Jump to content
  • הצטרפו למשפחה

היי, היי אתה (או את) שם!

אנחנו יודעים, נחמד להיות אנונימי, ולמי בכלל יש כוח להירשם או להיות עכשיו "החדשים האלה".

אבל בתור חברי פורום רשומים תוכלו להנות ממערכת הודעות פרטיות, לנהל מעקב אחרי כל הנושאים בהם הייתם פעילים, ובכלל, להיות חלק מקהילת הרכב הכי גדולה, הכי מגניבה, וכן - גם הכי שרוטה, באינטרנט הישראלי. 

אז קדימה, למה אתם מחכים? בואו והצטרפו ותהיו חלק מהמשפחה הקצת דפוקה שלנו.

סעיף בחוזה שכירות של יחידה, האם היה מקובל עליכם?

Charge
שימו לב! השרשור הזה בן 1588 ימים, שזה ממש ממש הרבה. נא המנעו מהקפצה שלו והקפיצו אותו אך ורק אם אתם פותחי השרשור ו/או יש לכם עדכון רלוונטי לנושא. אם יש לכם שאלה, נא פתחו שרשור חדש.

פוסטים מומלצים

היי, אני לקראת שכירות של יחידה במרכז, בעל הדירה רוצה להכניס לחוזה סעיף לפיו בכל שנה שארצה להמשיך לשכור שכר הדירה יעלה ב2%, כלומר תוספת של 2% בשנה השניה, ותוספת של עוד 2% בשנה השלישית, עוד 2% בשנה הרביעית וכו' וכו'.

הכוונה שלי היא לשכור לטווח ארוך של לפחות 5-6 שנים, אבל עושים חוזה חדש כל שנה ואני לא מתחייב מראש ל6 שנים.

עד היום לא שמעתי על סעיף כזה ורציתי לדעת האם זה מקובל, והאם אתם הייתם חותמים על חוזה עם סעיף כזה?

תודה.

שיעורי פיסיקה גרעינית באוף טופיק.

את הריתוך יש לבצע כך שהאלקטרודה תמוקם מחוץ למאיץ באופן שיהיה קו ראייה ישיר להיקף הפנימי של הדוד, אחרת המיסוך של המאיץ יפגע אנושות באפקט ההגנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תגובות 46
  • פורסם
  • תגובה אחרונה

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

המגיבים הפעילים ביותר בשרשור

אני הייתי נמנע מבעל בית חמדן כזה. זה פתח לצרות אחרות.

יש צורך רק בחמש אצבעות כדי לנהל את הגלקסיה, ורק בשלוש־עשרה אצבעות על מנת לשלוט ביקום. -- דוד אבידן

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

הייתי מסרב, בעל הדירה רוצה להמנע ממשא ומתן כל שנה לגבי שכ״ד. בתור בעל בית כשיש לך דייר טוב - שווה לשמור אותו גם במחיר של לא לעלות את השכ״ד.

הייתי אומר לבעל הדירה את הדבר הנ״ל: ״אנחנו חותמים חוזה לשנה אחת, כל מה שרלוונטי לשנה הזאת יופיע בחוזה הזה, לגבי השנים הבאות נדבר כשנגיע לגשר״

Time is the only thing standing between me and the throne

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנגנון אופציה מקובל כדי למנוע ויכוחים בעת חידוש החוזה לשנה הבאה. מבטיח לך שקט של חוזה לטווח ארוך שזו המטרה הבסיסית שלך.

אם לא חל שינוי , ואם הדייר טוב למשכיר, בשנה הבאה יוארך החוזה בלי עליית המחיר.

ו 2% משקף +- עליית מדד צפויה.

חמדנות אעלק

ישראל סבא בסבבא של 🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰🥰

😍😍😍

יששששש נבחרת כדורגל

סלע כתב " מתים רק פעם אחת , חיים כל יום מחדש

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מחוייב אז מה אכפת לך מה כתוב?

אם מחירי השוק ירדו אתה תנהל משא ומתן ואם המחירים יעלו אז אתה מוגן.

האופציה ךועלת רק לטובתך.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

....

חמדנות אעלק

כבר כמה שנים טובות המדד לא עולה במידה כזאת.

שירשום המשכיר, הצמדה למדד, למה לרשום עליה של 2%?

אך לבטח מדובר על העיר ללא הפסקה, שבה חוקי שכר דירה הם כחוקי המערב הפרוע.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

יש הרבה בעלי דירות, סליחה על הביטוי, מעט דפרים.

כבר היה לי בעל דירה שפשוט עשה קופי-פאסט איזה חוזה גנרי באינטרנט, ולא טרח בכלל לעבור עליו ועל הסעיפים שלו. יכול להיות שגם פה זה המצב.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

אם אתה לא מחוייב אז מה אכפת לך מה כתוב?

אם מחירי השוק ירדו אתה תנהל משא ומתן ואם המחירים יעלו אז אתה מוגן.

האופציה ךועלת רק לטובתך.

