Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

Volvo S60 2014 ,סיכום קנייה ורשמים לאחר חצי שנה ו 6 אלף ק''מ.

Emanuel5
שימו לב! השרשור הזה בן 1609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

תהליך הרכישה:

עד שהוולווו נרכשה, נהגתי על טויוטה אוונסיס 2007, רכב מעולה (ונחזור אליו עוד בהמשך) אבל משעמם ובנאלי,רציתי רכב קצת יותר מעניין עם ניחוח ספורטיבי, איכותי, בטוח וחזק, וכיוון שאני רומני חיפשתי רכב בעל VFM גבוה :wink:

התקציב לא היה מוגדר, אם הייתי מוצא רכב שעונה על הדרישות ב 50 אלף הייתי קונה, ואותו דבר אם היה עולה 140, כפי שאתם מבינים, הטווח היה רחב מאוד ואני לגמרי לא הייתי סגור על עצמי.

לאחר חפירות בפורומים הגיעו לגמר המועמדות הבאות:

BMW 328.

Mercedes C300.

Golf GTI MK7/6 ידנית.

גולייטה תילתן.

Volvo S60 T5 - Rdesign.

בנוסף החלטתי שהפעם אני לא מפשר על כלום (כמעט)! הרכב חייב להיות יד ראשונה, פרטי, חייב להיותר נקי לחלוטין מתאונות ללא אף תיקון צבע, מבחינתי גם תיקון צבע קליל עם מכחול היה פוסל את הרכב. וכמובן מטופל כמו שעון במוסך מורשה עם תיעוד.

בנוסף פסלתי כל רכב בצבע שחור או אדום, ובכלל מעדיף צבע בהיר.

הדבר היחידי שעליו הייתי מוכן להתפשר הוא ק''מ, שלא ממש הטריד אותי שיהיה מעט גבוה, מעדיף רכב שגמע 120 אלף בשיוט על כביש מהיר מאשר 40 אלף בעיר, בנוסף לכך זה נותן פתח להתמקחות והורדה משמעותית במחיר.

תהליך החיפוש ארך כמספר חודשים, במהלכם בזבזתי לא מעט זמן בנסיעות ובדיקת רכבים ואלו המסקנות:

אין אף 328 בשוק העונה על הדרישות - פשוט אין ולא משנה בכלל המחיר !

C300 ניתן למצוא שמורות, ואף הייתי דיי קרוב לרכוש אחת במהלך התקופה.

GTI, האמת שמאוד אהבתי, אבל המחיר ???!! ה VFM הנמוך ביותר מכולן By Far והרומני שבי פשוט לא נתן לי להתקדם.

גולייטה תלתן - ירדה דיי מהר, משהו שם פשוט לא עבד ביננו, לא יודע להסביר, אבל למרות שכל הנתונים היבשים שם, הרכב פשוט לא "עושה לי את זה".

Volvo - היה שם קליק מיידי, העיצוב, המושבים, השקט בתא הנוסעים, הרגשה כללית מאוד נעימה ובנוסף מחיר אטרקטיבי, פשוט לא השאירו לאחרות שום סיכויי.

מה נרכש?

Volvo S60 T5 R-design, מסוף שנת 2014, עם כ 120 אלף ק''מ, יד רשאונה מבחור רוסי מבוגר שהשאיר לי דיסק אופרה רוסית :wink:, הרכב חנה בחניה פרטית תת קרקעית, שמור בצורה מדהימה - רכב בן 5 ללא אף סימן פתיחת דלת לא רואים כל יום, ולמעשה מלבד שפשוף קליל בפגוש הקדמי הכל מושלם.

הרכב עשה חודשיים לפני הרכישה טיפול גדול בחברה והיה עם טסט לשנה וחודש.

למי שלא מכיר מדובר על רכב עם תיבת הילוכים פלנטרית בעלת 8 הילוכים (תוצרת אייסין היפנית ומורכבת גם בחלק מדגמי לקסוס) , מנוע 2.0 ליטר טורבו מפיתוח עצמי של וולו ,המפיק 245 כ''ס ותאוצה ל 100 ב 6.3 שניות (למיטב זכרוני) רכב מאוד מוצלח ללא (כמעט) אף מחלות ידועות.

הרכב ביומיום:

הרכב קשיח, וגיליתי שאני ממש לא אוהב את זה! בנוסף הוא מעט מקרקש בכבישים משובשים, למעשה הנהיגה בעיר ממש לא נעימה לי, כל בור וקפל מורגש ולמעשה אני מעדיף את האוונסיס להתנהלות עירונית, אם זה קניות, הקפצה של הילדים לחוגים, סידורים, כל אלו אני מעדיף להשאיר את הוולוו בבית.

בחניון של העבודה ישנן 5 קומות תת קרקעיות, ואני מגיע בשעה שמאפשרת בד''כ לחנות במינוס 4, בנוסף בכל קומה יש פסי במפרים צהובים שאם אני עובר אותם במעל 5 קמ''ש כנראה שאשבור חולייה, אין ערב שאני לא יוצר פקק ביציאה מהחנייה.

