Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

עזרה בחיתוכים והגדרות ב-HELIX P SIX MK2

kalmangar
שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היות ואתה מגביר את הטוויטר אקטיבי כל עוד אתה לא יורד מתחת להתנגדות הנומינלית שהמגבר מוצהר לעמוד בה אין שום בעיה.

זה טוויטר, הוא נציל והעובדה שהוא 6 אוהם רק יעשו אותו יותר מרוסן.

ביטול רעשים במדידות - לא ממש פשוט, צריך קצת ידע מקדים - בעזרת מדידת GD (גרופ דיליי) אפשר להסיק בהשוואות בין רמקולים איזה קבוצת תדרים לא מגיע כמעט אל המיקרופון ולהבין מכך שיש ביטול.

גרף THD והרמוניות יראה לך עד כמה העיוות המדיד ברמקול נמוך מתחת להיענות הכוח שנמדדה באותו רגע מהאות ששודרה.

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 39
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

טוב הגיע כל הציוד,

התחלתי לעבוד על הכיוונים ב-DSP שמתי לב שרוב הבעיה היא באזור 4-5K,2k,1.6k,1.1k,

כיוונתי את כל אלמנט בנפרד, וופר אחרי וופר אחרי טוויטר והגעתי למסקנה שאני לא יוסי אלפין:-o

יש שיפור - הסאונד הרבה יותר טוב אבל נראהלי שאני אלך לאיש מקצוע וזהו.

אעשה עוד נסיון אחד ואשתדל לצלם את התהליך והגרפים כי אין כך כל מידע בפורומים שלנו ואולי זה יעזור למישהו.

אעדכן בהמשך.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

HU: Mosconi Amas-96k Optical Out-> DSP: Helix Pro MK2 -> Amp: Zapco Z-150.6 AP

Front: Scanspeak 16W/4531G06 + Hybrid Audio X3-CP + Hybrid Audio X1

Sub: 2x UnderSeat JL-AUDIO ACP108LG-W3v3

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תוריד טרק של רעש וורוד - PINK NOISE בהנחתה של אפס דיבי ותיקח מדידה של כל רמקול בנפרד, צד ימין שלם בנפרד, צד שמאל שלם בנפרד (סאב כבוי במדידות האלו) ואז צד ימין שלם ביחד עם צד שמאל שלם (סאב כבוי) ואז מדידת RTA של כל המערכת.

אם אתה מבצע את המדידה עם REW5 - תשמור כל מדידה בנפרד כקובץ ותיתן לה שם - אח"כ אתה יכול לפתוח אותן במצב OVERLAP ולהשוות בין המדידות.

תעלה לכאן תמונה של צד שמאל שלם לעומת צד ימין שלם למשל

B4 2010 - ANY-PHONE + MOSCONI AMAS2 + Audsion BitOne + Voce5.1K FullDA + MASSIVEBX4 +HatL1 + Morel CDM880 + Morel Hybrid602 + Micca COVO-S + Audison TH10 + Pioneer TS-X150

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני אישית אוהב להשתמש יותר ב-White noise לכיוונים ככה ה-EQ יותר ברור לי.

בכל מקרה כן אני משתמש ב-REW 5, עם כרטיס קול של Behringer UM2 ומיקרופון ECM8000.

אני עובד בשיטה של אלמנט אלמנט, רמקול רמקול, צד קדמי ביחד, צד אחורי ביחד, קדמי+אחורי ואז כל הרמקולים כולל הסאב.

בכיוונים הראשונים לא יצא לי לשמור את הכיוונים כל כך, בנגלה הבאה אעשה את זה כדי שאוכל להעלות.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעדכן אותי גם בהודעה פרטית אחרי שהעלית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב יש לי אינספור מדידות נתמקד ברמקוליים הקדמיים כדוגמא:

1. וופר ימני עם EQ שטוח:

UtPxnlT.jpg

2. וופר ימני לאחר EQ:

hrzDyMA.jpg

3. וופר ימני בלי EQ נגד(VS) עם EQ בגרף אחד:

SXBJzYP.jpg

4. וופר ימני+שמאלי לאחר EQ:

oNdFPyH.jpg

5. קומפונט קדמי כל האלמנטים לאחר EQ, קרוסאובר של 4500 HZ לפי מה שאדי המליץ(נדמה לי 18 DB/SLOPE):

ניתן לשים לב שה-HERTZ HT-25 קצת חלשים ב17K+, אבל זה הטוויטר ואני אוהב את הסאונד שלו הרבה הרבה יותר מהטוויטר המקורי של הקלארוס כנראה אשתדרג בעתיד

QGvsKWE.jpg

6. איך ה-EQ נראה בתוכנה של ה-HELIX:

1y6z0Tj.jpg

טוב לקח לי בסביבות ה-16 שעות+- לכוון עם הרבה למידה וטעיה.

