Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פג׳ו 208 חשד לבעיה בחיישן משקל בכסא נוסע

galbh
שימו לב! השרשור הזה בן 1570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

הרכב פג׳ו 208 2016, עלה לי חשד לאחרונה שנורית חגורת הנוסע וההתראה הקולית לא פועלות כצפוי.

היום אשתי נסעה איתי וביקשתי ממנה לפתוח את החגורה ואכן לא הייתה התראה, בתזוזה על הכסא הנורית נדלקה וכתבה.

בסוף הנסיעה החלפנו מקומות ולפני שהתיישבתי בכסא הנוסע לחצתי עליו חזק עם היד בכמה מקומות. בעמידה עם הרכב במקום הסתכלתי על נורית החגורה שגילתה אותי ללא בעיה, אך בהעברת רוב המשקל לצד שמאל של הכסא הנורית כבתה, לצד ימין זה לא קרה.

האם נשמע שיש כאן בעיה? במידה וכן, במה כרוך לסדר את זה?

אני מודע לקשר בין נוסע שיושב בכסא לפתיחת כרית אוויר במקרה הצורך, האם נשמע שיש כאן סכנה בטיחותית?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שמע, הרכב הזה פשוט לימון. אני לא חושב שעובר שבוע מבלי איזה תקלה כזאת או אחרת ברכב הזה.

ומה שיש לך זה אכן בעיה. ב-2 הרכבים האחרונים שהיו לי , בקבוק קולה על מושב הנוסע היה מדליק את המנורה ואת הצפצוף, קל וחומר מישהו כבד פי 40-50

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אז אולי בקבוק קולה ועוד כמה דברים, הנקודה היא שזה משקל שלא יותר מ-2-3 קילו במקסימום.

אותה "תקלה" ב-2 רכבים שונים ? בספק.

בכול מקרה , זה לא העניין. בנאדם שיושב במושב ללא חגורה זה אמור לצפצף ולהראות התראה בכול מצב. לא משנה כמה נטית משלק יש לצד כזה או אחר. אם זה לא עושה את זה, זה לא תקין.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יכול להיות שנשפך נוזל או שעשיתם שטיפה למושבים בזמן האחרון?

כשעשיתי שטיפה למושבים במשך כמה ימים החיישנים התנהגו באופן מוזר ולאחר מכן חזרו לעבוד תקין

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדקתי את זה שוב, נורא מוזר. את אשתי החיישן שוב לא גילה ואחרי קצת תזוזות על הכסא התחיל לגלות ולא הפסיק עד סוף הנסיעה (בדיקה ע"י שיחרור החגורה מדי פעם בעצירות והסתכלות על הנורה בלוח השעונים). אותי החיישן מגלה בלי בעיה, גם כשאני מרים את עצמי ומפעיל מעט מאוד משקל. מלבד העברת משקל רצינית לצד שמאל ואז הנורה נכבית. לצד ימין אי אפשר באמת לעשות את זה בגלל הדלת.

כמה שאלות -

1. האם מוסכי רשת רגילים של לובינסקי ידעו לבדוק ולאבחן את זה במידת הצורך או שזה מסובך מדי עבור הרמה הממוצעת שם?

2. במה כרוך לסדר משהו כזה? פירוק הכסא לגורמים והחלפת החיישן? מה הנזק הכספי הצפוי לדבר כזה? האם זאת תקלה סבירה ברכב בן 3.5?

3. מישהו יודע האם כרית האוויר של הנוסע לא תפתח במקרה הצורך בגלל החיישן הזה אם הוא בדיוק לא מגלה נוסע או שיש עוד מנגנונים כמו העובדה שהנוסע חגור?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני חושב שאיבחנתי את הבעיה, העברתי אצבע על המושב עם קצת לחץ ושמתי לב שאני מרגיש את החיישנים. ממה שראיתי באינטרנט זה נראה כמו שטיח של חיישנים (לדוגמא https://i.ebayimg.com/images/g/c5cAAOSwCfdXo0Ly/s-l300.jpg) ואני מרגיש אותם רק בצד ימין של המושב, מספיקה מגיעה ממש קלה בחיישן כדי להדליק את ההתראה. להערכתי שטיח החיישנים הזה זז איכשהו או התקפל.