איכות החומרים ברובה טובה, אפילו מאוד, אבל יש מקומות עם פאשלות רציניות, אחד הדברים שמאוד מפריע לי הוא הפלסטיק שמאחורי ההגה שמרגיש בשקל תשעים, באופן רגיל אין לידיים מה לחפש שם, אבל בנסיעות ארוכות אני מוצא את עצמי מותח את הידיים ומניח אותן מעט על הפלסטיק הזה ואז זה ממש מורגש. בנוסף הדלתות מרגישות קלות והפתיחה\סגירה שלהן מרגישה מעט "חלולה" ביחס למה שרגיל מהטויוטה, שם הן "כבדות" יותר.

מערכת המולטימדיה מעולה לדעתי, אני דווקא אוהב את זה שיש נוכחות של כפתורים פיזיים המקלים מאוד על השליטה, הרכב מסתנכרן לטלפון, וניתן להשמיע דרכו מה שבא לכם, האיכות לטעמי מצויינת, המערכת גם מסתנכרנת לרשימת אנשי הקשר, הבעיה שאינה תומכת בעברית ולכן ההעברתי את כל השמות לאנגלית, ככה גם החיוג הקולי עובד בצורה לא רעה בכלל.

המושבים - אני זוכר ביום הראשון שתיישבתי חשבתי שזה המושב הכי מדהים שאי פעם ישבתי בו, אשתי פחות התרשמה וגם זה שהמשענת ראש נשענת קדימה, מעט מפריע לה.

המזגן מקרר מעולה ויש פתחי מוזיג גם מאחורה,אם הרכב היה בשמש הקופחת מספר שעות ,לטעמי יקח לו קצת יותר מידי זמן להתגבר על החום, אבל אם חונה בצל, לא משנה בכלל כמה חם בחוץ, מהר מאוד הוא מקפיא את הרכב.

בשיוט בין עירוני הרכב זורח !! פעם בשבוע-שבועיים על הקו חיפה-רחובות, נסיעה שהייתה מאוד מעייפת עם האוונסיס הפכה לנסיעה קלילה ולא מורגשת - מאוד הופתעתי מההבדל בין הנסיעות.

העניין שקשה מאוד להשאר על מהירות חוקית עם הוולוו, בעוד שעל 130 קמ''ש האוונסיס רועשת וגועשת ומתחננת "דיי שחרר, אני לא בנוייה לזה" בוולוו מרגישים כאילו עומדים במקום, כאילו זאת לא המהירות הטבעית שלה, היא מעיין משדרת "יאללה ככה לא נגיע , שים גז !", לא פעם אני מוצא את עצמי על מהירויות שהשתיקה יפה להן, הוולוו מבודדת מעולה מהסביבה החיצונית.

אחד המקומות שאני הכי נהנה הוא העליות של פרוייד בחיפה, אם אני מגיע לשם בשעה מאוחרת, מרגיש לי שכל הטויטות ליסינג נוסעות ברוורס :wink: הוולוו טסה קדימה , עלייה או ירידה זה לא ממש משנה לה.

צריכת הדלק בשימוש שלי כ 8-9 ק''מ לליטר, לפי מחשב הרכב, אני לא מודד במשאבה. ד''א אגב, פעם אחת החלטתי להתעלל בעצמי ושייטתי במצב ECO על כ 100 קמ''ש, הצריכה עמדה על כמעט 20 ק''מ לליטר, אני יודע מפתיע, אבל מתברר שבבין עירוני הרכב יכול לצרוך כמו פיקנטו, כמובן שמאז לא חזרתי על הפעולה, לא באמת מעשי לנהוג כך.

טיפולים כאמור עוד לא עשיתי, אבל מהרושם שאני מקבל מחברי לווצאפ (בעלי הוולוו) מדובר על מחירים הנעים בין פי 2 לפי 3 מאחזקת הטויוטה.

סיכום:

באופן כללי אני בתחושות מעורבות מאז הקנייה, יש צדדים שאני מאוד אוהב ויש צדדים שלא.

בנוסף הוולוו מוציאה ממני אנרגיות שהטויוטה לא, לדוגמא בעוד הטויוטה נכנסת למכון שטיפה ב 30 ש''ח, את הוולוו אני שוטף ידנית לבד, עם טויטה נכנס לכל חניה , לא חשוב כמה צרה, עם הוולוו מחפש תמיד חניה מרוחקת מספיק רחבה שלא יפתחו עלי דלתות - כמו שאמרתי הרבה אנרגיות ...

