Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

צמיגי 16C (רכב מסחרי) אשמח לייעוץ בבקשה והמלצה (פולקסווגן טרנספורטר T5)

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום חברים,

הרכב פולקסווגן טרנספורטר T5, הצמיגים משנת 12. הרכב עצמו 2013.

הצמיגים האחוריים עוד בסדר, מבחינת ה"בשר" מקדימה כבר פחות.

תכף חורף, ואני די מודאג (יש אמת בדאגה מבחינת כביש רטוב?)

מבדיקה קצרה שעשיתי, לפני שפתחתי את הנושא בפורום

חיפשתי את המידה שלי באתר יד2 צמיגים, לינק לתוצאות - https://tires.yad2.co.il/compare?diameter=6&aspectRatio=15&width=18&type=2_0

מבחינת הסיני התעלמתי.

אני לא מעט זמן בפורום, והבנתי שעל סיני אין מה לדבר (גם אם חשוב מאוד לחסוך, ומבחינה כלכלית, עדיין, אין מה לשקול).

הרכב גם סוחב משקל של מעלית מאחורה, מעלית לנכים עם כיסא גלגלים, וכמובן ניתן להבין לבד שמשמש להסעת אדם בכיסא גלגלים.

מבחינת המותגים, באיזה צמיג לבחור?

הרכב נועל כרגע צמיגי vanco continental

205/65/16C

קוד מהירות 107T

אם להישאר עם אותם הצמיגים, מדובר על הוצאה התחלתית של 683 ש"ח, לצמיג (כפול 4).

מה שמביא אותנו להוצאה של 228 ש"ח בחודש כפול 12 חודשים (זה חישוב שלי פשוט לצורך החילוק והתשלומים, להבין כמה ירד כל חודש).

- אם מותר לי לרדת בקוד מהירות מ107T ל 103/101H

אז יש מבצע על צמיג מהמותג הנ"ל במחיר של 500₪ באתר הבא https://www.solomycar.co.il/item/33885/CONTINENTAL-205-65R16C-103-101H-TL-VanContact/

ואז תצא לנו רביעה (עם קוד מהירות נמוך יותר) בעלות של 167 ש"ח לחודש כפול 12 (חסכון של 700 שח מהמחיר של הקוד מהירות שלי 107T).

או שלבחור משהו אחר מכאן (צריך להכניס למעלה את המידה 205/65/16)

https://www.solomycar.co.il/sub_category/204/%D7%A6%D7%9E%D7%99%D7%92%D7%99%D7%9D/

אשמח לעזרתכם וייעוץ שלכם, תודה מראש smile.png

אגב, אני מקריית גת. אם יש המלצות באזור אני אשמח מאוד גם כן.

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אתה צריך להתייחס לקוד העומס (ספרות) ולא לקוד המהירות (אות לועזית) שהוא דווקא גבוה יותר בדגם הזול (T נמוך מ-H).

מאחר ומדובר ברכב עם התקנות מיוחדות, ואני מניח שהמידה הנוכחית מאושרת באופן ספציפי וגם כנראה מופיעה כך ברישיון הרכב, אין אפשרות לרדת מקוד העומס הנדרש וגם לא מומלץ לעשות כן לאור הנ"ל.

בדוק באתרים נוספים ובצמיגיות לגבי דגמים אחרים שעונים על הדרישות.

אגב, לפי אתר יד 2, הצמיג הנוכחי של קונטיננטל נמכר בצמיגיה בבית דגן שנתת אליה לינק נפרד ב-563 ש"ח ולא 683. אז תרים טלפון ותשאל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי טום,

קוד העומס זה 107 אם הבנתי נכון (בהתחלה חשבתי שזה בכלל מגבלת מהירות של הצמיג, ולא הבנתי אז איך אני נוהג על 110? :lol:)

לגבי ה T אתה אומר ש H נחשב יותר גבוה מ T? חשבתי זה הולך לפי הסדר אלף בית :lol:

בקטנה, תצחקו הכל טוב.

