Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

יש חשמלאים בפורום? האם זה ממסר או פקק ראשי?

super-man
שימו לב! השרשור הזה בן 1611 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

המפסק הוחלף {eaton} (המתג של הקודם לא החזיק במצב עליון, כנראה עייפות החומר אולי).

התקשרתי גם לספקית החמצן, יגיעו בלוני חמצן לגיבוי.

תגידו, לא מוזר שמטבח + חדר + מסדרון - כל אלה על מפסק אחד של 10A בסה"כ? (השני משמאל, בתמונה שמצורפת למעלה)

במטבח - יש 3 שקעי חשמל (שקע אחד מקרר, שקע שני תנור, שקע שלישי מיקרוגל עם קומקום). נורה.

במסדרון יש סה"כ נורה למעלה באמצע המסדרון (נורה פשוטה רגילה). ללא שקעי חשמל.

בחדר יש 2 שקעים וכמובן גם נורה.

כל זה על 10A, אני לא חשמלאי, אבל נראה לי קצת מדי. גם אצלכם זה ככה?

או שיוצאים מנקודת הנחה שלא מפעילים גם את התנור וגם את הקומקום ביחד? (המקרר מן הסתם עובד תמיד)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

זה נמוך אבל זו לא חוכמה להחליף ליותר גדול בלי לבדוק איזה חוטים מושחלים בקיר ואיך הם מחוברים. אתה עלול לשרוף את החוטים.

יש לכם בעיה שהוא קופץ תחת עומס?

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

כתבתי קודם, צריך להתייעץ עם בעל מקצוע לגבי שדרוג הרשת הביתית. אניבין שיש לכם 40 אמפר, שבאופן בסיסי צריך להספיק למשפחה עם צריכה לא גבוהה. השדרוג לתלת פאזי יעלה אלפי שקלים, אפילו אם המערכת הקיימת מותאמת לכך, קל וחומר אם צריך להשחיל את כל החיווט מחדש. אבל אולי צריך לחלק מחדש את המעגלים. תתייעץ עם חשמלאי.

לפני 5 שעות, David32 כתב:

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

את האמת אין צרכנים כל כך כבדים שתלת פאזי באמת מצריך את זה (הדירה קטנטנה, והבישול מתבצע כמובן על גז).

גם ההוצאה היא בטח של אלפי שקלים כמו שכתבו פה, זה לא רלוונטי כרגע.

נהג לילה,

תשמע קופץ לפעמים. אז אתה אומר לעצמך "כנראה לא היה צריך להפעיל את הקומקום כשהתנור דולק, וכששומעים גם את המנוע של המקרר".

כאילו אתה מבין שלא צריך להעמיס יותר מדי (קצת כמו נגיד לנסוע באיילון, כשהכביש פתוח על הילוך 3-4 במהירות 90-110, אפשר אבל חבל להעמיס).

בסדר בינתיים נשאיר את זה ככה.

מאמין שבלא מעט דירות יש כל מיני חוקיות שכזאת.

מכונת כביסה עובדת, אז לא מדליקים דוד. תנור עובד אז ממתינים עם הדוד.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סופרמן, אני חוזר. יתכן שההספק הכללי מתאים לצרכיכם, אבל החלוקה הפנימית לא. יתכן שצריך לחלק מחדש את המעגלים, כדי שלא תהיה בעיה נקודתית של עומס יתר על מעגל מסויים על ידי שני צרכנים גדולים, שהבית ככלל יכול להחזיק, אבל לא מעגל אחד.

מה שאתה לא מבין זה שאתה מבזבז את הזמן שלך, את תעבורת האינטרנט שלך ואת אורך החיים של סוויצים במקלדת שלך.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ידידי. תודה רבה לך.

רק לצורך חידוד: החלוקה היא פשוטה לחשמלאי, נכון?

סה"כ להחליט שאת החוטים האלה והאלה, במקום שיתחברו למפסק 10A הם יתחברו למפסק 16A

ברמת העיקרון, אני צודק? כמובן שאני לא מצפה לתשובה מושלמת של חשמלאי, רק להבין אם הפעולה אכן מתבצעת כך.

על מנת להבין את סדר הגודל שלה מבחינת עלויות (למשל יש צורך בהשחלות? חציבות? וכולי, או סה"כ שינוי מיקום החוטים למפסק חזק יותר)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לא בדיוק. אני לא חשמלאי - יש כמה כאלה בפורום. מכל מקום, הוא צריך להתאים כל מעגל לצרכנים עבורם הוא מתוכנן. התיילים למעגלי 16 אמפר צריכים להיות בעלי שטח חתך גדול יותר מאלה של 10 אמפר, ועל החשמלאי לוודא שכל המערכת עומדת בתקנים.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הבנתי ידידי. תודה רבה לך.

רק לצורך חידוד: החלוקה היא פשוטה לחשמלאי, נכון?

סה"כ להחליט שאת החוטים האלה והאלה, במקום שיתחברו למפסק 10A הם יתחברו למפסק 16A

ברמת העיקרון, אני צודק? כמובן שאני לא מצפה לתשובה מושלמת של חשמלאי, רק להבין אם הפעולה אכן מתבצעת כך.