מעט תמונות (כולל הטויוטה אוונסיס לרפרנס)

IMG_20191031_080420.jpg

IMG_20190712_182121.jpg

IMG_20190712_182102.jpg

IMG_20190610_184022.jpg

IMG_20190610_184009.jpg

IMG_20190712_150130.jpg

עריכה אחרונה על ידי Emanuel5
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 31
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

תמונות שפורסמו בשרשור

אחלה סקירה, תודה! הS60 היא פשוט מציאה כיד שניה. הדבר היחיד שהיא לא כלכך עונה עליו זו הדרישה שלך לרכב ב״ניחוח ספורטיבי״.

אגב, למה כוונתך אין אף 328 שענתה על הדרישות שלך?

Sent from my iPhone using Tapatalk

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כנראה שעל "הניחוח ספורטיבי" נסכים שלא להסכים :wink:

לגבי 328, בכל התקופה שבה חיפשתי לא היתה ולוא אפילו אחת למכירה יד ראשונה (00 בעלים קודמים) שכאמור היה בין התנאים ההכרחיים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה מעולה. תודה.

לגבי הקשיחות ממנה אתה סובל, מעניין אם לv40 ולS60 אותם מתלים.

הרושם שלי שונה משלך והרכב מרגיש לי די נוח בתוך העיר. כן הוא קשיח אבל ברמה נסבלת בהחלט. מאוד אוהב את הרכב גם בתוך העיר.

ביואיק  SUV

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בני,

אין לי מושג לגבי המתלים, אך למיטב זכרוני שנינו עובדים באותה חברה, אז אם יצא לי להיות באיזור שלך (או להיפך) אקפוץ ונשווה :wink:

בנוסף אל תשכח שההתרשמות שלי היא מאוד סובייקטיבית, יכול להיות מאוד שעצם העובדה שהאוונסיס "חסינה" לשיבושי כביש זה מה שגורם אצלי להרגשה הנ''ל בוולוו, אחי שנוסע איתי מידי פעם ונוהג על סוזוקי קרוסאובר (שגם היא לטעמי מתרסקת על בורות), חושב כמוך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סקירה יפה.

קצת חבל שלא השוות גם עלויות. אני מניח שהמרצדס הכי יקרה ואחריה הבמוו... היתרון של הוולו הוא המחיר, ודווקא אותו לא הזכרת.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

נראה כמו חבילה נהדרת. לטעמי היא קצת למבוגרים למרות שיש לה את האיכויות שלה. כוח ושקט. אני אוהב כוח ווששומעים...

רכב קשה זה יחסי, אני די בטוח ששלי יותר קשיחה משלך, גם אני יוצר תור ליד פסי האטה ובמחסומי חניה. לפעמים קצת נמאס מזה.

רכב טוב.

מתכלה מתחת לכיסוי:

🚗 .Alfa 147 2.0 Manual With B12 Pro- Kit+ Eibach Antiroll kit+ EBC Yellowstuff brakes kit+ 17" GT wheels with Toyo R888R+ Red leather seats|

המחליפה: Alfa 159 TB

עם חלונות חשמל ונעילה מרכזית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ל R design מתלים נוקשים מעט,אני נהגתי ברמת גימור ביזנס והרכב היה רך כמו חמאה בולע את כל הבורות בלי להרגיש כלום.

את התאוצה ברכב הזה לא מרגישים בכלל,הוא לא מרגיש כמו רכב שמאיץ מהר ל100,הוא אכן מבודד מעולה מכל הכיוונים.

הדבר היחידי שלא אהבתי בו זה ההתנהגות כביש וההגה,ההתנהגות וההגה מרגישים כבדים מאד,ללא שום רצון בכלל לשתף פעולה אפילו בנסיעה מנהלתית.

לדעתי אחד הרכבים הכי טובים שיש כיד שנייה במחיר סביר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

גרסת ה-r design מכוילת מלכתחילה להיות יותר נוקשה (נמוכה בסנטימטר וחצי, צמיגים חתך נמוך, מוט מייצב קדמי ועוד).

בגרסאות ה״רגילות״ הנוחות טובה בצורה משמעותית.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה רכב חזק וזהו. אין שם שום כיוון לספורט מעבר למתלים נוקשים יותר. דווקא 328 נותנת את אותה תחושת יוקרה ועידון של וולו אך שלדה הרבה יותר טובה ובונוס של הנאה אחורית. דווקא עם במוו אולי כן היית מתפשר ולוקח גם יד2 כי אחרי בדיקה לפנימקניה אין סיבה לוותר. כאמור לקחת וולוו שמצויינת בפני עצמה בצבע הכי מהמם שלה בעייני.

gladen pro25+rs audio 100m -tru technology billet 4100

ad neo800w- mosconi pro 4/30

gladen pro10-mosconi pro 1/10

fiio 11m plus coax mosconi dsp aerospace 6to8

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אהבתי לקרוא.מה המחיר בו נרכשה?.מה מחיר המחירון?

Sent from my ONEPLUS A6000 using Tapatalk

כשאני קניתי המחירון היה באיזור ה 88 אלף.

אני שילמתי פחות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1609 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...