Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

פיצוץ רדיאטור חימום - טוסון 08

roeematza
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

שלום

ברשותי יונדאי טוסון 2008.

לפני כ-3 חודשים הייתה לי נזילת מים ממהפלאנץ ומהרדיאטור שנסדק.

נזילה זו גרמה להתחממות מנוע ובעקבותיה נכבה לי הרכב ולכן גררתי את הרכב למוסך

שם בצעו שיפוץ ראש מנוע והחליפו רדיאטור ואת הצנרת.

לפני כ-3 ימים בדקתי מים /שמן והכל היה פיקס לא היה חסר כלום.

למרות זאת, אתמול נסעתי עם הרכב ושמעתי רעש מוזר כמו חיכוך ואז מחוג חום מנוע עלה למקסימום.

בלית ברירה, המשכתי כ 3-4 דקות נסיעה כי לא הייתה לי אפשרות עצירה (נתיב אחד צר)

ואז עצרתי בצד (כשעצרתי נכבה גם הרכב) והנחתי את הרכב בצד עד שהתקרר והזמנתי גרר.

לפני שהרכב עלה לגרר בדקתי וראיתי שחסר מים במיכל מילוי , אך לא ראיתי מים מתחת לרכב.

כעת המוסך אומר לי שהוא ראה מים בתוך הרכב וכנראה רדיאטור החימום התפוצץ.

חשוב לציין שהחימום ברכב לא היה תקין בשנה האחרונה

ובטח לא הפעלתי אותו באותה נסיעה שהיתה ביום חמים.

א. האם זה הגיוני שמדובר ברדיאטור חימום? הרי לא הפעלתי את החימום ברכב אז מדוע שהתפוצץ?

ב. איך אני יכול לדעת שלא הייתה פגיעה שוב בראש מנוע?

תודה

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

רדיאטור החימום הפנימי מקבל נוזל קירור בלי קשר להפעלת החימום ברכב...כל הזמן זורמים בו מיים חמים. ייתכן ולמרות התיקון של ראש המנוע עדיין היה לחץ במערכת הקירור מה שגם לפריצה של הרדיאטור חימום אבל את זה אין לך איך להוכיח וכעת תצטרך להכין עוד בוכטה של כסף כדי לתקן את רדיאטור החימום או שתבצע לו מעקף בכמה עשרות שקלים בודדות אבל אז לא יהיה לך חימום כלל.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

תודה רבה, כנראה שאסדר את החימום.

אחרי שהרכב התקרר, בדקתי מים ובמכל הנוסף היה מים עד הסוף למרות שמיכל הישיר (אין לי מושג איך קוראים לו, זה עם המכסה העגול הכסוף בדר"כ) לא ראיתי מים. האם זה אומר שהייתה פגיעה גם בראש מנוע ? כי מין הסתם אם לא היה מים היה צריך לעבור מים מהמיכל הנוסף למיכל הישיר ?

רדיאטור החימום הפנימי מקבל נוזל קירור בלי קשר להפעלת החימום ברכב...כל הזמן זורמים בו מיים חמים. ייתכן ולמרות התיקון של ראש המנוע עדיין היה לחץ במערכת הקירור מה שגם לפריצה של הרדיאטור חימום אבל את זה אין לך איך להוכיח וכעת תצטרך להכין עוד בוכטה של כסף כדי לתקן את רדיאטור החימום או שתבצע לו מעקף בכמה עשרות שקלים בודדות אבל אז לא יהיה לך חימום כלל.
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

במיכל פלסטיק מים עד הסוף.

ברדיאטור עצמו (שאני מניח שזה המיכל עם הפקק המתכתי) לא ראיתי מים .

איךה היה מיים עד הסוף? במיכל הפלסטיק או ברדיאטור עצמו?
שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

הצטרף לדיון

ניתן לפרסם הודעה כעת ולהירשם לאתר מאוחר יותר. במידה וכבר יש לך חשבון בפורום, התחבר כעת בכדי לפרסם באמצעות החשבון שלך.

Guest
הגב לנושא זה...

×   התוכן שהדבקת מסוגנן.   הסר סיגנון

Only 75 emoji are allowed.

×   הקישור שלך הוטמע אוטומטית בגוף ההודעה.   הצג כקישור רגיל

×   התוכן הקודם שלך שוחזר.   ניקוי העורך

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• תוכן חדש...