בהתחלה התחלתי עם White noise אח"כ עברתי ל-Pink noise

בעיקרון זה המון ניסוי וטעיה, לא יכול לספור את כמות הפעמים שאיספתי הכל והתחלתי מההתחלה.

שמתי לב שאלמנטים שונים צריכים גיין שונה ע"מ להפיק את אותם עוצמות.

בכל מקרה לא תיארתי לעצמי בחיים שצריך כל כך הרבה אקולציה על מנת להגיע לתוצאה טובה.

יש חורים שב-EQ שלא משנה מה אני אעשה לא אוכל לטפל בהם או כנגד תדרים שמאוד מאוד קשה להנחית.

בכל מקרה זאת התוצאה, הסאונד עכשיו נשמע חיי מאוד אבל עדין עדין ממש מלטף, שירים שלא יכולתי לשמוע פעם כי הם צרמו לי ברמות מטורפות ניתן להאזין בכיף בלי שום בעיות, אני מאוד מרוצה מהתוצאה אבל יש לי עוד קצת עבודה, בנתיים זה מה שיש ואני די מרוצה.

חשוב לציין השתמשתי במדריך של מישהו מיוטיוב:

(מה שיפה שהוא גם משתמש ב-HELIX ו REW כמוני
:lol:
)

מקווה שעזרתי פה לחלק.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

טוב,

אז טעות ראשונה - לא תחמת את הגרף שלך בין 20 הרץ ל20 קילוהרץ - אתה מראה כאן גרף שמתחיל מאזור ה160 הרץ ונגמר ב30K

ולכן הגרף עלול להיות מאוד מאוד מטעה כי אין לי בעצם שום מידע ממך בין 20 ל120 הרץ ושם קריטי שיהיה פיק בערך 3 עד 6 דיבי מעל כל שאר תחום התדר.

אם זה לא המצב - אני מתקשה להבין איך אתה נהנה מהסאונד היות והוא אמור להיות קר מידי וחסר עומק או כל ליטוף ובעצם אתה משלים את זה עם הסאב וופר.

הדיפ אצלך - משום מה קורה ב450 הרץ ובקבינה של רכבים הוא אמור להראות איפשהו בין 200 ל300

אמור להיות טיפוס מהדיפ הזה באזור 200-300 עד שמגיע פיק באזור המיד או באזור ה500-600 הרץ או באזור ה1K הרץ רק שאצלך הגרף נראה שטוח למדי וזה מרמז בעיקר על טוויטרים חזקים מידי או לסירוגין מיד חלש מידי.

תנסה לתחום את הגרפים ששמרת ל20-20 הרץ עד קילוהרץ ותעלה מחדש - אני לא חושב שאתה צריך לעשות את המדידות מחדש - המידע שם - רק להציג את הגרף נכון.

מאיפה אתה בארץ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כן תחתמי את זה מ20 עד 20 פשוט ששמרתי לא שמתי לב כל כך

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח - תתחום מחדש ותשמור - אני מאוד אשמח לראות את המידע החסר שהוא פשוט קריטי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תפתח - תתחום מחדש ותשמור - אני מאוד אשמח לראות את המידע החסר שהוא פשוט קריטי.

חיפשתי עכשיו וכנראה ששכחתי לשמור את המדידות.

בכל מקרה מה-150 עד ה-60 יש פיק של שמתחיל בקטן ועולה עד אזור ה-9/10DB ב-100HZ ובשאר ממוצע של 6DB, השארתי אותו בכוונה כי אני אוהב באס(מעבר לזה שזה החלק שהוופר היה לבד הרבה הרבה יותר דומנניטי באזור ה-15DB מעל כולם ממש אבל ממש קשה להשקיט אותו עם אקולציה).

אולי אעשה בהמשך ואעלה שוב נראה מי יודע.

ד"א אני מנס ציונה.

עריכה אחרונה על ידי kalmangar

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בסדר גמור - תנסה ליצור את המצב הזה שאתה נופל איפשהו באזור בין 200-300 ואז מטפס לכוון ה600 או אפילו ה1K לפני שאתה מתחיל דרופ הדרגתי עד ל20K

תחום הכניסה למיד ואיפה שהמיד מגיע לפיק הם אלו שמשפיעים הכי הרבה על איך המערכת תשמע - תנסה לבדוק את האזור הזה.

היות וזו מערכת שני חלקים - יותר קשה לך להגיע למצב הזה - למה? כי במערכת שלושה חלקים בדיוק בסביבות האזור הזה תהיה לך נקודת חיתוך נוספת וערוצי הגברה נפרדים...

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• 3 שבועות מאוחר יותר ...

שלום לכל חברי הפורום שהגיבו לנושא של HELIX P SIX MK2 - KALMANGAR ,חיתוכים והגדרות. גם לי התקינו את מגבר הזה HELIX אצל דני מנצרת עלית - נוף הגליל( DRIVE CLUB ).

