויות טיפול גבוהות.

מעיון במספר מבחני דרך לא ראיתי יותר מידי התלהבות מהרכב.

(אשמח להבהרה לגבי ההבדל בין הדגמים וממתי יצא הדגם החדש).

האם ברמת מחיר כזו לא עדיף ללכת על הסוזוקי קרוסאובר ....?

תודה מראש.

אין קשר בין כל מה שאמרת לנפח המנוע.

פרט לצריכת הדלק.

אין רכב מרווח, אמין ובטיחותי יותר במחיר הזה.

הייתי מנסה להשיג את הצטרה החדשה (בטח תעלה עוד אלפים בודדים). ונהנה מרכב שבאמת יכול לשמש אתכם שנים רבות.

בעבר:205 1400 95׳, אקסנט 00׳,לאנסר 04׳,סוזוקי קרוסאובר 14'

kia sportage 2000 top '17

היום corolla cross 2022

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

א. למה הכוונה "

הצטרה החדשה" .... ? איזה רכב התכווונת ?

ב. שמתי לב שכולכם ממליצים על ה- ASX. לכן אשמח להבין ממה הוא טוב יותר מהקרוסאובר ?

ג. כל הדגמים של ASX שיש כעת ב - 0 ק"מ - שייכים לגרסא הישנה ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש מובילאיי בויטרה, בקרוסאובר וגם בארונה.

לא הייתי קורא לויטרה מרווח מבפנים, אבל אתה יודע מה מתאים לך. הקרוסאובר עדיף מהבחינה הזו.

אם כבר קיה הייתי שוקל את הנירו ההיברידי, שמגיע עם יותר מערכות בטיחות מהסטוניק וגם יותר חסכוני בצורה משמעותית.

עד כמה שאני הבנתי הרי שבימים אלה הסוזוקי קרוסאובר סופסוף מקבל מערכות בטיחות מודרניות, אבל זה רק בדגם הבכיר, ממש לא לתקציב של 100 אש"ח. ביקור בסוכנות יסגור את הפינה, לכאן או לכאן.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא צריך לקפוץ לסוכנות, מספיק לקרוא כתבה או לפתוח את המפרט באתר היבואן.

מערכות הבטיחות המודרניות כלשונך מסתכמות בבלימה אוטונומית, ולא יודע אם זה נחשב למערכת בטיחות באמת, אבל נוספה בקרת שיוט אדפטיבית.

קרי , אין התרעה מקורית מסטייה מנתיב, קרי יש מובילאיי(שמופיע במפרט). ומבדיקה שלי, בניגוד לויטרה, סוויפט וג'ימני לא קיימת לקרוסאובר מערכת מקורית כזו באף מקום בעולם.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

והתרעת סטיה מנתיב - מה זה משנה אם היא מובילאיי או אחרת? אלא אם אתה מהדקדקנים שלא רוצים שום התקנה מקומית. אני עם מובילאיי (בקרוסאובר מהגרסה הקודמת) מזה 3.5 שנים, והוא כבר כמעט לא מטריד אותי.

לגבי הביקור בסוכנויות - אני חושב שהקדשת מספר שעות ל"סיבוב" ברחוב סוכנויות הרכב בעיר יכול להיות פרודוקטיבי הן כיוון שיש אפשרות להחשף לדגמים שלא חושבים עליהם מלכתחילה, והן כיוון שיש התרשמות, לפחות ראשונית, במראה ומגע ולא רק בתמונות מרוטשות. וכבונוס אפשר "להריח" אם יש סיכוי לקבל הטבות\הנחות.

עריכה אחרונה על ידי sperial
לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

פות"ש אמר שמובילאיי לא מדבר אליו, אז חידדתי את הנקודה לגבי האם קיים או לא קיים בקרוסאובר. מאחר וטרחת לצטט אותי ניתן היה להבין כאילו הרכב קיבל פטור מהמובילאיי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1605 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...