Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

מאזדה לנטיס 2003 - נקישות/דפיקות במהלך נסיעה מאיזור הגלגל האחורי

boli19
שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

מדובר בלאנטיס שנת 2003, שעשתה 160K , לא ידוע לי על החלפת בולמים. הרכב אצלי כ-4 שנים.

אחרי שסרקתי את הפורום להודעות דומות

וגם הוצאתי את כל מה שיש לי בבגאז', כולל את הצמיג החלופי, הג'ק וכל גרגיר שהיה שם ובדקתי שכל הברגים

בתא המטען, הכבלים והמנורות מחוזקות, אני חושב שהגעתי למסקנה שהבולם האחורי בסוף חייו

מדובר על רעשי נקישות מהגלגל האחורי שמתרחשות במהירות נמוכה יחסית - עד 60 קמ"ש

הדפיקות האלה לא חזקות במיוחד אבל מספיק חזקות כדי שאני אשמע אותם עם חלונות סגורים

הן לא קבועות, הן בעיקר נשמעות כאשר אני נוסע על כביש מרוצף (אבני אקרשטיין) או על כביש משובש

על כביש ישר בלי בליטות זה פחות מורגש.

השאלה היא, האם זה נשמע כמו בולם אחורי? או שאני מפספס ויכול להיות בכלל משהו אחר? יכול להיות קשור לדרמים האחוריים?

שנחרטו לפני כחצי שנה?

שאלה נוספת - האם נסיעה במצב כזה מסוכנת מבחינה בטיחותית?

ושאלה אחרונה - אם למישהו יש ניסיון עם החלפת 2 בולמים אחוריים במצב דומה, מה העלות של הבולמים?

וכמה תעלה העבודה בממוצע? וגם כמה זמן לוקח להחליף אותם על ידי מכונאי מיומן?

חשבתי לעשות את ההחלפה במוסך מאזדה מורשה, להביא להם את הבולמים שאקנה בעצמי

השאלה מה המחיר של העבודה להחלפה של בולמים לפי תעריף מוסך מורשה.

תודה!

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

צריך לבדוק שהרעש שאתה שומע שזה לא מייסב גלגל במיקרה....כל מכונאי יידע לאבחן זאת ולא ייגבה תשלום על הבדיקה. אם אכן מדובר בבולמים אז החלפתי כבר מיספר פעמים בלאנטיסים למיניהם ולדורותיהם. לרוב שמתי דווקא באחוריים בולמים סינים שהחזיקו יופי לא מעט קילומטרים. אם זכור לי נכון הבולם ניפרד מהקפיץ אך עדיין מחובר שם בחלק העליון שלו בגישה שמצרטכה פירוקים מעט מורכבים. למורשה אין טעם שתלך ייקרעו לך את הכיס. תקנה את הבולמים וצור קשר עם קבוצה הפייסבוק שניקראת "תשאלו כנופצון" שם בעזרתם של אנשים שהם הלה פאמיליה של התחום הזה תוכל לבצע את ההחלפה ללא כל גרוש ובצורה המקצועית ביותר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בלאנטיס יש גם מוטות מייצבים מאחורה, זאת הבדיקה הראשונה שהייתי עושה.

בולמים של קייבה בפעם האחרונה שבדקתי עולים בסביבות 300 שקל ויותר לבולם, לא זוכר במדויק.

הבולם מורכב ביחד עם הקפיץ+ תושבת בולם, צריך לפרק לא מעט כדי להגיע אליו.

עריכה אחרונה על ידי Adamm
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מעדכן:

הייתי במוסך, בדקו, אמרו ששני הבולמים האחוריים תפוסים, אמרו שרצוי להחליף אותם, ואולי הרעש גם מגיע משם.

ומוט מיצב שמאל כבר שחוק ויש בו חופש.

צריך להחליף שני בולמים אחוריים + 2 מוטות מייצב משני צדדים.

בסה"כ יצא 1150 ש"ח, מתוך זה 500 ש"ח עבודה, השאר חלקים. 2 בולמים סיניים, אבל אומרים שיחזיקו מעמד וברמה די טובה.

המחיר כולל מע"מ.

מה דעתכם?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

המחיר של הבולמים שנתנו לך לא זולים. זוג סיני עולה לא יותר מ 300 שח. מוט מייצב עוד בערך 50 שח....עבודה 500 זה סביר לא זול..וכל זה לפני מעמ? לא הייתי מגדיר מציאה גדולה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר על עבודה - בסדר גמור, תעשה סקר שוק אולי תמצא בקצת פחות.