התקנות מיוחדות לדעתי לא כ"כ רלוונטי (מעלית, וזה הכל ממה שידוע לי), כמו שכן רלוונטי לי הבטיחות לנוסע(ים). לכן עם כל הרצון שלי כן לחסוך, אני אפילו לא מתייחס לסיני.

לצערי אין לי גישה לאוטודאטה, אבל למשל בספר של haynes לרכב שלנו, אני מבין שכן ניתן לרדת מ 107 ל105?

[ATTACH=CONFIG]524780[/ATTACH]

בית דגן לא קרוב לקריית גת, לכן לא התייחסתי למחירים הזולים שם של אזורי המרכז, וכל מה שמרוחק לי.

אני צריך מקום ברדיוס של מקסימום 40 ק"מ, אם יהיה צריך לחזור אח"כ וכולי (אין לדעת, לפעמים יש הפתעות וצריך לחזור לבעל מקצוע, נקווה שלא כמובן).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

ממשיך לחפש,

בינתיים מצאתי גם צמיג של KLEBER (חברה בת של מישלין?) https://www.tiredeal.co.il/html5/ProLookup.taf?_ID=22443&PF=&did=1120&G=&SM=

במחיר של 533 לצמיג (כרגע עוד לא מחשב כמה זה יצא ל-4 ולחלק לחודשי כמו שעשיתי למעלה, בינתיים בשלב של חיפוש צמיג).

(כתוב שזה כולל התקנה, איזון, ושסתום). המחיר למעלה הוא הזול, צריך לבחור "כולל התקנה" ולהתייחס למחיר שמתעדכן.

אבל זה KLEBER ולא קונטיננטל (מה שהגיע עם הרכב משנת 12, אמצע/סוף 12, אולי שווה לרכוש קונטיננטל פעם נוספת?)

במחיר דומה 535 ש"ח יש גם GOOD YEAR (לא מכיר, רק שמעתי) https://www.tiredeal.co.il/html5/ProLookup.taf?_ID=26384&PF=&did=1120&G=&SM=

השימוש באתר tiredeal (לא חייב רק אותו) היא כי בבחירת מקומות התקנה שלו, ניתן לבחור גם בקריית גת.

אגב,

האתר מציין שההתקנה כוללת איזון גלגלים (האם זה מה שנקרא כיוון פרונט? איך אדע שאכן עושים לי איזון?)

ושסתום (האם צמיגים לא מגיעים עם שסתום?)

עריכה:

בעצם, במחשבה שנייה. ואני חלילה לא מדבר פה ממקום של קמצנות, או ניסיון לחסוך, כי כבר ציינתי

הבטיחות מעל הכל.

אבל - נזכרתי, הרכב עבר משנת 09/2013 ועד היום כ-60,000 ק"מ. קצת יותר (כמה מאות).

והקדמיים כבר לא "בשרניים" כמו האחוריים (אגב, זה נפוץ שהקדמיים נשחקים מהר יותר?)

אז מה שאני מנסה להגיד כאן -

אולי ההליכה העיוורת אחרי המותג קונטיננטל היא סתם? אני התייחסתי לשנים (2013 ועד היום)

כשבעצם המדד הוא כמה שחיקה לק"מ, לא כך?

ופה מדובר על לא כ"כ הרבה ק"מ לצמיג (אבל יש לציין שהאחוריים יותר בשרניים)

סה"כ 60,000 ק"מ לחלק ל-6 שנים מדובר על 10,000 ק"מ לשנה. האם זה מה שמצופה מצמיג כ"כ יקר?

בקיצור אני התפזרתי פה, ואני אחכה למומחים:mm_smile:

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקנה, איזון (משקולות על החישוק) ושסתום אלו שירותים בסיסיים ברכישת צמיגים. מקום שגובה מחיר נוסף (מעבר למחיר השוק של הצמיגים) לדעתי לא תקין. ברכישה דרך אתר טיירדיל, כמדומני יש עלות נוספת להתקנה, אם כי לעיתים המחיר הכולל עדין משתלם.