המגבר חובר ביציאות RCA. גם אצלי לצערי לא היה מספיק עוצמה ווליום למגבר. דני מדרייב קלאב, טען שזה קשור לסיגנל של - HU הסיני של NIPPON חדש !! אני לא מבין כלל במגברים ומערכות שמע וגם לא באלקטרוניקה, לכן אני סומך על בעלי המקצוע. קראתי הרבה חומר באנגלית על המגבר HELIX על חיבור יציאות RCA - HIGT -INPUT, ואני חושב ש- "הבעיה" בעוצמת הווליום והמגבר קשור ל-JUMPER ( ג'מפרים) במגבר.

נראה לי שמגבר זה היה מחובר לחוטים וקונקטורים מקוריים ברכב שבו הוא היה מורכב.

כרגע רמקולים קומפוננט קדמיים, מחוברי למגבר ALPINE שהיה לי, הטויטרים מחוברי לקרוס אקטיבי בקו נפרד. יש לי גם קומפוננט אחוריים מחוברים ל - HELIX. הסאבוופר מחובר למגבר של ALPINE. הרכב הוא קיא ספורטז' 2019 .

דני המליץ להזמין HEC BT של המגבר HELIX והוא טוען שזה ישפר מאוד את העוצמה וצליל המערכת.

אשמח לקבל ולקרוא את תוגובתכם בנושא זה - LANOSFORCE - TOM_22 ועוד חברים בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום לכל חברי הפורום שהגיבו לנושא של HELIX P SIX MK2 - KALMANGAR ,חיתוכים והגדרות. גם לי התקינו את מגבר הזה HELIX אצל דני מנצרת עלית - נוף הגליל( DRIVE CLUB ).

המגבר חובר ביציאות RCA. גם אצלי לצערי לא היה מספיק עוצמה ווליום למגבר. דני מדרייב קלאב, טען שזה קשור לסיגנל של - HU הסיני של NIPPON חדש !! אני לא מבין כלל במגברים ומערכות שמע וגם לא באלקטרוניקה, לכן אני סומך על בעלי המקצוע. קראתי הרבה חומר באנגלית על המגבר HELIX על חיבור יציאות RCA - HIGT -INPUT, ואני חושב ש- "הבעיה" בעוצמת הווליום והמגבר קשור ל-JUMPER ( ג'מפרים) במגבר.

נראה לי שמגבר זה היה מחובר לחוטים וקונקטורים מקוריים ברכב שבו הוא היה מורכב.

כרגע רמקולים קומפוננט קדמיים, מחוברי למגבר ALPINE שהיה לי, הטויטרים מחוברי לקרוס אקטיבי בקו נפרד. יש לי גם קומפוננט אחוריים מחוברים ל - HELIX. הסאבוופר מחובר למגבר של ALPINE. הרכב הוא קיא ספורטז' 2019 .

דני המליץ להזמין HEC BT של המגבר HELIX והוא טוען שזה ישפר מאוד את העוצמה וצליל המערכת.

אשמח לקבל ולקרוא את תוגובתכם בנושא זה - LANOSFORCE - TOM_22 ועוד חברים בפורום.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה קורה דני האמת שלי יש את הHEC BT ואני לא משתמש בו.

אכן הוא מספק יותר עוצמה, בערך 10%-20% יותר בהרגשה שלי אבל הוא נוטה לבעיות התחברות, לכן לא מומלץ, בנוסף אם אתה מתחבר עם פלאפון והשירים מופעלים אוטומטית אז אתה תקבל ווליום מטורף לפנים, כי השליטה על הווליום היא דרך המכשיר המשדר - ז"א תצטרך להנמיך את העוצמה מהפלא בכל אופן לא חוויה נעימה.

לי יש HU של פיוניר חדש שנת 2019 ועדיין העוצמה מרגישה חלשה.

הוא פשוט יותר מדוייק, לפי דעתי הוא מוציא פחות ממה שמוצהר באזור ה-100RMS.

כמו כן שים לב שאם אתה עובד אקטיבי מומלץ לחבר את האלמנטים ליציאות C-F כי הם עובדות גם ב-2OHM והרמקול נשמע יותר חזק ככה(כי הקרוסאובר מייצב את האלמנטים ל-4OHM לפעמים הם פחות ברגע שאתה עובד איתם אקטיבי לפי מה שהבנתי)

אצלי פתחתי את המגבר ובדקתי את הגאמפ'רים הם במצב התקין, סביר להניח שאצלך המצב הוא גם כזה.

אם אתה צריך עזרה שלח הודעה בפרטי בכיף.

-KIA RIO 2014 HATCHBACK-

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ראשית תודה על התגובה המהירה שלך !! אני חושב ומרגיש כמוך !! אני חושב להחליף אותו למגבר של - AUDIOSYSTEM שדני מדרייב קלאב המליץ לי גם. מאוד מאוכזב, במיוחד שיש כאלה כתבות טובות על המגבר של HELIX ! לא מבין איך הוא יותר חלש ממגבר ALPINE פשוט ??

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1551 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...