אני מסכים. זה חוזה שמחייב רק את בעל הבית ולא אותך.

אם המחיר ירד תוכל להיכנס עם בעל הבית למשא ומתן חדש שבו תדרוש הנחה וחוזה חדש, או שתעבור לדירה יותר זולה. ואם המחירים יעלו אז אתה מוגן.

אם אני מבין נכון את החוזה, אז אתה לא מחוייב לשכור את הדירה ליותר משנה אם לא תרצה, אבל הוא כן חייב להשכיר לך אם תרצה להישאר ליותר משנה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

מנגנון אופציה מקובל כדי למנוע ויכוחים בעת חידוש החוזה לשנה הבאה. מבטיח לך שקט של חוזה לטווח ארוך שזו המטרה הבסיסית שלך.

אם לא חל שינוי , ואם הדייר טוב למשכיר, בשנה הבאה יוארך החוזה בלי עליית המחיר.

חמדנות אעלק

בדקת בכמה עלה המדד בשנים האחרונות? אני מתערב איתך שלא.

חוץ מזה, מה זה עסק? מה זה הצמדה למדד? מה הוא מוכר לחם? מה הוא קבלן?

2% כל שנה בלי הפסקה לאורך כל חיי החוזה, וואלה יופי. הוא חמדן בן חמדן.

אני הייתי מתרחק מהחזיר הזה.

(Sold) Chevrolet Aveo LT 2006

Citroen C3 Shine 2017

C5 AirCross Feel 2020

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

לדעתי, אין טעם לפעול פה משיקוליים רגשיים (חמדן וכו׳). צריך לגשת לענין באופן רציונלי:

1. אם אתה מתכוון לשכור דירה לשנה אחת ו/או לא מפריע לך לעבור שוב דירה (במידת הצורך) בסוף השנה, ומכל הבחינות האחרות הדירה נראית לך, הסעיף הזה לא אמור להפריע לך לשכור אותה. בסוף השנה אתה יכול פשוט לעזוב אם לא מתאים לך להשאר תחת תנאי החוזה.

2. אם, לעומת זאת, אתה מעוניין למצוא דירה לטווח הבינוני-ארוך - וזה מה שציינת בהודעה הראושנה בשרשור - יש לחשב את שכר הדירה תחת תנאי החוזה ב-5-6 שנים הקרובות ופשוט להחליט אם זה מתאים לך מבחינת התקציב. אין פה ענין של חמדן/לא חמדן - שכר הדירה נקבע מראש, וזו החלטה שלך אם מתאים לך או לא. כן יש לקחת בחשבון שתמיד אפשר לעזוב (בסוף כל שנה) במידת הצורך.

אגב, האם הסעיף מציין כמה פעמים המשכיר מתחייב לחדש את החוזה לשנה נוספת (כלומר לכמה שנים מובטח לך השכ״ד + התוספת)? אתה יכול לצרף כאן את הניסוח המדויק של הסעיף?

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• חברי המעגל הראשון

חמדן או לא, זה הרכוש שלו וזכותו לבקש עליו מה שמתחשק לו. במקומך לא הייתי חותם ומבקש חוזה חדש, במיוחד אם כבר דיברת עם בעל הדירה שאתה מתכוון להישאר שם כמה שנים טובות. אתה חוסך לו את הצורך לחפש דייר חדש כל שנה ומונע מצב שהדירה עומדת ריקה. לדעתי שקט נפשי והבטחת הכנסה הזאת שווה יותר מה2 אחוז האלה.

אומרים שהעתיד הוא אנרגיה סולארית, אז עברתי לסולר.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

חמדן זה בעל דירה שאחרי שנה מקפיץ לך מחיר בסכום גבוה, ואז אתה נאלץ לנדוד משנה לשנה בין דירות. עדיף לדעת מראש, ולכסות את העליות האלה בחוזה. לחילופין, אתה יכול להציע לו מחיר קבוע לטווח ארוך, שהוא ממוצע כלשהו של השכירות שתשלם במשך כל התקופה עם עליה של 2% בכל שנה. ככה גם הוא יהיה רגוע שיש לו דייר לטווח ארוך וגם לך יהיה את השקט ל-6 שנים קדימה בלי הפתעות.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

סלו רייד, אתה חושב במונחים של שכ"ד ללא שינוי בשנה הבאה.

אם אתה רוצה מחיר קבוע ל 3 שנים אז תחתום ל 3 שנים ואז לא יהיו העלאות או שינויים. מצד אחד אתה רוצה להיות חופשי לצאת מתי שאתה רוצה ומהצד השני לשמור את המחירים במקרה והמחירים בשוק יעלו. העולם לא עובד ככה.

מה שכן, החתימה על החוזה לא מונעת ממך לנהל מו"מ עם המשכיר לפני חידוש. יש לך פה תקרה אבל אין רצפה.

תודה הגברת שרה.

שיתוף קישור לתגובה
שיתוף באתרים אחרים

• תוכן חדש...