מעלית זו התקנה מספיק מיוחדת כדי להעלות את משקל הרכב וכדי לדרוש עמידה בקוד עומס גבוה יותר.

איני יודע מה חלוקת המשקל ברכב והמשקל המקסימלי המותר, וזה בהחלט משפיע על הענין.

אם קיים קוד עומס כפול כדוגמת 107/105, המשמעות היא עבור רכבים בעלי גלגלים כפולים על כל צד של הסרן, כאשר העומס הנמוך יותר הוא עבור מצב כזה. מאחר ואצלך רק גלגל בודד, הרלוונטי עבורך הוא 107.

לא מכיר צמיגיות באזורך.

קראתי בפורום בעבר המלצות על צמיגי ג'נו בבאר שבע. נסה לבדוק מולם מה יש להם להציע.

אגב, הצמיגיה בבית דגן מרוחקת רק ב-53 ק"מ מקרית גת. 13 ק"מ יעשו את ההבדל עבורך בשביל דיל מוצלח?

את הצמיגים מ-2012 מומלץ להחליף בהקדם, ללא קשר לשחיקתם (וכן, קדמיים נשחקים מהר יותר). הם כבר כנראה יותר מיבשים, גם אם החזיקו כנראה יפה על פניו. נשמע שהקונטי היו בסה"כ מוצלחים, ואיך אומרים, סוס מנצח לא מחליפים ;). אם כי אני משוכנע שגם צמיגים אחרים מהחברות המוכרות (כולל קלבר) יחזיקו יפה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לידיעתך - ע"פ הוראת רישום זו, לרכבך מותר לנעול צמיג עם קוד עומס/מהירות 103T.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, הוראת הרישום הנ"ל מתייחסת לדגם הרכב הכללי עד כמה שראיתי.

הרכב של פותה"ש מותאם להסעת נכה, עם מעלית. זהו שינוי שמשפיע על משקל הרכב וכן על חלוקת המשקל והעומס על הסרנים, ולכן אני לא בטוח שניתן ככה "סתם" לרדת עם קוד העומס שנדרש.

במבט שני על המסמך אני רואה שישנם טווחי משקל כולל וסרנים.

אם כך, צריך לדעת מה המצב אצל פותה"ש ולוודא התאמה גם כך.

עריכה אחרונה על ידי Tom_22
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב - בכל הקבוצות, הן של M1 והן של N1, קוד העומס/מהירות הנו זהה לכולם.

הרכב נרשם עם 105T(בעצם זה 105/107T) מאחר ואלו הצמיגים שהוא נכנס איתם לארץ ולא ע"פ הוראת הרישום.

קהילת אוהדי ווסטהאם יונייטד בישראל - https://www.facebook.com/groups/whuil/

'פטישי ישראל' - https://www.facebook.com/WHUIL/

טוויטר - https://twitter.com/AmitDim

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אני אעלה צילום של רישיון רכב זה יכול לעזור? אם כן אני כבר אעלה.

בעיקרון התועלת פה תהיה שאז אני אוכל לרכוש צמיג עם קוד עומס/מהירות נמוך יותר,

מה שאומר שגם מחירו יהיה נמוך יותר. נכון חברים? אם כן זה מעולה, זה יעזור ממש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

עמית, ראיתי.

גם אם ניקח את המשקל המחמיר ביותר - 1720 ק"ג בסרן האחורי, קוד 103 יעמוד בדרישה על פניו (875 ק"ג כפול 2 = 1750 ק"ג).

מה שאיני בקיא לגביו, זה האם השינויים שכן בוצעו ברכב, משפיעים על הנ"ל, אם כי אני מאמין שאם היו כאלו, הם היו מצויינים גם ברשיון הרכב (אם כי הוראת הרישום בתמונה תואמת לזו שהעלת קודם). אם אתה אומר שאין בעיה, אני בוטח בך :wink:

בכל אופן, מעבר לצמיגים בעל קוד עומס שונה ידרוש אישור במכון רישוי תמורת פחות מ-30 ש"ח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח לקבל עזרה והכוונה חברים.