על מנת להבין את סדר הגודל שלה מבחינת עלויות (למשל יש צורך בהשחלות? חציבות? וכולי, או סה"כ שינוי מיקום החוטים למפסק חזק יותר) - אין צורך בחציבות או/גם בשינוי מיקום של חוטים אלא רק השחלת חוטים חדשים והחלפת המא"ז (

מפסק אוטומטי זעיר).

אם יש לך כסף מיותר בהחלט חשמלאי יכול לפתור את העניין. לדעתי הדרך הפרקטית עבור משפחתך פשוט לא להפעיל מספר צרכנים כבדים בו זמנית ולא תתקלו בשום בעיה.

ייתכן מאוד שאפילו אין צורך להגדיל את שטח חתך מוליכי החשמל אלא רק להחליף את המא"ז של 10A ל-16A. כמובן לאחר בדיקה של חשמלאי מוסמך.

עריכה אחרונה על ידי מרק10

איזה כייף לי :)

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה

אגב - לחשמלאים (או למבינים) שפה EATON (MADE IN SERBIA / ROMANIA) זה בסדר, נכון?

אני משער שזה לא כמו SIEMENS או ABB, אבל האם זה באמת נחשב "אירופאי איכותי"?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

בס"ד

תקח רק מהטופ, גנרל אלקטריק, סימנס וכו', חבל לחסוך כמה שקלים, בעניין כזה.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

אני קם כל בוקר בשביל הילדים, בלעדיהם הייתי קם בצהריים...:lol:

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אישית כאשר החשמלאי מגיע.

הייתי מחליף מבקש הצעת מחיר להחליף את כל הארון לחדש. במיוחד את הממסר פחת.

צריך לעלות לפחות עוד 300 שקל חומרים. (ממסר פחת לבד זה 150 שקל בערך)

בעיה שניה.

מחולל החמצן.

הייתי קונה אל פסק איכותי ואמין. יכול להחזיק בקלות בין חצי שעה ל8 שעות ויותר .(תלוי בצריכת החשמל של המחולל)

אישית

אני מחזיק 3 אל פסקים בבית.

אחד מחובר לאקווריום למשאבת חמצן (הציל את הדגים שלי כמה פעמים כולל תיקון קו לילה שלם ועוד)

השני מחובר לטלוויזיה ולמעגל תאורת חירום (משמש הגנה לטלוויזיה) ומשמש תאורת חירום חזקה לבית + מקום לטעינת טלפון במידת הצורך.

והשלישי מחובר לאביזר רפואי של אישתי שבמידה ויש הפסקת חשמל היא תוכל להמשיך להשתמש בזה.

כל אחד מהם בגודל מותאם לצריכה ולשימוש.

אני לא חושב שיש פתרון אחר איכותי ואמין כיום כתחליף לאל פסק. לשימוש חירום לציוד רפואי

* יש מערכות משולבות שיש להן חיבור קבוע לחשמל. ויש בתוכן מצבר גיבוי.

גלגלצ: דיווחי תנועה ביציאה ממצרים. עומס תנועה ענקי ממחלף סיני עד מחלף ים סוף, משה תיזמן 40 שנה. תודה לך משה.

מודעת מכירה ................ פרויקט איטום על הרכב שלי

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במקרה הייתי בפורום וראיתי שהגבת, אז תודה, כמו כן תודה לכל המגיבים!

המפסקים - הוחלפו כולם. הראשי, הפחת, וכל השאר (10A ו 16A).

מחולל חמצן חשמלי - לא מצאתי פתרון עדיין למחולל כשאין חשמל בבית. תכף אגע בזה.

בלוני חשמל - התקשרתי לספק החמצן. יש כעת 2 בלוני חמצן לגיבוי (קטן, וגדול).

לגבי המחולל החשמלי - אשמח אם תשתף אותי באל פסק שיש לך? איזה מותג, יצרן, כמה וואט (אם כך זה נקרא?)

איך אני יודע כמה צריך?

יש לאחי מיטה רפואית חשמלית, שכשאין חשמל - הוא תקוע בתנוחה שנבחרה במיטה (באמצעות השלט).

לא נעים, ואפילו כואב. להיתקע בתנוחה נניח מספר שעות (תנוחה מכופפת נניח, כשאי אפשר לשכב).

אין מנגנון ידני לחילוץ או לשחרור, נבדק.

אשמח שיהיה פתרון למחולל החשמלי ולמיטה. אודה לך/לכם בייעוץ איזה אל פסק לבחור, האם לבחור אחד לכל מכשיר, או מספיק אחד?

תודה רבה!

עריכה:

פתחתי נושא ייעודי לאל פסק, בכדי שגם מי שלא חשמלאי יוכל להיכנס ולהמליץ. מודה לכם מראש חברים.

[h=3]אל פסק למכשירים רפואיים, אשמח לקבל המלצה[/h]

עריכה אחרונה על ידי super-man
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...