Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

ביטוח לרכב חדש דרך ביטוח של הסוכנות- מומלץ?

Spongebob
שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום,

בעוד יומיים אקבל את הרכב החדש שהזמנתי וכמובן שצריך להגיע לשלב המסירה עם ביטוח בתוקף. כמובן שגם במשרדי הסוכנות יושב סוכן ביטוח שמציע ביטוחים ללקוחות. האם לעשות ביטוח לרכב דרכו יהיה חכם? עד עתה תמיד עשיתי ביטוח בעצמי ישירות מול חברות הביטוח וזה עבד בסדר (טפו טפו לא הייתי צריך להפעיל אותם יותר מדי).

יש לציין שההצעה שלו נראית על הנייר טובה עם כמה סעיפים שבדרך כלל לא מופיעים בביטוח "רגיל" וגם המחיר לא רע. בנוסף גם בסוכנות עצמה יש מוסך שכמובן נמצא ברשימת מוסכי ההסדר. בקיצור, יש פה אספקט מעניין שהכל נמצא במקום אחד - מכירה, טיפולים, תיקונים, ביטוח - הכל באותו קומפלקס.

השאלה היא האם יש חסרונות לביטוח כזה? האם האותיות הקטנות מסתירות משהו? מה לא מספרים לי?

אשמח לשמוע אם מישהו התנסה בביטוח כזה.

תודה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

הכי טוב לעשות סקר שוק .

רכב באחריות חייב להיות מטופל במוסך מורשה יבואן ולכן מוסך מורשה יבואן חייב להיות בהסדר .

יכול להעיד על הונדה , סוכנות ביטוח יותר זולה משמעותית מסכונות מאיר רמות ( סוכנות היבואן )

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה שלי דווקא ההצעה הכי זולה לג'אז השנה הייתה במאיר רמות אבל כמו שאמרת חייבים לעשות סקר שוב וגם לבדוק מה הביטוח מכסה.

זה לא חכם ללכת להצעה הכי זולה, אבל שיש לך השתתפות עצמית מטורפת, או ביטוח צד ג' רק עד 300 אלף שקל, בלי הגנה משפטית ורכב חליפי לזמן מוגבל מאוד/אין רכב חליפי ברוב המקרים (נתקלתי כבר בפוליסות כאלו).

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה חברים.

בהצעה שקיבלתי יש רכב חליפי, השתתפות עצמית מופחתת, ביטוח צד ג' מיליון ש"ח, שמשות, גרירה, תקרים, חלפים מקוריים ועוד כמה סעיפים. אפילו כיסוי של "חדש תמורת ישן" לשנתיים.

אני דווקא מודאג לגבי מה שלא כתוב (אם יש כזה), האם ישנם סעיפים שכדאי להיות מודעים אליהם שהם אופייניים לביטוחים כאלו? במקרה הזה זה איזשהו קולקטיב טויוטה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מה זו השתתפות עצמית מופחתת? תגדיר.

מה גובה הגדרת אובדן מוחלט/להלכה (לרב היום זה נע על 50% אבל ראיתי מקרים מוזרים של 65%).

אם אתה ממש רוצה להיכנס לעובי הקורה, לבדוק ערך כינון.

חדש תמורת ישן זה מצוין - שים לב שבשנה השנייה זה יחול רק אם תבטח שוב באותה חברה מבטחת, כמובן.

הייתי גם בודק דרך איזו חברה מתבצע הביטוח.

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, השאלה הראשונה שלי הייתה "מי החברה המבטחת" וכאן התשובה לא מצאה חן בעיניי - הראל. את זה אני עדיין בודק.

השתתפות עצמית מופחתת - 700 ש"ח.

אשמח להבין מה זה "ערך כינון"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שלום

רכב באחריות חייב להיות מטופל במוסך מורשה יבואן

זה לא נכון. ע"פ החוק ניתן לטפל בכל מוסך מורשה (של משרד הרישוי, לא בהכרח של היבואן), והאחריות לא תפגע.

לגבי הביטוח, כל מקרה לגופו. דבר ראשון כאמור תבדוק דרך איזו חברת ביטוח הם מבטחים בסוכנות ותנסה להשיג הצעה ישירות דרך אותה חברת ביטוח.

דבר שני תבדוק ב- WeSure, יש להם מחירים מעולים ופוליסות טובות.

דבר שלישי, תקפיד לקרוא את כל הפוליסה כדי לוודא שרמת הכיסתו"ח שם סבירה. שתדע שיש הרבה פוליסות זולות שמפוצצות בכיסתו"חים, כמו הפוליסות הזולות ב- wobi לרוב. מעבר לכך שאתה לא תשב ותקרא 30 עמודי פוליסה ותנסה לפענח מה כל משפט אומר, גם אם כן תקרא אותם, כנראה שאתה תבין שהפוליסה לא שווה ובפועל היא לא מכסה הרבה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שני היתרונות הגדולים שאני רואה בביטוח באמצעות סוכנות היבואן הם טיפול בתאונות במוסכי היבואן (במקרה שלי מדובר בפחח שאני מכיר וסומך עליו), ובשנתיים הראשונות סעיף "חדש תמורת ישן".

במקרה שלי ההפרש בעלות בין סוכנות היבואן לסוכנות אחרת זעום, ולכן אני ממשיך לבטח את כל הרכבים שלי בסוכנות היבואן כבר מספר שנים. במקרה האחד שבו נזקקתי גם לטיפול שלהם בתאונה הטיפול היה מצויין.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אכן, השאלה הראשונה שלי הייתה "מי החברה המבטחת" וכאן התשובה לא מצאה חן בעיניי - הראל. את זה אני עדיין בודק.