אז איזה קוד מהירות ועומס מותר לי?

להדפיס את מה שעמית הביא שיהיה לי?

אחרי/לפני ההחלפה עלי לפנות גם למכון רישוי ולשלם 30 ש"ח? (כשאני כבר עם הצמיגים החדשים? לא יהיה בעיות?)

איזה צמיג לקנות? מאיזה חנות (אינטרנט) או פיזי (המלצה למשהו עד 40 ק"מ מקרית גת)?

אני די הולך לאיבוד ואשמח לקצת עזרה והכוונה חבריםsmile.png

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

האישור מתבצע לרוב אחרי ההחלפה.

אישית, הייתי קופץ למכון גם לפני כדי לוודא שלא יעשו בעיות אחרי.

אבל כמובן רק אחרי שהחלטת וביררת לגבי צמיג ספציפי שידרוש זאת (או אם יש לך סתם זמן פנוי :wink:).

רכישה אונליין טובה אם המחיר טוב וגם השירות בנקודת הקצה, כולל האפשרות לבדוק מראש את תאריך יצור הצמיגים.

רכישה במקום פיזי בסה"כ יכולה להתבצע גם דרך תיאום טלפוני מוקדם לפי הנ"ל.

חוץ הקונטיננטל ראיתי צמיגים נוספים שיכולים להתאים כגון הנקוק RA18, גודייר אפישנטגריפ קרגו ואולי נוספים "חברות בת של" (קלבר-מישלין, בארום-קונטיננטל וכיוצב').

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אשמח אם אפשר לקבל את החוק (איך זה נקרא?) של הוראת הרישום, בכדי שאוכל להדפיס אותו ולבוא מוכן למכון?

פשוט חבל לי לקפוץ למכון רק בשביל הרוגע (מדובר במכון רישוי באשקלון, כשאני גר בקריית-גת, חבל על הדלק רק בשביל השקט).

אני חושב שהכי טוב לבוא עם ההוראה (נזכרתי במילה, הוראה) מודפסת, יחד עם מה שצירף לי עמית (שלדגם של הרכב שלנו מותר גם קוד עומס/מהירות נמוך יותר).

לגבי הרכישה אני עדיין מתלבט. הייתי שמח אם היה קצת ייעוץ, אם ירצו החברים לייעץ אשמח מאוד.

נתת לי קצת שמות של מותגים נוספים, אשמח אם תוכלו לתת לי עוד קצת שמות, אולי אפילו מניסיון?

אגב, כשאני רוכש צמיגים ומגיע אל המקום להתקנה - האם אני צריך לשלם עוד מלבד הצמיגים?

על ההתקנה?

על האיזון?

מה זה כיוון פרונט והאם זה איזון רק במילים אחרות?

איך אדע שכן עושים איזון/כיוון זה משהו שאני יכול לראות כשאני עומד ליד הרכב?

מה זה משקולות והאם אני צריך לשים לב לזה בצמיגים חדשים?

לבקש לראות תאריך ייצור, ואם כן, על הצמיג מוטבע נכון? לא על המדבקה

על כמה להתפשר מבחינת ה"טריות" אחרי הכל יש זמן עד שהצמיג מגיע בהובלה ימית מן הסתם (כמה חודשים?)

הרבה שאלות, פעם ראשונה. אין הביישן למד :oops:

תודה תודה חברי הפורום היקרים

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

היי,

אני התקנתי בטרנספורטר ממודל 2014 צמיגי קלבר בבאר שבע(צמיגי ג'נו), שילמתי סדר גודל של 450 שח לצמיג. דגם/קוד עומס אוכל לבדוק לקראת יום רביעי/חמישי. אם רלוונטי תעדכן.

Sent from my Pixel 2 using Tapatalk

עריכה אחרונה על ידי Superdror
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1577 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...