חלקים - בוא נגיד 250 שקל לבולם ו75 למוט מייצב. אפשר להשיג בפחות בולמים סיניים ומוטות מייצבים אם אתה מתעקש.

תתחיל מהמוט מייצב שיש בו חופש כי הרעש מגיע משם, עבודה לא קשה בכלל עם גישה טובה אם יש לך ידיים טובות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אדם, אתה מציע לא לגעת בכלל בבולמים אלא להחליף רק את שני המוטות מייצב בלבד בינתיים ולראות אם הרעש נפסק?

ומה לגבי זה שהבולמים "תפוסים" לדברי המוסך?

להשאיר את המצב ככה?

הראו לי על רכב אחר שלחצו על הצדדים שלו, היתה עליה וירידה, אצלי כמעט כלום, גם אני לחצתי ומרגיש ממש קשה ללחוץ את הרכב

לא נראה שמשהו 'חוזר' כמעט.

אגב, המחיר כולל מע"מ.

בולם סיני הם רוצים 250 לבולם, כפול 2 = 500 שקל

מייצב - כל אחד מהם 75 ש"ח, יחד 150 שקל

חלקים ביחד - 750 ש"ח + עבודה 500 שקל. = 1150 ש"ח כולל מע"מ.

זה יקר?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בולם סיני יעלה 100 שקל פחות, בולם קייבה/מונרו ייעלה בערך 100 שקל יותר, בחירה שלך.

אם הבולמים באמת תפוסים אתה חייב להחליף אותם, בטיחות!

מחיר על עבודה זה סביר לדעתי.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

איך באמת יודעים שהבולמים תפוסים?

לחיצה בשני צידי הרכב, שמרגיש מאוד קשה ללחיצה משמע ששניהם תפוסים?

בולם סיני אמור לעלות בערך 200 לבולם?

ומונרו או קייבה בערך 350 לבולם?

אגב, זה המוט המייצב?

f7b9e5aaa72f86e14ac6fe2349b8759e-600x400.jpg

ואגב, זה משנה אם זה סיני, או בעצם קיים בכלל כזה יפני ?

כל מה שראיתי זה סיני וטורקי, שניהם בערך בין 40 ל-90 שקל לכל אחד.

עריכה אחרונה על ידי boli19
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שים לב שהנקישות יכולות להיות כתוצאה מכריות בולם בלויות.

בכל מקרה אם אתה מחליף בולמים, מומלץ לבצע גם החלפה של הכריות בולמים (חלק שמורכב מעליהם) כי גם ככה מפרקים אותם בהתקנת החדשים והם לא כל כך יקרים.

חבל שעוד כמה חודשים יתברר שצריך להחליפם ואז תצטרך לשלם את עלות העבודה שוב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא יודע אם הטעו אולי לא הבינו, חלק קוראים לזה תושבות בולם חלק כריות בולם, אולי מפה נובעת אי ההבנה.

מצרף לך קישור לסרטון לא הכי איכותי אבל די ממצה את העבודה שיש לבצע כדי לפרק בולם לצורך החלפת כריות/תושבות (ההחלפה של הבולם עצמו לא מתוארת אבל יש סרטונים רבים ברשת שמדגימים זאת)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מהסרטון נראה שהעבודה לא ממש קלה וגם מצריכה פירוק של הרבה דברים בדרך.

לגבי הכריות, אם אני קובע עם מוסך להחליף בולם, אני מניח שהם ישתמשו בכריות הקיימות, ואז יש סיכוי שהרעש ימשיך

אז בעצם לא עשיתי כלום. כמה יעלו כריות בולם אחוריות?

אני שוקל לקנות את כל החלפים בעצמי ולהביא למוסך מאזדה מורשה לעשות רק את העבודה, השאלה כמה תעלה שם רק עבודה נטו?

הם בהחלט מחוייבים לפי חוק וגם בפועל ביצעו לי בעבר עבודות בלבד כאשר הבאתי את החלקים בעצמי

אבל זאת נראית לי עבודה שהם בטח יגבו עליה הרבה כסף

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מחיר העבודה יהיה אותו מחיר.

אם כריות הבולמים קרועות אז מן הסתם שגם הם מקור הרעש כי הבולם לא יושב במקום.

באמזון כריות של מונרו עולות 50-70 שקל לפני משלוח.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1607 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...