אשמח אם מישהו עם פג׳ו/סיטרואן יוכל לבדוק איך זה אצלו ולעדכן - מספיק להעביר אצבע על מושב הנוסע כדי להרגיש את החיישנים.

האם כדאי ללכת אם דבר כזה למישהו שמתעסק עם ריפוד רכב במקום למוסך של לובינסקי? אשמח גם להמלצות לבעלי מקצוע מעולים באיזור חיפה...

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בדרך כלל קורה אחרי קיום יחסים על מושב הנוסע.

אצלי זה לא הגורם. החיישן פשוט זז?

במה כרוך לסדר את זה? צריך לפרק את המושב מהרכב כדי להוריד את הריפוד?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מצטער על התשובה הלא מקצועית, אני לא מבין גדול אבל לא צריכים להיות מבינים גדולים כדי להבין שהרכב שלך הוא די סיוט, כולה 2016 ובכל שבוע תקלה אחרת.

מבין את היתרון והכיף ברכב כזה על פני קוריאני/יפני משמים אבל במקרה הזה זה פשוט לא שווה את זה.

בתור אחד שמתכוון לקנות פיג'ו בעתיד הקרוב, אני מקווה שהמקרה של הרכב שלך הוא חריג ולא מעיד על היצרנית עצמה, במקומך עם כל הכאב ראש הייתי מחליף למשהו שפוי יותר תוך הפסד כלכלי מינימלי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

התקלות שהיו לי במשך שנה ו 20אק"מ שהרכב אצלי -

מערכת stop & start לא עבדה - הוחלף מצבר באחריות

החלפת נגד מהירות במאוורר המנוע

רצועת תזמון מתפוררת (ידעתי על הנושא מראש)

חיישן זז במושב הנוסע

חוץ מזה יש איזו תופעה מוזרה שהתחילה אחרי החלפת הטיימינג ועדיין לא אובחנה (בשרשור שלי על רצועת התזמון) שלא מפריעה לרכב לנסוע. ייתכן ובסוף זה יתגלה כחיישן מלוכלך.

לא הייתי מגדיר את זה כסיוט כמו שרשמת.

אם כבר משהו סיוט זה הטיפול או אי הטיפול של לובינסקי ברצועה שגזל לי המון זמן ועצבים

יכול להיות שראית עוד שרשור שלי על סטיה של הרכב שמאלה מה שבסוף היה בגלל צמיג סיני שבעל הרכב הקודם התקין ממש לפני המכירה. גם כאן בזבזו לי זמן באבחון של זה (הרכב היה באחריות אז הלכתי למוסכי רשת)

היה לי רכב סיוט (אופל אסטרה) וזה אפילו לא קרוב - החלפות חוזרת של חלקים במערכת קירור המים בגלל נזילות, החלפת בולמי זעזועים בק"מ לא הגיוניים, נזילות שמן והשיא היה בוכנות מנוע שבורות. כל זה עד שהעפתי את הרכב על 75אק"מ

עריכה אחרונה על ידי galbh
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אני שמח שאתה מרוצה, ללא ציניות.

תיארת פה 5 תופעות ברכב משנת 2016 ובמשך שנה אחת (הכללת גם את העניין עם הטורים שתיארת בנושא אחר?), מבחינתי חריג ומציק בכל קנה מידה סביר אבל אם זה מחיר שאתה מוכן לשלם אז זה לגמרי בסדר ומובן, אני מבין את הערך המוסף שיש לרכב כזה על פני רכב כמו טויוטה יאריס למשל, רק לא יודע אם זה שווה את האקסטרה כאב ראש.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1570 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...