השתתפות עצמית מופחתת - 700 ש"ח.

אשמח להבין מה זה "ערך כינון"?

כינון במשפט - משמע עלות ההחפלה של חדש תמורת ישן או ההפרש בין מחיר החלפת רכב משומש (שהוגדר אבדן מוחלט / נגנב) בערך רכב משומש אחר לבין ההפרש בין החלפת רכב משומש בערך רכב חדש אחר.

בקצרה, זהו למעשה הסעיף חדש תמורת ישן.

מה שהתווכנתי שיש לשים אליו לב הוא כי ישנן פוליסות שבהן ערך הכינון (כאמור, דהיינו הסכום שיידרש להוסיף על מנת לרכוש רכב זהה חדש) מוגבל עד 10%.

אם הרכב כבר בן שנה וחצי נניח והוא נגנב, הרי שאותם 10% לא יספיקו על מנת לקנות רכב זהה חדש מהיבואן ותצטרך להוסיף מהכיס.

לעומת זאת יש פוליסת ללא הגבלת ערך כינון או לחילופין ההגבלה היא של 15-20%...

Seat leon Cupra MK3 FL 2011 - sold

Seat leon Cupra 280 - sold

Golf GTI Performance - sold

Awaiting on new car :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה לא נכון. ע"פ החוק ניתן לטפל בכל מוסך מורשה (של משרד הרישוי, לא בהכרח של היבואן), והאחריות לא תפגע.

לגבי הביטוח, כל מקרה לגופו. דבר ראשון כאמור תבדוק דרך איזו חברת ביטוח הם מבטחים בסוכנות ותנסה להשיג הצעה ישירות דרך אותה חברת ביטוח.

דבר שני תבדוק ב- WeSure, יש להם מחירים מעולים ופוליסות טובות.

דבר שלישי, תקפיד לקרוא את כל הפוליסה כדי לוודא שרמת הכיסתו"ח שם סבירה. שתדע שיש הרבה פוליסות זולות שמפוצצות בכיסתו"חים, כמו הפוליסות הזולות ב- wobi לרוב. מעבר לכך שאתה לא תשב ותקרא 30 עמודי פוליסה ותנסה לפענח מה כל משפט אומר, גם אם כן תקרא אותם, כנראה שאתה תבין שהפוליסה לא שווה ובפועל היא לא מכסה הרבה.

תעזור לי להבין מעשית , אם אני מכניס את הרכב לאחר תאונה בזמן שהרכב באחריות למוסך מורשה משרד התחבורה והמוסך משתמש בחלקים תחליפיים עדיין יש אחריות ?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תעזור לי להבין מעשית , אם אני מכניס את הרכב לאחר תאונה בזמן שהרכב באחריות למוסך מורשה משרד התחבורה והמוסך משתמש בחלקים תחליפיים עדיין יש אחריות ?

לא דיברתי על חלקים מקוריים או חליפיים. דיברתי על מוסך נטו.

לשאלתך, כל מקרה לגופו וזה תלוי אילו חלקים. מה שבטוח, אם המוסך המורשה (לא של היבואן) ישתמש בחלפים מקוריים אז בוודאי שתיהיה לך אחריות.

לא מזמן מימשתי אחריות על רכב שטופל רק במוסך לא של היבואן ועם חלפים לא מקוריים, בינהם שמן מנוע, פילטר מנוע, פילטר אוויר, פילטר מזגן ורפידות ברקס. כל אלה לא מקוריים ובכל זאת צ'מפיון הכירו את הרכב באחריות.

מניח שאם הייתי מחליף חלקים מכאניים יותר "רציניים" כמו חלקי גיר או מנוע, אז האחריות הייתה עלולה להפגע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כינון במשפט - משמע עלות ההחפלה של חדש תמורת ישן או ההפרש בין מחיר החלפת רכב משומש (שהוגדר אבדן מוחלט / נגנב) בערך רכב משומש אחר לבין ההפרש בין החלפת רכב משומש בערך רכב חדש אחר.

בקצרה, זהו למעשה הסעיף חדש תמורת ישן.

מה שהתווכנתי שיש לשים אליו לב הוא כי ישנן פוליסות שבהן ערך הכינון (כאמור, דהיינו הסכום שיידרש להוסיף על מנת לרכוש רכב זהה חדש) מוגבל עד 10%.

אם הרכב כבר בן שנה וחצי נניח והוא נגנב, הרי שאותם 10% לא יספיקו על מנת לקנות רכב זהה חדש מהיבואן ותצטרך להוסיף מהכיס.

לעומת זאת יש פוליסת ללא הגבלת ערך כינון או לחילופין ההגבלה היא של 15-20%...

הבנתי.

בפוליסה שהוצעה לי מדובר על 10% שזה לא הרבה לפי מה שאתה אומר, מצד שני זה לשנתיים (לא ידוע אם זה מקובל) ומצד שלישי זה יותר ממה שהיה לי על שני הרכבים האחרונים שלי - 0%.

דבר נוסף ששכחתי ממנו לגמרי ונזכרתי בו רק היום כשניסיתי לבצע סקר שוק - דרישות מיגון. לחברות הביטוח יש דרישות מיגון שונות שעולות למבוטח הרבה כסף (כספת אלומיניום, איתוראן וכיוצא בזה). סוכן הביטוח של הסוכנות מציע לי פוליסות שתואמות את המיגון שכבר קיים ברכב, בלי תוספות ושדרוגים אחרים. זה לכשעצמו חוסך לא מעט כסף, טירטורים והתקנות מיותרות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1608 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...